Jaká plastelína je nej? Díky za tipy

marguerite
12. dub 2009

Mám prosbu na všechny maminky, co už doma modelují s dětma. Chtěla bych koupit synovi k 2 narozeninám nějakou pěknou sadu s vykrajovátkama (nebo bez), ale zajímá mě, s jakou máte dobrou zkušenost. Myslím tím, aby rychle netvrdla, nedrolila se, a dalo se s ní dobře pracovat. Moc díky za tipy.

majkeela
12. dub 2009

Osvědčila se mi play-doh.... Modeluje se s ní krásně. Je hořká, takže jakmile ji dítě strčí do pusy, tak ji hned vyplivne. Není tak tvrdá a nemusí se tak zpracovávat v rukou jako klasická....

peppapig
12. dub 2009

Taky jsem nad tim dneska premyslela, plastelina, kterou jsem koupila, byla hned tvrda a navic M jeste moc nepochopila, ze se to musi v rukach hodinu mnout, aby se z toho neco dalo vymodelovat. Dneska me kamaradka napsala, ze se da vyrobit vyborna plastelina/modelina doma, tak pockam na recept a pak pridam sem 🙂 Ja si jste pamatuji tu plastelinu za nasich skolkovskych let, byla bajecna a jeste ted citim tu vuni/sradek 😉

nobody
13. dub 2009

inteligentní

jeudi
13. dub 2009

ted sem videla v katalogu popron ..nevim jak se jmenovala ale byla draha byla takova jako perlicky a bylo tam psano ze se neda smichat dohromady ze neni nak zavadna atd ja uz si to nepamatuju..tak jestli mate katalog popron tak se tam kouknete tenkrat stala399kc tak ji mozna uz slevnili nebo dokonce499 uz nevim

nobody
13. dub 2009

jeudi
Playfoam

aponchie
13. dub 2009

taky bych rada vedela..tudle sem koupila v tesku sadu takova krabice zluta creative nazev snad maji toho tam hodne veci kreativnich teto znacky a naprd 😖 moc tuha pak moc droliva spatne se vyvaluje a vecicky k tomu nevydrzi nic proste humus ..mate odkaz na konkretni play dooh?mala chce nejake chobotnicky s plastelinou ani sem to poradne jeste nevidela

marguerite
autor
13. dub 2009

Ona asi myslí tohle Aponchie:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17142182&tab=2

Mají toho hodně,i klauna atd... ale nemám právě zkušenost s tou plastelínou. Vím, že kdysi vyšel balíček za cca 500Kč v Tchibu a ten je super, ale už to nemají v nabídce dlouho a prej neví zda přidají ☹

aponchie
13. dub 2009

jako ja nedam tolik penez za plastelinu z principu to fakt ne,ta chobotka je ona,ale to bude spis nez o plasteline o te samotne hre,zkousela jsi nasi kohinor plastelinu?ja ne jeste prave 😝

marguerite
autor
13. dub 2009

no já právě nezkoušela zatím žádnou 😎 ale asi na zkoušku prubnu a je to

marguerite
autor
13. dub 2009
aponchie
13. dub 2009

teda vyber velkej ja sem videla akorat v globuse ty ceske a tesko nebrat tam je u nas prd vyber jinak v kaufu maji tyto tak zkusim koupit 🙂

marguerite
autor
13. dub 2009

já právě hledám nějaké tvořítka nebo tak něco, ale spíše než vykrajovátka mě zaujaly právě u té Tchibo plastelíny takové jiné formičky. Na každé té krabičce od plastelíny bylo jako by víko s nějakým obrázkem-dutým, to šlo naplnit-zavřít a vznikl z toho pěkný plný obrázek a né jen vykrojené cosi 😎

zdenallicka
13. dub 2009

Recept na domácí plastelínu:

eliade • 2d • 25. březen 2009 v 16:20
Která pravidla porušuje: | Zruš
domácí plastelína z mmb

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

15 dkg hladké mouky, 7,5 dkg soli, 300 ml teplé vody - v ní rozmícháme trochu potravinářského barviva - a dále přidáme 1 lžíce oleje a 2 lžíce octa

POSTUP PŘÍPRAVY

1.Do teflonového hrnce dáme sypkou směs, pak vmícháme mokrou směs, vše pomalu mícháme za mírného ohně, dokud se nepřestane hmota lepit na vařečku a vypadá stejně jako plastelína. JE POTŘEBA NECHAT PLASTELÍNU NA SPORÁKU OPRAVDU DO ÚPLNÉHO ZHOUSTNUTÍ, LEPÍ SE NA VAŘEČKU A VLASTNĚ UŽ NEJDE ANI MÍCHAT. (Když byste skončili dříve, tak se vám pak po vychladnutí bude plastelína lepit na prsty.)
2. Necháme zchladnout a pořádně vypracujeme. Z množství lze udělat i dvě barvy.
3. Uchovává se v lednici, buď v igelitu, plastové fólii nebo plastové nádobě.
Před chvilkou jsem plastelínu dodělala pro syna na dovču, jde to i z polohrubé mouky, 🙂)). Určitě ji zkuste, je to rychlý receptík a děti s plastelínou mají plno zábavy.
Přeji pohodové modelování, 🙂)).

PS. Co se týče délky trvanlivosti, tak nedokáži odhadnout, já tu naši dělala cca před měsícem a je stále krásně vláčná, jen je třeba ji uchovávat buď v plastové fólii nebo v plastové nádobě, v USA jsme ji v plastové nádobě strkali ještě do lednice, ale doma ji máme ve fólii na stole, aby ji měl syn na očích, a je opravdu stále jako nová.

nobody
16. dub 2009

já ji dlouho neměl v ruce
sakra

zdenallicka
16. dub 2009

nobody, ja minule utery.. a rovnou tu inteligentni.. zlatou, menavou, skakaci, praskaci... 😵 😵 😵

nobody
16. dub 2009

sakra, a kde?
já to kdysi chtěl 😀

zdenallicka
16. dub 2009

na skoleni...😀

nobody
16. dub 2009

na školení...
a pastelky mělas v ruce taky? 😀

dobrou

skuli
16. dub 2009

inteligentí plastelíny máme doma dvě,koupila jsem holkám na Vánoce.Je to fakt super věc,nejčastěji to mám v rukách asi já 😀 Máme modrou měnící a fialovou třpytivou.Už jsem sice čistila koberec od toho,ale nedám na ni dopustit.

anky
16. dub 2009

skuli a v čem je inteligentí?

anky
16. dub 2009

přemýšlím, že ji koupím synovci k narozkám, ale nevím 😉

skuli
18. dub 2009

anky-Ono se to tak jmenuje Inteligentní plastelína 😀 a je inteligentní v tom,že dokáže věci,jaké normální plastelíny nedokážou.Skáče,mění barvy,natahuje se jako žvýkačka,některé jsou magnetické,jiné svítící.Mě nejvíc baví ji trhat jako papír 😝 Určitě mu to kup,všechny děcka co to vidí,jsou z toho nadšené.
http://www.plastelina.cz/

skuli
18. dub 2009

Ještě jsem chtěla říct,že té plastelíny tam je zbytečně moc.Kdyby toho dali půlku a bylo to o polovinu levnější,tak by to bylo super.Nikdy nemáme v ruce celou.S někým se domluvit a koupit to na půl.Taky je dobré,když se udělá z toho kulička a ona se po čase rozteče na placku.

kjajule
20. pro 2010

Chtěla bych obnovit toto téma a zeptat se maminek , mám dvouletého syna jestli už je plastelína vhodná a jakou by jste popřípadě doporučily. Malej mi ted moc pomáhal při pečení a je vidět že ho to baví, tak bych mu chtěla nějakou koupit ale v tom množství sortimentu se opravdu ztrácím... 😖