Kolotoč Fisher price. Vnímá Vaše dítě ty světla?

andeliin
9. říj 2008

Ahoj mamky🙂 chtěla bych se zeptat těch, které máte tento kolotoč doma, jestli mimísek vnímá ty světla? Zařizujeme pokojíček a tento kolotoč mě zaujal tak přemýšlím jestli do něj tolik investovat. 😅

andeliin
autor
9. říj 2008

pardon je to samozřejmě Fisher price

nika.r
9. říj 2008

ahoj, my sme tento kolotoč dostali ako darček a je to zatiaľ spolu s hracou dekou naj vec, ktorú máme doma. synček dokáže pod kolotočom ležať aj 20 minút, čo je úplne úžasné, keďže cez deň málo spí a nestiham pri ňom veľa porobiť. melódie sú tam veľmi príjemné, žaidne ostré zvuky, mackovia s atočia pomaličky, takže z pozerania na nich nehrozí škúlenie. Svetielka však veľmi nevyužívame, keď je v izbe tma, tak už ho ukladáme spinkať. Ale sú veľmi efektné, to je pravda 🙂

alca22
9. říj 2008

My ho máme taky, ale s rybyčkama. Světýlka malej moc nevnímá třeba až bude starší(má 7. měs.), ale na rybyčky kouká, jsou pěkně pestře barevný oproti medvídkům. Ty světýlka nejdou ani moc vidět, musí být uplná tma. Na stropě jsou slabší, lépe jdou vidět na boku stěny.

katy1979
9. říj 2008

my sme ho mali tiež popravde môjho syna velmi nezaujal až ked mal takých pol roka, dovtedy to s ním ani nehlo. svetielka nesledoval akurát točiacich medvedíkov.

evao26
9. říj 2008

tak světelné efekty budou vidět jen za tmy (nutno tedy brát ohled i na roční dobu), ale několikaměsíční miminko je stejně vnímat nebude. Což takhle nějaký kolotoč, kde jsou víc barevné ty zavěšené potvory. Výrazné barvy a kontrasty. A nejlépe aby se to co nejvíc hýbalo. Jsou kolotoče, co se točí šikmo. Nebo mají na každém rameni zavěšené hračky 2 naproti sobě jak na houpačce a pak se tím pádem víc kývou. Ten pohyb a barvy zaujmou asi víc..

pietra
9. říj 2008

my sme ho tiez mali, ale skor sme ho pouzivali na hranie melodii pri zaspavani. Tie svetelne efekty su vidno len za uplnej tmy, co teda vacsinou uz spala a ked uplna tma nebola, tak ju vobec nezaujali. Ale inak je ten kolotoc fajn, melodie su velmi prijemne, keby som sa mala rozhodnut znovu, tak ho urcite kupim

macanet
9. říj 2008

Ahoj , tak my ho měli používali jen chvíli, je to neskutečnej žrout baterek , a řekla bych, že to byli vyhozený peníze 😖 Naši Adélku prostě nebral, víc jí zajímal takovej dřevěnej jakoby větrník s papírovýma mašličkama, co měla doktorka nad lehátkem v ordinaci, pořizovací cena, bych řekla tak do 100 ☹

glorita
9. říj 2008

aj my ho mame doma,musim povedat ze co sa tyka vyhotovenia,ci uz esteticke alebo melodicke ,je fajn,ale mne vadila skor ta technicka stranka/baterky sa velmi rychli vybili,mozno sme prave mali kolotoc rychlo uberatelny energiu 😎,neviem,len fakt je,ze sme nestihali kupovat baterky..........
uz ho sice davno nepouzivame,ale darilo sa uspat nam pri nom synceka pomerne rychlo 😵 😵 😵

pietra
9. říj 2008

bol to ozaj zrut bateriek, kazdy den sme menili, tak nas to ani nie po tyzdni nastavalo a prerobili sme ho, pouzili sme staru nabijacku na mobil a fungoval na elektrinu. co poznam, vela ludi si ho takto prerobilo, lebo fakt neskutocne zerie baterky

jankajs
9. říj 2008

tak to mi je divné, my ho máme už štyri mesiace a len nedávno sme menili batérie... dávame tie nenabíjateľné, lebo sme skúšali aj nabíjateľné, ale tie majú nižší výkon a preto sa po chvíli - do dňa - vybili, tak sme ich vymenili za obyčajné a ako vravím, menili sme ich tak pred mesiacom. A to ho používame denne niekoľkokrát a na plný výkon, teda aj svetielka, tie sleduje večer, keď nemôže zaspať, tak aspoň nemrnčí a kuká. Treba pozrieť koľko majú vaše batérie Voltov, lebo to potom nemôžu utiahnuť...

