Jaké výtvarné potřeby pro dvouleté dítě se osvědčily?

luci_enka
9. bře 2011

Mile maminky,

sice jsem tady nasla nejake tema tykajici se tvoreni s detmi (a na internetu je webovych stranek o tvoreni s detmi spousta), ale moje otazka je trosku jina 😉

Zajimalo by me, jake vytvarne potreby se u vas osvedcily. Mame doma za tyden dvouletou holcicku, zatim ma k dispozici tluste pastelky + skicak a moc u malovani nevydrzi, ale postupne bych ji chtela zapojovat do nejakeho tvoreni.
My ale doma nejsme na nic podobneho vybaveni, takze bych rada poridila takove ty nejbeznejsi veci, ktere bychom mohly potrebovat – mam na mysli nejake vodovky, stetce, plastelinu, detske nuzky, barevne papiry a dalsi veci.
Rada bych si od vas nechala poradit, co vsechno mate/by nemelo chybet prave v takove te nejzakladnejsi vybave (klidne napiste seznam) – a muzete dat i tip na to, co se vam treba neosvedcilo nebo naopak s cim jste byly spokojene (mam na mysli i konkretni znacky techto vytvarnych potreb).

A pak mam jeste jeden dotaz na kreslici podlozku Aquadoodle (viz obrazek) – zda s tim nektera mate zkusenost, jak se vam to libi, jak to deti bavi...chtela bych poridit k 2.narozeninam 🙂

Dekuju moc za vas cas, odpovedi a inspiraci! 😵

veruska007
9. bře 2011

Mam skoro dvouleteho chlapecka, nejradsi kresli smyvatelnimi vodovkami na balicí papír, který máme připevněný k sololitové desce. Potom kreslí fixami, tužkami či uhlem. Rád kreslí barevními křídami na chodník. Plastelínu jsme zatím nevytáhli, k vodovkám nemám vzhledem k tomu, že je dost divoký, odvahu.

vendulka
9. bře 2011

Tak já jsem kreslící a výtvarné potřeby kupovala někdy kolem 18 měsíce a docela nás to teda baví.Kupovala jsem tvrdý papír různých velikostí a barev, voskovky,tlusté barevné tužky, obyč tužku,gumu, ořezávátko, palstelínu, vodovky, tempery a kalíšky na vodu a to je myslím všechno, jo a ještě ty fixky z Ikea, z jedné strany s razítkem

mamkamarketa
9. bře 2011

my sme dostali aqua doodle, cestovni. je to jakoby knizka, co ma 2 strany a na kazdou se kresli. popravde nic-moc. ja jsem si rikala,ze do auta to bude super,ale pomerne dlouho to schne a malymu se podarilo to polit cajem a ja tem flek, co mi nesel ''vyprat'' to je mnohem lepsi ta kreslici tabulka. takze za me urcite nedoporucuju...

berenika39
9. bře 2011

ahoj, my dokupujem postupně, podle toho, co prcka zrovna baví, ale popravdě si vystačíme s materiálem "co dům dá" .
Koupila jsem lepidlo, nůžky,barevné papíry,vodovky,voskovky... a k tomu : roličky od toal.papíru, barevné papírky od čokolád a tak, vata, špejle, odstřižky látek...momentálně pořád lepíme a lepíme....cokoliv kamkoliv, o nějakém tvořní to není, alenechávám ho, on ještě neví, že by ve výsledku mohl být nějaký ucelený obrázek, jen si tak všechno zkouší. takže bych na začátek moc neutrácela za nějaké originální pomůcky, vyzkoušej, co malou bude bavit.
A fajn jsou razítka, dají se i koupit, a už jsme i pitvali z brambor a natřeli vodovkou a to bylo tedy na skafandr.-)))).

vladimuraz
9. bře 2011

Mně se osvědčilo přihlásit malou na výtvarný kroužek. Protože kdyby doma udělala takový binec s vodovkama a temperama jako tam, tak mně švihne 😝 Chodily jsme od 2 let, ze začátku jsem víc pracovala já, ale postupem času se zapojila a ke konci už mně nechtěla k ničemu pustit. Dělaly jsme spoustu zajímavých věcí, které bych doma ani nevymyslela a neměla na to materiál - třeba takové ryby s magnetkem a k tomu prut na lovení, rámeček na fotky, kalendář, jarní závěs s kytkami a králíčky, maňáska... Doma dceru nic moc nebavilo, pořád odbíhala do pokojíčku hrát si nebo dělala dalších 10 věcí najednou, na kroužku byla hodinu zaměstnaná a pracovala v pohodě. Nejvíc jí bavilo něco vystříhat a následně to vymalovat, místo štětce často děti používaly kus houbičky na nádobí, udělá se tím větší plocha najednou a hezky ta struktura vypadá. Případně natřít papír klovatinou a dělat do toho vodovkama fleky, rozfoukávat....

