Kupujete odrážadlo na Vianoce? Aké? Pre a proti

bosorka82
6. pro 2010

Kto vas zvazuje, alebo kupuje detske odrazadlo na vianoce?
kde nakupujete?
Na zaklade akych aspektov sa rozhodujete? su to odborne super technicke specifikacie? ci proste PACI sa mi, Beriem !

pre deti od akeho veku?
brzda - ANO / NIE?
zelezne vs. plastove vs. drevene
pneumatiky vs. bezudrzbove, lahke polymerove gumy
.....

shaula
6. pro 2010

Zvažuji, asi to bude JD Bug (ale možná to ještě změním), pravděpodobně ale asi až na jaře.

Moje kritéria (víceméně podle důležitosti):
- nízká váha
- nafukovací pneumatiky (lépe to pruží, takže dítě nebude takové "odrncané")
- cena (takový Firstbike u mě propadl, je šíleně předražený)
- brzda spíše ano, ale spíš jako výhled do budoucna, ze začátku ji určitě nevyužijí
- spíše tvrzený plast, ale nezavrhuji ani železné (ovšem souvisí to s váhou). Dřevo se mi moc nepozdává, bude to náchylné na zničení.

Věk neřeš, řešit musíš jedině výšku dítěte od rozkroku (a samozřejmě fakt, jestli už chodí 😅 ).

petrasafr
7. pro 2010

JD Bug dostal synovec ke 2. narozeninám a naučil se na něm jezdit krásně! Jen ta brzda jde hrozně těžko, takže jí vůbec nemohl umáčknout, proto zničil asi troje boty, jak brzdil 😀

U nás to bude crossový Firstbike. Manžel se do něj zamiloval 😀 U něj třeba ta brzda jde opravdu krásně lehce. Cena je hrozná, ale kvalita vynikající 🙂 🙂 🙂

shaula
8. pro 2010

@petrasafr No jo, když kupuješ jedno, tak se to ještě dá, jenže já budu kupovat dvě 😀 😅
Hm, říkáš, že u JD Bug šla brzda těžko? A nešla třeba nějak promazat nebo povolit/seřídit?

petrasafr
8. pro 2010

@shaula Ježiš, tak rovnou dvě, tak to ti teda nezávidím 😀 😀 😀
U toho JD Bug byla ta brza jakoby hrozně daleko od toho řídítka, že jak měl malou ruku, tak na ní dosáhnul jenom špičkama prstů a neumáčknul to. Ale to by chtělo zkusit právě velikost ručičky.

shaula
9. pro 2010

@petrasafr Aha, díky, tak vím, na co si dávat pozor 🙂

radka.m.
9. pro 2010

ahoj,bosorka82-a kolik vám je?ptám se,protože mně třeba přijde zbytečný více jak dvouletému děcku kupovat odrážedlo,to už bych raději koupila kolo,my jsme kupovali loni k vánocům kolo a malý se na něm na léto naučil krásně jezdit,jinak na volný diskuzi tuším už tohle téma taky najdeš,tak třeba tam toho holky poradili víc 😉

blandik
9. pro 2010

máme od dvou let first bike - absolutní spokojenost. Jen je mi líto, že jsme nevzali verzi s brzdou...ale dítě nám na něm ani jednou nespadlo, dokáže přejet patníky, překážky...

smardik
9. pro 2010

@radka.m. já myslím že to záleží na dítěti zda kolo odrážedlo nebo kolo, mám doma 25měsíčního a původně jsem měla v plánu mu ted koupit kolo odrážedlo ale vím že by to bylo brzo,on je pomalejší a asi před měsícem teprve pochopil klasické odrážedlo

radka.m.
9. pro 2010

smardík-díky za odpověd,fakt mě to nenapadlo,asi proto,že se mi to ani u jednoho dítěte nestalo,odrážedla měli kolem roku a půl a po dvou letech už kolo,díky 😉 🙂

smardik
9. pro 2010

@radka.m. chápu jak má člověk šikovní dítě tak tak bere ostatní a nenapadne ho to. já vím že syn by ted nezvládl ani to koloodrážedlo a to měl v říjnu 2,on je ve všem pomalejší takže to ještě nehrozí, teprve začal zvládat normální odrážedlo 🙂 takže to kolo odrážedlo když to půjde dobře tak květen,červen a to ještě možná,kolo ještě dlouho,dlouho ne

petrasafr
9. pro 2010

@radka.m. Nám byl v říjnu rok a odrážedlo budeme kupovat na jaře, na plastové tříkolové motorce už jezdí sám a koupit mu odrážedlo až k druhým narozeninám v říjnu mi přijde pozdě, to už by si ho venku moc neužil ☹

radka.m.
9. pro 2010

petrasafr-to mi přijde právě tak akorát,po dvou letech mi to přijde už taky zbytečné,ale jak píši,beru to podle svých dětí,já si třeba nedovedu představit dvouleté dítě s odrážedlem,když náš hned po druhém roce lyžoval 😀 ,tím se nechci nikoho dotknout

berenika39
9. pro 2010

@radka.m. ahoj, s těmi lyžemi....můůžu do IP, at to tu nekazíme? mě by to zajímalo, petrovi bude v únoru 2,5, ale nemám tušení, na co takový prtě postavit. koukala jsem, že prodávají v jeho velikosti normoš přezkáče, lyže, vázání, ale ...co potom? dali jste ho na malý kopec? jezdili s ním mezi nohama s hůlkou? na školičku to ještě není, to chápu, děti tam musí být samostatný, a to ještě petr není, spadne mu rukavice a volá: padááá mamííí padááá ruka.....

smardik
9. pro 2010

@radka.m. ted jsem si zkusila představit svého cítu na lyžích a fakt ne 😀 😀 😀 😀 my vyjdem ven,on zjistí že je zas na zemi to škaredé bílé co se mu nelíbí a začne řvát a nastupovat do kočáru

radka.m.
9. pro 2010

smardík-to jsem se fakt zasmála-to škaredé,bílé 😀 😀 ,my teda milujeme sníh i zimu celá rodina 😉

smardik
10. pro 2010

@radka.m. on je Tomášek strašlvá citlivka na ručičky a vše mu na nich vadí,má jen mini smítko a už si musí jít umýt ruce,myje si je i 20 za den, nejí sám-mohl by se ušpinit, to je katastrofa jak si zašpiní třeba ruku a proto mu ten sníh vadí mohl by přece mít špinavou ručičku rukavice taky nesnese. on je na ruce citlivý od narození to mu na ně ani šáhnout nešlo, dělat s ním paci paci nebo udělat papa se naučil až po roce, dřív to prostě nesnesl vadilo mu to a dodneška je na ruce taková citlivka. zkoušeli jsme prstové barvy-doufala jsem že se mu to bude líbit a jak zjistil že si namočil prst a je špinavý hysterie a museli jsme se jít umýt, to samé plastelína,razítka prostě ne může se umazat. On je takový zvláštní, prostě svůj 🙂

ale k těm kolům odrážedlům at neodbočuju celkem hezky jsou zpracované tady http://www.neobycejne.cz/ - popsané výhody a nevýhody. Já se asi budu rozhodovat mezi TooToo a Azub Fik a kdyby náhodou bylo na odrážedlo víc penízků tak to first bike-to se mi líbí nejvíc i manželovi ale je už dražší takže uvidíme