Jaká značka cyklohelmy pro 16ti měsíční dítko?

iv_77
26. bře 2011

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, jakou zkušenost máte se značkami helem pro vaše dítka? Resp. moc se v tom neorientuju, vím jen, že potřebuji koupit helmičku pro synka, který jezdí na odrážedlu a když už ji budu pořizovat, nechci koupit nějaký "šunt". A asi ji mám jít pořídit do cyklopotřeb spíše, než do nějakého hračkářství, že? Moc děkuji za rady.

neu.sona
27. bře 2011

Ahojky, hezky to je popsané tady http://www.neobycejne.cz/aktualita.php?id=18059.

brisalek
27. bře 2011

a vy uz davate helmu i na to umelohmotne odrezedlo=motorku? Mala na tom teda jezdi uz od 12m, takze td uz jak das, ale mame tady v parku jen same rovinky...prijde mi to takove divne.

kikimaruska
27. bře 2011

Koukni i sem 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jakou-pr...

Jinak my máme přilbu Pro-T, dělají na nejmenší hlavičky od obvodu 46 cm 🙂 , prodává se na netu i v cyklosportu. Fotku mám v albíčku.

iv_77
autor
27. bře 2011

brisalek: no já raději budu za "divnou", než abych si později něco vyčítala.. Malej ne odrážedle jezdí šíleně rychle doma, takže si dovedu představit, jaké to bude, až ho vypustíme ven.

kikimaruska
27. bře 2011

@iv_77 to je každého věc...náš malej má přilbičku taky.Jezdí jako drak, máme tu asvalt na zahradě, jezdí i z kopce a navíc má ještě v hlavičce nějaké problémy, které kdyby spadl nějak špatně by se mohly dost vymstít 😉 . Někdo dává už batolátkům takovou tu přilbičku No Schock proti prvním pádům (tu my tedy neměli)...a taky kvuli tomu nejsou ty maminky divné, prostě mají jen o své mimi strach a chtějí ho chránit. Mě už se Kuba jednou dost dobře vysekal a ještě že přilbičku měl! Navíc se dá dát i na kolo (i když jede jako spolujezdec v sedačce) a my ji máme i když jdem na koníky... 🙂

iv_77
autor
27. bře 2011

kikimaruska: jj, já vím, že to je věc každého, tak také tady nediskutujeme o tom, jestli přilbu na odrážedlo ano nebo ne, ale o tom, jakou zvolit.. My tu první batolecí přilbičku neměli, já bohužel ani netušila, že něco takového existuje, kdybych to věděla, určitě bych jí pořídila. Malej se postavil v sedmi a půl měsísích, a i když jsem byla téměř pořád u něj, párkrát jsem prostě zareagovat nestihla.., a sklátil se většinou jako prkýnko 😉 Byly to běžné pády, ale já musela být neustále ve střehu a v napětí no a s přilbičkou bych asi byla taky, ale o dost klidnější.. No a na tom odrážedle je malej už takovej oraženej, dělá i blbinky s volantem, na jednu a druhou stranu a včera ho to docela dost vyklonilo, naštěstí to ustál a bylo to na plovoučce, ale stejně.. Dovedu si představit jak to bude vypadat venku, takže přilbu my určitě využijeme a pořídíme.

brisalek
28. bře 2011

@iv_77 ja jsem nemyslela, ze divne= ze se na me divaji divne cizi...jsme v Praze a tady vas nikdo neresi. Me samotne to prijde divne...nevim jak to lip vysvetlit. Navic mala je velky opatrnik. Ani kdyz se zacala chodit tak nepadala...jen kdyz se zacinala snazit behat, ale to pada jinak to na hlavu nikdy nespadne. Chci ji uz poridit odrazedlo typu first bike, protoze si myslim, ze uz ji to pujde a tam helmu koupim, protoze tam uz nejaky pad byt muze a je to podstatne vetsi....ale jsem k tomu trochu skepticka mozna budem porizovat normalni kolo s pridavnyma koleckama🙂 synovec se bez kolecek naucil uz ve 2,5 letech a ona je take na tyhle veci dost sikovna.
No ale kterou to fakt nevim🙂
@kikimaruska koukala jsem na ten odkaz a zhrozila se co jich je. Na penezich mi nezalezi chci , aby byla dobra...jenze to je dnes ten problem ani cena vam nezaruci kvalitu 🙄 takze zase hodiny na netu nad diskuzema a testama.... 😢

