Jsem posedlá nákupy hraček pro dcery

tyf
7. únor 2017

Dobrý den, můj problém se Vám asi bude zdát směšný a absurdní, ale zajímalo by mě, jestli to má někdo podobně. Mám dvě malé holčičky a jsem přímo posedlá kupováním nových hraček a věcí. Bohužel nejsem ta rodina, která má peněz nazbyt, nemáme úplně malé příjmy, ale hodně velké náklady, pronájem bytu, auto na splátky, jedeme od výplaty k výplatě. Přesto mi to nezabrání neustále vymýšlet co by ještě mohly mít. Ať už to vidím někde u kamarádky, nebo na internetu, hned mám pocit, že přesně tohle nám chybí ke štěstí 🙂 Vánoce a narozeniny řeším půl roku předem, stojí to plno peněz, pořád mi připadá, že je toho málo. Možná Vás napadne, že jim tím něco kompenzuji, třeba, že se jim nevěnuji, ale tak to není. Naopak strašně ráda si hraju s nimi, miluju jejich pokojíček, který je přesně podle mých dětských snů 🙂 Nikdy jsem nebyla taková dětina, nechápu proč to tak prožívám, strašně mě to baví, jsem tak šťastná, když mám peníze a můžu jít koupit něco pro ně. Přitom do sebe neinvestuju nic, nebaví mě chodit po nákupech pro sebe, když mám nějaké peníze navíc, nejradši bych je utratila za nějaké hračky. Už ale vidím, že to fakt přeháním, kamarádky, které jsou na tom finančně podstatně lépe než já, tak to vůbec neřeší, k narozeninám koupí jednu barbínu a šatičky. Taky mám strach samozřejmě, že budou rozmazlené a zvyklé, že pořád něco dostávají. Ale nevím jak tu svoji obsesi zvládnout, jak si vsugerovat, že nemůžou mít všechno. Je tu nějaký stejný magor? 🙂

hz
7. únor 2017

🙂 ahoj, to je mile cist, jak svym dceram dopravas. CO na to Tvuj partner? taky sdili Tve nadseni?
Jinak ja jsem na tom docela podobne, ujizdim na funkcnich vecech, nejvice merino trickach, ale i latkach(siji), takze syslim. Ale vim, ze to merino pak prodam, az z toho kluci vyrostou. Casto kupuji po bazarech, bo nove merino/funkcni pradlo je fakt darda. ted zrovna mam vyhlidly svetr ze 100pro merina na Fleru, ale je fakt drahy, tak premyslim, komu reknu, aby jej upletl(z me koupene vlny).. muj muz je nastesti velmi tolerantni, tak t neresi. Ikdyz ted budeme kupovat auto, mame hypo, rekkonstruujeme dum, ted nas ceka strecha, no, snazim se krotit..
Zcela Te chapu, hlavne ze manzel to bere dobre, to je hlavni...

hz
7. únor 2017

a mas pravdu, ze sama sobe taky nic nekoupim. Mam pres 10let stary tlacitkovy mobil, ktery uz sotva funguje, kdyz musim v nem dobit baterku, tak ji dam do jine Nokie nabit, bo ten muj mobil uz nabit nejde 🙂, ale na tom svet nestoji. Obleceni mam snad jeste z dob vejsky. ale dnes jsem si koupila sandale v Hudy sportu, ve sleve 🙂 zvlastni obdobi... 🙂)

medulinek
7. únor 2017

Přečetla jsem první dvě věty a dala bych ti pusu. Mám úplně to samé. Dceři je necelých 5 a je tolik věcí,co bych pro ni chtěla,taky nemám peníze nazbyt,kupuju po bazárkách,maminky mají radost,že prodají a já že koupím levněji a nemrzí mě pak,když dcera něco rozbije. Kupuju spíš značky - lamaze,fisher price,hasbro - tak abych pak mela sanci to zase prodat (to same i u obleceni),sama jsem v detstvi mela prd a i to prd bylo zdedeny po dvou bratrankach. ted ma pokojicek,ze jsem v nem rada i ja,stavime lego,ma tam petshopaky,poniky.....sem tam neco prodame a zase koupime nove.Kdyz vidim neco vyhodne,koupim a schovam na nekdy (narozky,svatky,vanoce,valentyn,den deti,vzdycky se neco najde 🙂 ) nemám pocit,že by byla rozmazlená neebo si veci nevazila. V obchodech se nevzteka,ze neco chce,doma si se vsim vyhraje. ted cekam v kvetnu miminko a i to uz ma nakoupeno na Vanoce - zase kupuju to,co jsem chtela pro malou a proste nesehnala za slušný peníz. Přivyydělávám si brigádou,takže jsou to peníze jakoby navíc a manžel když vidí,jak si hrajem,tak nic neříká - možná i špatné svědomí,je v práci až do večera a vidíme se víceméne jen o vikendech. A sobe koupim vetsinou az kdyz uz fakt potrebuju 🙂

