Koupili byste dvouletému dítěti first bike?

marseluska
26. únor 2014

Ahojky, ráda bych se zeptala na váš názor..
Momentálně řeším, jestli své dceři koupit odrážedlo (first bike). Na plastové motorce venku jezdí bez problému ale musíme ji vrátit, tak jsem si říkala, že bych už rovnou koupila first bike..
Máte zkušenosti jak si takto malé děti na to zvyknou nebo naučí?? Není to pro ně nebezpečné?
Popřípadě co je lepší? Dřevěné nebo hliníkové?
Dceři je 27 měsíců.

lenkalenulka
26. únor 2014

Urcite tim nic nezkazite, kupte dobrou helmu, klidne i chranice pokud se moc bojite, zezacatku na tom prckove spis chodi , chodte tam kde je bezpecno nez se nauci brzdit poslechnout vas kdyz ma zastavit apod. Urcite vyuzijete...

hojda
26. únor 2014

Koupili jsme synovi ke 2 narozeninám, ale bohužel bez té redukce, takže mu byl dost velký (ačkoliv je docela vysoká) a moc ho to nebavilo, takže přišel ke slovu až ve 3 letech, do té doby jen motorka 😀 . Takže vyzkoušet a případně koupit tu redukci.

llluckaaa
26. únor 2014

Naše děti měly odrážedlo Yedoo asi od dvou let a dobré. Přijde mi bezpečnější než plastová motorka, protože má větší nafukovací kola a zvládne horší terén, navíc má přední brzdu. Chce to koupit dobrou přilbu a třeba i rukavice.

patty1
26. únor 2014

My jsme koupili ve 2,5 letech a byl ji hned, na techto strankach je myslim nejaky vypocet, jestli je na to dite vyskove ok, nebo jestli bude treba tu redukci.

petkula
26. únor 2014

@marseluska poměřte si, kolik cm má dcera od rozkroku k patám. U toho kola je právě uváděn rozměr od sedla dolů, takže to můžete porovnat. Jestli je dcera spíše menší, bude potřebovat redukci.
My jsme našemu synovi kupovali ve 2 letech Puky LRM, bylo to tehdy nejmenší kolo odrážedlo. Jezdil na něm od začátku až doteď.

alisek
26. únor 2014

@marseluska vřele doporučuju FB, má skvělé jízdní vlastnosi. Syn na něm začal jezdit ve 2 3/4letech, kdyby nebyla zima, tak by začal i dřív, přechod z plast.motorky na FB trvalo cca měsíc, měl ji i doma aby si nato zvykl,ted to nedá z ruky. Kupte a daptéry ale spíš se řiďte cm než kolik je měsíců prckovi

nikieda
26. únor 2014

Určitě bych odrážedlo koupila, děti mají mít pohyb 🙂 Synovi jsme k druhým naroz. koupili Muff a úplně v pohodě. když běhá, tak mám pocit, že mě moc nevnímá, ale na odrážedle úplně předpisově zastavuje před každým přechodem a čeká, než doběhnu 😉 Samozřejmostí je helma.
Nevím, do kolika let First bike vydrží, ale co vím z okolí, tak ve 3 letech už na odrážedle umí děti docela psí kusy, takže u nás v rodině byl ve 3,5 letech naprosto bezproblémový přechod na šlapací kolo bez zadních koleček.

januuule
26. únor 2014

Kupovali jsme synovi před půl rokem First bike ke 2.narozeninám, s redukcí, aby dosáhl na zem....a hned druhý den jsme zvládli už delší projížďku, okamžitě si ho zamiloval a pokud počasí dovolí, je na něm denně (což tuhle zimu šlo 😀 ) Za nás plastový First bike, výhodou je i nízká váha a investice se určitě vyplatí 🙂

linda.r
26. únor 2014

Určitě ano, dcera odrážedlo milovala a ve 3,5 letech jednoduše přešla na kolo bez přídavných koleček. Děti se na odrážedlech krásně naučí držet rovnováhu 😉

sislik2010
26. únor 2014

Určitě. Dcera dostala odrážedlo Puky to menší a jezdí jako drak. Nejprve spíš chodila, potom se na tom pohybovala na výletech, když venčím psi zvládla i dovolené a když bylo nejhůř tak jsme ji táhli na špagátě. Jen nevím jestli se Puky dostane i zde máme ho z nemecka. Teď ve 3 letech meří 89 cm tzn. Je docela malá. Určitě helmu!

