Kolotoc ci hrazdicka?

telullah
24. bře 2009

Ahojky, chci se jen přeptatna váš názor. je lepší kolotoc nebo hrazdicka. Chtěla bych jedno z toho koupit, ale nevím si rady.

telullah
autor
25. bře 2009

stvura - děkuji za nabídku...
Tak jsem se byla dneska podívat do obchůdku pro mimina. Byla tam až moc ochotná prodavačka, začala mi podávat takovou a pak makouvou a jěště tvarohovou... prostě nanosila toho tolik, že jsem zase odešla. 😠
No půjdu někam jinam. Chjo...

gedgitka.a
25. bře 2009

telullah: ahojyk náš malej měl kolotoč nad postýlkou i ohrádkou, ale s hrazdičkou si taky vyhrál dost brzo a řádí s ní doteď většinou si ji zvedá a pak ji odhazuje a odkopává a pak za ní válí sudy a pokouší se ji zase postavit děsně ho to baví 😀 kolotoče jsem teď musela sundat vbo na ně, už dosáhl a tahal za hračky lumpík 😀

addaa
25. bře 2009

Inak doteraz sa tiež náš malinký vyhrá s hrazdičkou, stojí pri nej, drží sa jej a tancuje, potom skúma a obracia ju odkiaľ ide zvuk. Má na nej zrkadielko, tak si tam sám sebe chodí dať pusu alebo hojdá so zvieratkami zavesenými na hrazdičke. 🙂 🙂

dannynka
25. bře 2009

ahojte 🙂
my sme mali aj aj,a veru hrala sa z obydvomi a dokonca s hrazdickou sa hra este aj teraz a to uz ma 2,5roka,ale mame ju preto vonku lebo ju mame nachystanu pre druhe mimi 😀 😀 😀

maatkka
25. bře 2009

myslim ze to nie su zas take nakladne polozky aby sme miminkam nedopriali oboje... dopredu nevies co sa mu bude pacit...

mojkamirka
26. bře 2009

telullah, ja som to vyriešila svojsky, nad postieľkou mal kolotoč, ktorý bol znížený aby sa mohol dotýkať hračiek, tak ho to viac bavilo. ťahal hračky, tie sa kolísali a bol šťastný. No už v 4 mesiacoch som ho musela dať preč, lebo už bol sním moc nebezpečný. takou silo ťahal hračky, že mu potom udierali do hlavičky. Teraz má na bokoch postele netiahnutú šnúru, kde ma priviazané hračky, plyšákov, hrkálky, čo príde. Obmieňam to každé 3 týždne, lebo ho to rýchlo znudí. Nemusím sa tak o neho báť, že sa mi vyvalí z postele. 😉 Takže my máme takú doma vyrobenú hrazdičku.

wensdy
26. bře 2009

mi jsme měli oboje.Pod hrazdičkou si holky vydržely hrát dlouho a kolotoč nám hraje ke spinkání,ikdyž je největší legrace ho strhnou na sebe 😅 😅

xsipm04
26. bře 2009

Z psychomotorickýho hlediska se víc doporučují ty hrazdičky. Miminko by mělo ve chvílích bdění ležet na bříšku aby si procvičovalo zvedání hlavičky, snažilo se po něčem chňapnout, za něčím se otočit, později k něčemu popolézt. Ty kolotoče k ničemu nemotivují, dítě pod nimi může jenom ležet, dosáhnout na ně nemůže (většinou na to ani nejsou dělaný). Hrazdička nebo hrací deka s hrazdičkou to dítě víc zabaví a rozvíjí, může si prohlížet různý obrázky pod sebou, je na zemi, takže na dostatečně tvrdé ploše, aby mohlo začínat zvedat hlavičku, opírat se o ručičky atd. , když je na bříšku, snaží se zvedat hlavičku, aby vidělo na ty věci na hrazdiče. Prostě podle toho, co jsem slyšela a četla já, tak hrazdička je tou správnou první hračkou.

telullah
autor
26. bře 2009

Děkují všem za názory a rady. Vypadá to tak, že asi koupím hrazdičku. malá má přes dva měsíce, tak by si už s kolotočem moc neužila. Dneska poprvé chytila do ruky štěrkátko a skoro dvě minuty si s ním hrála. 😀

mataaaaa
29. bře 2009

mi mame aj to aj to, ked je v postielke a ide spinkat pustime jej kolotoc, a zas ked je hore a je snami tak jej dame hrazdicku a snou sa pekne zahra.

