Jakou velikost má mít první kolo? Synovi je 5

marketa137
3. zář 2010

Dobrý den, budeme kupovat první kolo a nevim jakou velikost. Sice už bude synovi 5 let v lednu ale měří 104cm a nevim jestli vzít 12 nebo už 14. Zvažuji jestli tu 12 by využil třeba alespon rok? Nebo je lepší už jít rovnou do 14, 16 by byla moc veliká. Budu ráda i třeba za typy na značku nebo odkazy kde koupit. Syn teda kolo odmítá, tak ho dostane k vánocům a snad ho vezme na milost, v nejhoršim ho bude mít mladší až doroste. On odmítá cokoliv, max jezdí na tříkolce ale to mu taky trvalo dlouho 😉

beruska2x
3. zář 2010

a neni lepsi mu koupi neco co by chtel 😅 ? no kazdopadne bych koukla na obchody ve svem okoli, a poradila se s nekym kdo tomu opravdu rozumi.. u kola je par dulezitych prvku i pro bezpecnost, co by nemely chybet, takze to bych bez syna ani odbornika nekupovala - nejlepsi je, kdyz si kolo vyzkousi..

dvojka
3. zář 2010

já bych mu kolo tedy nekupovala 🙂 ,přesně jak píše Beruska,koupila bych mu něco z čeho bude mít opravdu radost 😵

beruska2x
3. zář 2010

😀 😀 me to pripomelo Obecnou skolu, jak kluk cekal vzduchovku a dostal stojan na noty a jak brecel chudak 😀
fakt bych ho nenutila do neceho co nema rad, urcite je hafo veci po kterych touzi a vyuzije je lip 😉 nez kdyz das prachy za kolo a on na nem stejne jezdit nebude...

dvojka
3. zář 2010

no😀😀to je přesně ten příklad 😀 😀

berynka
3. zář 2010

@marketa137 tak dvanáctku bych určitě nekupovala 😉 , tu mají kolem nás všichni tříletí včetně nás a je akorát. Odhaduju jí tak na rok.

marketa137
autor
4. zář 2010

Takže alespon 14 😉 , on sice kolo nechce ale když někde jdeme a vidí kolo tak se na něj vrhá a chce ho vyzkoušet 😉 tak snad z něj bude mít radost. problém je že on nechce nic, koloběžku taky ne, nejraději by seděl jen u počítače a hrál hry 😖 a mylsim že v 5 leetch by už kolo zvládnout mohl. K Vánocům dostane i lego.

dvojka
4. zář 2010

tak to já myslela že z nich má úplnou fóbii 😀

marketa137
autor
5. zář 2010

@dvojka to ne, jen je posedlý ninjama a hlavně potřebuje prý jejich oblek 🙂 , ale pokud bude po tatínkovi tak stejně nejspíš kolo zůstane zachovalé pro mladšího 🙂

marketa137
autor
6. zář 2010

Tak si nakonec Viki vybral tohle http://www.worker.cz/1416/detske-kolo-kawasaki-.... Prý tohle chce a hned si vybral k němu helmu, prý jiný než zelený kolo mít nemůže 😀

dvojka
6. zář 2010

to je pomalu jako kroska 😵 😕 😵

marketa137
autor
6. zář 2010

@dvojka a to je co 🙂 , prý jiný nechce 😒 a tady mají i svoji tabulku tak mají asi i ty velikosti jiný. před koupí se jich ještě zeptam na velikosti ale 16 je pro něj veliká, ta je od 112cm a on má jen 104cm a doma má tříkolku a ta má sedadlo od země 25cm a sedí na ní normálně 😉

dvojka
6. zář 2010

tohle je moc hezký.Myslela jsem motorku krosku 😉
Pokud si ho vybral on sám-tak jedině dobře🙂

marketa137
autor
6. zář 2010

@dvojka ted spíš řešim velikost, dle tabulky by mu měla stačit ta 12, bohužel 14 asi nedělají, tu jsem nikde nenašla a ta 16 je prostě moc velká, to je mě jasný že by se bál že spadne, on je fakt asi prcek 🙂 . je fakt že kalhoty nosí pořád 2-3 roky 🙂 , já i manžel máme oba 1,7m takže nemá být po kom veliký 😉

peppapig
13. zář 2010

@marketa137 my taky jdeme kupovat prvni kolo, M ma 3 a pul roku a meri 98cm (teda asi budu muset premerit uz je to par tydnu). Me se moc zamlouvaji Puky kola (posilam odkaz, ale je v anglictine) http://www.pukybikes.co.uk/bicycle/index.htm . My jdeme do toho nejmensiho Z2 je to 12". Uz mi bylo doporuceno par znamima, deti se na nem velmi rychle nauci bez bocnich kolecek. Koukni, urcite se prodavaji i v CR, je to nemecka vyroba a velikostne maji opravdu vyber. 12" mu bude urcite mala a nepohodlna. Drzim pesti pri vyberu 🙂

medved09
13. zář 2010

koupili jsme 14 - www.leaderfox.cz
Jsou to kvalitní a moc pěkná kola. Doporučil mi je odborník.

máme toto:
http://www.leaderfox.cz/index.php?pview=189

marketa137
autor
13. zář 2010

@peppapig taky jsme na něj koukala a prodávají ho i u nás kolem 4000

@medved09 vypadá moc hezky.

Jinak jsme malýho zkusila posadit na 12 a je mu akorát. On neni moc sportovně zakložený takže z velkýho by měl strach že spadne 😒 . On má nějak krátký nohy, prpotže jsme ho zkoušela posadit na 12 a to mělo teda sedlo ve výšce 55cm a nohy mu viseli takže když mu koupíme výšku 46 tak by mu mělo sedět dobře, navíc jiný než chce neprošlo a naštěstí nemusíme řešit že za rok mu bude malý, pak ho dostane mladší a viki dostane zase větší. On vyrost za 2 roky o 10 cm takže je fakt prcek 😀

med
13. zář 2010

My jsme Terce koupili kolo už loni k Vánocům a udělali jsme dobře... Už na něm krásně jezdila od jara a dokonce jsme zkoušeli už i bez koleček, ale to jí moc nešlo. Koupili jsme Meridu Dakar 12" a jsme s ním nadmíru spokojení.... Je sice trošku dražší, ale bytelný a rozhodně vydrží i na dalšího potomka... a né jako ty s plastovýma ráfkama, co jsem slyšela od kamarádek, tak se jim rozbilo dřív než z něj dítě vyrostlo :((