Jakou podložku na podlahu pro lezení a ťapkání dítěte?

lulucie
11. zář 2007

Ahoj, malý za chvilku bude chtít lézt a potřebuje čím dál víc místa. Potíž je v tom, že máme v obýváku a kuchyni laminátovou podlahu, která se mi zdá studená a hlavně tvrdá pro lezení. Jakou podložku - plochu nejlépe zvolit? Koberec bysme museli na to lamino přilepit a stejně se mi zdá že by o něj později zakopával plus koberce moc nemusím, drží se v nich moc prachu. Jak jste to řešili vy? Nějaký šikovný nápad? Díky 😉
Jinak teď nám stačí na takové to obyčejné dovádění manželská postel, případně jeho postýlka, ale to už je otrava a takové ty hrací dečky jsou moc malé. Ještě jednou díky za zkušenosti 😵

dashak
11. zář 2007

lulucie, asi tě zklamu, ale nejlepší je koberec 😀 My jsme ho taky museli pořídit, aspoň do obýváku, protože tam je plovoučka. A koupili jsme normál metrážový který nám nastřihli tvar jak jsme potřebovali a potom obšili, takže tolik neklouže. Největší potíž je, že lezení na plovoučce je celkem nešťastné a zbytečně dlouho jim trvá než začnou, hrozně to totiž klouže a ujíždí jim nožky. My jsme kdysi uvažovali ještě o tom skládací puzzle, ale to by tím tuplem ujíždělo

franti
11. zář 2007

lulucie...no mi mame na poschodi vsade plovoucku a na prizemi mame vsade dlazbu. nikdy sa mi nezdalo, ze by malemu vadilo, ze je to tvrdy povrch. nastastie maly zacal lozit v zime, takze dole sme topili podlahovym topenim, takze studene to nebolo a na plovoucku som kupila to penove puzzle, ale zbytocne...aj tak lozil vacsinou po plovoucke. ja som koberce nikde nekupovala, lebo tiez ich nemam rada...
je pravda, ze plovoucka je studena, ale maly mal plienku, puncochacky alebo teplacky a nikdy nam neprechladol...no mozno sme mali len stastie...ale myslim, ze vdaka plienke mu nebola zima. tak vela zdaru pri lozeni ... 🙂

ronie
11. zář 2007

ahoj souhlas s dashak-hlavně někdy děti začnou šoupat po odlaze zadek a různě vymejšlí jak si to ulehčit-alespon dočasně koberec nebo jinou neklouzavou podložku-ty puzzle sou taky dobrý 😉

drago
11. zář 2007

Ahoj lulucie, my máme všude v přízemí dlažbu a malé to nijak nevadí. Když je teď chladnejš tak máme zaplou podlahovku a jinak malou oblíkám trochu víc. Mám v obýváku rozdělanej velkej spacák a na něj jsem dala bavlněné prostěradlo natahovací. Takže, když je ušpiněné tak ho převleču. Neklouže to a malé se pom pěkně leze. Kobercem bych to neřešila, jednak kvůli rozměrům našeho obýváku spojeného s kuchyní a já si dlažbu nemůžu vynachválit. Dlažbu nemáme hladkou, takže jí to neklouže, když popoleze z podložky. 🙂