japona
7. únor 2017

@tyf Je to normální, taky kupuju hračky, abych si s nimi (dětmi i hračkami🙂) mohla hrát🙂. Co vidim v okolí, většina to má stejně. Jako blbe by bylo, kdybyste nakupovala jak diva, a deti neměly co jíst.. ale pokud to vás rozpočet neohrožuje, tak pořád lepší utrácet ta hračky než třeba za cigára.. aapon, tak si to ospravedlňuji já🙂

lv
7. únor 2017

Popsala jsi to dost výstižně - podle mých dětských snů. Myslím, že nekompetenzuješ to, že se nevěnuješ, ale něco z vlastního dětství? Děti nepotřebují všechno.

Možná se mýlím. Je dobře, že si to uvědomuješ, ono až dítě vyroste, bude si pamatovat společně strávený čas, ne super novou panu 150.v řadě.. nikdy nebudou mít vše a pořád je kam se hnát, ale není proč.

nafuka
7. únor 2017

JE TO PADLÝ NA HLAVU HROMADIT ZBYTEČNÝ KRÁMY SE KTERÝMA SI ZA CHVILKU NEBUDOU HRÁT.NEVÍM JAK TO SNÁŠÍ TVŮJ CHLAP.NA JEHO MÍSTĚ BY MĚ ASI TREFILO.

tyf
autor
7. únor 2017

@hz manžel to snáší jak kdy, taky je nakloněn tomu jim dopřávat ale rozhodně stojí víc nohama na zemi. A hlavně u nás doma jsem spíš já ta, která má hlavní slovo a vždycky ho zpracuju 🙂 Na to, že chci koupit k vánocům obří dům pro barbie za 6 tisíc jsem ho připravovala od srpna, a šlo to od jednoznačnýho "ani omylem" až po "super nápad, nebyl vlastně můj?" 🙂

medulinek
7. únor 2017

tak to jsem zabar

tyf
autor
7. únor 2017

@medulinek tak to máme opravdu stejně, taky v dětství jsem žádné extra hračky neměla, naši byli hodně spořiví a praktičtí, mám dva starší bratry a pět bratranců, takže je ti jasné, jak to u nás vypadalo 🙂 Všechno jsem dědila po klucích, ať už šlo o hračky nebo o oblečení 🙂 Snila jsem o věcech, které dnes můžu pořídit raz dva.

verusky
7. únor 2017

@tyf taky myslim, ze jim dopravas toho, co jsi sama nemela 🙂 ja taky mela starsi bratry a k tretim narozeninam nejstarsi dcery jsem jim udelala a nakreslila pokoj presne podle me... takze jsem si taky splnila to "sve"... uzij si to! a dcerky budou uzivat taky... a jednou to skonci, par let a mas utrum 🙂 tak to mam s tema dvema starsima ted ja 🙂

nafuka
7. únor 2017

@tyf no to mě po..r,za ty prachy by bylo tisíc lepších věcí!!!!!!!!!!

medulinek
7. únor 2017

@nafuka jaky treba nez detska radost?

medulinek
7. únor 2017

@tyf navic to beru tak,ze je to takove obezivo,porad se neco kupuje a zase prodava a nektere ty hracky zvast koupene v akci,sleve nebo pouzite ani tu hodnotu neztrati. Jinak na ten obr zamek pro barbie jsem slintala taky,ale dceru neberou u nas frci pet shop,ale v silenem mnozstvi,mame jich urcite hodne pres stovku,milion doplnku,domecky,dokaze si s rim vyhrat cely den,vymysli si pribehy fantazie jede na plno 🙂 a co si budem rikat,ty zviratka jsou fakt roztomily 😉

