Kolo nebo koloodrážedlo? Co doporučujete?

mircka
7. říj 2009

Ahojky, ráda bych slyšela vaše názory. Docela mě zaujalo koloodrážedlo s tím, že by se malý naučil rovnováhu a nemusel by pak mít na kole pomocná kolečka. Uvažovala jsem o trojkolce, ale zdá se mi, že už na jaře by pro něj byla malá (je dost vysoký). Takže jsem zvažovala malé kolo. Ale mám obavu (stejně jako trojkolky), zda by ho to bavilo a vydržel by jezdit. A zda by vůbec měl sílu na šlapání. Navíc, když koloodrážedlo, tak jak se naučí šlapat? Momentálně máme odrážedlo enduro a na tom dokáže dlouho drandit.
Má s tímto někdo nějaké zkušenosti? Co byste doporučovali?

med
7. říj 2009

Ahojky, taky jsme nad touhle otázkou uvažovali. Nakonec jsem rozhodla, že koupíme rovnou to nejmenší kolo. Tříkolka se mi zdá naprosto zbytečná a koloodrážedlo je supr na tu rovnováhu, ale odstrkovadlo jako takový už taky máme... Taky máme docela problém s místem, vzhledem k tomu, že máme 3 kočárky a spoustu další ptákovin na uskladnění, tak si fakt nemůžeme dovolit kupovat např. tříkolku, kterou bude mít na půl roku. Když už to budu kupovat, tak bych to chtěla zachovat pro další dítě, ale jak říkám, nemáme nafukovací byt 🙂 Takže my budeme rozhodně kupovat rovnou kolo.

shaula
7. říj 2009

Takové téma tu už před časem bylo.
Když se naučí na koloodrážedle, bez problémů pak přejde na normální kolo, nemusíš se bát, že by se nenaučil šlapat 😀 - prý se to ty děti jsou schopné naučit velmi brzy i bez balančních koleček právě proto, že umí držet rovnováhu na koloodrážedle (před časem o tom byla reportáž v Sama doma).
Nicméně jsem někde četla radu a přišlo mi to geniální - koupit kolo a odmontovat šlapátka. Tím zabiješ dvě mouchy jednou ranou a nemusíš pak znovu kupovat kolo
😉

kacka.va
7. říj 2009

shaula: no to je super nápad, nechce se mi dávat peníze za odrážedlo a pak za kolo. 🙂

barmborka
7. říj 2009

Přesně tak jsme to praktikovali u dětí 😉 kolo - odmontovali šlapátka a bylo super.Dokonce mi přišlo,že se naučili tu rovnováhu držet rychle a šlapátka jsme momtovali za chvíli zpět 🙂 🙂

kristi
7. říj 2009

my mame kolo a slapadla jsou demontovany, takze to asi vyzkousime tak jak rikate 🙂

maart
7. říj 2009

Holky fakt jo? 😕 ...holka ma totiz po brachovi jeste trikolku i kolecko (takovy to maly) a mela jsem v planu ji ted k narozeninam koupit to odrazedlo (aspon neco by mela ruzovy 😀 ), ale kdyby to fungovalo takhle...ale nevim, ja mam takovy pocit, ze to odrazedlo je snad nejak jinak odpruzeny ne? Ze to proste facha trochu jinak, nebo se pletu?

berruna
7. říj 2009

ahojda, my jsme Davidovi koupili k 2.narozeninám odrážedlo Specialized http://www.cyklo69.cz/produkty/kola/prodid-944/ a musím říct, že jsem moc ráda, že jsme do něj investovali, nejen že se naučil držet rovnováhu během 2 dnů, ale nemusím za ním být ohnutá a trápit se s tím, než začne šlapat a ještě do toho držet rovnováhu...kolo jako takové mu koupím až kolem 4 let, tohle ho rozhodně bude bavit ještě příští rok 😉

kristi
7. říj 2009

maart, ja nevim, mne se zda, ze sice rovnovahu se naucis, nicmene odrazet se od zeme a slapat do slapek je neco jinyho. mam pocit, ze se stejne na kole budou ucit znova.... 🙂
krome toho predpokladam, ze na odrazedle by mi ujela a mohlo by se ji neco stat, kdezto to kolo asi zatim neuslapne tak rychle...

maart
7. říj 2009

Koupim ruzovy odrazedlo a hotovo, stejne fakt nevim, co jinyho. Takovy ty ciste holcici hracky budu kupovat az pozdeji...no mozna jeste ted kuchynku 😵 . Ja si myslim, ze ta moje posrandira neujede, vseho se boji a je na sebe pekne opatrna...uvidim.

kristi
7. říj 2009

tak tvoje mala je dost mala na kolo, odrazedlo bude fajn. ja to brala v ohledu na nasi, v unoru ji budou 3, takze na jare by uz mohla

maart
7. říj 2009

To jo, to je jasny. Kluci prave meli to kolo od 3 let a bylo to tak akorat. Mladsi na nem jezdil jeste tohle leto a to je mu 5. Ted ma uz vetsi...uz mu bylo proste maly. Jdu do odrazedla.

iloha
7. říj 2009

AHoj, my máme půjčenou tříkolku a od cca dvou a čtvrt roku šlape, po kole velmi touží, ale chodíme ho zkoušet do jednoho maličkého sportu, ale podle prodavače jsou malé děti schopni kolo ušlápnou kolem třetího roku, dříve jen většihou vyjímky. Nám se to zatím nedaří, ale nejspíš to bude tím, že na kole je řetěz a tříkolka je bez řetězu a otáčí se rovnou kolem a jde opravdu velmi zlehka. Pořídili jsme jí dřevěnou koloběžku, na té se naučila téměř okamžitě, a namísto kola odrážedlo first bike a musím říci, že oproti kolu je lehoučké a rovnováhu se naučila držet během třech dní. Jediným problémem je, že zapomíná zatím na brzdu a neustále brzdí nožičkama. 😉

evisa
8. říj 2009

dcera (25 měsíců) má kolo s postranníma kolečkama. říkám si, že jsme se taky tak kdysi naučili jezdit, tak to půjde i teď. Chvíli jí trvalo pochopit, že má šlapat, asi týden, ale jinak úplně bez problémů kolo ušlape už někdy od července, kdy jí nebyly ani dva roky. I mírné kopečky zvláda. Takže si myslím, že to zase není taková fuška 🙂 má tohle, akorát kryt je přes celý řetěz
http://www.cykloexpert.cz/detska-kola-4-8000-kc...

leonik
8. říj 2009

Ahojky, my jsme dceři taky pořídili odrážedlo. Chvíli to trvalo, než se na tom naučila odrážet a udržet rovnováhu. Až jí to šlo, tak jsme zkusili kolo, a během tří dnů krásně sama jezdila bez přídavných koleček 🙂