Kdy pořídit ohrádku a jaká je ta nej? Dřevo/textil

syrael
18. lis 2007

Tak uz nam robatko zacalo zjistovat, ze prekuleni na brisko - nova hitovka poslednich dnu- mu umoznuje pohybovat se na vetsi vzdalenosti. V postylce uz ho pres den radsi nenechavam, bo uz to neni moc bezpecne - sprajcuje se mezi sprusle, pac se chce otacet. Vetsinu dne jsme na dece s hrazdickou, ktera je supr a velika a vubec se tam moc vyradi. Uz to ale zacina vypadat tak, ze za par du z deky ladne odcestuje a vykuli se do sveta🙂 Resim jestli uz poridit ohradku, abych nemusela byt permanentne na strazi a mohla si taky neco udelat...Je lepsi klasicka drevena ohradka, nebo textilni? Mam strach, ze se nase hyperaktivni slunicko bude neustale do tech drevenych sprusli bouchat, tak radsi premyslim o te textilni...Co vy na to?
Diky vsem!

schnek
18. lis 2007

ahoj syrael 🙂
my jsme pořídili ohrádku asi před 3 týdný. Ondra se v postýlce otáčel a cestoval a byl neustále nalepenej na šprušlích. Koupili jsme co největší dřevěnou (asi 1,5x1,5m) a hrací deku a jsme maximálně spokojení. Ta deka má okolo okraj, takový mantinel, takže se neotluče a má spoustu prostoru na převalování a lezení 😉

syrael
autor
18. lis 2007

Tak presne tohle nam dela i Kubajs 😉 Pisla jsem ti o podrobnosti...Diky

denousek
18. lis 2007

ty jo holky to uz je potreba tak brzo??ja jsem myslela ze az tak v roce 😕

schnek
18. lis 2007

No, taky jsem to nečekala, ale když máš akční dítko... Ono by to až tak nutné nebylo, stačilo by asi dát mimi na koberec, ale máme psa a taky u něj nemůžu být nonstop. A ohrádka nám vystačí na dlouho 😉

denousek
18. lis 2007

no my mame plovoucku tak by se nachladl a pejsky 2 😀

schnek
18. lis 2007

tam, kde jsme jí umístili, taky máme plovoucí 🙂 Jo a je dobrý dokoupit k tomu kolečka

petaska
18. lis 2007

Taky jsem uvažovala, že koupíme ohrádku, protože malej se začal asi v těch pěti měsících koulet do všech stran a deka nebyla dost velká a taky občas potřebuju uvařit a tak. Ale nakonec jsem jí nepořídila...A proč? Chodíme s malým na cvičení na rehabilitaci a když jsem to řekla doktorce, že uvažuju o ohrádce, tak mi to docela rozumně rozmluvila-jen ať je malej pěkně v prostoru, ať ho nechám volně pohybovat pokud možno všude, kde jsem já. Je to důležitý pro jeho motorický i psychický vývoj-může volně objevovat okolí, musí se namáhat, když se chce za něčím novým dostat, zjišťuje, že je něco výš a něco dál...i do těch šuplíků si ty prstíky musí přivřít, aby věděl, že musí dávat pozor.
A když opravu není zbytí, na tu chvilku postačí postýlka. Stejně prý děti v ohrádkách být nechtějí...
Ale záleží na nutnosti a na každé z nás 😉 Tohle je jen pro zajímavost 😵

syrael
autor
19. lis 2007

Ty brdo, tak se ti podarila zase rozdmichat moje pochybnosti petasko🙂 Uz jsem podobne nazory slysela a tak jsem byla na vazkach, jestli ohradku ano, ci ne. Zni to pochopitelne rozumne, ale co delat, kdyz mam doma kocoura a spoustu ostrych hran...?

