Jakou knihu doporučíte pro 2 leté dítě k narozeninám?

neu.sona
17. kvě 2011

Ahoj maminky,
potřebovala bych nějaké tipy pro dvouletého kluka k narozeninám. Miluje knihy, rád je prohlíží, čteme. Máme jich doma hodně, ale chtěla jsem mu pořídit k narozeninám nějakou třeba naučnou a hezkou, aby z ní měl radost, tak poprosím o Vaše zkušenosti.
Děkuji moc.

lamarika
17. kvě 2011

@neu.sona já teď nakoupila knihy s puzzle http://knihy.cpress.cz/pinocchio-puzzle.html Máme pinocchia, červenou karkulku a sněhurku. Jsou to krátký pohádky, moc pěkně ilustrovaný a při čtení spolu složíme vždycky obrázek (6 velkej puzzle dílků). Mates chce číst už jenom tyhle knížky 😉

neu.sona
autor
17. kvě 2011

@lamarika děkuji za odkaz 😅 . Opravdu hezké knížky tam mají.

irasek
17. kvě 2011

@neu.sona - ahoj. Náš syn je veliký "čtenář" všech knížek, kde jsou náklaďáky, bagry, jeřáby, buldozery a vlaky. Takže má celou sbírku knih od nakladatelství Junior- Jak to chodí na stavbě, Jak to chodí u popelářů, na nádraží, na letišti, v přístavu... a pak od nakladatelství Librex- např. Všechno co létá, jezdí, pluje.
Knížky s puzzle si taky rád skládá, ve dvou letech těch 6 kousků složil v pohodě. No a pak už vyžaduje knížky s Bořkem stavitelem a Mašinkou Tomášem a samozřejmě Krtka 😀 . Máme toho opravdu spoustu...

andara
17. kvě 2011

Ahoj, u mně v albu mám pár vyfocených-naše oblíbené🙂

neu.sona
autor
17. kvě 2011

@irasek
@andara děkuji holky 🙂 super super.

veruska007
17. kvě 2011

Taky mam doma ctenare, uz krome tech detskych knizek s tvrdymi deskami mame i knizky na mekkem papire. Dobre jsou knizky s velkymi obrazky (kde je mene textu, protoze maly neda pokoj, dokud neprectu knizku od A do Z), miluje Medvidka Pu, pohadkove knizky, knizky o zviratkach, automobilech... zalezi, co ho zajima.

hojda
17. kvě 2011
simlenka
17. kvě 2011

Doporucuji Muj medved Flora od Daisy Mrazkove a O zvedavem stenatku 🙂 nebo detailne nakreslena velka leporela, autorku si nevzpominam, ale mam je ve fotoblogu 😉 nedavno jsem v knihkupectvi zahledla dalsi 2 od tehle autorky

neu.sona
autor
18. kvě 2011

@simlenka
@hojda
@andara
@irasek
@lamarika díky holky, nakonec jsem vybrala truhlička na první slovíčka, obrázkové říkanky a u hasičů. myslím, že malej bude nadšenej 😀.

neu.sona
autor
18. kvě 2011

A ještě o zatoulaném štěňátku 🙂

babulinkab
18. kvě 2011

hezké knížky za rozumné ceny se dají občas sehnat v lidlu - syn jich má docela dost o stavbě, třeba o hasičích, o zvířátkách atd.
onehdy tam měli takové knihy se samolepkami za 50,-- Kč - syn si s tím vyhrál, bohužel, když jsem šli přikoupit bylo to už vykoupené

berynka
18. kvě 2011

já můžu taky doporučit knížky s nálepkami, i když to je spíš možná vhodnější tak od 3-4let. Varianta jsou magnetkové knížky a s okýnkama 😉 ... bývají tématicky zaměřené - dopravní prostředky, zvířátka ap.

veruska007
18. kvě 2011

Jeste me napadlo projit Levne knihy, sem tam maji levne a pekne. Nedavno jsem malymu nakoupila krasne knizky od 7 do 12,- 😉

neu.sona
autor
18. kvě 2011

@veruska007 ty máme nejblíž v Praze, takže to nechám na příště. teď k narozeninám 4 knížky stačí a pak budeme pokračovat 😀

jennyska
13. únor 2014

Ahoj @neu.sona @berynka @babulinkab @simlenka @andara @lamarika a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Knihy pro děti https://www.modrykonik.cz/detske-knihy/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s dětskými knihami, pomůžete další spoustě maminek, které knížky pro děti právě shání. Vaše rady, tipy a recenze určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all