Kolo pro 2,5leté dítě, je na to ještě malé?

iv123
16. lis 2013

Dobrý den, dcera má 2,5 roků. Myslíte, že je malá na to, aby dostala k vánocům kolo?

blahova_andrea
16. lis 2013

to je dost subjektivní. myslíš už klasické šlapací kolo? pokud jde o kolo odrážedlo bez šlapadel, tak je to ideální čas, pokud jde o šlapací kolo, tak to chce zvážit, zda je dcera dost fyzicky i psychicky vyspělá na to, aby zvládla jeho "obsluhu". jezdit na něm sice asi pořádně začne až na jaře, ale i tak jsou často takto malé děti buď neschopné skloubit šlapání a řízení, některé na to nejsou dost zdatné a jiné jsou na to líné. syn bude mít před vánoci dva roky a šlapací kolo s kolečky už od strejdy dostal a vzhledem k tomu, jak se k němu stavěl (na zkoušku) počítám, že na jaře už bude drandit po dvoře. chybí mu prostě jen nějaký ten cm na pohodlné došlápnutí na spodní polohu šlapátek, ale jinak princip pochopil a živí a zdatný je na to dost. ty svou malou znáš nejlíp. víš, jak je šikovná, co ji baví... záleží na čem jezdila do teď. spoustě dětí v tomto věku vyhovují zatím jen větší typy odrážedel. náš malý třeba už půl roku skoro nedýchá, když nás míjí někdo na kole a kolo prostě děsně chce 😀

laurital
16. lis 2013

My jsme první kolo koupili ve čtyřech letech.Myslím fakt klasické kolo s kolečky.
Já bych asi ještě počkala, ale to je jen můj subjektivní názor.

krystalka
16. lis 2013

Tak my jsme třeba klasické kolo 12 kupovali před 3.rokem, ovšem téměř do 5 let na něm jezdit nechtěl, měl radši koloodrážedlo bez šlapek a koloběžku....ale pak najednou před 5.rokem na to kolo sedl a během půl hodiny jezdil bez koleček, za další půlhodinu natrénoval nasedání a otáčení a bylo to 🙂 . Ale šlapat se učil na klasické velké tříkolce ještě po nás....a koloběžku miluje doteď 🙂

jmisa
17. lis 2013

Syn měl 4 roky v červnu a kolo zatím nezvládá. Teda zvládne šlapat, ale nesoustředí se na řízení, nemá tedy kolečka, ty jsem mu odmontovala, protože s nima jezdil ke straně a vůbec se nasnažil držet rovnováhu.

Má koloodrážedlo a na tom drandí bezproblému od dvou let, rovnováhu drží krásně a dokáže řídit i brzdit. Na klasika kolo je asi zatím líný. Ale neteř v jeho věku už jezdila.
kolobrndu má od tří let skládací a taky na ní jezdí bez problému, ale to kolo..... Myslím, že tak na jaře na něj dojde, ale to mu bude skoro 5.

Určitě to bude dítě od dítěte, ale za mě je to ve 2,5 brzo.

j.kriv
18. lis 2013

Dcera jezdila od 2let na FB, tam si nacvičila rovnováhu, na trojkolce zase šlapání, teď na podzim dostala kolo, bez postranních koleček, a během chvilky na něm jezdí bez problémů. Mladší nechám taky aspoň rok na odrážedle, podle mě je to lepší, než dát rovnou kolo.
Takže za mě bych taky ještě kolo nedala, stejně by to bez postranních koleček těžko zvládla, to pak nevidím rozdíl mezi trojkolkou, a navíc šlapací kolo je dost těžké pro malé dítě, většinou váží kolem 8kg a víc 😝 @iv123