tiki
19. lis 2007

Já jsem si celou dobu myslela, ze to pujde bez ohradky, ale ted o ni celkem uvazuju, protoze lezouci dite, to je okamzik a dela nejake nepravosti 🙂 . Tedka napriklad zjistila, ze se daji otevrit kamna, zatim teda dosahne jen na packu u dolnich dvirek, takze se hrabe v popelniku, ale az zacne stoupat, a to asi bude co nevidet, tak fakt nevim. Ne ze bych ji tam chtela mit porad, ale obcas ji tam strcit 😕 . Jenze zase davat dva tisice za ohradku, abych ji tam dvakrat denne na pulhodinky strcila, to se mi moc nechce...

petaska
19. lis 2007

No ostré hrany máme taky, taky kovové nohy od šicího stroje pod akvárkem, žebrované topení...Malej už se párkrát břinknul, ale nese to statečně a zdá se, že začal být trochu opatrnější, když se chce překulit a tak. Těm pár boulím se prostě nevyhneme, i kdybychom se rozkrájeli 😅
A souhlas i s finanční stránkou-jestli na tu chvíli neposlouží i ta postýlka, než pak litovat vyhozených peněz za něco, co zabírá akorát místo 😒
No nevím, prostě zatím zvládáme, malýho mám pořád v dohledu, plácá se za mnou do koupelny, do chodby i na záchod 😅
A kočku jsme měli taky, jenže dva měsíce předtím, než se malej narodil, tak nám umřela a její náhradnice nebyla zrovna kočka domácí, tak šla pěkně zpátky na barák a jsem jedině ráda. Je fakt, že té naší staré původní bych se nevzdala, ale takhle je to jednodušší...

johanda
19. lis 2007

My jsme ohrádku taky neměli ani pro jednu z holek, pravda, nemáme kamna. Teď bych ji ovšem využila pro tu starší, protože si chudák nemá šanci hrát s legem, nebo si kreslit, aniž by jí sestra neotravovala. Kupovat už ji ale nebudeme. 😉

akcul
20. lis 2007

syrael:
My máme klasickou dřevěnou ohrádku ještě po nás. Postavili jsme ji malé asi před měsícem. Jelikož leze a všude se staví, nemohla jsem ji nechat ani chvilku bez dozoru. V ohrádce mám jistotu, že na sebe nic nepřevrátí nebo s ní nic neujede, prostě když si něco potřebuju udělat, tak je to pro ni bezpečnější než když si volně "běhá" po celým baráku. 😉

lucildol
20. lis 2007

My jsme koupili ohrádku, když už se malej v kolíbce dost nebezpečně šprajcoval, vzala jsem velkou, ale zase ne tak moc, aby nám projela dveřma a mohla ji s sebou tahat po bytě. Jenže malýho to v ní bavilo asi dva dny. :( Asi bych se přiklonila k tomu, co psala petaska. Když je malej na zemi, je v pohodě mnohem víc. Sice se mi ho moc nechce nechávat na zemi, protože všude táhne, ale asi se nebude dát nic jinýho dělat. Ohrádka ho baví asi 15 min :(

lucildol
20. lis 2007

jo a máme dřevěnou, ty textilní mi připadaly malý a že z nich nic neuvidí.

petaska
20. lis 2007

Lucidol: jj, nebaví je to tam. A že táhne pořádně, o tom něco víme, ale holt to řešíme vícero vrstvami oblečení 😉 A malej je spokojenej, když všude může.

pho
21. lis 2007

My jsme pořídili ohrádku dřevěnou 120 x 120, ale malej si tam neustále stoupal a padal obličejem mezi šprušle. Musel se tedy stejně hlídat a tak ohrádka nesplnila svůj účel, takže nakonec používáme místo ohrádky cestovní postýlku se síťovanými boky. Není moc velká, ale nebouchne se, když spadne a stejně je tam vždycky jen chviličku. Já bych tteda volila tu textilní i když je dražší.

syrael
autor
21. lis 2007

Tak to je asi dobrej napad, s tou cestovni postylkou, mam ji prakticky nevyuzitou...