kamiz
26. únor 2014

Taky jsme měli a ještě máme PUKYho a super,syn se na něm odrážel a ještě mu nebyly ani dva roky,teď už jezdíme na kole,ale za mě teda PUKY vedl v porovnání s odrážedli,které měli děti kamarádek.A koupit se tady dá,objednávala jsem ho přes net.

sislik2010
26. únor 2014

@kamiz manžel jí ho dal v létě měla 1 1/5 . Nevím kdo z něj měl tenkrát větší radost. Asi manžel.

cermi77
26. únor 2014

Kolik meri ? Nase dcera je dost drobna, FB se nam moc libil, ale i s redukci ji byl ve 24 mesicich velky, koupili jsme ji Puky, od 3,5 let presedlala na klasicke slapaci kolo (taky Puky 🙂 ) bez pomocnych kolecek 😉 .

monikabie
26. únor 2014

My jsme kupovali synovi na 2 roky český AZUB fík a bylo ůplně v poho, hned v poho jetzdil🙂

amallie
26. únor 2014

@marseluska my jsme koupili a bezva, jde snížit sedlo a mala drandila jak o závod a drandi dodnes, i kdyz ted uz na jaře dostane slapaci

tanak
26. únor 2014

@marseluska Koupili jsme First bike s adaptérem dceři k druhým narozeninám, které měla tento týden🙂. Zatím na něm jela 2x a je z něho nadšená. Sice jsme ji museli trochu namotivovat - jezdit přes kaluže, honit psy atd. aby překonala ten strach, že už nemá tak stabilní odrážedlo, ale ke konci procházky jsme ji museli přemlouvat aby šla domů 😀 First bike doporučuji 🙂

lucieandrlova
26. únor 2014

@marseluska Určitě mohu doporučit! Dcera na něm jezdila dokonce 2 měsíce před 2 narozeninami. S adaptérem je min. výška dítěte 85 cm, jinak nebude úplně stabilní. Takže spíš než o věku to je o výšce. Koupili jsme i brzdu (zatím nevyužívá), ale miluje zvonek a košík (vozí v něm plyšáky na vycházku 🙂 ). Po 2 roce jsme adaptér sundali. Teď má dcera 2,5 let a při kontrole nám rehabilitační pracovnice už doporučila před 3 narozeninami klasické šlapací kolo...
Plastové motorky se dle ní mají používat co nejkratší dobu (kvůli postavení nohou). Takže bez obav přejděte na odrážedlo jako je First bike.
Ptala jsem se výhradního dovozce a distributora First biku, za jak dlouho se na tom naučí jezdit a on mi řekl, že klidně za 1 vycházku. Moc jsem mu nevěřila, ale opravdu jsme byli překvapení, když dceři stačila 1 vycházka do parku a uměla jezdit...
A pokud mohu doporučit, vezměte dceru s sebou, ať si to odrážedlo vybere. My jsme ji vzali na veletrh, kde kromě First biku byly i další "kola" (např. Yedoo, Davídek apod.), vyzkoušeli jsme a dcera si pak vybrala First bike. Proč ne? Vždyť na tom bude jezdit ona!
Co se týče výše zmiňované bezpečnosti, strach bych neměla. Na internetu najdete recenze i testy státních orgánů a u First biku je výhoda, že je celkem lehký...(nosit se s tím např. po obchodě z vycházky...)

wendy_
27. únor 2014

My mame puky lr1 , syn ho dostal ke druhym narozeninam a do mesice jezdil jak drak a to zacinal v lednu na naledi. Dcerce jsme koupili to nejmensi puky lrm a zacinala od 19 mesicu. Podle mne mnohem lepsi nez plastove motorky. Syn v 3,5 letech zkusil kolo a hned v pohode bez pomocnych kolecek. Zatim dava prednost odrazedlu pred kolem, ale za to muze i to, ze jeho kamarad kolo jeste nema a tak chce jezdit s nim na odrazedle. Dva roky jsou podle mne optimalni k tomu prejit na odrazedlo.

