Miminka a Jumperoo. Máte to některá?

kristynaw
15. únor 2008

holky z ceska i ciziny,mate to nektera? a kdy jste to zacli pouzivat???male se to hrozne libi,ale nevim,jestli na to neni jeste mala...ale atdy v USA v tom davaji decka uz ve dvou mesicich...

natalien
15. únor 2008

Ahojky,
moje sestra v hopsadle trávila hooodně času, protože to byl jediný prostředek, který ji dokázal zabavit 😝 Dnes je jí 20 a problémy se zády a s nožkami nemá. Jen chodit začala o dost později.
Já bych do toho svoji holčičku nedávala, nejsem zastáncem chodítek, hopsadel a tomu podobných zábavných zabavovadel.
Ale fakt asi záleží na každém, to jestli tam mimi bude trávit času tolik a tolik, je věc každé mamky. Asi pár min. denně nevadí, ale pak už mi to příjde jako zbytečný krám... 😅

rinuska
15. únor 2008

Celé generácie dávali deti odgrgnúť do zvislej polohy a tu zas nejaká novota 😀 Ale idem to čítať.
Majte sa 😅

navi
15. únor 2008

no možná ségra nemá skoliźu z hopsadla, možná jo, určitě se to neví, ale každopádně ji to způsobit může a i jiné potíže, tak proč to pokoušet. Kamarádka koupila chodítlko s tím ,že to malého baví a má od něj aspoň na nějakou dobu pokoj, to mi připadne dost sobecký. Nechodící mimčo se dá přece zabavit i jinak a přirozenějším způsebem, než je chodítko nebo hopsadlo.

kristynaw
autor
15. únor 2008

presne tak s tim odbrknutim 😉

jabber
15. únor 2008

Holky, mě naše dětská dr říkala, že chodítko v žádném případě, že už je to dokonce i někde zakázaný. Že v tom ty děti tak různě šmajdají..... Ale jinak se mi to hopsadlo líbí 😀 - možná by to bylo dobré pro děti, které už samy chodí?

ronie
15. únor 2008

na to odkrknutí může být přes rameno-tzn jako pytel brambor hozený přes rameno, jinak na jedno odkrnutí se to nezblázní, ale neměli by se tak děti nosit alespoň do toho 4-5.měs. Správná manipulace s dítětem je hodně složitá, ael když se to člověk naučí, tak je to paráda.

jabber-které sami chodí to jo 😉 ale to si myslím, že už najdou lepší zábavu a postačí obyčejná houpačka 😉

jabber
15. únor 2008

ronie - no právě, to si taky myslím, že už by se na tohle asi vyprdlo 😀

xsipm04
16. únor 2008

Teda já musím souhlasit s Ronie. Rozhodně bych do toho dítě nedávala ani na chvilku. Jednak je tam ve svislé poloze. Do té by se dítě nemělo dávat dokud samo neleze, neb svalíky kolem páteře nejsou dostatečně posíleny na to, aby udržely hlavičku, která je dost těžká a může právě docházet ke skoliózám a jiným vadným prohnutím páteře. Druhá věc je, že v tom dítě předčasně stojí a zbytečně brzo se mu ukazuje poloha ve stoje. Předpokládám, že mimčo, než aby si prošlo všemi fázemi a postupně se dostalo do svislé polohy v okamžiku, kdy má na to dostatečně posíleny meziobratlové svaly, se bude snažit dostat do svislé polohy dříve, protože si ji už zažilo v tom skákadle. A bude se mu zase zbytečně křivit páteř.

jitrulka
5. bře 2009

holky, tak jsme neodolali a dali včera malou poprvé do skákadla. vím že je na to asi ještě malá, ale je to taková čipera, nic ji nebaví dlouho. Byla tam jen na 5 min, ale byla to taková sranda... malá byla vyřechtaná a my se taky váleli smíchy, jak se tam zmítala. škoda že tu nejde vložit video, fakt kůlna Mám sice strach kůli zádíčkům, ale doufám že jí 5-10 min 1x týdně neuškodí (hopsadlo máme u příbuzných,kdybych ho měla doma, tak mám nutkání ji tam dávat furt)

saska.t
5. bře 2009

tiez sa chystam jumperoo kupit, ak nic neprehanate a dieta tam nie je cely den nevidim v tom problem. Nikde nie je dokazana suvislost s tymito pomockami a to som presla vela studii. Myslim si, ze vela sa narozpravalo a nacitalo a zbytocne na blbnu mozgy. Tiez sme vyrastali vsetci na choditkach a chcete povedat ze 90% z nas je telesne postihnutych? Urcite nie, ked robis vsetko s mierou nie je problem 😉