Kolik letos utratíte za Vánoce?

baterie
23. říj 2014

Ahoj holky, kolik máte v plánu letos utratit za dárky pro děti, případně jedno dítě? Mám 20 měs. dceru a mám v plánu koupit dárky asi za 6 tis. Je to dost na náš rozpočet, ale zase jsou to první opravdový vánoce, ze kterých bude už něco mít a poslední, kdy bude sama, tak jí chci dopřát pod stromečkem pořádnou bombu 🙂
Jak jste na tom vy?

smardik
26. lis 2014

nevím nemám spočítané, nakupuju průběžně celý rok co si myslím že by se mohlo líbit (takže v lednu klidně koupím dárek na vánoce) a pak to dávám na narozeniny, svátek vánoce. hlavně at tam mají to, co si nejvíc přejí pokud to je jen trošku splnitelné, u nás největší přání je lego hasičská stanice, takže bude

latkovkybrno
26. lis 2014

Tak jo, ať sem klidnš za socku... my za dárky pro syna + mé a manželovi rodiče + bratry a jejich děti + pár přátel dáme max 4500 Kč. Sobě s manželem dárky nedáváme.

latkovkybrno
26. lis 2014

@hojda 🙂 máš recht, naštěstí mě to nenahlodá 🙂 ale mohlo by

lilibeth
26. lis 2014

My máme na všechny dárky vyhrazeno cca 5 tisíc. Kupuju průběžně celý rok, ale účtenky si nechávám (mám ráda všechno pod kontrolou). K tomu tak tisícovku na stromek a nějaké dekorace. Za jídlo utratíme stejně, jako každý jiný měsíc.

hojda
26. lis 2014

@latkovkybrno Nenech🙂! Lepší Vánoce za 4,5 tisíce, než špatný spaní celý rok, jak to člověk poplatí.... 😉

latkovkybrno
26. lis 2014

@hojda špatný spaní mám i bez toho-mám doma miminko 😀 ale ne, jen vtipkuju... co furt všichni blbnou s tím kvantem dárků a kopou cukroví (to taky stojí prachy...) však stačí trochu aby měl člověk radost ne ? 😉

nininka23
26. lis 2014

My vanocujeme ve velkem. Na Štědrý večer slavime s mými rodiči, brachou a jeho rodinou. Celkem tedy 6dospelych a 3 deti. Za dárky utratime dost, ale je pravdou, ze s manželem neslavime zadne svátky, narozky jen kulatiny a na výročí si dáme pusu...pokud si jeden z nás vzpomene. Kolik, to jsem raději nikdy nepocitala, ale od manzelovych rodičů dostáváme tradičně k Vánocům peníze, od moji mamky dárky a od tatky taky peníze, takže když ze svých utrat odectu finanční dary, tak to tak strasne neni. Jinak dcerka je narozena 27.12., takže kupujeme ještě k narozkam trojkolku a myslím, ze se k tem 6 tis.tímto dostanem taky.

pisisvori
26. lis 2014

@nininka23 synovec má taky 26.12. narozeniny, takže tam jsou i dárky k narozkám jeho🙂

za_sedmero_horami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jarunkaxyz1
8. pro 2014

Holky a kolik utratíte za dárky pro prarodiče?

1kacaba1
10. pro 2014

@baterie No, 6.000 pro jedno dítě je dost, ale pokud si to můžete dovolit, proč ne? Taky kupuji dětem více dárků a snažím se všechny potěšit, splnit jim aspoň některá přání. Sama jsem jako dítě byla z Vánoc vždy zklamaná. Vždy jsme měli chudé Vánoce, 3 dárky na každého a spíš praktické věci - spodní prádlo, punčošky, pyžamo, občas svetr. Hračku jsme jako dítě dostala 3krát a knížku asi 5krát, i když jsem vždycky moc ráda četla. Děti to prostě asi moc nechápou, že Vánoce nejsou jen o dárečcích. Myslím, že Štědrý den by měl být opravdu štědrý, pokud to jde. Mezi dospělými se, myslím, tak moc řešit nemusí, ale děti by prostě měli mít radost. Já občas i plakala a myslela jsem, že mě naši nemají rádi.

