Kupujete klukům pistolky?

odetka
13. čer 2012

Ahojky. V poslední době jsem se už několikrát setkala s názorem, že maminky nechtějí svým klukům kupovat pistolky, aby u nich nepodporovaly násilí. Musím říct, že mě to docela překvapilo, protože to by mě vůbec nenapadlo řešit. Můj brácha jich měl doma spoustu. Tak jsem nikdy nad tím takhle neuvažovala. Já si myslím, proč by si kluci nemohli hrát třeba na vojáky. Manžel má vojnu jako koníček, takže to malej doma i dost vidí. Chtěla bych se zeptat na váš názor? Díky.

vercaberca
13. čer 2012

mně hračky pistolky nevadí. ba naopak vidím v tom možnost učení. dceru učím, že ani hračkou se na nikoho nemíří. učit se střílet do terče mi nepřipadá špatné. na dětském dni se střílelo vzduchovkou do plechovek. děti to moc bavilo. opět jsme jim říkali, že se míří jenom na terč a ještě pořád musí koukat, aby tam nikdo nestál v blízkosti. ´
takže než schovávat, raději seznámit.

vodní pistole jsou v mých očích na nic. touto pistolí se po lidech stříkat-střílet může, ale jinou ne. takže raději jim kupuji ty velké stříkačky, co umí stříkat na 20 metrů hezkým proudem.

smardik
13. čer 2012

kluci je zatím nemají, ale pokud je budou chtít koupím, ale až v době kdy si o to sami řeknou, sama od sebe ne, pro to nevidím důvod. třeba jak od kamarádky syn má asi 6 pistolí už od roka, pro to nevidím důvd. nevím proč to zakazovat. ale jak píšou holky, určitě poučit, vysvětlit atd. ne tady máš pistil a hrej si

blandik
13. čer 2012

@berenika39 - vezmu si to jako mustr, protože u nás taky funguje "střílečka", tedy zatím jen rukou a poslendí dobou to aplikuje často ve hře, že hodně věcí ve smyslu obrany řeší tak, že mě zastřelí...k tomu se přidává praní.na praní a takové to silové kočkování se dívám hodně pozitivně..

berenika39
14. čer 2012

@blandik mě zaskočilo, jak moc toho říká o zbraních, o vojácích, o policistech, vězních, veznicích, zlodějích...mluvil naoko děsně zkušeně - ale vědomost v tom nebyla, jen opakoval to, co někde slyšel, něco domyslel. A po tom, co jsme se do toho pustili, všechno ukázali, už si hraje trochu jinak. Mě se vůbec teď osvědčilo všechno mu "ukázat", sice mu vysvětlím, polopatě, na co se ptá, ale on si to neumí představit, dokud to nevidí. Mimo téma - ale vlastně to souvisí 😉 😉 - řešíme vejce 😀 , co v něm je, kde se bere, jak to že je z něj kuře a my to kuře z toho vejce vypijeme a co je to za jiný kuře který jíme maso a kokokokoko...nechápal, dokud neviděl na netu, jak se klube kuře v reálu. Pak celý vaječný problém pochopil. A stejně právě nechápou, proč by měla být pistolka tabu, když je to jen další úžasná hračka. Vůbec netušej, že existuje reálná zbran, podle které byla ta dětská hračka vyrobená, že ta opravdická bere lidem život, že hodně zbraní znamená válku...souvislosti určitě netuší. moc nám nemůžou věřit, že pistolka je " špatná".

blandik
14. čer 2012

@berenika39 - ha, ha vaječný problém...určitě jsi mě inspirovala, jak řešit "střílečku", on ji moc neprožívá, ale jakoby v hrách ji používá jako obranu..u nás sice smrt je snad na denním pořádku, ale pořád je to v té rovině, že ještě nedomyslí, že je to definitivní...nedávno jsme natrefili na kulku z pistole a Miška se divil, že jaká kulka a tak jsme pak hráli různé hry, že se střelil a že mu doktor ´vynval kulku a taky amputoval nohu nohu, že když se střelil do hrudníku, tak to byla smrt téměř hned a ani doktor nepomohl - zní to drsně, bylo to hraní.

berenika39
14. čer 2012

@blandik o smrti mi ani nemluv, není den, aby nějaký dialog neproběhl. a minulý týden u prarodičů (zrovna jak jsme si psaly, v sobotu) byl svědkem konce života - sice psího, ale bylo to smutné. takže řešíme to co vy.

