Jakou koupit ohrádku nebo kupovat ji vůbec?

spes2009
21. pro 2010

Ahoj, našemu zlatu bude za týden 7 měsíců, a protože je to čipera čiperný začíná se plazit a přetáčí se o106. Zatím má svoje "teritorium" v obýváku na koberci u sedačky, ale už mi začíná cestovat mimo koberc na podlahu a dotýkat se nábytku atd. Tak mě napadlo, jestli koupit ohrádku. Koukala jsem a je jich na trhu hodně. Zajímalo by mě, jestli je lepší a praktičtější dřevěná bez toho spodku, nebo taková ta síťová se spodkem. Kvůli místu si nemůžu dovolit nějak extra velkou, což by bylo asi pro malého nejlepší, takže se tam nějak moc otáčet nebude moci. Nebo kupovat ji vůbec, využije se? Děkuji za praktické postřehy 😉

kijir
21. pro 2010

Ahojda,tak můj postřeh je že my měli ohrádku jen jako vězení 😅 ,když jsem si potřebovala odskočit 😅 .jinak v ní ani jeden můj poklad nechtěl vůbec být...Na staršího jsem měla tu síťovanou a na druhého a pro třetího mám tu dřevěnou a nevidím moc rozdíl.Snad jen ten že v té dřevěné se jim líp staví na nožičky.Ale nic to nemění na faktu že jsme ji skoro nevyužívali kromě těch chvilek,no....Ale toť jen moje zkušenosti 😀 😉

zlatouch
21. pro 2010

Já bych doporučila spís vytvořit z obýváku max bezpečné místo, odstranit, vše co jde mimo dosah a tak. Samozřejmě třaba TV nebo kabely asi nezrušíte, ale pár věcí se dá ohlídat...S ohrádkou to vypadá jednoduše, ale jadnak to je podle mě další krám, který v malém bytě překáží a hlavně se bojim, že synek z ní nadšený nebude 😒 Vždyť mimo ohrádku je tolik zajímavých věcí, co se musí prozkoumat! A mít jí kvůli půl hodině denně nestojí za to 😉

naty
21. pro 2010

my sme koupili tu nejlevnější postýlku z ikey a matrac a tam ho dávám, když si potřebuju někam odskočit, jinak je na zemi na pěnovým puzzle...ohrádka mi přijde zbytečně velká a zbytečná... 😀

kikimaruska
21. pro 2010

Tady je stejné téma...jukni 😉

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/poridit-...

jijitka
21. pro 2010

I když jsem dříve byla přesvědčená, že se bez ohrádky neobejdeme, nakonec jsem jí nepořídila a vůbec mi nechybí. Naprosto souhlasím se @zlatouch , že je lepší vše nebezpečné a zbytečné dát pryč a dítě nechat volně lézt. Z bytu máme skoro holobyt, jediná nebezpečná věc, která zůstala, jsou kamna, ale malý je naučený, že nesmí, protože pálí a ani si jich nevšimne.

misi78
21. pro 2010

My meli ohradku pujcenou a bylo to super, aspon jsem byla v klidu kdyz jsem sla na zachod a nebo jsem potrebovala odejit. Malymu nevadila, jen byla drevena bez spodku a tak pak jak uz zacalo chodit tak ji tlacil pred sebou.

sunea
21. pro 2010

My sme v byte 2+1, ohradku mame, pouzivala som ju obcas, ked som napr. potrebovala ist do kuchyne nieco dovarit, ked zvonil zdola postar apod. Pouzivala som ju hlavne v case lezenia/stavania, lebo v obyvacke mame dost veci a nedaju sa vsetky dat z dosahu, aby bolo prostredie uplne bezpecne. Myslim, ze ziadne nasledky to na synovi nenechalo a niekedy sa tam pyta este aj teraz, aspon na chvilu. Ohradku mame velku drevenu.

mkr
22. pro 2010

tak u nás ohrádka nebyla a nikdy jsem ji nepotřebovala, ty děti tam podle mě dlouho nevydrží, malou jsem vždy nechávala lést, kde chtěla, je pravda, ale že neměla co provést, jediný co ji lákalo byla hlína z kytek 🙂 a jestli potřebuješ něco kam dítě na chvilku odložit, tak si kup cestovní postýlku, rozhodně ji využiješ víc

delapa
22. pro 2010

Já o ohrádce začala uvažovat nedávno, protože mám půlročního prcka, který se už SÁM postaví, sedí, doleze ke gauči, vytáhne se a ukračuje - a samozřejmě občas i padá. Ale když vidím, jak je nadšenej z prozkoumávání, ohrádku nakonec nechci. Když potřebuju na chvilku "odskočit", dám ho do křesílka (nebo prostě takovýho toho polohovatelnýho lehátka) s nějakou hračkou, těch 5 min. tam vydrží a já nemusím letět splašeně ze záchodu s toaleťákem zapomenutým za spoďárama s výrazem "co to bylo zase za ránu".

