Jaké sáně máme pořídit ročnímu dítěti?

raada
3. lis 2010

Chceme pořídít ročnímu dítěti klasické dřevěné sáňky s výpletem. Maminky máte zkušenosti? Jakou nám poradíte značku?(zvažujeme Lion nebo Sulov). A nemáte tip, kde bych je sehnala za super cenu? děkuji.

beponka
3. lis 2010

tak nám byl rok v únoru a na sáňkách se nám to loni moc líbilo. i když letos to bude bez fusaku asi akčnější🙂 ale každopádně sáňky jsme měli no name 30 let staré ještě po mě. myslím že na značce moc nezáleží.

raada
autor
4. lis 2010

@beponka já kdybych měla sáně po nás, taky neváhám a použiju je,ale někomu jsme je pujčili a už se nevrátily🙂 tak přemýšlím,jaké nové, chceme dlouhé 125 cm, ale značku nevím, ale asito bude fakt jedno🙂

misnek
4. lis 2010

My jsme loni koupili sáně Tako .Můžeš je táhnou za sebou ale také tlačit před sebou a to je suuuppeer jízda 🙂 🙂 🙂 můžu doproučit.Ti sáňě jedou samé,lehké ovládaní ,je to úplně něco jiného něž klasické dřevěné. Nadměrná spokojenost 😵 .Zakoupili jsme je také s fusakem na sáňky.www.mipesa.kvalitne.cz super cena 🙂

kikimaruska
4. lis 2010

Máme Lionky lavina...ty snad největší teda 😀 a ohrádku taky přímo Lion... Sáně jsme tenkrát koupili v nějakém Hypermarketu (v zimě jsou snadno k dostání), jinak jsou i na netu a s ohrádkama je to horší, prodává se jich dost druhů a my zkoušeli asi 4 a žádná nepasovala, tak sem pak objednala z netu přímo od Lionu 😉 . Ve sportu by taky mohly být k sehnání, i s ohrádkou.

raada
autor
5. lis 2010

@kikimaruska jéé fotečy jsou bombastické, takpřímo na tyto sáně jsme se dívala v auflandu,měli je za 1300,jenže jsmenebyla autem a ta jsem je nevzala.

holky, děkuju!

kikimaruska
5. lis 2010

@raada jo jo, jsou pěkný, jen výplet je podle akt.nabídky. my máme ty s červeným, ale jsou i s modrým a žlutým, oranžovým...chtěla sem taky ty největší...A vejde se na ně v pohodě velký dospělý a mimi, aby mělo natažené nožky-viz foto. Je fakt, že jsou dost dlouhý a i já mám co dělat, by se mi vešli do auta dovnitř 😀

raada
autor
6. lis 2010

@kikimaruska no to mě s těmi výplety dost štve, mi se líbí ty modré🙂 alenikde je nemaji.

beruska24.9.
14. lis 2010

Máte někdo zkušenost s těmito boby?? Podle obrázku mi nepřijdou moc stabilní 😕

http://www.boby-sanky.cz/detske-boby-alpenbambi...

beruska24.9.
14. lis 2010

A ještě tyto sáňky:

http://www.ebazeny.cz/zbozi/detske-sanky-snow-c...

Nějak se mi nezdá ani jedno. Nejlepší byly klasické dřevěné za našich mladých let 😀

brusinka.pusinka
15. lis 2010

my pořídili tyto sáňky nejdřív můžem vozit jako kočárek a apak sundat rukojet můžeme táhnout jako obyč. sáňky a pak jak doroste budou uplně obyčejné, Výhodou jsou že jsou odlehčené a dobře kloužou po sněhu 🙂 . už se těšíme na sníh. Kamarádka je má a jsou užasné 😉
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/brusinka-pus...

kikimaruska
15. lis 2010

Ahojky, ty boby od berušky by nemuseli být špatné, ale asi jen na to tahání za sebou-není možné, aby na nich seděl ještě rodič...jako je možné např.u těch obyčejných bobů, s nosností 60 kg - kamarádka na nich každoročně bobuje s dítkama taky a celkem mají 75-80 kg a i její manžel s dítkem a drží 😉 . Ty saně, ty asi taky nee. Taky jen na tahání, ale mají nosnost 35 kg, takže dospělý by tam jak váhově, tak asi celkem rozměrama nemohl sedět s dítkem. Já brala saně hlavně i na to, že s malým mohu jezdit sama. Ještě potrvá, než ho z kopce pustím samotného...Tyto varianty vidím jako posunovadla do sněhu místo kočárku, ale ne jako dovádění pro celou rodinu... (já tedy brala saně pro všechny 🙂 , ale každý je chce na něco jiného 😉 )

beruska24.9.
15. lis 2010

@kikimaruska - máš pravdu v tom, že tyto varianty jsou jen pro dítko. To mi před půlnocí fakt už nedošlo 😔
A jaké sáně jsi kupovala?? Můžeš hodit typ?? Napadlo mě koupit je malé k vánocům, ale ty kovové se mi moc nelíbí. Nejradši bych klasické dřevěné s výpletem. Asi budu muset ještě pořádně pohledat 😀

kikimaruska
15. lis 2010

@beruska24.9.máme Lionky, LION Lavina-ty největší.Maj je v mnoha sportech. Mám i fotky tady nahoře v diskuzi 😉. Dřevěné s výpletem a dokupovala sem ohrádku.

beruska24.9.
15. lis 2010

@kikimaruska - tak jsem nakonec vybrala tyto:

http://www.nejlevnejsisport.cz/sane-rohacky-del...

Sice jsou menší, ale ty se mi líbí 😵 Navíc jsou celkem lehké, takže se nebudeme muset tahat s žádnou velkou váhou 😎
A ohrádku k nim také budeme objednávat.

jajka24
15. lis 2010

My jsme pro naši malou koupili tyhle:
http://www.babysport.cz/zimni-sporty/sane-khw-s...
vypadají super a dá se k tomu dokoupit i ohrádka, cena přijatelná, dostane pod stromeček

kikimaruska
16. lis 2010

Holky ty vaše saně taky vypadají super...a rohačky..jé, kdyby tenkrát měli v tom supermarketu rohačky, beru je hned taky(ale saně teda kupovala babi s dědou). Tady máme ještě starý, menší, s celodřevěným sedem (ten je ale rozlámaný ☹ ), ještě po dědovi 🙂 , taky jsme na nich jako děti jezdily. Pak se třeba podělte o fotečky s Vašema dítkama, aspon se i další maminky můžou podívat, jak saně vypadají v reálu ..a jak jste spokojené 😉 . tak at se prckum pod stromečkem líbí 🙂

daddy10
20. lis 2010

@beruska24.9.
Ba naopak, Alpen Bambino (http://www.boby-sanky.cz/detske-boby-alpenbambi...) jsou velmi stabilní, vždyť jsou 55cm široké. Hamax, nebo Eda jsou mnohem užší, stejně tak sáňky, ty jsou navíc i vysoké, takže stabiita ještě o to horší.

Mám přesně tyto boby a mohu jenom doporučit, jsou lehké, oproti sáňkám i skladné, při tahání se nezvedají, a jsou za vemi dobrou cenu. Našel jsem ještě další fotografie bobu Alpen Bambino (modré) zde http://www.decathlon.co.uk/EN/alpen-bambino-987...

beruska24.9.
20. lis 2010

@daddy10 - děkuji za info, ale už jsem se rozhodla pro ty rohačky. Jak psala @kikimaruska je to i o tom, že dítko stejně nebude moct nějakou dobu (roky) jezdit samo a u nás je to spíš o sjíždění terénu (prostě zábava na kopci). Na silnici bych ty boby těžko využila 😉

daddy10
20. lis 2010

@beruska24.9. no tak jasně tyhle boby jsou jen tak na dva roky vlastně, prostě pro malý dětičky, my jsem se s tím taky potřebovali vejít do auta, tam sánky nenarvu leda na zahrádku, mimochodem sáňky máme taky a když si vezmu jak špatně se tahají po silnici 🙂)

raada
autor
24. lis 2010

holky, tak jsme jeli do tesca pro sáňky,v katalogu měli lionky 125 cm a v tescu jedny jediné a ještě totálně křivé sáňky bez jména🙂 jen na nich byla nálepka sulov, ale to tam mohli nalepit cokoliv. ohrádkyco tam měli k tomu nepasovaly. tak budeme shánět dál🙂

jajina.c
26. lis 2010

Ahoj holky, snad Vám trochu pomůžu při výběru - pracovala jsem v Bohemia Sportu 3 roky - saně LION 🙂 . Pokud mohu doporučit pro děti volte vyplétané saně Lavina 125 cm - pasuje na ně ohrádka ohýbaná, dřevěná pásková a pásková dřevo plast - vše najdete u nich na netu. Byly to nejvíce prodávané sáně a reklamace skoro nebyly. Pokud byste chtěly rychlejší sáně pro větší děti, tak jim kupte saně Rekord ( tenkrát se dodávali do Makra ), ale pozor na tyto saně jde pouze ohrádka plastová ABS, jinou na ně nedáte🙂. Já mám také už připravené Laviny a moc se těšíme, až napadne sníh. Šťastnou ruku při výběru 😉 .

kikimaruska
26. lis 2010

Jo, přesně tyto saně máme doma- Lavina 125 cm. Vybírala sem je pak hlavně podle toho, aby na ně šla dřevěná ohrádka, přímo od Lionu... Kupovali jsme jich totiž asi celkem 5 ks, vždycky nám je naštěstí vzali zpět, protože žádná na naše saně nepasovala 😖 (byly větší, menší, špatné upínání, které nesedělo a plastovou jsem nechtěla), tak jsem napsala rovnou do firmy a objednala ohrádku přímo od nich na jejich saně 😉 .