pavelo
30. kvě 2014

@berenika39 Nemůžu s Vámi souhlasit. Opravdická zbraň lidem život nebere - může jim ho brát, když se dostane do nesprávných rukou. Ale zrovnatak může život chránit. A hodně zbraní nemusí znamenat válku, ale svobodu a respekt. To dokládá známý fakt, že obyvatelstvo odzbrojoval vždy diktátorský režim (Hitler, Mao, komunisté u nás apod.) a bral tak lidem základní svobodu. Každé odzbrojení (omezení legálního držení zbraní) slušných lidí vede k nárůstu násilných trestných činů jako poslední léta v Británii. Tam se gangy vrhnou v klidu na každého - mají nelegální zbraně a vědí, že slušný člověk je nesmí a také nebude mít. Váš názor je silně ovlivněn levicovou propagandou v médiích. Fakta jsou ale zásadně odlišná. Trestných činů s legálně drženými zbraněmi je tak málo, že se statistika přestala myslím v roce 2006 sledovat. A to byly trestné činy typu, že se někdo bránil a nebylo to soudem uznáno.
Já své dcery rozhodně se zbraněmi seznámím a naopak je naučím s nimi bezpečně zacházet a vysvětlím jim, že zbraň jim dává do jisté míry osobní svobodu a možnost se bránit fyzické přesile. A rozhodně neplatí, že chlapečci, co si hrají s pistolkou, jsou poté násilní vrahouni. Pistolí se vraždí minimálně (jen je okolo toho halas). Nejvíce se vraždí běžnými předměty jako noži, sekerami, šňůrou - uškrcení apod.

berenika39
31. kvě 2014

@pavelo vzdyt se mnou ale vubec vubec souhlasit nemusite. 🙂)))

pavelo
24. srp 2014

@berenika39 Dneska jsem byl se starší dcerou v hračkářství a tak 6-7 letý synek jedné maminky chtěl nějakou pistolku a ona mu říká: "Ale bude jen u dědy, k nám do domu zbraně nesmí". Brrrrrr, ta média jsou mocná. Ještě, že mám rozumnou ženu. Šárka už umí rozeznat pušku od pistole a pozná revolver 🙂

berenika39
24. srp 2014

@pavelo a co já s tím? budte rád, že to máte, jak to máte a já snad s tím nemám nic společného. 😉

pavelo
24. srp 2014

@berenika39 jé, vy jste taky u počítače. když jste byla tak vtipná, tak jsem vám napsal jeden zážitek z dnešního dne. a jak to tedy máte s těmi zbraněmi jsem zatím nepochopil. tolerujete je dětem? šárka teď chce pořád řídit, tak mi leze za volant auta, ale zbraně-hračky jí nějak moc netánout. jedině ty opravdové, ale to jí zase nedovolím já. chudák holka....

berenika39
24. srp 2014

@pavelo nezlobte se, je jen na mě, s kým se chci bavit, s kým chci diskutovat. vy to nejste, tak si dovolím vás odmítnout, v dobrém. 😉 asertivita se tomu myslím říká, v předešlém příspěvku jsem řekla ne, nechci, děkuji, ted říkám to samé.
hezký večer.

lenynka
24. srp 2014

V dětství jsme měli doma velkou sbírku "zbraní" všeho druhu 😉 Měla jsem starší bratrance, a tak byly oblíbené hry - na policajty a zloděje, indiány a kovboje, želvy ninja, válku, rytíře atp.
Dokonce si pamatuju, že jsme jednou hráli hru, kde jsme "plánovali vraždu nějakého teroristy," který se ukrýval u babičky na půdě. "Vyráběli jsme bomby", "připravovali jsme jedovaté lektvary" Ale asi nejhorší hra, co nás napadla, byla hra na feťáky 😅 Vlastně jsme byli dealeři 🤐 Jo a se sestřenkou jsme si hrály na "šlapky" nebo, že jsme neplánovaně otěhotněly a musíme jít na potrat - to nám bylo asi deset 😕 Oblíbená byla taky hra, že jsme vdané a podvádíme svého manžela 😀
Hráli jsme i střílečky na počítači. Koukali jsme na Čelisti, Terminátora, Ramba...

Jooo, bylo toho hodně 😀 A rozhodně mě to nepoznamenalo. Nikdy jsem neměla chuť nikoho zabít ani zranit, nebo okrást, nikdy jsem nezkusila drogy....
A to samé moji bratranci a sestřenice, sourozenci.