Kidizoom nebo digitální kompakt, co je lepší?

pellullinka
30. říj 2013

Ahoj maminky,

chtěla bych se poradit. Náš syn jakmile může tak fotí, nejčastěji mým mobilním telefonem.
Viděl v televizi dětský Kidizoom a přeje si ho k Vánocům.
Ale při zjištění, že stojí 2tis. a technický parametry co se týče fotek jsou horší než můj mobil, mě dost odrazuje. Napadlo mě, jestli nebude lepší koupit mu spíš normání digitální kompakt, který se dá za třeba 1400kč sehnat velice slušný a dělá pěkné fotky. Synovi bude v březnu 2014 pět let, takže se zase tak nebojím, že by s foťákem házel a tak.

Co myslíte? Ptala sem se ho jestli si od Ježíška přeje vyloženě Kidizoom nebo prostě něco s čím může fotit a prý něco s čím se dá fotit, takže na Kidizoom netrvá.

mosvo
30. říj 2013

@pellullinka Ahoj, naše malá taky ráda fotí a manžel ji chtěl v létě přivézt něco ze služebky z Japonska a když se v obchodě s elektronikou ptal, jestli mají foťák pro děti, vrazili mu do ruky malý kompakt od GE, který vyšel v přepočtu na 1000,- a malá je nadšená - je ji 4,5 roku a fotí a dělá videa jako o život a kvalita fotek je super. Takže za mě jednoznačně nějaký levnější kompakt s řemínkem na pověšení na krk nebo alespoň na krk. Rozhodně bych nešla do nějaké "hračky" za 2 litry, když kompakt využije mnohem déle.

pellullinka
autor
30. říj 2013

@mosvo že jo? taky mi to přijde mnohem lepší řešení 🙂 děkuju

lucieandrlova
30. říj 2013

Taky bych to viděla na normální foťák, ne nic drahého... Naše malá objevila iPad a tak jsme jí koupili první - hračku notebook - leží bez povšimnutí a potom k vánocům levný tablet a je nadšená. Navíc v 5-ti letech už má rozum a jde mu spousta věcí vysvětlit. Já musím zatím hodně hlídat... 🙂

petrajurinova
30. říj 2013

@pellullinka ten kidizoom je zbytečně drahý a na nic je zhruba srovnatelný s o polovinu levnějším KiddyPix. A určitě vyjde lépe nějaký obyčejný kompakt v akci se dají pořídit i do tisícovky.

beruskanula
30. říj 2013

ahoj.... koukali jsme na ten kidizoom, ale nakonec jsme vybrali nikon coolpix s31🙂