Jakou tříkolku vybrat?

veverusak87
20. dub 2015

Pomalinku pokukuji po dárku k druhým narozeninám a přemýšlím nad tříkolkou a nevím kterou vybrat.Zatím se rozhoduji mezi Smoby Tříkolka Mountain Bike,SMOBY Trojkolka Sport Line Trike a SMOBY trojkolka Zooky classique.Někdo zkušenosti z některou z nich?Popřípadě typ na jinou

mafeska
25. dub 2015

@veverusak87 dcera dostala smoby mountain bike. Přijde mi že je to pro dvouletý dítě dost veliká zátěž a mě popravdě nenadchla, možná proto že jediné na čem do té doby dcera jezdila byla ta klasická plastová motorka a tohle mi po lehké motorce přide dost těžký.
Do provozu nemám odvahu-šlapat jsem ji učila hned jak jí dostala a pak celý léto, ale neušlápla to, pomáhala jsem jí vodicí tyčí, zároveň musí řídit a soustředit se kam jede. Taky mě dost překvapilo, že nemá brzdy, nevím jak zastaví až pojede z kopce dolů a bude muset zastavit na konci chodníku. Takže za mě nee

mafeska
25. dub 2015

@veverusak87 ovšem veliké plus jsou šlapky uprostřed

bambullkaa
25. dub 2015

Ahoj @mafeska, jakou má nosnost ta Smoby Moutain Bike a do kolika let jak je?

mafeska
25. dub 2015

@bambullkaa týjo nosnost jsem ani nikde napsanou neviděla a do kolika taky ne. je od 15 měsíců nejspíš až do doby než z ní dítě vyroste.

bambullkaa
25. dub 2015

@mafeska no právě 😒 Nevím, plánujeme koupit tříkolku ale s pořádnou nosností... koukala jsem na Páju. Sice vypadá jako za komoušů ale maminky si jí chválí 🙂 http://trikolky.heureka.cz/merkur-paja-trojkolka/

mafeska
25. dub 2015

@bambullkaa já s tim jejím nákupem moc nesouhlasila popravdě, přítel se moc neporadil 🙂 začátkem týdne jí na ní učil a říkal že nějak nedomyslel to že nemá brzdy.. což je pro mě důležitý.
to je taková klasika ale hlavně je kovová 🙂

bambullkaa
25. dub 2015

@mafeska jó, dnes jsme si jí prohlíželi a taky jsme na to přišli. Ale za mě taky kovová tříkolka neměla brzdy nebo ano? Jinak se mi líbí.

veverusak87
autor
26. dub 2015

Tak já nakonec vybrala Smoby Tříkolka Mountain Bike jsem na ní zvědavá.Jinak co se týká brzd tak tu co jsem měla v dětství taky neměla brzdy.Já snad ani nečekám,že by Niky jezdila tak rychle aby je potřebovala.S tříkolkou spíš počítám aby se na ní naučila jezdit a hlavně šlapat a až to bude umět a bude mít i potřebnou vějšku koupímě kolo kde už ty brzdy budou

mafeska
26. dub 2015

@bambullkaa nevim no, beru to skoro jako kolo takže automaticky i brzdy. na čem jsem jezdila já to už si nepamatuju 😀

veverusak87
autor
26. dub 2015

Tak to já si pamatuji bylo to něco na způsob těchto https://www.google.cz/search?q=klasická+stará+t... .Teď jsem zkoušela googlit a tříkolku s brzdou jsem nenašla.Akorát kolo ale Niky je 19 měsíců a měří 85cm a na kolo je ještě malinká

kocour1
26. dub 2015

Máme doma tu Mountain bike a jsme s ní velmi spokojeni. Dcera ve dvou letech ji v pohodě ušlápla - jen asi dva dny trvalo, než se naučila principu šlapání. Od té doby šlape na všem. Jen si nejsem jistá, zda je to vhodný dárek pro tříleťáka...přeci jen jezdí pomalu a musí se hodně šlapat, aby se vyvinula nějaká rychlost. Dcera jakmile se naučila šlapat, tak se hned přesunula na klasické kolo se zadními kolečky...z mého pohledu to byly vyhozené peníze, měla jsem jí rovnou koupit to kolo. Na tříkolce jezdila sotva měsíc. Ale nechtěla jsem to uspěchat a chtěla jsem jí původně kolo dát právě ke třetím narozkám a tohle mělo být k druhým...nakonec vlastně ve dvou a čtvrt už normálně jezdí na kole🙂. Ale předtím jezdila na koloodrážedle...naší cestu k prvnímu kolu popisuji zde🙂 http://materskadovolena.blogspot.cz/2015/04/ces...

bambullkaa
30. dub 2015

Holky, tak jsem se rozhodla tříkolku nekupovat. Koupíme rovnou kolo s přídavnými kolečky. Děkuji za typy a zkušenosti. Byla jsem s malým v obchodě vyzkoušet tu Páju a i přes nastavitelné sedlo by nám byla brzo malá. A to píšou pro děti cca od 3 do 5-ti let...

pavlina888
30. dub 2019

U výběru tříkolek je důležitý hlavně věk dítěte, je to obsáhlejší více rozepsáno zde:
https://detivbavlnce.cz/content/27-jak-vybrat-d...