iv_77
autor
28. bře 2011

brisalek: to máš pravdu, že podle ceny se nedá zase tak úplně orientovat. I když helma za 200,- asi nebude to pravé ořechové... Také pořád koukám na net, vypsala jsem si nějaké značky, na které bych se ráda ještě podívala, ale asi jde o to, helmu pořádně vyzkoušet, aby seděla a nepadala. Tady jsou: Abus, Limar 124 nebo 149, Specialized, Bell, KED (prý hrozně dobře padne), Uvex, Little Nutty (spíše designovky, ale píšou, že vyhrála nějaké mezinárodní ocenění...)

kutcher
28. bře 2011

@iv_77 velmi doporučuji i po zkušenostech jiných maminek "Giro me2" je bezkonkurenční, já ji kupovala za 450kč a máme ji taky na odrážedle, i na tom umí dítě pěkně blbě spadnout, příjde mi nezodpovědné ji dítku nedat!!! a aspoň to na kole bude brát jako samozřejmost!
s.wiggle.co.uk/images/giro-me2-08.jpg

kikimaruska
28. bře 2011

@iv_77 My jsme Pro-T koupili na doporučení známých, co se věnují cyklistice a jinak moc rozdíl v cenách a kvalitě nevidím. Spíš jsem tu na exota, jelikož já jediná mám pro malého přilbu a žádná z mých kamarádek ji nemá 😅 . Porovnávala sem těch přilbiček několik a v dnešní době mají takřka všechny nastavitelnou velikost, kdy padne dobře na hlavičku a u mnohých se opravdu platí značka a někde i cena navrch prodejce,takže podle ceny taky nejde jet (např.já naši koupila v akci za 240 kč, ale tu samou má cyklosport tu ve městě za 650 😕 ).. Kupovala sem zrovna i pro sebe jezdeckou přilbu, která musí splnovat přísné normy a sehnala sem ji za 650 kč 😵 a tatáž u prodejců v kamených i většiny internetových obchodech vychází na 950-1650 kč 😕 ...ne vždy dražší´ je kvalitnější a levnější´ je šunt...konkurence je naštěstí velká... 🙂 ,takže i kvalitní výrobek se dá sehnat levněji...

iv_77
autor
28. bře 2011

Já jen vím, že chci helmičku, která je vyrobena in mold technologií, kdy pěnový polystyren je vstřikovaný přímo do té skořepiny. Ostatní záleží na tom, jak bude malému sedět na hlavě. Zítra oběhnu nějaké sporty a uvidíme, co seženeme.

terezita
28. bře 2011

@iv_77 my koupili v cykloobchode od Gira model je to Spree. in-moldem vyrobena je. maji ji ve vel. 46-50cm, ale em. ji nosila uz myslim od 43, i tak ji hezky sedela.

elviie
29. bře 2011

budeme mít cyklohelmičku od Gira ME2 😉, mají různé modely i velikosti...

kutcher
29. bře 2011

@elviie Tu ti fakt můžu jen doporučit, jak už jsem psala výše, je super!

iv_77
autor
29. bře 2011

Holky, tak já dnes byla u nás v cyklosportu a měli pouze dva druhy helmiček - Uvexy Kid za 700 a Giro ME2 za nevim kolik, paní mi řekla, že zrovna tento model není in mold technologie, tak jsem si jí moc detailně neprohlížela. Mně by se líbila i ta uvexka celkem, i malýmu hezky seděla, ale co mi překvapilo, že není nijak moc vypolstrovaná, v podstatě tam má jen ten nastavitelný řemínek, ale nic moc měkounkého to teda není... Tak jsme odešli bez helmy s tím, že zkusíme mrknout ještě někde jinde. Ovšem mám pocit, že ty helmy budou všechny dost podobné..