Jaké hračky pro 1,5 leté dítko?

poupe
19. zář 2008

Ahoj,mate nejake typy?kolobezky,knizky,ale co dal?

j.a.n.u.s.
19. zář 2008

mala miluje drevene vlacky, vydrzi u toho fakt dlouho...normalne v tescu se daji sehnat a ty koleje taky sklada sama...lego je pro ni jeste tezke...chce to skladat, ale nema silu to zaklapnout...
u nas panenky nic, auta a co vede je kladivo...ne plastove, ale opravdicke! Vzala jsem ji desku, hrebicky s velkou hlavickou a ukazala co stim, mala slinta blahem, ale musim u ni samozrejme sedet, ze? predbiju ji par hrebiku a ona je pak dozabiji ...no nadsena!
pak hodne maluje...je pravda v kuchyni na stene, ale co-pak se to nekdy (mozna) vymaluje...asi ne, ale co...mala je hooodne kreativni!
¨netancuje...maximalne se zatoci dokola, ale to je vse...nenutim!

dobre tema, rada si poctu! 🙂

viona
19. zář 2008

Tak u nás nejvíc vede to,co není hračka,a má to zakázaný,takže ovladače,telefony 😉
Taky jsem koupila v dřevěných hračkách zatloukačku,ta ho taky docela baví a dřevěnou vkladačku aut,pokud se aspoň přibližně trefí,vydají zvuk auta,letadla,atd.
Jinak se začíná zabavovat u knížek,hlavně se zvířatama,ty ho baví,musí mi sedět na klíně a ukazuje a já to komentuju.
Jsem moc neporadila,taky se ráda nechám inspirovat 😉

vojtisek2007
19. zář 2008

tak my jsem na tom podobě - kladiva, fény,mixéry,ovladače, telefony - prostě tyhle samý lepší zakázaný věci....samozřejmě nepůjčujeme, ale byl by nejradši, kdyby si s nima mohl hrát - takže jsme zakoupili vrtačku na baterky - nádhera, mixér na baterky, potom strašně rád staví z kostek komín - z takových těch pyramidových (nevím jak líp to napsat) dají se složit do sebe nebo na sebe 😀 , a knížky - jakákoliv knížka kde jsou zvířata, sedí u toho a ječí radostí - protože ještě moc nemluví....a klasický dřevěný vkládačky, pak taky ten mluvící hrnec od fisher price - u toho se zabaví docela dlouho a taky skákací zebra (nebo oslík nebo co to je)

j.a.n.u.s.
19. zář 2008

Musim jeste reagovat. Na ty "zakazany" veci...ja jsem ji (uz jak byla mala a zvedava jak opice), ukazala a dala osahat mobil, ovladace, sroubovaky, kleste, dokonce i nuzky(samo za moji asistence)...a ted? Nema problem, proste uz to zna a nechava to na pokoji, je to na bezpecnym miste, ale uz to nechce....ovladac mi maximalne poda...mobil ji prestal zajimat, bo hraje dokola furt to same (asi)...

Holky, zakazane ovoce nejlip chutna! Takze co neni zakazane, prdolky nebude tak moc zajimat....dobry, ne? 😀 😝

apricots
20. zář 2008

No já jí vždycky nechala všechno "zakázané" ošahat a dodneška jí to nějak moc nezakazuju, pokud sem u ní a stejně je po těhle věcech jak divá, takže ne vždy to vede k oslabení zájmu 😀

lennis
20. zář 2008

já taky nezakazuju, ale zájem je o vše co vezmu do ruky já, opičí se po mně, vše opakuje, už ví jak se co dělá, např jak začnu futrovat myčku, už otvírá skříňku s práškem, bere ho a chce ho nasypat kam patří, prostě dělá vše po nás, takže si už přepíná tv, dělá, že telefonuje, pije z hrníčku atd...zajímá nás vše, co vezmem do ruky my 😎 , ale co se nám osvědčilo na léto, byla dětská sekačka, vyhrál si s ní celý léto a kam jsme jeli, tam jsme ji brali sebou¨..

kristi
20. zář 2008

hrase si se vsim, od mych sminek az po mobily, ovladace, zvlhčovač vzduchu atd. Ovsem nejvic miluje pastu na zuby, gely na sprochovani aspol. To fakt musim uklizet...

