Kolotoč nad postýlku. Jaký koupit?

macu.k
1. říj 2006

Ahoj,
potřebuju poradit jaký koupit kolotoč nad postýlku? Je lepší s plyšovýma nebo umělohmotnýma zvířátkama?

werule
28. lis 2010

@dendisa Dobrý den a jak dlouho Vám vydrží baterky. Chci si ho taky koupit. Měli jsme od FP Medvědí motýlky a tam nám baterky vydržely 4 dny a to jsem ho pouštěla jen večer než malá usnula. Nerada bych přišla na buben kvůli baterkám :o))

klara.t
28. lis 2010

Já mám Rain forest od FP. Jsou v tom myslím 3 "buřty". Koupila jsem nějaké kvalitnější (značkové), cca 2ks za 100,- A ještě jsem je neměnila. pouštím to každý den (jeden cyklus - cca 10min). Už asi 7 měsíců.

sovicka_
17. led 2011

chci se zeptat, je lepší, když je kolotoč na dálkové ovládání než když je jenom na knoflík (na baterky)? Je jasné, že natahovací je naprd, ale je takový rozdíl mezi tím na dálkáč a tím, kdy musím jít k postýlce a zmáčknout knoflík?

klara.t
18. led 2011

@sovicka_ já mám Rain forest s ovládačem a za celý rok jsem ho nepotřebovala. Kolotoč se asi po 10 min sám vypne, nebo když malá usne dřív, tak ho vypnu já. Možná by se hodil na to, zapnout kolotoč zovu, když dohraje, ale malá to znovu pustit nikdy nepotřebovala, tak jsem to nedělala. Možná to bylo tím, že jsem měla tu řídící jednotku za mantinelem, takže ten senzor ani nebyl vidět.

sovicka_
18. led 2011

@klara.t diky moc.
Já potřebuji kolotoče dva a jediné, co se mi líbí s tím ovladačem (a hojně se to prodává použité na MMB) je Rain Forest. Pak existuje ještě s ovladačem "tlukot srdce" a "deštný prales", ale ty bych sehnala pouze nové a ani se mi až tak moc nelíbí. Tak jsem si říkala, že bych k Rain Forest přikoupila takovou tu žirafu od FP, jenže ta je jen na knoflík (nicméně ne na natahování). Takže je to asi jedno 🙂

Ten Rain Forest se vydrží točit a zároveň hrát melodii jak dlouho?

zuzu_z
18. led 2011

Měli jsme magický kolotoč od First Years, s dálkovým ovládáním. Obě děti ho strašně milovaly a já taky, protože to byl můj velký pomocník. Ovládání funguje taky klasickým televizním ovladačem - ten ovladač byl jen na znovu spuštění, ale nedalo se přepnout třeba na jinou melodii, to se muselo na kolotoči. Pak mi to přišlo docela zbytečné, ale párkrát jsem to využila 😉
I přes tyto malé mušky ho považuji za jednu z nejlepších investic, kupovala jsem ho přes internet v době, kdy ještě nebyl nikde na prodejně k sehnání, za velikou cenu, ale prodala jsem ho docela pěkně 😉

zuzu_z
18. led 2011

Ještě bych dodala, že to byl pěkný žrout baterek, ale manžel se vyzná v elektrotechnice a přimontoval mi k tomu adaptér, tak to pak bylo v pohodě. Jen není radno provádět si to sami - existuje nebezpečí, když to člověk 100% nezná 😉

ratatooy
18. led 2011

mi máme fisher s medvědíma motýlkama a jsme spokojeni baterky to zežralo ty první a pak jsme vyměnily dvě a dvě stary jsme tam nechala a kupodivu to funguje už asi měsíc,před tím jsem tam ty baterky měla taky špatně dané že jsem ty drátky na nich měla křivě šlo to blbě ale narovnala jsme je a jde to delší dobu,jediný co bych tomuto kolotoči vytkla je uchycení k postýlce to je dost chabý,musela jsem to ještě přivázat provázkem protože jsme měla strach že to malýmu padne na hlavu,jak je to jen na šroub tak ten vršek se odklání do postýlky a je to celý pak na křivo.