blahova_andrea
27. únor 2014

Míša dostal FB k vánocům, to byly přesně dva roky. Doma ho to moc nebralo a dokud byla zima, tak leželo kolo schované. Jak teď začalo to teplo, tak jsme ho na valentýna, takže ve 2 letech a 2 měsících vytáhli. První jízda jen u nás po ulici, moc se mu to líbilo, ale moc mu to nešlo. Přišel na to až když jsme šli domů, že nemusí pochodovat nad tím, ale že si může sednout a odrážet se 🙂 Den na to jsme jeli na větší prochajdu. Byli jsme venku hodinu a půl a Míša ujel 3km, kolo jsem ani kousíček nenesla. Takže za nás super dárek. Přesuny jsou mnohem rychlejší, spíš musím běhat a zhubnu 😀 Bez kola už ani ránu, i když občas něco nevybere a položí to. Nebrečí, vstane a jede dál. Já mohu jen doporučit. U nás se to osvědčilo a je to super věc.
Jak to ale bude u vás ti nikdo nepoví. Tvoje dítko nemusí být tak zdatné, nemusí ho to bavit, může se víc bát. Vím i o dětech, kterým kola a jiné tyto věci neříkají nic ani v 6 letech 😅

dana3262
27. únor 2014

@marseluska 1.mel first bike od 2r, ale začal na nem pořádně jezdit az ve 3r. 2.ho měl od 1,5r a za 2 měsíce jezdil jak drak. Pochopitelně musel mit ty adaptéry. Zš nas urcite dobra investice.

sariss
27. únor 2014

Urcite. 2roky je zhruba vek kdy se zacina, ale jde hlavne o vysku ditete- musi dosahnout pohodlne nozkama na zem nejen spickama. First bike ma taky vicero velikosti- hodne maly je nemecky "puk "nebo "puky" ted si nejsm jista(sedlo i riditka jdou samo zvednout takze vydrzi ne ze ne) tak pekne jezdeni;)

luciesofi
27. únor 2014

@marseluska Zkušenost nemám, ale chceme bud First Bike nebo Yedoo pořídit dceři k druhým narozeninám, které bude mít v létě...🙂 k prvnim narozeninam dostala dcera Puky Pukylino, ze kterého uz vyrostla a ted má obyč enduro na tu přechodnou dobu a pak uz se nám do ničeho "mezi" nechce investovat, tak jí to snad půjde 🙂

romantika
27. únor 2014

ja myslim , ze muze, zalezi na talentu a taky aby dosahl vyskove. moje mal adrandila na tech plastovych odrazedlech od roku, ale na to velke jsme presli az kolem tretiho roku. protože se hodne premistujeme tak to palstove je desne lehke a bylo to prakticke mit ho sebou na kocare. tak to tak vyhovovalo i mne. na ulici holcicka nijak nejezdila, dostala rovou first bike ve dvou a slo ji to v pohode. takze bych se nebala.

krystalka
27. únor 2014

My jsme koloodrážedlo kupovali asi ve 2 letech a třičtvrtě - měli jsme JD Bug, bylo krásně lehoučké, nepřetáčela se mu řídítka kolem dokola, mělo i ruční brzdu a jezdilo se mu na něm moc dobře, finančně oproti FB o dost levnější, kupovali jsme ho tenkrát ve Sportisimu asi za 1200,- a ještě jsme ho pak dobře prodali....syn se na něm naučil jezdit v podstatě už na prodejně 🙂

leikkka
27. únor 2014

staršímu sjme kupovali na jednom roce a třičtvrtě, zkusil to na kamrádově kole (kluk stejně starý jako on) a už nic jiného nezbyonež koupit, měl na to talent, na 2,5 letech už šlapal na šlapacím bez koleček. Mladší ted nechce drážedlo motorku ani vidět, takže je nám jasné, že na kolo nebude spěchat. Jinak odrážedlo mám čtyřlístek s ruční brzdou a skvělá věc

marseluska
autor
27. únor 2014

Děkuji moc za rady a názory.. nemáte někdo info, kde prodávají ty first biky za rozumnou cenu?? Malé to koupíme.. myslím, že by to měla zvládnout.. Teď jen koupit to správné vozítko 😉

januuule
28. únor 2014

přímo First bike má asi jednotnou cenu a nemaji je bohužel v každém cyklu...chce to vyhledat na internetu, kde máte nejblíž (kvůli případnému vyzkoušení) nebo rovnou objednat 😉

25ka
6. bře 2014

@marseluska je to toto? http://www.cyklospeciality.cz/first-bike/ tiež nad nim uvazujem ale az neskorsie mame len 17 mesiacou.

meta123456789
11. říj 2016

Dvouleťákovi bych už pořídila odrážedlo. Naše malá drandila od cca 2 a čtvrt, mladší ještě dřívě. Ale je fakt, že plastová motorka byla hitovka, těžko se s ní obě loučily. Starší, dnes 4 letá, si ji občas někde půjčí a pořád se na ní vyřádí, i když už jezdí na klasickém šlapacím kole bez koleček