apricots
20. zář 2008

Já si myslím, že ten zájem dost plyne z toho, že ty věci používá maminka - jak píše lennis. Mel taky zametá, plní a vyklízí myčku, telefonuje (i s papá na konci🙂 atd. Opice sou to 😀

radka.k
20. zář 2008

Docela vydrží ve stanu. Neznám cenu, byl to dárek od tety, ale vidím to tak kolem 500,-Kč. Je to taková sada: 1stan, 1 indiánské tee-pee a dá se to propojit takovým asi 2m tunelem. Vše ze šusťáku. Dovnitř si nosí hračky, chvíli si tam povídá se medvídkem, pak proleze do druhého stanu, vykoukne na mě, atd... Největší sranda ale je, když přijde pár kamarádů, to si potom všechny zúčastněné maminy fakt odpočinou, protože nevíte, že máte děti, jak si vyhrají. 🙂

sylvar
20. zář 2008

Kuchyňka, nádobíčko...chystáme na vánoce, ještě trojkolku, stoleček s židličkama

lennis
20. zář 2008

jo, jaký dárky budete kupovat pro děti 1-2 roky??? Já jsem zatím vymyslela pekáč na sníh (sáňky už máme 😀, ale jen pro prcka, tak chci nějakej, abych mohla jezdit s ním 😀 ) a nějakej bagr nebo traktor na kamínky (v létě jsme brali tyto hračky všem dětem u vody), ale jinak nevím a jsem total bezradná až se mně budou zas babičky ptát ....oblečení máme hafo...ale co jinak, jo ještě mně napadá el. zubní kartáček, furt mi bere můj a čistí si zuby tak dlouho, dokud není vybitej 😀 😀 😀

petulkakri
29. říj 2008

Obnovuji tuto diskuzi a ptam se co poridit k prvním narozeninám. Jsem total bez nápadu. Malý má jen kojenecké hračky a ty ho už neba. Ale stavět kostky nechce, spíš bořit, hraje si s autíčkem a vším, co má kolečka... No fakt nevim. Mám pro něj tatrovku a samojezdící auto, od dědy bude mít odrážedlo. Ale vzhledem k tomu, že nemá skoro žádnou nekojeneckou hračku se mi to zdá málo. Za každou radu vás budu milovat! 😀

vojtisek2007
30. říj 2008

petu - a co ten hrací hrnec od fisher price - náš malej ho dostal loni k vánocům (měl 10měsíců) a dodnes si s ním vyhraje - hraje,bliká,zpívá, teď už i vkládá ty kostky, tak jak má 😀 - fakt je to jediná hračka co ho baví pořád a dokola

daasik
30. říj 2008

gymnastickej mic malej prumer asi 30 cm-nosi ho, hazi s nim, kutalime si ho, nebo ho na nej posadim a houpu ho. pak taky navlikaci dreveny krouzky z ikea, navlika se to na takovou tycku, jinak auticko, knizky se zviratky a auty

nikkos
30. říj 2008

Holky, myslíte že má ještě cenu kupovat pro cca 15.měs. dítko chodítko? Takové to s aktivním stolkem. Malý si na navštěvách s tím docela hraje, ale zase na chození už to nepotřebuje ... tak aby se mi na to pak nevyprdnul... 😝

vojtisek2007
30. říj 2008

nikkos - a co zkusit ten aktivní stoleček fisher price ??? - když ho bere spíš to hraní a na chození by to tak až nepotřeboval...

lennis
30. říj 2008

my loni kupovali takový červený volant v Globusu ( v létě jsem ho tam ještě viděla) a na něm je spousta tlačítek a ty dělají zvuky - policie, hasiči, startování auta, smyk atd... hraje si s tím dosud, taky jsem koupila přes bazar na netu dětský ponk, byly u toho různý kladívka, bruska co brousí atd... to ho taky baví, na jedný návštěvě se mu hrozně líbila dětská el. pila co vrčela a blikala a letos budeme asi kupovat hrací kobereček se silnicema a koupíme mu k tomu malý autíčka, začínaj ho bavit, už máme velký bagr, ty se mu líbí moooc. Taky si v létě hrozně vyhrál s dětsku sekačkou venku a kolečkem na písek. Hraček je spousta. V pokojíčku máme klouzačku a stan, to ho taky na chvíli zabaví, pouští z klouzačky autíčka a má z toho hroznou radost, jezdí po ní i sám už bravůrně i když je až od 3 let.

lennis
30. říj 2008

Petulka - tu klouzačku jsme kupovali právě k narozkám, ještě taky houpačku na ven 😀

petulkakri
30. říj 2008

Jupí holky, děkuji za rady, klidně ale ještě pište, uvítám každý nápad 😎 Hrací stolek dobrej nápad, já pořídila chodítko a moc ho to neba, pořád mu to ujíždí a sám s tím chodit nemůže, jinak by žuchl na zem. Ten stan se mi zdá taky fajn...díky