pietra
9. říj 2008

my sme skusali aj nabijatelne, aj nenabijatelne a vysledok takmer rovnaky, vacsinou vydrzali den, niektore dva 😠 ale prerobit to bola malickost, manzel to mal hotove behom par minut a bol pokoj, pouzivali sme ho, kym sa mala nezacala stavat v postielke

csikike
9. říj 2008

aj my sme ho mali, ale neskutocne zral baterky, dialkove nefungovalo ako malo... a potom ani to rucne, proste si robilo co chcelo, takze som s nim nebola vobec spokojna, dizajn mal super, ale nakoniec sme kupili za vratene peniaze iny, tiez premietaci a maly to mal rad kym sa nezacal stavat v postielke... takze teoreticky kolotoc odporucam a myslim, ze dietatu je jedno aky je tam motiv

andeliin
autor
9. říj 2008

Tak jsem ráda že jste napasli své zkušrnosti. Všem Vám děkuji a nejspíš to vyhraje kolotoč s Púem http://www.pompo.cz/detail.asp?zbozi=11573. Právě že jsem se nemohla rozhodnout mezi těma dvěma šlo mi jen o to zjistit zda jsou ty světýlka k něčemu a většinou jste se shodly ,že ani ne! Tak děkujuuuuu. 😀

andeliin
autor
9. říj 2008

http://www.babyrooms.cz/cs/produkt/medvidek-pu-... ten odkaz předtím nefunguje ☹ tak snad bude fungovat tento 😉

bihan
10. říj 2008

kočky, to máte fakt nejakých žrútov 😅 My sme menili baterky tak najskôr po 2t, častejšie po mesiaci a púšťali sme kolotoč každý večer - svetlá aj hudbu.... Svetielka ju začali zaujímať až neskôr, okolo 5m, ale je úplne skvelý, ja ho zbožňujem 😀
Ale nekúpila by som medvedíkov, majú veľmi neutrálne farby a deti ich veľmi nevnímajú - my máme džungľu a plyšáčiky sú o dosť farebnejšie

pietra
10. říj 2008

este predsa len bola jedna vec, co mi na nom vadila, reagoval na dialkove ovladanie od TV. Zapli sme telku a spustil sa kolotoc 🙄

alca22
10. říj 2008

pietra: S tím ovladačem máš pravdu. Když se mi to stalo poprvé tak jsem se lekla. Je to hodně citliví na ovladače a to na jakýkoliv.

pietra
10. říj 2008

alca, veru, velmi citlive, najprv som si myslela, ez je to tym, ze sme mali obyvacku a spalnu spolu, ale robilo to aj v novom byte cez oddelen miestnosti 😕 🙄 tam som tiez ocenila to prerobenie na adapter, lebo som kolotoc odpojila len z elektriny a uz ovladace nereagovali. Ale baterky sa nedali len tak lahko vybrat

katy1979
10. říj 2008

no my sme ho používali asi raz denne a baterky sme za 10 mesiacov nemenili ani raz.

alca22
10. říj 2008

Katy 1979: jaké máte baterie, že vám vydržely tak dlouhio. Já je musím také pořád měnit, protože jsou hned vybité ☹

katy1979
10. říj 2008

alca netusim už som kolotoč dávno predala aj s origos baterkami. myslím že tam boli energizer, netuším ako to je možné že tak dlho vydržali, aj ked je pravda že hodiny to u nás nevyhrávalo. stačilo 15 minut za den niekedy vôbec takže vydrzali

petruci6
11. říj 2008

aj ja som kupila tento kolotoc,zatial len vyskusany raz,ostali v nom baterky a mesiac som ho ani nezapla,tak uz nefunguje,ale vraj je to normalne,ked ho nepustam,tak musim kupit nove baterky ako vas citam,tak neviem,kt su najlepsie aby som ich nemenila kazdu chvilu
to s tym dialkovym od Tv ma pobavilo 😀
tie svetielka som chcela hlavne vyuzivat na nocne kojenie,aby som nemusela zazinat velke svetlo,myslite,ze budem nieco vidiet?

pietra
12. říj 2008

petruci, myslim, ze na to, aby si videla na pri kojeni, to stacit bude 😉

petruci6
12. říj 2008

dakujem pietra,takze nemusim kupovat nocnu lampu 🙂

pietra
12. říj 2008

nocnu lampu nekupuj, tu pripadne dokupis, ak zistis, ze ti ju treba. My sme kolotoc kupili az ked bola mala na svete a spociatku som v noci prebalovala pri baterke, ono zas velmi vidiet netreba 😉

maxi08
12. říj 2008

Petruci6
super nočné svetielko som teraz kúpila kamoške ktorej sa narodil bábatko.
http://detskahracka.sk/-p-519.html

petruci6
13. říj 2008

to je naozaj zlate a to sa da do zasuvky a potom svieti?alebo to ostane v zasuvke a zapina sa inak?ja len,ze kde to budem v noci hladat,aby som to vlozila do zasuvky

abbana
13. říj 2008

Ja chcem kupit malej nad postielku takuto nocnu lampu:

http://www.maxus.sk/detsky-sen/detska-izba/dets...

Myslim, ze pri tom sa da aj zaspat.

bihan
13. říj 2008

Nočné svetielka som nikdy neriešila.. nestačil by Dot-it od Osramu.. to sú 3 led lampičky a keď to zatlačíš, tak svieti. Kolotoč by som kvôli tomu určite nekupovala 😅

pietra
13. říj 2008

abbana, ak su tam led ziarovky, tak neviem, ci sa pri tom bude dat zaspat. My sme kupili nieco podobne ako pisala bihan (taky maly kruh s led ziarovkami, po zatlaceni svieti), podla mna to svieti tak akurat na osvetlenie, nie nejake extra silne svetlo a aj tak pri tom mala nezaspala. Dokonca ked som to rozsvietila, aby som skontrolovala, ci je prikryta, podala cumlik, ... tak ju to zobudilo. A ani cena lampy, co si hodila link, nie je zrovna mala, teda ak to porovnam s tou malou led lampickou za 30Sk 😉