Kvalita a pevnost plastových pískovišť. Máte zkušenost?

klara.t
1. dub 2011

Chci pořídit dceři plastové pískoviště s krytem. Kdybych měla už svou zahradu, tak bych pořídila dřevěné, ale toto mi bude muset stačit. Líbí se mi plastová mušle http://www.matulda.cz/detail.php?zbozi=2581319. Nemáte jí někdo? Je dost pevná? Nevadí to zvlnění zevnitř dětem při opírání? Nebylo by lepší toto http://www.matulda.cz/detail.php?zbozi=2571593 ? TO je ale pomalu dvakrát dražší. Nebo toto http://www.matulda.cz/detail.php?zbozi=960414

Zajímalo by mě, jestli vám třeba nepraskly. Nebo jestli se nepřevrhne apod. Díky

kjajule
1. dub 2011

Máme to první a jsme spokojený, nemužu říct že by to byl echt pevný plast, ale máme ho od lonska a je naprosto vpořádku 🙂
To zvlnění vevnitř vůbec nevadí v léte používáme přes den jednu půlku jako pískovište a tu druhou jako bazének určitě vydrží více než třeba nafukovací který je hned píchnutý...☹
Nepřevrhne se určitě ten písek je dost težký a i když ted na jaře ho tam už moc nemáme a budeme muset dokoupit (malý to roznáší všude po dvoře...)tak nemám strach že by se převrhlo...
Ale malej teda na tom rantlu nesedí pořídily jsme mu takové malé sedátko stoličku na tu si sedne bud hned ke kraji písku nebo ho jakoby zapíchne do písku a sedne si tam...ne že by ho ten rantl neunesl ale je takový užší a blbě se na tom sedí 😉
Já myslím že za tu cenu na pár let to uplně stačí ...nám vyhovuje 😉
Navíc když je třeba dá se to šoupnout někam jinam , já ho takhle momentálně stěhuji za sluníčkem po zimě je písek studený a mokrý 😉

klara.t
autor
1. dub 2011

@kajule to jsi mě potěšila. A ty to šoupeš za sluníčkem po zemi nebo to uzvedneš i s pískem sama?

kjajule
1. dub 2011

@klara.t Šoupu to po zemi sama bych to nenadzdvihla ani náhodou ! A to je to ted plné tak z 1/4 ...Plné tak 5cm pod okraj jsme to s manželem zvedli o kousek a poponesli...ale záleží i na písku (hrubosti)a jak je mokrý...každopádně písek je fakt težkej... 😀

evatk
5. dub 2011

@klara.t
@kjajule
téma pro mě jak dělané!!!
manžel chce taky tu mušli, a na mmb u některých nabídek se uvádí, že se nemá nechávat na přímém slunci, což mi přijde jako blbost, to furt stěhovat...
s tou stoličkou dobrý nápad!

kjajule
5. dub 2011

@evatk Tak u nás na sluníčku ted skoro pořád v léte to zase schovávám aby malej nebyl na přímém slunci pod deštník...

klara.t
autor
5. dub 2011

@evatk no já bych to sluníčko tak nehrotila. Oni asi myslí, že by to mohlo blednout, ale to mi nevadí. Je to jen věc na ven ne? Spíš bych to nenechávala na mrazu, než na sluníčku.
Já se teď dozěděla, že nám tu budou dělat klasické dřevěné pískoviště, tak ještě s nákupem počkám.
Kamarádky si chválí "jablko" prý je pevnější.

evatk
5. dub 2011

no já jsem to teďka znovu řešila a si půjdem do nějakého menšího dřevěného bez dna s krytem

luciferdik
5. dub 2011

My máme želvu z Tesca, je to s krytem a uvnitř pískoviště jsou takový dvě místa na sezení. Teď jsem ho zase viděla v letáku, stálo asi 800 Kč, kupovali jsme ho loni a bylo celé jaro, léto, podzim venku, na sluníčku a žádný problém, ani nevybledlo, ani nic jiného. Akorát se teda nedá použít jedna půlka jako bazének a druhá jako pískoviště, protože ten kryt je mělké víko. A tady jsem to našla http://www.itesco.cz/produkt.html?id=31312

olgas
18. srp 2011

Chtěla jsem se zeptat, na to pískoviště - mušli. Když ji zavřete a pak prší, tak teče dovnitř do té mušle nebo ne?
@kjajule možná by jsi mi to mohla říct ty., jestli vám do té mušle teče nebo ne. 🙂

kjajule
18. srp 2011

@olgas Do mušle přímo neteče, ale jak je venku vlhko z deště stejne se tam voda dostane, když je více dní ošklivě a prší nebo zima ta vlhkost se vysráží do toho víka a pak steče do písku...takže ted po 14-ti dnech co jsme byli na dovče a bylo ošklivě, písek zavřený jsem ho odklopila a byl mokrý...ale sluníčko to za chvilku vysuší...je to určitě lepší než kdyby do nej pršelo to by bylo hotový bahno, takhle je jen vlhký 😉

olgas
18. srp 2011

@kjajule aha, tak to jo. Já jsem slyšela, že prý tam teče, tak jsem myslela, jako že nějak moc. Trochu mokrý písek nevadí, alespoň jdou dělat bábovičky. 🙂

kjajule
18. srp 2011

@olgas Musí se to dobře zavřít, musím to po synovi vždy skontrolovat, protože on to tam švihne a jde...😀

olgas
18. srp 2011

@kjajule 😀 😀 😀 moc díky za info