hrosatko87
7. únor 2017

@tyf Jako by jste mluvila o mě 🙂 Když jedeme na větší nákup, vždy synovi něco dovezem. Když mě něco zaujme ve výloze, koupim to. Velmi ráda mu nakupuji hračky, oblečení, atd...sama sobě si nedopřávám. Zase si říkám, až bude druhé, nebudeme muset nic kupovat. A ejhle...druhé ještě není ani na cestě a už mám pro miminko tři hračky připravené 🙂 Nikdo kolem mě nechápe, manžel to nijak extra neřeší. Taky neví o každé hračce, kterou donesu 🙂 Navíc jsou to drobnosti, ale jistě...pár kaček za to a pár za támhle to :( Nic si nekompenzuji....dětství jsem měla pěkné a nic mi nechybělo. Prostě synovi ráda dělám radost a s každou novou hračkou má rozzářené očička 🙂

rituska88
7. únor 2017

Já to mám podobně, ale ani ne tak s hračkami jako s oblečením a vůbec obecně. Ne, že bych nakupovala jako divá, ale prostě každý měsíc před výplatou projíždím internetové obchůdky s dětským oblečením a potřebami a říkám si, co by malej potřeboval nebo co by se mu líbilo k svátku, narozeninám... Když nad tím zauvažuju, tak musím uznat, že má oblečení dostatek, i když denně má čisté, protože se každou chvíli něčím umaže a pořád peru, nic akutně nepotřebuje, ale člověka to láká - v dnešní době je všechno tak lehce dostupné, stačí zadat do internetového vyhledávače a dítko může mít mikinu s Medvídkem Pú, Mickey Mousem nebo třeba Spidermanem - prostě to, co se mu zrovna aktuálně líbí a co má rád. A pak si uvědomím, že má třeba zbytečně těch mikin 8 a že by mu klidně stačily 4 nebo 2 jako jsem měla v jeho věku já a bylo mi to úplně jedno. Zrovna včera jsem tak prolítla okem pokojíček a musím říct, že hraček má taky dostatek a že pokud budeme mít ještě druhé dítě, tak to za chvilku nebude kam dávat, protože pokoj není nafukovací. A přitom si stejně hraje jenom se zlomkem z toho všeho a zbytek se většinou jenom rozhází a pořád dokola uklízí. Ale zase když projíždím alba některých maminek tady na MK, tak jsme úplní břídilové a to mi naopak vždycky přijde, že toho syn dostal k Vánocům málo.
Jinak, u mě nejde o to, že bych synovi nebo sobě něco kompenzovala, ale spíš o to, že jsem taková hračička a mám radost z každé maličkosti a taky mám radost, když má syn radost, mám ráda hezké věci a chci, aby chodil pěkně (i když ne draze) oblečený a měl pěkný pokojíček. Ale to tak má asi v jisté míře každá máma (Mimochodem, sobě jsem taky nic nekoupila ani nepamatuju 🙂 ). Spíš jde o to si uvědomit, kdy je to už za hranicí ,,normálu" a umět si říct dost. Třeba jako já tenhle měsíc, protože jsem byla nucena dát v práci výpověď a než nastoupím příští měsíc do nové, tak prostě na rozhazování nebude a jelikož plánujeme v září svatbu, tak holt nebudu kupovat pátou čepici a desátej traktor a radši se koupí něco potřebnějšího.

pajula123
7. únor 2017

@nafuka copak,PMS uderil? 😉

nafuka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
makronka222
8. únor 2017

Kupuju hracky tady na bazaru, mala si s nicim nehraje, nejvic ji bavi hracky v hernach a u kamosek, doma leze do supliku, zkouma lednici a treba se hrabe v bramborach.. ja kazdy penize co bych chtela dat za hracky davam do kasicky na dovolenou, od ledna tam je 2500,- :D

babuna
8. únor 2017

Mno já tedy nemám nákupní mánii v hračkách (na to máme babičku a uf začíná to být šílené - včera jsem se přerazila o plyšovou rybu velikosti vánočního kapra 🙂 ale malá ho má ráda :D ), ale třeba celý měsíc dva šetřím a pracuji doma a pak prolezu sekáče 🙂 ráda, hledám pěkné kousky oblečení pro malou ne takové ty infantilní medvídkovské růžové a kýčovité ... ale takové ty zmenšeniny dospěláckého oblečení 🙂 ...

musím konstatovat že @nafuka je trochu zbytečně útočná - já také nemám peníze na to abych si kupovala drahé - nové oblečení z butiků (popravdě mi to přijde úplně zbytečné) - ani já bych si nekoupila svetr za 1600 - což ten kašmírový, co jsem sehnala úplně nový (podotýkám že pro malou !) za 20 v sekáči, původně stál - to opravdu ne, ale občas projít sekáče nebo v mém případě i občas něco ušít - proč ne ...

