Jakou ohrádku koupit pro batole?

janicka178
1. zář 2011

Milé maminky, můžete mi, prosím, poradit, jaké máte zkušenosti s ohrádkami pro batole (dřevěná, síťovaná aj.) a podle čeho je nejlepší vybírat. Moc děkuji!

mamkamarketa
1. zář 2011

zadnou. nejsem zastancem kleci,kam se deti odkladaji 😠 pokud potrebujes neco nutne udelat,na tech nekolik minut staci postylka 😉
vim,ze ses na to neptala,ale musela jsem ti to rict

nasticka
1. zář 2011

My jsme pro první dítko měli ohrádku dřevěnou s podlážkou, která se dala zvednout - to bylo fajn, že když ještě byla "ležáček", tak nemusela být dole u země a netáhlo na ni. Pro druhé už žádnou ohrádku nemáme 😀 kluk má rozlet po obýváku, vše je odstraněno z dosahu, takže je to jeho "bezpečná zóna" a nemusím se bát ho tu na chvíli spustit z očí 😎

petruskaaa
7. zář 2011

Naše Nikolka teda ohrádku milovala,měla tam plno hraček a byla v ní evidentně spokojená,měli jsme obyčejnou dřevěnou bez podlážky (dala jsem do ní na zem pěnové puzzle,je krásně teplé),ale je to jen na chvilku,tak že bych už dnes pořídila použitou 😅 a třeba se tam zrovna tvýmu prckovi vůbec líbit nebude.Doporučuji teda co největší,ať se tam vejde plno hraček 🙂 .My měli 12x120cm.

coxa
8. zář 2011

Dřevěnou ohrádku měli oba naši kluci, ze začátku jsme ji používali steně jako psala nasticka a pak si v ní hráli rádi, později obliba klesala 😅 , ale já jsem ji používala jako rychlé odložení dítěte když se něco vylilo, vysypalo, když někdo zvonil a já běžela dolu otřevřít... Já osobně bych postýlku namísto ohrádky nevyužila, protože ji mám v horním patře, takže by to bylo těžce nepraktické. Takže já osobně říkám ohrádce ano. 🙂

veruska007
8. zář 2011

Náš malej ohrádku taky miloval, měl ji od asi 3 měsíců, vystlanou dole starýma dekama, všechny svoje hračky v ní měl, byl tam moc rád. Hodně jsme využili asi do roku, od 5 měsíců chodil a to pak byl horor, nemohla jsem se ani napít nebo zajít na wc, protože neměl rozum 😨 , třeba běžel proti zdi, radiátoru, stolu... tolikrát měl rozseknuté dásně, chudák, a to jsem za ním pořád běhala. Ohrádka byla super aspoń na to odběhnutí na wc, napití, hození plenky do koše... měli jsme ještě po mně, starou, dřevěnou. Postýlku místo ohrádky bych nepoužila, my měli postýlku vždycky jen na noční spaní a snad díky tomu děti usínají v postýlce sami, bez jakýchkoli protestů.

lukza
8. zář 2011

já na syna měla ohrátku dřevěnou a dala se zvednou podlaážka to sem ale už nevyužila syn už byl větší ale tedka na druhé určitě využiju hodně už jen proto aby se k miminku syn nedostal.a já za sebe ohrádka super věc není to žádné věznění dětí jak někdo napíše ale jde přece jen o bezpečnost pohla sem aspon s klidem seběhnout dolu ze schodu když někdo zvonil a netahat v zimě sebou neoblečené dítě že.
jo a mám ohrádku kde se dají aji vytáhnout šprušle takže tedka aji když je synovi 19měsícu si tam rád hraje má tam hračky zaleze si a hospodaří aspon má své soukromí🙂)

raci
8. zář 2011

my máme tuto a byli jsme spokojeni, zrovna dneska už jsme ji složili, opravdu je to jen na chvíli 😉 ale jsem ráda že jsme ji pořídili... http://ohradky.heureka.cz/babypoint-relax/galerie/

alamo
8. zář 2011

My mame drevenou z 8 dilu s dvirkami koupenou na Aukru a jsme moc spokojeni.

jop
8. zář 2011

my jsme ohrádku koupili, složili, ale byla nanic, malý v ní nechtěl být. Takže vyhozené peníze.

jmisa
9. zář 2011

Měla jsem skládací síťovanou určenou pro dvojčata, ale máme tedy jen jedno děcko, takže měl rozlet. http://www.malvik.cz/Vse-na-doma/ohradky/L-Ross...
Nejdřív jsem ji nechtěla, přišlo mi to zbytečné, ale syn brzo lezl a chodil a bohužel šplhal po všem co se dalo, takže odstranění věcí z dosahu nestačilo, nemohla jsem ani na wecko nebo udělat pití, aby mi někde nevlezl a neudělal si bouli apod., navíc máme psa, takže to bylo i z toho důvodu, psici obtěžuje občas i dneska navíc, když byli pidi. Měl tam hračky, takže vždy na chvilku do ohrádky šel, mohla jsem např. v klidu vyžehlit, najíst se.
Koupila jsem ji v bazaru a zase prodala, když se naučil z ní vylézt.
Postýlka u nás sloužila pouze na spaní, navíc z ní dokázal vylézt ještě dřív než z ohrádky. 😕

maxi.smile
22. zář 2011

My měli taky, dřevěnou, 8-dílnou, obrovskou. Hodně jsme jí využili na chalupě, kde je to pro mimi nebezpečné, aby lezla po celé chatě a hodně jsem jí využila i na zahradě. Udělala jsem jí tam stín, dala hračky, bylo to naprosto perfektní. Já osobně bych postýlku takto nevyužila, postýlka je na spaní, ne na hraní. 😉