najjulinka
29. bře 2009

My sme pri prvom nemali ani jedno. Hrazdičku sme ale nahradili šnúrkou krížom cez postielku 😉 Teraz pri malinkej máme oboje - kolotoč som kúpila a hrazdičku sme zdedili. Malinká nemá drevenú postielku, takže tam nemám ako priviazať šnúrku s hračkami, takže využívame oboje. Inak treba pozrieť bazáry, obchody a myslím, že už sa dá zohnať oboje bez zrujnovania 😉
My sme si kúpili kolotoč TOLO - takýto: http://www.harlekyn.sk/max.php?img=obsah/obrazk... - má štipec a nešrubuje sa - elmi praktické.. .A hlavne je to asi najlacnejší kolotoč na trhu. Stál len 4,88 € 😉

telullah
autor
25. dub 2009

Tak máme doma už asi 3 týdny hrazdičku. Ze začátu na to malá jen koukala a koukala, ale teď se mi zdá, že se rozčiluje, že na některé věci dosáhne a na některé ne. je to sranda jí pozorovat, jak se snaží zvednout a podobně 😀
Prostě šikovná holka po mamince 😝

l_g
25. dub 2009

Ahoj,my mame oboji jak kolotoc tak hrazdicku a hrazdicka vede,daji se na ni zavesit i jine hracky a nase mala Sarlotka si s tim krasne hraje a strka do pusi co tam vysi kdyz to jde..🙂jsou ji 3 mesice,davala jsem ji pod ni tak od mesice a pul kdyz jsem si myslela,ze na to vidi.Jinak kolotoc nas spis uspava. 😉

dvojka
25. dub 2009

ahoj,u nás jednoznačně hrazdička.Kolotoč slouží jen k tomu,abych si ráno došla rychle na záchod a malá mezitím byla trochu zabavena 😀

bibianka
25. dub 2009

My sme mali oboje, kolotoče fungovali prakticky len chvíľu na pozeranie, keď na to malý dosiahol a bol už silnejší, zlomil ho. Deti sú cca od 4 mesiacov v postieľkach len na noc, zaspávajú hneď, takže ich nepotrebujeme. Hrazdičky využívame ešte stále, ale už na iné účely, ako u ležiacich detí 🙂

markchina
26. dub 2009

Tak my mame taky oboje, kolotoc i hrazdicka se u nas osvedcily. Kdyz maly place, tak mu natahneme kolotoc, maly hned prestane, sleduje jak se toci a posloucha melodii, fakt bezva vec. Hrazdicku vyuzivame taky dost, hraje si a tim si rozviji dovednosti, urcite taky moc doporucuji.

peta.cz
27. dub 2009

Tak u nás zatím jednoznačně vede stropní ventilátor, stačí do něj malinko drcnout, aby se zatočil a mrňousek se začne hned usmívat. A co se týče kolotoče, tak doporučuji ten na baterky, nemusí se chodit natahovat 😀 Jinak doporučuji oboje - hrazdičku i kolotoč...ale hlavně ten ventilátor 😀 😀 😀

denisocka
27. dub 2009

hrazdička,kolotoč nikdy viac!ten zvuk bol des,ta prišerna zvonkohra,museli sme vymontovať to brnkatko aby to šlo potichu a nazad to už nevieme naladiť 😅

jola2
29. dub 2009

mi nemáme doma ještě nic tak se teprve koukám (nejvyšší čas!!!!)
najjulinka: koukala jsem na ten kolotoč od TOLO u vás ho mají zkoro za 5eu opravdu? U nás ho mají za necelých 1000 kč to je zkoro 40eu. Je to pěkný rozdíl 😒

marelica
29. dub 2009

Nám sa osvedčila hrazdička. Máme dve, jednu prenosnú a druhú na deke. Občas malej vymením hračky, alebo dokúpim nejakú novú a teší sa... Tiež sa mi osvedčilo otočiť hrazdičku, keď sa malá začína nudiť.... tak má hračku, ktorú mala po pravej rúčke, teraz pre zmenu v ľavej a naopak.... ale najväčšia zábava je sledovanie práčky - najmä ak periem farebné 😀 😀 😀