consti
10. pro 2014

Pro syna (13 měsíců) máme dva dárky, cena do 1000,- 😉 . Celkově jsme pro všechny dohromady pořídili dárky do 5000,- 😉 . Vánoce milujeme, ale o dárcích fakt nejsou 😎 . Takže každému jeden dáreček, většinou dáváme dárky jen dětem v rodině, dospěláci max. lahev vína nebo pralinky. My s manželem si dáme jeden dárek, knížku 😉 . Syn má tolik hraček a blbostí, že máme zaskládanou půlku obýváku 😀 . I kdybych na to měla, tak dárky za 6000,- mi fakt přijdou přehnané 😉 . Ale tak pokud vy to tak chcete mít, tak je to jen a jen vaše věc 😉 .

lilibeth
10. pro 2014

My jsme od doby, co je dcerka na světě v rodině za strašné socky 😀
Protože má najednou pod stromečkem dárky od celé rodiny, tak jí na vánoce nic nekupujeme ... dárky stejně nosí Ježíšek, takže na to bobek ani nepříjde. Co by chtěla řekneme babičkám a ty se o to postarají. Nejsem zastáncem přehnaného množství dárečků, tak proč zbytečně rozmazlovat.
Hned po novém roce ná narozeniny a tam už se dárky dávají osobně, takže se "vyřádím" (v rozumné míře) na narozkách.

nonacek
10. pro 2014

holky este jsem nic nekoupila,ale podle loňska... to me vánoce vyšli 10.00 Kč 😭

terezas4
10. pro 2014

dětem jen po jednom dárků jejich a dvou společných, rodině dáme homemade, netuším kolik peněz, ale určitě ne mnoho, ale zase nadělujeme 😉 http://www.krabiceodbot.cz/

nonacek
10. pro 2014

holky este jsem nic nekoupila,ale podle loňska... to me vánoce vyšli 10.000 Kč 😭

sirael4
10. pro 2014

@svetlanasilas dite se citi trapne, ze ma malo darku proti detem ve filmu??? 😲 no ty blaho.....a takhle chcete dite vychovavat? Aby se kvuli materialnim vecem citilo trapne?

1velrybka
10. pro 2014

@baterie Ty jo, 6 000 Kč, to je fakt dost na jedno dítko - hlavně teda takhle malé. Jako kdyby byla větší a chtěla něco, co stojí třeba 4 000 Kč, tak ještě beru, že k tomu se dokoupí třeba nějaká drobnost a vyšplhá se to. Taky záleží, jaké dárky člověk kupuje. Jestli fakt jen hračky, nebo třeba i taková dárky - nedárky - třeba jídlo pro děti, které musí koupit tak i tak, jídelní židličku, oblečení atd. My teda vždy za dárky utratili hodně peněz - třeba kolem 13 - 15 000 (ale za celou rodinu moji i manželovu + kamarádku, z toho nejvíc pro naše - třeba 3 - 5 tisíc za jednoho rodiče), ale letos jsme si řekli, že dáme dárky především naší Marušce (10 měsíců) a s ostatními si vzájemně dáme jen drobnosti. Ale i tak jsme jí koupili jen několik dárků, dohromady asi za 2600 Kč (odrážedlo 4v1, mluvícího pejska Fisher Price, vkládací kostku, pak 2 takové obyč plastové "hudební nástroje" asi po 25 Kč - taková rachtadla, pak sadu 5 bodyček Disney (dárek nedárek 🙂 . Od maminky manžela dostane peníze, od naší babičky taky, od našich dostane nějaké kostky, vkládačku, chodítko s aktivitami, pak takové ty kroužky co se dávají na tyč, velkého (asi půlmetrového) plyšového krtečka a možná ještě něco. Takže ve finále si myslím, že dárků bude mít až až. Taky nevím, kam bychom za chvíli ty hračky dávali. Píšeš, že je tvojí holčičce 20 měsíců (psala jsi to v říjnu), tak jestli dobře počítám, tak na Vánoce to bude 22 a v únoru bude mít narozky (naše Maruška taky). Tak bych na tvém místě část dárků nechala k narozkám.