Kolo nebo koloběžka pro 4 letého?

merilllyn
18. únor 2012

Prosím o váš názor, syn bude mít 4 roky. Chtěli jsme mu pořídit kolo už bez koleček, ale on prostě nechce, bojí se a stále nás přemlouvá, že by chtěl koloběžku. Nejsem si koloběžkou moc jistá. Prosím o váš názor.
(momentálně jezdí rád na tom kole bez šlapatek)
Děkuji

rozarka65
18. únor 2012

Ahojky,Anince js 3,5...před rokem dostala k vánocům kolo odrážedlo...naučila se na něm až v létě...jinak taky plánujeme,že léto bude ještě jezdit na odrážedle a v září k narozeninám dostane kolo a snad ji to půjde rovnou bez koleček...rovnováhu celkem zvládá...jak získala jistotu na odrážedle,tak jezdila ráda z kopce se zvednutýma nohama a pak na tom dělala celkem i blbosti,až jsem se bála...
Aninka mne taky přemlouvala,abych koupila koloběžku,tak jsem koukala po takových těch pro mrňata,obyč plastovou...ale děda mi to nakonec rozmluvil...že slyšel,že by malé děti neměly zatěžovat jen jednu stranu těla...názory jsou různé...
Nevím,za jak dlouho bude mít Kubík narozeniny...ale pokud se bojí,tak bych určitě nenutila...asi pořídit,až bude sám chtít...🙂 Já když jsem koukala po kolech,tak už mi doporučili tu větší velikost,což se mi zdálo hodně velké,myslím jako první seznámení s kolem a bez koleček...ale do září je ještě daleko...

kammka
18. únor 2012

kolo s kolečkama, když se bojí.. sice jste to nechtěli, ale když z kola párkrát sletí, nabude na něj chtít sednout.. ty děcka musej mít pocit, že už to "skoro" uměj, ne jít cestou neúspěchů a boulí.. kolečka se daj pořídit i větší a postupně je zvedat, takže nějaké jištění je, ale dítě má pořád tu berličku..přeju mnoho trpělivosti a hlavně dobrá záda, až ho budete učit. běhat půl dne v předklonu a držet za sedátko, to je na záda mazec... 😒

coxa
18. únor 2012

My jsme šli po odrážedle rovnou do kola, na týden jsme pro jistotu přidělali kolečka, aby se naučil šlapat a po týdnu je sundali a vážně jezdil hned sám. Koloběžku máme doma taky, ale leží v koutě, malého vůbec nebaví, ač si ji moc přál a moc ji chtěl.

ilona2012
18. únor 2012

Tak naše malá dostala ve 2,5 letech na vánoce 2011 koloběžku, řádí na ní ráda, zatím tedy hlavně doma...myslím, že když na ní nebude jezdit denně hodiny a to určitě nebude 🙂 , nemůže to nijak uškodit. Na koloběžkách vyrostly celé generace a nevšimla jsem si, že by náš národ chodil nakloněný na jednu stranu 😀.
Dostala ještě elektrickou motorku, ale fakt ji nebaví..koloběžka ano.
Kolo jí plánujeme koupit na 3. narozeniny, ale určitě s přídavnými kolečky

mamkamarketa
18. únor 2012

ja bych byla pro kolo.
kolobezky nevidi doktori radi. dite pouziva jen jednu nozku. kolo je lepsi je to synchronizovany pohyn

gabadan
18. únor 2012

Koupila bych mu ji, proč ne. Kilometry na ní určitě jezdit nebude. My malému na 4narozeniny taky koupili, takovou tu skládací, takže když už jet nechtěl, složila jsem ji pod kočárek s dcerkou.
Kolo máme také, ráda na něm jezdí, bez koleček také odmítal jezdit, na jaře mu musíme koupit nové, přítel a hlavně tchýně mají pořád pocit, že musí být bez koleček (je fakt, že část i mnohem mladších dětí na kole bez koleček jezdí), ale já budu trvat na tom s kolečkama - protože jinak on na něho nesedne - když mu je na podzim sundaly, tak ze dne na den odmítl kolo jako takové - předtím jezdil denně...

Věřím, že váš i náš se to brzy naučí a pochopí, že je to bez koleček super!

anatanka
23. únor 2012

Miri prosla vsim a musim rict, ze kolobezka, ac si ji moc prala, nakonec byla vyuzivana nejmin. Nejak ji neprisla na chut. Pry ji z toho boli nozicka atd.
Na kole jezdi taky zatim jen s pomocnyma koleckama. Zatim to ani neresim, zas takova jezdkyne to neni, spis jen rekreacni...

mates22
23. únor 2012

My koloběžku pořídili a byla celkem využívaná společně s odrážedlem a pak si jednoho dne sama vyndala kolo bez koleček (řekli sme jí, že se k tomu nedělaj, tak se válelo ve sklepě) a prostě jela. A teď už jezdí spíš na kole, ale kolobrnda čeká až jí doroste syn. Já bych se koloběžky nebála