Jaký vozík za kolo? Jednomístný, odpružený

eveluska
23. únor 2011

Ahoj 🙂 vybírám vozík za kolo. Asi jen jednomístný (kvůli šířce, ceně, váze, ... starší dítko bysme pak asi dali do sedačky). Slyšela jsem o značkách Croozer, Chariot (moc drahé), Azub (vypadají dobře, jsou odpružené?), Blue Bird, Kranich .... Prosím pište svoje zkušenosti, další značky a cenu "vašeho" vozíku. Děkuju 🙂 Jsme celkem sportovně založení, ale ne vyložení "bikeři", vozík bychom chtěli na rodinné výlety za kolo, na brusle, do terénu, kam to na kočárek není apod.

milin
2. bře 2011

Ahoj holky, prosím ráda bych tuto otázku znovu otevřela. I já zháním nějaký ten vozík a ráda bych slyšela nějaký reference. Děkuji za Vaše odpovědi. 😉

ivasad.
2. bře 2011

Ahoj, my máme Croozer kid for 1, za asi 9tis. a jsme moc spokojení. Dokupovali jsme k tomu odpružení Doggy asi za 1200Kč, bez toho to nešlo jet jinam než po silnici. Teď nechápu jak jsme s neodpruženým mohli vůbec vyjet 😉 No jinak jsme moc spokojení, a dcerka v tom jezdí ráda. A ten miminkovník co k tomu prodávají jsme nekupovali, dávali jsme tam dcerku v autosedačce - vajíčku, přišlo mi to bezpečnější. Až bude letos bez autosedajdy, budeme jí dávat i helmičku, už jí má doma - vyhráli jsme jí v tombole když jsem byla těhu 😀 No jinak je tam i docela dobrý že je tam nákladový prostor, parkovací kolečko, nebo se místo něj dá přední nafukovací kolečko. Pokud je za kolem tak se tam žádné kolečko nedává. Ale musím ti napsat, že pokud chceš s tím jezdit na bruslích, musíš mít dražší model, kterej má ruční brzdu. My jezdíme jen na kole takže toto jsme neřešili. Jo -v létě když byl hic, dávala jsem k malé dovnitř teploměr, do kapsičky co je zevnitř na boku. A taky musím napsat, že po silnici jedeme vždy jen ten nejnutnější kousek, abychom vypadli na polňačky a cyklostezky, řidiči jezděj hrozně. ☹

hojda
14. pro 2012

nezkoušel ho nqěkdo používat místo kočárku v zimě? jak se s ním jezdí ve sněhu?

gabulka10
14. pro 2012

Ahoj holki,jsme nadšeni cyklisti a bez vozíku jsem si to neuměla představit🙂prvně jsme chtěli taky croozer,ale odradili nás to odpužen í 😖 ,které se musí dodělávat a také ho měli známý co jsou vášnivý cyklisté a ta slída po roce a půl byla dost popraskaná.. ☹ takže jsme nakonec připlatili a koupili Chariot..je fakt,že vyšel se vším všudy přes 20tisíc,ale za tu bezpečnost pro dítě to stojí..perfektní odpružení,dítko pomalu ani necítí žádný hrbol,na montáž nepotřebujete žádní nářadí,stříška proti slunci,vodě,prachu..uložná kapsa..naprostá jednička na trhu,neměnila bych..a navíc jako kočárek úžasný do terénu..vloni jsme ho používali na hory do sněhu,krásně se tam vejde fusák,takže jako v bavlnce🙂a pokud někdo preferuje běžky dá se taky dokoupit lyžnice a v létě na brusle super! 😀

asaka
14. pro 2012

taky jsme puvodne nechteli nejdrazsi vozik, ale po dukladnem vyberu jsme skoncili u chariot cx1.
Vozik rozhodne musí byt odpruzeny, jestli ho chcete na brusle, rozhodne musí mit brzdu. A věnujte pozornost odvetrani. Na kole se prasi téměř jen zepředu, takze pokud je odendavaci jen predni slida a boky ne, je to s prominutim na h... diteti se ta bude bud silene prasit, nebo když to zavrete aby se neprasilo, bude tam jak ve skleniku,
Jezdili jsme na kole a bruslích dost, vozik jsme vyuzili i na vylety (projede i tam kde kocarky nemaji sanci) a tak jsme rada ze jsme nakonec investovali do lepšího. Navíc ted se daj uz sehnat z druhy ruky,takze za lepsi cenu, my když ho před 4 lety kupovali, byl to relativne novy model a v bazarech se ještě neobjevoval.