telullah
autor
1. kvě 2009

jola2 - my kupovali přenosnou hrazdičku a ta stála 500 kč a malá je s ní spokojená

lucustek
2. kvě 2009

tak ja som kupila najprv kolotoc za 900sk pretoze som sa nechala nahovorit ze maly bude kludne lezat v postielke ked mu ho zapnem ale opak bol pravdou a bolo to este horsie pretoze ho chcel strhnut a stale len plakal lebo nanho nedotiahol...potom som mu dala hrazdicku a s tou sa pekne hral ale ani nie s hrackami ale on sa tahal za tymi tyckami ktore su ako konstrukcia a to olizoval alebo to nadvihoval...aj tak si myslim ze taketo detske hracky sa oplati kupovat len po bazaroch alebo ich dedit po rodine a znamych lebo su velmi drahe a preto teraz ked nakupujem taketo ,,hracky'' tak si vzdy rozmyslim dvakrat ci nam naozaj tak velmi treba pretoze z dnesnej materskej sa to jednoducho neda zvladnut

soanpe
2. kvě 2009

My máme toto
http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/podle-zna...

spirála se natahuje , takže malá si s ní hraje.
No a náš usínací rituál je zapnutá hvězda (melodii nezapínám,jen světelný efekt) ve které jsou opt,vlákna.která mní barvy

jola2
3. kvě 2009

Čaute holky tak jsem si konečně objednala hrazdičku od Fischer Price (je z bazárku je pod tím i deka na hraní) tak doufám že nebudu sklamaná 😉 . Pak ještě písnu jestli malou vůbec zajímá

soanpe
3. kvě 2009

my deku odložili a musím ušít větší ,protože když se mi malá přetáčí, tak se z ní skutálí mimo 😲

lenka_da
3. kvě 2009

podobne ako addaa, tiez sme davali malicku do postielky iba spinkat, takze kolotoc sme bohvieako nevyuzili. Hrazdicku si urcite kup! 😉

najjulinka
4. kvě 2009

jola2: V Hypernove 4,88€ a v Tescu cez 40€, ale u nás su vo viacerých veciach brutál rozdiely cien... Teraz som kupovala sedátko (redukciu) na WC pre Lucinku a zhánala som kokretny a nasla som ho v dvoch obchodoch, v jednom 3,15€ a v druhom 7,60€ ... Proste človek nemože brať hned ako zbadá tovar, ale musí kuknuť vo viacerých obchodoch... Ja kupujem malej aj Lego Duplo a to su tiež fantastické rozdiely v cenách... A najlepšie že v jednom obchode maju lacnejšie jedno Duplo a vdruhom zas iné... Ale nebehám po obchodoch vela, mám 2 deti a to sa nedá, takže kuknem na nete a ked vidim, že dakde to je lacnejšie rovno kupujem... 😉

soanpe
4. kvě 2009

xsipm04

možná máš pravdu.ale spoustu věcí se nedoporučuje a stejně je používáme 😉

my máme obojí.

kolotoč naší malou baví a vždy jí potěší a "zpívá"si při melodii 😀 ,takže stimulujeme zase jiné schopnosti miminka
nutí miminko soustředit se a pozorovat hračky, což je taky důležité pro vývoj.

hlavně kolotoč máme jako usínací rituál, takže usínání u babičky nebo v jiném cizím prostředí pro nás není problém 😎

pohyby trénujeme s kachničkou v kouli, kterou jsme měli určitě všichni jako mimina 😉

určitě každé miminko upřednostňuje jinou hračku.

tinus20
5. kvě 2009

my mame oboje,kolotoc miluje, s hrazdickou sa este nevie poriadne hrat ale ked ho mam pri sebe napr.v obyvacke tak hrazdicku ma skoro stale NAD sebou 🙂

ericek
5. kvě 2009

baby, prosím Vás poradťe mi, kolotoč už máme a hrazdičku chcem veľmi kúpiť, ale už 2 týždne hľadám a toľko toho je, že sa neviem rozhodnúť...lebo jedno sú hrazdičky a jedno nazývajú športové deky...vy máte aké...ja som rozmýšlala, že si mu mám kúpiť teraz od maa maa, aby na to dočiahol a neskôr také niečo od Fishera aj s dekou alebo je to zbytočné a mám hneď kúpiť deku s hrazdičkou...na budúci týždeň máme 3 mesiace...ďakujem...
🙂