selu
9. bře 2011

ahojki, ja mam tedy uz triletou slecnu, ale kdyz to vezmu zpetne, tak jsme zacinaly vodovymi omalovankami, prstovymi barvami, potom ji zacla hodne bavit plastelina a vodovky, ted uz malujeme (samozrejme ji pomaham) i barvickama na sklo, nejlepsi je nakoupit takove male plastove tvary, do kterych se temi barvami maluje, jinak ted jsme zacaly chodit do yamahy hudebky a tam se i lepi a striha vzdy neco k danemu tematu na ktere se zpiva a to ji taky bavi, ale s nuzkama ji to zatim moc nejde 😉 Jinak ja jsem se hodne inspirovala na strankach i-creative 😉

berynka
9. bře 2011

Naší malou začlo bavit různé tvoření až s příchodem do školky. Dřív spíš vydržela u modelování. Teď máme vodovky + různé štětce, klasické pasteky, voskovky a pak jí vyhovují tlusté pastelky, že se lépe drží v ruce. Nakoupily jsme různé omalovánky a dětské nůžky 😉 .

rozarka65
10. bře 2011

Ahojky!🙂 Souhlasím s berenikou...stačí mít doma nějaké barvičky (vodovky,temperky) nebo já používám barvy na zeď,déle vydrží...🙂 a nějaký ten štětec...Když jsme začínali malovat,tak jsem koupila štětku na holení (dobře se drží) a samozřejmě prstové barvy....A rozhodně bych neutrácela za drahé barvičky či pomůcky...taky doma hodně tvoříme...ale většinou z toho co je doma...ruličky,kelímky,víčka...tiskátka z brambor....🙂 A teď se zrovna těšíme,jak si vyzdobíme okna....vystříhala kytičky a motýlky a společně je vybarvíme...do kelímku zasijeme travičku a uděláme nějaká zapichovátka...ještě jsou oblíbení traváčci z punčochy....🙂

bledulka
10. bře 2011

máme dost věcí z toho, co je tu psáno..také spíš radím kupovat postupně,jak to bude malou bavit...

my ještě máme barvičky na obličej, to se nám hodí na karnevaly, dětské akce atd..
a pak máme "pastelky do vany" - lze malovat po kachličkách i po těle a hned se to z nich dá smýt.. vypadají jako voskovky

z pomůcek, aby se nezadělal celý byt doporučuji igelitový ubrus, igelitovou zástěrku- normálně se koupí v papírnictví a na štětce doporučuji ( a opravdu je výborný) nerozlitný kelímek- když se tam dá vody dle jejich rysky, tak když se převrhne,tak se nerozlije.. takže super 🙂 taky v apírnictví a cena cca od 18 kč do 40-záleží, zda na něm je ještě víčko nebo ne

jo a k tomu aquadoodlu- máme ho, malýho bavil,když byl mnohem menší-okolo roku a to bylo i fajn,že když strčil do pusy tu "fixu" , tak cucal jen pitnou vodu.. ale jakmile byl větší,tak už chce kreslit barevně, na papír... souhlasím s názorem jak někdo psal,že to déle schne a musí se čekat, než se může kreslit znovu..

zukoc
10. bře 2011

My náme naprostou klasiku - voskovky, pastelky obyč, vypratelné fixy a papíry. Maluje jen chvíli, načmárá mámu, tátu, atd.. a má po tvoření. Ale nejvíc se nám osvědčila tabule, klasická na křídy, tu máme doma i u našich a to má ráda, obrázek nakreslí, pak si to sama umeje a může nanovo 😀

petule246
10. bře 2011

ahoj, nic převratného mne už asi nenapadá - jen u nás ještě navíc takové to lepidlo v tužce (nevím jak jinak to nazvat)- myslím, že je praktičtější než klasické v tubě. A jinak jsem koupila - vodovky + štětce, pastelky, nůžky, modelína a barevné papíry. A sprckem jsme teď tiskli vyrobenými tiskátky z korků a moc ho to bavilo, tak uvažuji o koupi nějakých tiskátek.

