Jaké pískoviště na balkon do paneláku?

michamicha
30. kvě 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli máte někdo pískoviště na balkoně v paneláku a pokud ano, tak jaké? Jak se vám osvědčilo? Nebo chodíte výhradně na veřejná pískoviště? U nás na sídlišti je jich sice dost, ale i když jsou oplocená kvůli psům, tak si tam lidi ty psy vodí a třeba je přivážou k plotu, ale ten pes tam prostě je 😠 Nebo jsou ty plůtky rozebrané od bezdomovců, takže svůj účel to neplní 🙄
A ještě dotaz, pokud máte na balkoně pískoviště, vyhazuje vám dítě ten písek ven z balkonu? My bydlíme ve 3.nadzemním podlaží (2 balkony pod námi) a je to takový ten balkon s kovovým zábradlím, není tam žádný vyzděný rantl u podlahy, takže když zametám, tak to může padat rovnou dolů z balkonu😖
Budu ráda za vaše rady, nápady a inspiraci 😉

eficenka
30. kvě 2012

pamatuji si, když sem byla malá tak jsme měli pískoviště na balkonu...
Strejda truhlář udělal větší "bedýnku" akorát jsme ho tam měli tak měsíc,
s oblibou jsme se sestrou vyhazovali písek z balkonu a někdy si tam nalili i vodu a v té době kdy sousedka pod náma věšela několikrát prádlo 😀 😀 😀 😀 😀

ined77
30. kvě 2012

ahoj 🙂 ,
my teda chodíme výhradně na písek ven, také jsme na sídlišti a není to bůhví co 😒 , ale po zkušenostech s bazénkem na balkóně, resp. spíše s reakcí sousedů na pár kapek vody, bych do pískoviště na balkóně nešla 😀 .to že bude malošek písek vyhazovat je docela pravděpodobné...dětičky rády objevují 🙂 .

veruska007
30. kvě 2012

Taky chodíme ven na písek. Na balkon bych pískoviště nedala. Když jsme měli bazének (vlastně vaničku), malého nejvíc bavilo vylévat vodu ven... což steklo na balkón pod námi. Sousedi sice nenadávali, ale jejich slečna se tam učila na dece a bylo mi z toho dost trapně 😅 .

kikimaruska
30. kvě 2012

Malej měl písek v plastovém jablíčku na zahradě a když byl malý i nyní větší se mu líbí mít ho úplně všude, jen ne tam, kde má být, tj. v pískovišti. Chce si ho vozit v autech a nakládat, stavět...a je to roztahané po celé zahradě a pravidelně občas musíme dosýpat. Na balkon bych to taky neviděla, max.pokud máte velkou prostornou terasu, což není Váš případ. My jsme nyní také v paneláku a nejraděj bych na ten balkon nastěhovala celou zahradu, ale nejde to. Chodíme na velké pískoviště na vedlejším sídlišti. Na balkoně bych to neriskovala 😉

hasky24
30. kvě 2012

Na balkon bazének ano ale pískoviště ne 😉 😉

jop
30. kvě 2012

ahoj, to bych teda sousedům neudělala 😀 Úplně vidím, jak můj synek s velkou chutí háže písek do té parádní mezery pod zábradlím! Kromě toho ti ten písek natahá i do bytu.
Pokud jde o veřejná pískoviště, je nutné pejskaře bez milosti vyhazovat. Tak jsme to dělali my, když jsme bydleli na sídlišti, pejskaři nadávali, ale naštvané matky je společnými silami vykopaly 😀 My jsme tam měli teda cedulku s přeškrtlým psem, pokud ji tam nemáte, tak apelujte na úřadě, ať vám jim tam dají.

zdezli
30. kvě 2012

Piskoviste bych si na balkon nikdy nedala, a to nejen kvuli sousedum. Byla bych rada za moznost navstevovat piskoviste v okoli 😉

miarosa
31. kvě 2012

ahoj, my chodíme taky zásadně ven, jinak bazének na balkone máme, ale balkon máme uplně krytej takže se ven nedostane ani kapka. Když už bych si dala pískoviště na balkon tak asi jedině to plastové jak prodávají i s tou druhou zavírací částí, je to malé akorát na balkon, každopádně u nás by to neprošlo písek by sme měli v celém bytě jak znám toho našeho uličníka 😀

baarca
31. kvě 2012

Mně to taky nepříjde moc dobrý nápad hlavně z toho důvodu, že za chvilku se tam bude Vojtík sám nudit a stejně bude chtít chodit ven na hřiště za kamarádama.

jmisa
31. kvě 2012

Chtěla bych bydlet pod pískovištěm na balkoně 😝

Na písek chodíme na dětská hřiště, aspoň má syn kontakty s děckama a naučí se nějaké formě "spoluexistence".

lucifer1987
2. čer 2012

Chodíme na písek ven. Vždy prohrabu celé pískoviště lopatkou, aby tam náhodou "něco" nebylo 😉. Jsou tam i další děti a o to hlavně jde 😉. Na balkon bych si pískoviště fakt nedala. To bych sama nesnesla, kdyby ho měli sousedi nad náma!!!

rozarka65
2. čer 2012

No na balkoně nevím...to bys balkon asi musela upravit tak,aby to nepadalo ven z balkonu...
Mně se třeba líbí toto... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56285024&tab=0
Ale my máme hřišťátko se zavíracím pískovištěm kousek a navíc je hlídané p.školníkem...😀 A ještě navíc máme přístup na bílý písek na volejbalovém hřišti,takže si děti písku užijí... 🙂
Ale co třeba toto...pískoviště doma...🙂
http://www.montessoridoma.cz/?p=2792
A líbí se mi,co píše @baarca ...děti potřebují děti...🙂

jasminy
2. čer 2012

My sice taky chodíme ven na pískoviště, ale na balkoně mame nafukovací bazének (průměr 60 cm) s pískem a když je ošklivo, tak si tam hraje.

weri1
2. čer 2012

písek bych nedala, přeci jen by se to nosilo i domů...na písek chodíme výhradně na hřiště....bazenek s vodou ale na balkoně máme 🙂

bedrisiivet
5. čer 2012

rozarka65, pískoviště z odkazu máme na zahradě a písek je všude kolem, největší zábava je nenápadně ho sypat okolo 😀 Montessoridoma super - tchyně mi vyprávěla, jak kdysi mému manželovi, když mu byly tři, přinesla domů písek ve staré vaničce, protože byl nemocný a nudil se 😀 to jí musím povědět, jak byla před 30 lety pokroková 😎 S tím balkonem - asi by se všechny strany balkonu musely přetáhnou folií, sebemenší spáry utěsnit páskami a pak jen doufat, že děti neobjeví způsob, jak písek přehodit, prostrčit, nebo jinak dostat na balkony a procházející pod vámi 😵 A jestli máte dobré nervy, vezměte jim na balkon i kámarády, třeba to bude stát za tu legraci s vysavačem a smetáčkem po pískovištění 😉 Jinak ta pískoviště pro veřejnost mají velkou výhodu - než dojdete domů, dítě ze sebe většinu písku sklepe - my to máme ze zahrady pár metrů a doma je to teď denně na úklid 😀

jennyska
21. bře 2014

Ahoj @bedrislivet @weri1 @lucifer1987 @zdezli @baarca @kikimaruska @jasminy @rozarka65 @eficenka @jmisa @miarosa @jop @hasky24 @ined77 @michamicha a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Pískoviště https://www.modrykonik.cz/piskoviste/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Pískovišti pro děti - Jaké jste pořídily, plusy, mínusy, od jakého věku, atd. pomůžete další spoustě maminek, které zvažují, zda pískoviště koupit, jaké a kdy a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

monapink
21. bře 2014

Jaké pískoviště na balkón? Žádné!....dítě se stejně brzy začne samo nudit a písek bude brzy všude,myslím po bytě,sousedi na balkoně atd. 😉

atinkaa
21. bře 2014

ahojki,....ono uprimne zavisi od Vasej konk. situacie...viem si predstavit pieskovisko na balkone, ktory je dost otvoreny na to, aby pod Vami nemohol nik balkon uzivat...v Prahe mame vcelku maly byt a pani zlata nad nami neviem kde v lese zila predtym ale najprv to bola budka pre vtacikov, ano taka nevinna idylka, ktora koncila holubmi vsade az cely dom riesil nejake siete za mega cenu, kedze sme mali mrtve holuby na streche kdesi medzi terasami najvyssich poschodi, pod nami zasa grilovaci asi tiez z lesa....lebo ano grilovat je fajn ale neviem ci uplne na pidi balkone najma ak cmudis z cohosi co vyzera ako najstarsia pec z domu..do toho prasenie deky po psoch, mackach az po wc koberceky...takze ja by som tu asi dala stopku ako Vasa suseda 😉
na druhu stranu si viem predstavit zaskleny balkon, nemyslim cely ale len tie dolne partie aby neslo nic prehadzovat a krasne napr. jablcko pieskovisko kde sa dieta vyhraje, ved to nemusi nutne znamenat izolacku a to ze je dieta len doma, moze to byt len dalsia moznost kde sa deti zahraju, takze ak to viete zabezpecit tak ze nic nebude nikomu bahnive kvapkat na jeho balkon, ak pocitas s tym, ze dieta sa tam same nevyhraje ale vy spolu ano..tak by som to minimalne skusila, ono jak ten piesok, tak to pieskovisko jablcko je mozne vyuzit aj inak...takze v takom pripade za mna ano 🙂

vnemeckova
4. čer 2016

Pískoviště jsme na balkónė měli, ale máme zasklenou lodžii. Nemohla jsem si vynachválit. Děti si hrály a já v klidu uvařila. Když pršelo, zatáhla jsem sklo a nechala je vysmradit. Balkón jsem zametla, byt vyluxovala. Stačila plastová mušle. Z druhé půlky byl bazén. Na balkónė v létě docela žijeme. Chodíme tam jíst ke stolečku, pěstujeme jahody, hrášek. Dala jsem koberec a hračky. Nechápu, proč nevyužívat, když není zahrada. Dětem se tam líbí. Sousedy můžeš rušit mnohem víc v samotném bytě.