Jaký plážový stan k vodě? Na co nezapomenout?

dociska
7. čer 2010

Ahoj, chystám se pořídit plážový 1/2 stan proti sluníčku a větru pro malého. Myslím si, že je to dobrá věc, když jste na koupališti, kde není volno nikde ve stínu. Jen nevím, který je vhodnější a lepší. Nebo na co při výběru nezapomenout? Máte někdo zkušenosti? Poradíte mi? 😉

beruska2x
7. čer 2010

aby mel sitku na odvetrani, UV ochranu a sel lehko slozit a prenaset 😉

dociska
autor
7. čer 2010

No to je sice hezké, ale málokdy napíší, jestli tu UV ochranu mají nebo i rozměry po složení postrádám v popiscích. Mezi nabízenými stany je třeba Coleman Sundome a ten má i velký průlez z boku a širší plachtu, kterou je možné stan uzavřít v případě deště. Ale spoustu stanů tu větší plachtu nemá. Tak teď nevím, jestli je to užitečná věc nebo je to prakticky na houby. Nebo pak je ještě nějaký stan Florida a ten má tu plachtu udělanou tak, že jde podepřít tyčkami a ještě tím pádem je navíc před stanem stříška. A taky nevím, jestli už to není zbytečné. ☹

beruska2x
7. čer 2010

no tak pokus d to tam neni tak bych se zeptala, to je zaklad.. zalezi na co to chces, pokud budete u vody pres poledne nebo ti tam bude malej spat a budete chodit casto nebo jedete na dovcu tak se vyplati... taky zalezi kolik vas tam bude a jak je malej pohablivej, jestli ti vydrzi na jednom miste nebo ho budes nahanet po celem arealu... muze si tam hrat i na balkone, na zahrade.. kazdopadne je to ochrana pred slunickem... taky zalezi jaky bude pocasi.. proste to musis vedet ty na co to chces 😉

michamicha
7. čer 2010

sestra kupovala pro malýho na dovču do chorvatska tenhle http://www.hracky-vybavicky.cz/38-hraci-deky/66... akorát má myslím modrej 😉

dociska
autor
8. čer 2010

No jo a není ten babymoov moc malý? Téééda, ale ten je docela drahý!! No nevím, jestli nám to náš rozpočet dovolí. Mě po dlouhém hledání nadchl tento http://www.zasilkovyobchod.cz/inshop/katalog/pl... . A má i dobře udělané odvětrávání, aby v něm nebylo horko. Docela splňuje naše požadavky. Akorát mám pořád dilema, jestli využijeme třeba možnost zazipování dna stanu a tím uzavření třeba v případě deště. Něco, jako je toto http://www.hshop.cz/stan-coleman-sundome.htm Tento se mi taky líbí a navíc je uzavíratelný. 😒

dociska
autor
15. čer 2010

Máte ještě někdo nějaký názor na stan k vodě? Nebo je lepší slunečník? Já fakt nevím. Ale jestli pojedeme na tu dovolenou začátkem července, tak bych se měla rozhoupat. ☹

petrasafr
15. čer 2010

dociska - my jedeme na začátku července s 8měsíčním synem do Chorvatska a objednávala jsem taky ten Babymoov. Jeho obrovská výhoda je totiž to, že je pořád vcelku, jen je smotaný /složený/ a během pár sekund ho rozložíš, postavíš, přikolíkuješ a hotovo. Pak ho zas složíš, dáš do takového jakoby obalu a jdeš. Ty levnější stany mají takové jakoby pruty - dráty, které se do nich musí navlíkat místo konstrukce a když jsem viděla loni u moře, jak v tom větru s tím většinou tatínci bojovali, tak to teda rozhodně my provozovat nebudeme 🙂

dociska
autor
15. čer 2010

aha, tak to by mě nenapadlo. Asi je ten babymoov dobrý, ale když on je hrozně drahý!! ☹

kolca
15. čer 2010
petrasafr
16. čer 2010

kolca - na ten jsem taky koukala, že jsem objednala ten Babymoov, ale procházela jsem různé diskuse na internetu a našla jsem tam, že tyhle levnější stany, i když jsou jakoby "z jednoho dílu", tak že jsou vhodné tak na zahradu nebo do pokojíčku, protože ta konstrukce je slabá a když ho máte na pláži a fouká tam vítr, tak se stan deformuje. Dno máte přidělané kolíkama, ale ten vršek se vám ohýbá větrem. Tak nevím.