ratatooy
18. led 2011

@zuzu-z taky nechápu proč k tomu rovnou nedělají adaptery když kolotoč sám o sobě je drahej

terak
5. únor 2011

Muzu se zeptat, nezda se vam nekomu, ze ty kolotoce jsou strasne urvane? Mam tento: http://taftoys.com/view.php?itemid=10645&lang=cz V obchode mi prislo, ze je hlasitost uplne normalni, nezdalo se mi na tom nic divneho. Ale vecer, v tichem pokoji, to hrozne rve i na nejnizsi uroven. Mozna jsem jen precitlivela, od porodu posloucham televizi misto na sedmy asi na druhy stupen hlasitosti, ale zda se mi, ze to mimco musi spis rusit, nez aby ho to uspavalo.

barevka
5. únor 2011

@terak Myslím, že nejsi přecitlivělá... 🙂 My máme kolotoč sice z druhé ruky, nevím co je to za značku, ale nepoužíváme ho. Ve chvíli kdy ho pustím, mám pocit, že malá ohluchne! 😲 A na zklidnění??? Před spaním, tak to ani náhodou! Rozjede se jak lokomotiva a není k utišení, natož ke spaní... 😠 Krom jiného ho na sebe v noci shodila... Ale to je trochu jiná kapitola 😀 😀 😀 Takže kolotoč u nás tedy úspěch nemá!

terak
5. únor 2011

@barevka sakra sakra :( Tak snad jsem nevyhodila penize... kdyz jsem ho zkousela behem dne, tak maly byl nadseny, sledoval to a chmatal po tom rucickama. Jenze ted v posteli mi prislo, ze si dava rucicky pred oblicej, ze ho to otravuje. Je mozne, ze uz byl proste jen hodne unaveny, zkusim to kdyz bude vzhuru a bude mrcet. To by nas mohlo uchranit x hodinam revu pres noc. Ale s tim zvukem se teda divim, proc to nedelaji tissi. Holt pres to hodim plinu no. Nebo to budeme pouzivat pres den no.....

barevka
6. únor 2011

@terak No my chtěli kolotoč hlavně kvůli usínání. Ve dne malou do postýlky nedávám, jen na spaní. Takže jsem chtěla něco, při čem by se jí hezky usínalo, ale u takovýho kraválu bych neusnula ani já!!! Jinak se jí líbí, jsou na něm plyšoví oslíci, takže po nich lape a kouká, oči na vrch hlavy. Moc dlouho jí to ale nevydrží, přestane jí to bavit a začne vymýšlet kraviny. Takže u nás totální propadák, tedy aspoň ten co jsme pořídili. Nakonec jsem ráda, že stál pár kaček...🙂

terak
7. únor 2011

@barevka tak jsem ho sla vratit... nepomohlo ani kdyz manzel pretahl pres reprak troje ponozky 😀 😀 😀 Nechapum proc u te prace nekdo nemysli....

barevka
7. únor 2011

Tak přeju ať vyberete nějaký neukřičený 🙂)) Teda pokud vůbec přemýšlíte nad koupí nového.
A takhle je to se vším... My máme doma takovu kostku z měkého plastu, výborná do vody a na kousání, jenže... kostka má tak ostrý hrany, že i mě to do prstu bolí, natož prcka, když ji strčí do papuly a žužlá dásínky. Občas mi to fakt hlava nebere...

klara.t
7. únor 2011

@terak pokud chcete nový, doporučuju Rain forest od Fisher price. Jde tam nastavit hlasitost do 2 úrovní. Ta nižší je příjemná.

terak
8. únor 2011

@klara.t No na tom mem jich bylo 7 a jak jsem dopadla 😀 Ale dekuji...
@barevka Nepermyslime ... kdyz jsem to videla, jak na to vydesene kouka a kryje si oblicej rucickama. Neni to zadny posera, normalne na hracky reaguje, neni bazlivy a pers den se mu ten kolotoc libil, ale proste v noci je asi treba mit klid. Navic si ani nejsem jista, jestli mu chci strkat tolik pristroju do postylky ... chuvicka, monitor dechu a ted jeste kolotoc? No poucila jsem se pro priste 😀 A tu kostku taky nechapu .. nejhorsi je ze spolehas na inteligenci vyrobcu a pak pri beznem uzivani zjistis, ze jsou ty veci treba i nebezpecne...

klara.t
8. únor 2011

@terak já kolotoč využívala jen na denní usínání. Večer naštěstí usínala sama. To myslím, že by se kolotoč ani používat neměl. Aby se večer dítě naučilo usínat samo.