tyf
autor
8. únor 2017

@nafuka to ani nestojí za komentář.......
@medulinek Přesně, a zrovna ten domek považuju za super kauf. Je to bytelný kvalitní dřevo, v tom pokoji vypadá nádherně a jelikož mám dvě holky, tak si myslím, že si s tím vyhrají ještě spoustu let a když nevyhoříme, tak určitě mohl vydržet i pro jejich děti.
@makronka222 v tomhle věku jsem taky ještě nic moc nekupovala, protože ji hračky nezajímaly, až od těch dvou let to začalo 🙂

medulinek
8. únor 2017

@babuna na tyhle kousky oblečení je uplne super Zara,ta ma super zmenseniny 🙂

babuna
8. únor 2017

@medulinek jo přesně ...ale ideální fakt ze sekáče ..protože ta cena to je síla teda ...😲🙂

babuna
8. únor 2017

@tyf 🙂 já mám spoustu hraček ještě po prababičkách třeba houpacího koníka ze třicátých let a to co má za sebou by dnešní hračky nedaly ... 🙂 domeček pro panenky mi kdysi udělal děda a už se těším jak jej malá využije ... škoda, že je již děda po smrti on uměl dělat tak krásné věci ... třeba lanovku - normálně takovou jako je v Alpách - model z balzy která se dá pouštět na lanech venku - no jak jsme si s tím vyhráli s bratrancem. .. nebo se těším na zahradní vláček co mám 🙂 juj se snad více na ty hračky těším já 🙂 onehdá jsem koupila v akci ponorku od Oball - a hrála jsem si s ní ve vaně snad půl hodiny 😝 ...

komive
8. únor 2017

@tyf Me spis trochu na tvem vypraveni "desi", ze vypravis, ze nemate penize nazbyt, auto na splatky..premyslela jsi, kdyby se neco stalo, zda by tvoje rodina byla zabezpecena? Nerikam, ze je treba hned syckovat, ale clovek by mel byt alespon trochu pripraveny a mit nejaky financni polstar. Nerikam, ze to lze vzdy..ale u vas ocividne ano.

tyf
autor
8. únor 2017

@medulinek
@babuna U nás otevřeli loni Pepco a už nekupuju nikde jinde, sice ta kvalita není úchvatná, ale my ty hezké, lepší věci nemáme vůbec kam nosit. Je buď ve školce, nebo na řádí venku. Takže pak smutně koukám na ty drahé a krásné věci, které nám visí ve skříni a nakonec je stejně prodám.

babuna
8. únor 2017

@tyf jooo pepco je dobré mám od tama takové ty botky ala tenisky pro malou ! 🙂 proto nakupuji v sekáči - i když to původně bylo drahé já za to dala třeba 20Kč a tak to pustím nějaké kamarádce nebo tak .... a nemrzí mě to tolik ...

tyf
autor
8. únor 2017

@babuna mě zas mrzí babička, že už není při síle, protože ta šila krásné oblečky na panenky, dneska není vůbec nic hezkého a cenově přijatelného k sehnání.

nafuka
8. únor 2017

@komive máš naprostou pravdu, člověk by měl myslet na budoucnost.Život se ti může otočit doslova ve vteřině.

jjustyna
8. únor 2017

@tyf ty utrácíš za hračky, já za bazén, výlety, lyžování, kino, divadlo. Každý víkend máme spoustu společných akcí a zážitků. Každý jak je mu libo. Já kupuju hračky jen Vánoce, narozeniny, svátky. Máme velkou rodinu, každý jim chce donest hračku, hlavně neeeee oblečení. Naštěstí mi dopřejí to, ať ty nákupy promyslim a zorganizují tak, ať jsou děti spokojene. Syn už si třeba i řekne. Teď chtěl plyšového krtka a manžel mu řekl, ať si vybere jestli plyšáka nebo půl dne v bazénu, vyhrál bazén.

mr_falko
8. únor 2017

tak kazdej mame asi nejakou uchylku, ale co je moc, to je moc....vyhraji si dcery se vsim, co jim koupis? Moje starsi si nejradsi hraje s tim, co si sama vyrobi, ma neuveritelnou fantazii a co je schopna vyrobit s izolepou, kartonem a par hovadinama je fakt zazrak...a zabavi se u toho. Nikdy nebyla panenkova, ujizdi na Little pets shop a tech ma asi 50, smudla jedna...

co se setkalo s uspechem, byl velky homemade drevenej domek na panenky, i s nabytkem, kde si hraje ty svoje story s pandulakama..