denousek
22. pro 2010

ahojky necetla jsem odpovedi od ostatnich akorat ti pisnu nazor..nam se ohradka vyplatila jak malej zacal líst tak si tam hral...ma polohovatelne dno ...a vyndavaci pricky az byl vetsi... 🙂) a hlavne nééé sitovou!!!ohradka je na to kdyz si dite chce stoupnout tak se chytne šprušlí a o ně se vysplha a postaví!v siti je to jak ve vezeni!muze tam jen lezet nema se za co chytit kdyz se chce postavit,,,sitovou bych nebrala to uz radsi at leze po zemi-nebo udelat misto a koupit šprušlovou....

heliik
25. pro 2010

Ahojky. tak já můžu říc, že ze začátku jsem o ohrádce uvažovala, ale nakonec jsme ji nekoupily, a taky bych řekla, že s nic nestalo...
Ano ze začátku sahala malá např. na televizi, počítač atd. ale postupně jsme jí to vysvětlovaly, že to nesmí, že to nejsou její hračky atd. když náhodou něco, tak jsem jí chytla ručičku. Ne surově, ale chvilku jsem jí držela.. A teď je jí 18m. a chodí po celém bytě, a na televizi a počítač nesáhne... Samozřejmě někdy se stane, že ano, ale to se na ní jen podívám, nebo okřoknu, a okamžitě jde o toho, a anení to to, že bych za ní pořád musela stát, aby náhodou něco neschodila nebo se nebouchla. Prostě si všímá jen svých hraček. 🙂

daee
29. pro 2010

Ahoj,
tak my ohrádku máme a myslím, že u nás je přínosem. Máme dřevěný šestihran, s polstrovaným dnem, s vyndávacíma příčkama..
Malý tam má dost místa na převalování a první pokusy o lezení. Krásně si tam vyhraje a já můžu třeba uvařit, něco uklidit, odskočit za pošťákem atp. Nebývá tam celý den, střídáme s pěnovým puzzle, židličkou atd.
Ale hlavně máme velkého psa a takto mám jistotu, že se bez dozoru nedostanou do kontaktu...

jezevec
29. pro 2010

u nas uz je to teda nejaky patek ale pripojim se 😀
nas malej byl docela divoch v pul roce sam sedel, stoupal si v postylce, v necelych 10mesicich sam chodil..byt jsme zarizovali co nejmin nabytku, na rohy jsme nalepili ty packy, zaslepili zasuvky a nechali mu volnost, naucil se i dobre padat a nikdy se nic neprihodilo, takze jsme z tech co ohradku nemeli..pro pripady vareni ci rychleho odskoceni jsem mela na odkladani cestovni postylku, kde mel svy poklady-hracky a casem jsme mu tam nechavali i otevreny bocni otvor kterym si nalezal a vylezal...ohradka nam kdyz to vemu zpetne nechybela stejne jako polohovaci kreslo bez ktereho jsme se obesli..on i hraci dece moc nedal a brzy z ni "zdrhal" takze tyhle vymozenosti nas nejak minuly 😉

mates22
14. led 2011

my máme velkou dřevěnou ohrádku a malej je tam celkem rád, třeba tak půl hodinky si tam hraje a já můžu bejt v klidu a trochu poklidit....... na stavění je asi lepší. I když v druhém pokoji mám cestovní postýlku místo ohrádky a tam si taky stoupne. takže bych řekla, že pokud chceš menší, tak spíše tu síťovou, tam se ti ani na malém prostoru nepotluče až si bude sedat, stoupat a padat .-). A myslím, že síťové ohrádky mají přímo nějaká madýlka.
Tahle bez dna je ještě lepší na úklid, můžu mu tam dát housku, on jí tam nadrobí, já pak ohrádku zvednu a zem (hrací koberec) pohodlně vyluxuju.
Tak že obojí má pro a proti. Ale ne každé dítě ohrádku snese, ovšem dokud jí nekoupíš, nepoznáš to.