kjajule
10. bře 2011

My už máme taky pěknou sbírku malovacích a tvořících věciček :
Vodovky
Štětce
Nevylévací kelímky na vodu
Pastelky na obličej
Trojhranné pastelky tlusté
Fixy na vodní bázi (dají se vyprat i smýt ze zdi)
Voskovky (ty ho vubec nebaví)
Barevné papíry - kupujeme kreativní sady v Lidlu stojí pár korun a je jich tam mraky
Netoxické lepidlo v tužce
Malé kulaté nůžky stříháme s nima barevné papíry a pak lepíme na obyč papír do toho kreslíme atd...🙂
Sadu plastelíny Play Doh- je suprová jsme s ní moc spokojení 😉
Sadu nářadíčka na modelínu : dlátíčka, váleček ,vykrajovačky...
Na obyč malování a tvoření jedno velké dětské prostírání z Ikey 😀
Malý igelitový ubrus na vodovky...
Spoustu obyčejných bilých papírů, čtvrtek apod...
Chodníkové křídy před barák
Momentálně se chystám na razítka...🙂
Omalovánky ...nejčastěji ty obyčejné malé za 10,- a nebo tatka vytiskne pár obrázků co najde na netu ...

Jinak než jsme začali s vodovkama tak jsme koupily i pár omalovánek které se vybarvují jen vodou...na pochopení jak to vůbec všechno funguje a ty ho teda baví doted 🙂
Na barevný papíry nejraději obkresluje ručičky moje nebo svoje pak je vystřihujeme a lepíme na papír pak si to ještě pomaluje a když to uschne chodí a kazuje to všem a říká čí ty ručičky jsou...😀

Přeju příjemné tvoření 😉

ilci
10. bře 2011

u nás se osvědčila magnetická tabulka na kreslení + razítka, pastelkama ho nebaví kreslit, to kreslím já a pak si ukazujeme obrázky
teď je hitem modelování z plastelíny
jinak spíš tvořím já a syn asistuje - různá zapichovátka, vybarvujeme obrázky, slupovací barvičky na okno apod., snažím se to skloubit s ročním obdobím

alti
10. bře 2011

Tak u nás taky vodovky, ale na malování kamínků co nasbíráme venku (papír ho nebere):
- pak "vodové omalovánky" namočí štětec do vody a maluje jen vodou po spec. omalovánkých a ty se vybarvují:
- plastelína kterou mu rozválím a on dětským plastovým nožíkem krájí nabo udělám kuličku a do ní obtiskuje razítka:
- taky letí u nás samolepky i magnetky třeba z pohádk. knížek (prodávají se různé) a ty lepíme třeba na lednici nebo na plast.podložku, ze které jsou zase odlepit a říkáme si různé pohádky k nim nebo řadíme podle barev ap.:
- malování křídou baví jen venku na chodníku:
- navlékání větších korálků na plastovou nit nebo na špejli, kterou mám zabodnutou do plastelíny a tak stavíme věž
- ještě hodně jednoduché pexeso, aby hledal stejné obrázky... 😉

radovana01
30. kvě 2012

Ahoj,
u nás určitě bodují klasické pastelky - jen s větším "průměrem/tloušťkou", aby se malé dobře držely.
Rozhodně nedoporučuji fixy apod. spadnou na zem, vytečou a je o zábavu postaráno.
Pro starší jsou dobré i plastelíny, my koupili takovou krabici kde je toho spousta - http://www.sevt.cz/produkt/box-jovi-modelovaci-... jen jsme schovali ty "nože" a nechali vykrajovátka. Je super, že tam jsou písmenka a číslice, takže můžete během hraní ještě učit abecedu 🙂

jop
31. kvě 2012

super otázka, velmi poučné, včera jsem šla podle rad nakoupit a dnes už máme barvičky všude 😀

myskin
5. črc 2012

U nás jsme začínali prstovými barvami (nejlépe Koh-i-noor) ty byly hoodně oblíbené, pak frčely razítka, a modelína (nejvíc Play doh) s takovými strojky na tvary a vykrajovátka a magnetická tabulka je oblíbená pořád.

anta
5. črc 2012

Já nevím, ale my začínali na tvrdo, obyčejné vodovky, obyčejné fixy a obyčejné pastelky, 😉

tymothy
5. črc 2012

U nás pastelky, barevné papíry, vodovky, voskovky (baví ji víc než pastelky), křídy, plastelína,lepidlo, fixy (to byla osudová chyba)...a potom samozřejmě takové ty věci jako jsou ruličky od toaleťáku nebo kuchyňských utěrek, různé krabice a krabičky (nejoblíbenější jsou od čajů)...
Co se týče značek, preferuju Koh-i-noorácké, hlavně u pastelek, voskovek a vodovek je ten rozdíl v sytosti barev opravdu znát.

ciernavila
6. črc 2012

maly ma 15 mes. od roku mame Aquadoodle a doporucujem, maly kresli ostosest, robi razitka a nezaspini ani seba a okolie.

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alenamalenam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betuska121
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
honeysabca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz