Lego duplo pro 2leté děti, má smysl ho kupovat?

mishule78
17. bře 2013

Chtela bych poradit zda mam msysl detem kupovat lego duplo, zatim u niceho dlouho nevydrzi, lego je velka investice, bojim se ze za rok za dva je to bavit nebude a par tisic v haji. dekuji za kazdy prispevek.

baris
17. bře 2013

ahoj @mishule78 ,

holky mají lego cca od 1,5 roku. Mají koupenou velkou krabici kostek a teď na vánoce dostaly ještě Popelku - zámek a kočáry.

Musím říct, že si holky nejvíce hrály a hrají s těmi kostkami. S taťkou staví komíny (to je nejlepší zábava 😀 ), hrady, letadla ... Ten zámek je bere až teď. Sestra má ještě lego - hasiče a nemocnici. Na to jsou nejlepší jen ty auta, protože houkají 😀

Ale myslím si, že velkou krabici s legem určitě využijete.

veruska007
17. bře 2013

Duplo je nejoblíbenější hračka! Starší staví ZOO od 1,5 roku, mladší staví od necelého 1 roku.

popellka
17. bře 2013

Tak za mě Lego určitě ANO 😉 podle mě je to jedna z nejvdějčnějších hraček s kterou si většina dětí hraje i do 10 let 🙂

mishule78
autor
17. bře 2013

@popellka mas namysli duplo?

mistrulka
17. bře 2013

tak u nás máme dvě sady lego duplo,farmu a rodinný domek,dcera má 3,5 a fakt si s tím vyhraje a syn má 14 měsíců a jenom ji to boří,že by měl zájem ty kostky skládat to fakt zatím ne,ale pro dceru je to fakt supr

berenika39
17. bře 2013

Za mě duplo určitě ano a vydrží fakt dlouho, petr staví ve 4r7m jen z dupla, megastavby, lego mu nejde, neumí to rozpojovat, je to ještě titěrné....určitě to tvoje děti užijí ještě dlouho. Je to vděčná hračka, vždycky to chvíli nechá, pak zase vytáhne a staví a staví. Máme i takové s čísly, tak staví řadu, naučil se na tom barvy, může kostky třídit podle barev, můžete kostky hádat - dát tři, at dá stejný, dá se s tím vymyslet spousta aktivit. Tři malé děti Duplo nemůžou nemilovat 😀

berenika39
17. bře 2013
jasekd
17. bře 2013

Za nas rozhodne ANO! Ve veku tvych deti taky jeste kluk nevydrzel dlouho, ale ted si pekne hraje. Az ted, v necelych 3 letech, se pokousi o sve, byt zatim male, vytvory.
My mame:
1, zakladni sadu kostek - nesmi chybet
2, staveci podlozku velkou zelenou - velky uspech, vytvarime na ni detske hriste, zachranarskou stanici, vesnici atd atd.
3, autobus - obrovsky uspech
4, zachranarsky vrtulnik (nemocnici jsem vyrobila vlastni, viz muj fotoblog), protoze je draha, ale koukala jsem po ni dlouho. Vrtulnik vyuziva i na haseni pozaru, obecne vic hasi, nez leci a zachranuje, protou uvazuji i o hasicich, ale uz je to dost penez.
5, cars, auticka, koupili nasi, bylo tam dost zajimavych kosticek a super jsou ty auta, da se z nich vyndat podvozek a postavit si vlastni auticko
6, jednu pidi sadu figurka a zviratko a par kosticek, mame veterinare s kralikem, kralik je Martinuv milacek
a nasi jeste myslim chystaji k narozeninam mensi farmu.
Vzhledem k poctu tvych deti to urcite kupte, to by bylo, aby se aspon u jednoho Lego nechytlo! My mame zatim vse Duplo, podle me si s tim vyhraji i deti starsi, navic ty kostky jsou porad jak nove, lze pak prodat , darovat dal... a musim rict, ze to moc bavi i me 😀

anetadr
17. bře 2013

Máme Duplo a je hodně oblíbené. Už od cca roku a půl ho dokáze stavět dohromady - podle mě je určitě lepší koupit Duplo, než různé sady napodobenin, které často buď nedrží u sebe, nebo naopak nejdou od sebe.

keila
17. bře 2013

Malá dostala první duplo teď k Vánocům a moc jí to chytlo a to má jen 21 kostek. Další dostane k 2. narozeninám a to Velkou zoo a určitě se jí to bude líbit, i když tam už je spíš hodně figurek než kostek, ale postupně budeme dokupovat dál. Já myslím, že je to vděčná hračka, která na rozdíl od jiných vydrží dětem opravdu na dlouho!

mishule78
autor
17. bře 2013

@jasekd
@anetadr
@keila tak jste me holky presvedcily diky moc,
@berenika39 jak pises to by bylo aby si aspon jeden ze 3 s tim nevyhral

Akorat s cim zacit koupit mensi sadu treba ty tvoriva auticka pro kjluka a por holku neco jineho a pak koupit vetsi?

jasekd
17. bře 2013

@mishule78 ja bych zacla zakladni sadou kostek, v te vetsi je myslim i podvozek auta, byva tak okynko, nejaka ta kyyticka. No a k tomu koupit nejakou tu postavicku, auticko a zviratko. Myslim, ze na MMB se prodavaji i jednotlive dily, postavicky nebo zviratka, nemusi se zadraho kupovat cela sada. My teda zatim kupovali vzdy celou sadu, ale uz se asi taky mrknu na bazar.

maladama
17. bře 2013

my máme momentálně snad 400 kostek Dupla - Ježíšek se doslechl, že lego rádi (malej dostal k prvním narozeninám takovou tu základní sadu v krabici: http://www.funkids.cz/cz/menu/822/katalog-hrace... a minizoo: http://www.funkids.cz/cz/menu/822/katalog-hrace... - a vyhrál si s tím až běda).
Vánoce pak vypadaly tak, že všichni Ježíšci podarovali mrňouse Legem - máme XXXL krabici s 200 základními kostkami, XL krabici s 80 základními kostkami, stavěcí podložky, velkou policejní stanici...
a v jednom kuse je to všechno vysypaný na podlaze v obýváku, a večer nemůžu od stavění dostat k večeři ani malýho, ani velkýho "chlapečka" 🙂 stavíme fakt každý den, klidně hodinu i víc.

maladama
17. bře 2013

@mishule78 jinak pro holčičky je dokonce speciální růžový box s králíčky a kytičkami: http://www.funkids.cz/cz/menu/822/katalog-hrace... - ten Ježíšek přinesl tříleté neteři a od té doby ho nedala z ruky 🙂
zatímco náš mrňous momentálně staví věže a obří kvádry na stavěcí podložce (což je super na jemnou motoriku), tak neteř už si hraje "na něco", králíčkům dává "napít" a "najíst" - je krásně vidět, jak u ní už funguje ta představivost. Už se těším, až do toho náš taky doroste, to pak víc využijeme ty specializované sety se zvířátky a postavičkami.

benjik
17. bře 2013

@mishule78 dovolím si nesouhlasit,že je to velká investice.Seženeš sady už od cca 90,- výš.My začínali se sadou safari zvířátek za 250,-Výhoda,když dítko nebudou bavit kostky,má zvířátka na jiné hraní.

ofelieee
17. bře 2013

@mishule78 i já hlasuju 100% pro Duplo, je to nejvděčnější hračka. A hlavně jak píše jasekd - baví to i nás s mužem, to je hned příjemnější hraní 🙂 Taky bych začala obecnou sadou kostek, já pak dokupovala v bazaru (jako kamennym) - určitě je třeba mít nějaký paňácy, super je auto-podvozek na stavení čehokoliv pojízdnýho, velká podložka a pak cokoliv ti přijde dobrý k doplnění (u nás loď, letadlo, motorka, slon, žirafa 🙂 je to kluk)

mishule78
autor
17. bře 2013

@ofelieee to auto podvozek je v nejake sade?No uz se tesim az to koupime.

mishule78
autor
17. bře 2013

@jasekd to je toliko tipu od vas holky ze ani nevim co teda drive koupit 😀 ale diky moc

jasekd
17. bře 2013

Zrovan dmeska jsme hrali na les. Postavila jsem dva tri stromky, zasadila kyticky, udelala neco jako jeskyni a postavila draka, trihlavyho. Malej ma velkou fantazii, takze draka odsouhlasil (hoka by rekla neco jako "mamo, to neni drak, to jsou kostky, prece?!!! 😀 ). Tema vymyslel on, ze bude horet les a on to bude vrtulnikem hasit, ja pridala tema draka, co zapali les, kralicek zavolal zachranarsky vrtulnik, ten nabiral vodu z jezera (obdelnik z modrych kosticek) a uz to jelo 😵 Hrali jsme urcite 30 minut. Sam toho moc nepostavi.
U nas byla nejvetsim impulzem koupe te velke staveci podlozky, ze muzem stavet ty vesnice, lesy... fakt jsem rada,z e jsem to koupila 🙂

popellka
18. bře 2013

jojoj Duplo a já právě taky pořád nevím, který koupit, jestli ZOO nebo nějaký jiný? 😀

maladama
18. bře 2013

@popellka začni tím box-setem - jsou tam základní kostky, nějaké speciální tvary (jako třeba dveře nebo okno) a nějaké figurky - na "vyzkoušení" podle mě nejlepší... a ještě k tomu máš krabici, do které to můžeš uklidit (a je pevná! můj 14kg chlapeček ji používá jako stupátko 🙂)

monad
18. bře 2013

no investice to je, my máme holčičky dvě. malinky a pro ně jsou nejlepší ty obyč. kostičky beze značky co jich je v pytli asi 20stě a stojí taky asi 2stě.. 😀

jinak mají leg i lego - duplo rodinný domek ale vydrřely nejdéle nebo je pořád tahají ty obyč kostky..

marton
18. bře 2013

@mishule78 v tomto věku určitě duplo.Kluci si nehrají prakticky s ničím jiným.Lego pro starší děti je super.Velký děti ho stavěly snad až do 12ti let a je samozřejmě i pro starší 🙂 .

ladunka
18. bře 2013

Duplo vydrží dětem strašně dlouho, pro malé jsme nejvíc užili zvířátka a panáčky, pro větší podložky, auta, domečky, kostky, pak taky nábytek atd. atd. Jedna z nejlepších hraček na světě 🙂

alpakovo
18. bře 2013

bohužel musím říct, že i když to plno dětí baví, náš malý dostal duplo k prvním a druhým narozeninám, ale vůbec ho to nebaví, od rozbalení je pořád schované v krabici ve skříni, malého to prostě vůbec nezaujalo 😒 i přesto tchýně kupuje dál 😝

mishule78
autor
18. bře 2013

@alpakovo tak muzes prodavat:o)

ladenka
18. bře 2013

my ho koupili malé k Vánocům, to jí byly 2 roky a 3 měsíce, a hraje si s ním pořád, líbí se mi, že se na tom učí i barvy, skládá je k sobě, srovnává kostičky podle velikosti a s taťkou staví letadla a všechno možné, takže u nás duplo určitě super hračka, a chystáme se ještě dokupovat 🙂

mishule78
autor
18. bře 2013

@ladenka
@marton a co presne jste z toho koupili, porad zvazuju zda to pro ty batolata treba tvoriva auticka nebo jen ty kostky na stavbu....my mame doma stavebnici žako a bavi je to,ale kostky u sebe vubec nedrzi ☹ .
Jinak jak dlouho u toho vydrzi myslim vkuse....diky

ladenka
18. bře 2013

@mishule78 dlouho ne, tak půl hodinky sama, ale i to je u ní úspěch, s taťkou déle, ... máme jeden box kostiček cca 80ks, a pak nějaké dvě menší krabičky, kde byl medvídek pů a nějaké kytičky, a pak postavička policisty a veterináře s králíčkem a s pejskem, zatím stačí, ale chystáme se dokupovat 😉

dagmik
18. bře 2013

@mishule78 my jsme synovi pořídili lego duplo právě nějak okolo toho druhého roku a taky teda myslím, že je to zatím skoro nejvděčnější hračka. Hraje si s ním i teď v pěti letech, teď už jsme teda začali přikupovat Lego pro větší, ale je to celkem i variabilní a hraje si stále s oběma. Určitě bych pro začátek pořídila pár kostiček a pak nějaké ty hračky - autíčka, zvířátka. U nás teda první investice byla do vláčku a ten teda frčí doteď. To fakt miluje. Je na baterku, jsou k tomu různé koleje a pouští si to stále. Teď už jen staví složitější ty dráhy, dá se toho plno dokupovat. Taky teda doporučuju určitě. Navíc je to myslím, téměř nerozbitná hračka.