petrasafr
16. čer 2010

docis - mně ta cena taky přišla hrozná 😒 Ale myslíš, že ho nevyužijete třeba na zahradě? My jsme se pro něj nakonec rozhodli, že ho budeme dávat malému i na zahradu, případně třeba i do pokojíčku do rohu, aby mohl mít "bunkr" 😀 Teď jak bylo to teplo, tak už jsme ho měli na zahradě rozložený a super 🙂

dociska
autor
16. čer 2010

Bohužel zahradu nemáme ☹ Takže mimo týden dovolené a pár víkendů u vody bude pořád někde hozený ve skříni

petrasafr
16. čer 2010

Pozitivní na tom je, že složený je jen placka, takže nezabírá místo 🙂

klara.t
8. črc 2010

Taky se zajímám o plážový stan pro prcka. Ale ani jeden z těchto mě nijak nezaujal. Máte další tipy? Někde na pláži jsem viděla takový, který má na bocích kapsy, kam taťka nasypal plážový písek a tím ho upevnil k zemi. Pak ho jednoduše vysypal. Ale to bylo asi někde v zahraničí, ale bylo to super. Odpadlo kolíkování k zemi atd. Ale na kolíky myslím byl, aby se dal použít i na trávě.

dociska
autor
12. črc 2010

Co jsem tak brouzdala internetem, tak moc velký výběr u nás není. Všechno je na jedno brdo, jak se říká 😀 Tak leda se kouknout pořádně, který z nich má kapsy někde nízko. Jinak víc od toho stanu nečekej. My jsme zatím taky nekoupili, protože váháme, jestli ho využijeme. Možná, než se rozhoupeme, tak je ještě zlevní. 😉

ppetal
9. kvě 2011

Holky a co říkáte na tenhle typ stanu?
http://www.zasilkovyobchod.cz/inshop/katalog/pl...

zdenka33
6. črc 2011

Ahojky holky právě začínají dovolené a já taky uvažuji o stanu...jen a jen hledám a nevím jaký vybrat. 😉

lamarika
6. črc 2011

@zdenka33 Ahoj, máme tenhle jen v jiné barvě. Je obrovskej a myslím, že dostačující a navíc skoro za pusu 😉 http://www.worker.cz/3018/plazovy-stan

zdenka33
6. črc 2011

@lamarika Ahojky a jak jste s ním spokojený a co děti jsou tam vůbec 😉 Chtěla bych ho právě pro malou,aby si měla kde odpočinout ,když budeme u vody celý den.
nám by se líbil tentohttp://www.dzunglehracek.cz/plazovy-stan-explorer/

lamarika
6. črc 2011

@zdenka33 Spokojená jsem maximálně 😉 Hlavně mě překvapilo jak je ve skutečnosti veliký 🙂 Starší syn poletuje všude možně, takže je spíš výjimka když v něm je 😀 Dcera je ještě malá, takže ta si v něm pěkně hraje. A já si v něm válím šunky taky 😀 Ten co se ti líbí je prakticky ten stejnej co mám já, jen jiná barvička 😉 Určitě budeš spokojená

zdenka33
6. črc 2011

@lamarika díky moc už se taky těším až si tam odpočinu 😀 😀 😀 😀

dociska
autor
13. dub 2012

Holky, minulý týden jsem koupila v IKEA půlstan a musím říct, že jenom po rozložení jsem nadšená. Jak se tu řešilo, že za větrného počasí některé stany prostě nepostavíte nebo že se nedají pořádně připevnit nebo zatížit, tak ten z IKEA má vše vyřešeno. Ze spodní strany boudičky má síťku, aby dětem nebylo vedro, z horní strany reflexní stříbrnou dvouvrstvou plachtu, žádné tyčky jako ve stanu a spodní plachta se nekrčí, protože je po obvodu taky vyztužená. Stan se skládá tak, že se zkroutí šikovně do obalu a jedním pohybem se zase sám rozloží. A kdyz fouká vítr, tak ze 4 stran jsou kapsy, do kterých se nasypou kamínky nebo štěrk a stan se tak může zatížit.
Zatím jsme stan rozložili jako domeček v pokojíčku a malý se rozhodl, že bude ve stanu spávat. Protože ta spodní folie je na délku skoro 2 metry, přitáhl si tam peřiny a ustlal si tam 🙂

dociska
autor
13. dub 2012

Vkládám odkaz, jak stan vypadá. A cena je, myslím, skvělá.
http://www.ikea.com/cz/cs/store/brno/ikea_family

gepe
13. čer 2015

Mame sundome od Colemana a je nejen vhodny pro deti, i pro dospele, napr nejen k vode, ae i do kempu aj.

andreaw123
Autor odpověď smazal
Zobraz