Koloběžka Micro/Puky a tříkolka Puky, máte nějakou doma?

myskin
1. dub 2014

Zdravím, chystám se dceři koupit tříkolku ke třetím narozeninám, líbí se mi Puky s vodící tyčí. Dcera je dost nemotorná (souvisí to se zdravotními problémy) takže by ji určitě ještě neušlapala, ale ráda se vozí, tak proto chci s tyčí. Máte někdo tříkolku Puky? Má šlapky víc vpředu než klasická tříkolka. Jak ji děti ušlapou? Starší holce chci k 6. narozeninám koupit koloběžku, líbí se mi koloběžky Micro nebo Puky. K Micro se přikláním hlavně proto, že se dají složit a dát do auta nebo pod kočár. Micro mini nebo maxi má trochu jiné ovládání, řidítka se neotáčejí, ale naklápějí, ale děti to prý baví. Koloběžka Puky má zase tu výhodu, že má velká nafukovací kola, je i na větší nerovnosti. Máte někdo nějakou doma a jak jste spokojení?

kamilka007
1. dub 2014

@myskin My měli klasické odstrkovadlo Puky, ale strašně rychle z něj malá vyrostla, takže jsme přešli na kolo-odstrkovadlo First Bike. Nechcete tříkolku radši vynechat a taky zkusit odstrkovadlo? Buď 4-kolové, jestli má dcerka problém se stabilitou, nebo to klasické - ze začátku prostě bude jezdit jako šnek, ale nezpohodlní a rovnováhu si vytrénuje časem sama. Tříkolka s tyčí je vlastně takový kočárek, trošku bez motivace, myslím.

blahova_andrea
1. dub 2014

souhlasím, tříkolky s tyčí jsou na prd. je to jen méně pohodlný golfáč. dítě se rádo vozí, ale nikdy na tom šlapat nezačne. navíc teda tyto tříkolky na to šlapání fakt asi ani moc dělané nejsou ☹ neznám dítko, které by to mělo pohodlně a ušláplo to ☹

petrajurinova
1. dub 2014

Já osobně bych doporučila pro mladší dítě klasickou trojkolku se šlapadly na místě kde je má bicykl nebo koloběžku - ve třech letech je na odstrkovadlo pozdě. Naše děti obě drandily na klasické trojkolce od cca 2 let, na koloběžce už ve 3 letech doslova lítali. Pro šestileté už bych přemýšlela o klasickém kole a pokud koloběžku tak určitě s většími nafukovacími koly - ty skládací s minikolečky jsou jenom na rovné chodníky.
Trojkolka s tyčí nebo odstrkovadlo je tak pro dítě kolem roku a obojí mi popravdě přijde jako dost zbytečná záležitost.

krystalka
1. dub 2014

Ahoj, tak v případě, že má dcerka nějaké problémy, tak bych tu tříkolku s vodící tyčí až tak nezavrhovala....těžko říct.... Jinak syn měl nejdřív od 15 měsíců plastovou motorku, pak jsme chvilku před 3.rokem kupovali takové to koloodrážedlo bez šlapek, na tom skvěle natrénoval rovnováhu, kolem 4.roku měl klasickou skládací koloběžku se dvěma kolečky, na té se naučil jezdit už v prodejně...pak jsme podědili takovou tu klasickou kovovou tříkolku se šlapkami uprostřed (ta byla úplně skvělá, ty se šlapkami na předním kolečku jsou prakticky nanic) - na té se naučil šlapat a pak v 5 letech se naučil během chviličky jezdit na kole bez koleček...jo a k 5.narozeninám si ještě moc přál velkou koloběžku s nafukovacími koly - máme Yedoo Two a je moc spokojený, jezdím na ní občas i já 😉

myskin
autor
1. dub 2014

Díky za odpovědi. Jak tu někdo psal že tříkolka s tyčí je méně pohodlný kočárek, tak to je fakt. Měla jsem ji pro první dceru, nikdy ji neušlápla, ale ráda se na ní vozila. Ale byla plastová, jízda hrůza, tyč se časem zlomila. Ale druhá dcera je zkrátka motoricky jinde než stejně staré děti, je to vidět i při chůzi. Ráda se na čemkoli vozí, takže tu tříkolku chci kvůli tomu, že by aspoň řídila. Puky je kvalitou někde jinde než ty plasťáky, akorát nechápu proč nemá šlapky blíž. Tak bych potřebovala někoho kdo ji má, jestli to dítě vůbec někdy ušlápne. First bike máme po starší dceři a to nezvládne ani omylem. Zvládá Puky Wutsch, ale už je jí malé. Starší dcera kolo má, koloběžku jsem chtěla jako přibližovadlo do školky a na hřiště, s nafukovacími koly by byla fajn, ale nedám ji pod kočár. Každá varianta má něco. Jinak pro tu mladší bude problém něco sehnat, třeba to čtyřkolové odrážedlo, je dost vysoká, má tak 110cm, ale to co je dělané už pro takhle velké děti nezvládne.

