• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy pořídit ohrádku a jaká je ta nej? Dřevo/textil

21. listopadu 2007 
Tak uz nam robatko zacalo zjistovat, ze prekuleni na brisko - nova hitovka poslednich dnu- mu umoznuje pohybovat se na vetsi vzdalenosti. V postylce uz ho pres den radsi nenechavam, bo uz to neni moc bezpecne - sprajcuje se mezi sprusle, pac se chce otacet. Vetsinu dne jsme na dece s hrazdickou, ktera je supr a velika a vubec se tam moc vyradi. Uz to ale zacina vypadat tak, ze za par du z deky ladne odcestuje a vykuli se do sveta:slight_smile: Resim jestli uz poridit ohradku, abych nemusela byt permanentne na strazi a mohla si taky neco udelat...Je lepsi klasicka drevena ohradka, nebo textilni? Mam strach, ze se nase hyperaktivni slunicko bude neustale do tech drevenych sprusli bouchat, tak radsi premyslim o te textilni...Co vy na to?
Diky vsem!
18. lis 2007 ve 02:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj syrael :slight_smile:
my jsme pořídili ohrádku asi před 3 týdný. Ondra se v postýlce otáčel a cestoval a byl neustále nalepenej na šprušlích. Koupili jsme co největší dřevěnou (asi 1,5x1,5m) a hrací deku a jsme maximálně spokojení. Ta deka má okolo okraj, takový mantinel, takže se neotluče a má spoustu prostoru na převalování a lezení :wink:
18. lis 2007 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak presne tohle nam dela i Kubajs :wink: Pisla jsem ti o podrobnosti...Diky
18. lis 2007 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo holky to uz je potreba tak brzo??ja jsem myslela ze az tak v roce :confused:
18. lis 2007 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, taky jsem to nečekala, ale když máš akční dítko... Ono by to až tak nutné nebylo, stačilo by asi dát mimi na koberec, ale máme psa a taky u něj nemůžu být nonstop. A ohrádka nám vystačí na dlouho :wink:
18. lis 2007 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my mame plovoucku tak by se nachladl a pejsky 2 :grinning:
18. lis 2007 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tam, kde jsme jí umístili, taky máme plovoucí :slight_smile: Jo a je dobrý dokoupit k tomu kolečka
18. lis 2007 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem uvažovala, že koupíme ohrádku, protože malej se začal asi v těch pěti měsících koulet do všech stran a deka nebyla dost velká a taky občas potřebuju uvařit a tak. Ale nakonec jsem jí nepořídila...A proč? Chodíme s malým na cvičení na rehabilitaci a když jsem to řekla doktorce, že uvažuju o ohrádce, tak mi to docela rozumně rozmluvila-jen ať je malej pěkně v prostoru, ať ho nechám volně pohybovat pokud možno všude, kde jsem já. Je to důležitý pro jeho motorický i psychický vývoj-může volně objevovat okolí, musí se namáhat, když se chce za něčím novým dostat, zjišťuje, že je něco výš a něco dál...i do těch šuplíků si ty prstíky musí přivřít, aby věděl, že musí dávat pozor.
A když opravu není zbytí, na tu chvilku postačí postýlka. Stejně prý děti v ohrádkách být nechtějí...
Ale záleží na nutnosti a na každé z nás :wink: Tohle je jen pro zajímavost :dizzy_face:
18. lis 2007 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty brdo, tak se ti podarila zase rozdmichat moje pochybnosti petasko:slight_smile: Uz jsem podobne nazory slysela a tak jsem byla na vazkach, jestli ohradku ano, ci ne. Zni to pochopitelne rozumne, ale co delat, kdyz mam doma kocoura a spoustu ostrych hran...?
19. lis 2007 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si celou dobu myslela, ze to pujde bez ohradky, ale ted o ni celkem uvazuju, protoze lezouci dite, to je okamzik a dela nejake nepravosti :slight_smile: . Tedka napriklad zjistila, ze se daji otevrit kamna, zatim teda dosahne jen na packu u dolnich dvirek, takze se hrabe v popelniku, ale az zacne stoupat, a to asi bude co nevidet, tak fakt nevim. Ne ze bych ji tam chtela mit porad, ale obcas ji tam strcit :confused: . Jenze zase davat dva tisice za ohradku, abych ji tam dvakrat denne na pulhodinky strcila, to se mi moc nechce...
19. lis 2007 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ostré hrany máme taky, taky kovové nohy od šicího stroje pod akvárkem, žebrované topení...Malej už se párkrát břinknul, ale nese to statečně a zdá se, že začal být trochu opatrnější, když se chce překulit a tak. Těm pár boulím se prostě nevyhneme, i kdybychom se rozkrájeli :sweat_smile:
A souhlas i s finanční stránkou-jestli na tu chvíli neposlouží i ta postýlka, než pak litovat vyhozených peněz za něco, co zabírá akorát místo :unamused:
No nevím, prostě zatím zvládáme, malýho mám pořád v dohledu, plácá se za mnou do koupelny, do chodby i na záchod :sweat_smile:
A kočku jsme měli taky, jenže dva měsíce předtím, než se malej narodil, tak nám umřela a její náhradnice nebyla zrovna kočka domácí, tak šla pěkně zpátky na barák a jsem jedině ráda. Je fakt, že té naší staré původní bych se nevzdala, ale takhle je to jednodušší...
19. lis 2007 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme ohrádku taky neměli ani pro jednu z holek, pravda, nemáme kamna. Teď bych ji ovšem využila pro tu starší, protože si chudák nemá šanci hrát s legem, nebo si kreslit, aniž by jí sestra neotravovala. Kupovat už ji ale nebudeme. :wink:
19. lis 2007 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
syrael:
My máme klasickou dřevěnou ohrádku ještě po nás. Postavili jsme ji malé asi před měsícem. Jelikož leze a všude se staví, nemohla jsem ji nechat ani chvilku bez dozoru. V ohrádce mám jistotu, že na sebe nic nepřevrátí nebo s ní nic neujede, prostě když si něco potřebuju udělat, tak je to pro ni bezpečnější než když si volně "běhá" po celým baráku. :wink:
20. lis 2007 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme koupili ohrádku, když už se malej v kolíbce dost nebezpečně šprajcoval, vzala jsem velkou, ale zase ne tak moc, aby nám projela dveřma a mohla ji s sebou tahat po bytě. Jenže malýho to v ní bavilo asi dva dny. :( Asi bych se přiklonila k tomu, co psala petaska. Když je malej na zemi, je v pohodě mnohem víc. Sice se mi ho moc nechce nechávat na zemi, protože všude táhne, ale asi se nebude dát nic jinýho dělat. Ohrádka ho baví asi 15 min :(
20. lis 2007 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a máme dřevěnou, ty textilní mi připadaly malý a že z nich nic neuvidí.
20. lis 2007 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucidol: jj, nebaví je to tam. A že táhne pořádně, o tom něco víme, ale holt to řešíme vícero vrstvami oblečení :wink: A malej je spokojenej, když všude může.
20. lis 2007 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme pořídili ohrádku dřevěnou 120 x 120, ale malej si tam neustále stoupal a padal obličejem mezi šprušle. Musel se tedy stejně hlídat a tak ohrádka nesplnila svůj účel, takže nakonec používáme místo ohrádky cestovní postýlku se síťovanými boky. Není moc velká, ale nebouchne se, když spadne a stejně je tam vždycky jen chviličku. Já bych tteda volila tu textilní i když je dražší.
21. lis 2007 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to je asi dobrej napad, s tou cestovni postylkou, mam ji prakticky nevyuzitou...
21. lis 2007 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek