Jaký písek do pískoviště? Doporučte

alice25
21. dub 2013

Maminky, můžete mi prosím doporučit jaký typ písku do venkovního plastového pískoviště? Je lepší hrubší stavební nebo jemný jako mořský? Uvítám jakékoli postřehy ohledně praktičnosti a následného vytřepávání z oblečení 🙂

hav81
21. dub 2013

My máme doma normální stavební písek,ale viděla jsem v OBI,že prodávají v pytlích,přímo písek na pískoviště.Nevim teda jaký ten je 😉

jaru30
21. dub 2013

Máme ten z OBI. A je jemňoučkej, jako na té nejlepší pláži 🙂 Nám vyhovuje, jdou z něj perfektní bábovičky. I mravencům se zalíbil a nastěhovali se do něj 😅 Co se týká vytřepávání, nevybavuju si, že by mě to nějak rozčilovalo 🙂

blahova_andrea
21. dub 2013

my budeme objednávat taky jemňoučkej jako plážovej, přijde nám příjemnější na dotyk i že se z něj bude lépe tvořit. vytřepávání neřešíme. to je jedno, co člověk z těch dětí všechno vyklepává. stejně jsou většinou večer rozděleni rovnou půl na půl pračka a vana 😀

svoba
21. dub 2013

v Obi prodávají přímo určený na pískoviště, balený. Není drahý.

camelinka
21. dub 2013

My máme mix stavebního a jemnýho křemičitýho, co zbyl z vysypávání terasy a je to super, bábovky drží a z hader občas vyklepu takový věci, že je asi úplně jedno, jaký písek se použije 😀

coxa
22. dub 2013

měli jsme klasický, teď máme už třetí rok ten jemný křemičitý. kupovali jsme ho v bauhausu a nemá chybu. 😉

aktaka
22. dub 2013

Máme jemný, na hraní dobré, ale doma slyším jak nám pořád "šustí" pod nohama 🙄

pajapoj
23. dub 2013

my máme ten obyčejnej ze stavebnin, máme ho na pískovišti půl tuny, každý rok měníme a stojí nás necelou stovku. Bábovičky jsou z něj parádní, pěkně drží, z bot se dobře vysypává.

detskahriste
30. dub 2013

Do pískoviště se doporučuje kopaný písek. Nám zbyl bílý, kterým se zasypává dlažba a ten byl také super. Důležitý je pískoviště přikrýt, aby si z toho kočky neudělali záchod.

jennyska
21. bře 2014

Ahoj @pajapoj @aktata @jaru30 @svoba @hav81 @alice25 a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Pískoviště https://www.modrykonik.cz/piskoviste/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Pískovišti pro děti - Jaké jste pořídily, plusy, mínusy, od jakého věku, atd. pomůžete další spoustě maminek, které zvažují, zda pískoviště koupit, jaké a kdy a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

klara123123
8. dub 2014

My používáme písek přímo pro dětské pískoviště (konkrétně tenhle http://www.honzikuvhrad.cz/205-jungle-gym-pisek... 😉 ) Já bych se bála dát dětem normální stavební písek do pískoviště. Co když v něm něco bude? Taky nevím, jak čistý takový písek může být? Ale možná jsem jen paranoidní 😀 😝

toniczek
13. črc 2014

ahoj tady, jako malej jsem našim běhal po stavbě a písek byl normální " betoňák ", bábovky super s trochou vody, neřešil sem od koček a pejsků nic, táta vzal jen lopatu a bylo čisto. Je tomu 30 let a žiju 😀 . Je sice jiná doba, chemikálie a dalši bordel je jinej a vidím to i jinak z pohledu otce rodiny, ale písek bych neřešil, stačí přiklopit a je druhej den klid 😉 Mladej mi běhá po dílně a co si strčí do pusy, to ani někdy nevidím 😉 asi se naočkuje sám 😀 Jsou mu 2 roky a chystáme se postavt pískoviště z toho co zůstalo po stavbě 🙂
Zdar a sílu Táta a Matoušek 😀

peanutczt
16. dub 2015

máte některá zkušenosti s tímto pískem .. http://www.stavebniny-zemas.cz/fotky12734/fotos... viděla jsem ho v Hornabachu a nepřišel mi dobrý na stavění báboviček, byl takový hrubý, samý kámen. Tak nevím zda je opravdu takový i v pytlích nebo jestli se jim vzorek nepomíchal

myskin
16. dub 2015

Zajeli jsme do nejbližšího písníku a nakopali jsme si kolik jsme potřebovali, za pakatel.

vercik83
26. črc 2016

Máme obycejny stavebni pisek