krystalka
1. dub 2014

@myskin - a co zkusit sehnat nějakou tu starší tříkolku - my jsme právě tenkrát zdědili po sestřenicích takovou velkou kovovou, šlapky měla uprostřed, měla normálně řetěz a takový ten volnoběh, že když jsme s ní popojeli, tak se šlapky samy otáčely, dala se dost dobře ušlápnout, syn má dysfázii a měl strašně dlouho problém naučit se šlapat, prostě to nemohl pochopit, ten pohyb a teprve na téhle tříkolce se to naučil, chvilku jsme ho tahali na provázku, nohy měl na šlapkách a jak se vlastně samy otáčely, tak to pak už nějak pobral 🙂

myskin
autor
7. dub 2014

@krystalka to jsem si taky říkala, že klasická tříkolka by byla fajn, ale jelikož chci dceru na ní vozit na hřiště, tak bych potřebovala i s vodící tyčí. Dcera neumí ani šlapat ani řídit, loni jsem ji vozila na plastové tříkolce s tyčí po starší dceři, moc se jí to líbilo, ale tříkolka už dosloužila. Tak bych chtěla něco kvalitnějšího. Nejspíš to vyřeším tak, že k babičce koupím jetou klasickou a domů Puky s tyčí.

myskin
autor
7. dub 2014

Jinak jak tady holky udávaly věk na tříkolku a odrážedla, tak to se týká zdravých dětí, motoricky v normě. Já se zkrátka nemůžu řídit tím, že je moje dcera věkem na tříkolku s tyčí velká. Potřebuju spíš zkušenosti s konkrétními značkami které jsem uvedla. Máme Puky Wutsch, to je super, ale už je malé.

myskin
autor
7. dub 2014

@krystalka dcera má nejspíš taky dysfázii (ještě nemáme úplnou diagnostiku) a ještě něco k tomu, takže asi si to dovedeš představit 🙄 . Snad to bude lepší a lepší.

pajafra
18. dub 2014

Nemáte někdo tuto koloběžku - Koloběžka MONDO Twist and Roll? Jak jste s ní spokojené?

hadriena
22. kvě 2014

@blahova_andrea @myskin Nemyslím si, že na odrážedlo je ve třech letech pozdě. Synovec je skutečně sportovní lata a trochu bojácnější. Nevím, kde jsme udělali chybu - chodili jsme s ním na plavání pro miminka, skutečně ho to bavilo a nyní v pěti letech o plavání jen teoretizuje 😀 Dlouho se držel odrážedla i tříkolky.

Nejraději měl, dokud neodrostl, tříkolku Puky Fitsch (http://www.skibi.cz/detska-trikolka-puky-fitch-...). Mohu jedině doporučit – kvalitní kola, anatomické sedlo a řídítka s neklouzavými gripy. Velkou výhodou jsou měkčená plastová kolečka, která se lehce točí, lze je použít i na vnitřních podlahách a mají zcela bezhlučný chod. Co se týče koloběžky, pro Puky by zde opět hovořila zejména kvalita kol, jak zmiňuješ. Do Mondo (http://kolobezky.heureka.cz/f:7094:119739/) bych asi nešla, má moc malá kolečka a pro nás na vesnici tedy naprosto nevhodná pro terén 🙂

myskin
autor
22. kvě 2014

@hadriena nakonec jsme objednali tříkolku Kettler. Nejdříve jsme měli vybranou Puky, ale Kettler má tříkolky i pro větší děti, Puky je na nás asi už malá. Je to letošní model, tak musíme na ni čekat do června, ale snad splní očekávání. Pro starší dceru jsme koupili koloběžku Puky pro větší děti, v neděli ji dostane k narozeninám. Koloběžka vypadá super, má nafukovací kola, nakonec jsme zvolili tuhle variantu místo skládací Micro. Já mám značku Puky ráda, měli jsme i odrážedlo, škoda že nedělají ty tříkolky větší. Ale Kettler snad taky nezklame.