Nebaví ji doma hračky

ela90
9. bře 2018

Maminky poraďte prosím 🙂
Dceru nebaví doma hračky, stále kramuje...zásuvky, skříňky, no kam dostane. Už to ani není objevování, má to prolezlé a stejně ju baví do všeho stále hrabat 😀 Jen pro mě je to někdy náročné, funguje jako lavina, kde se objeví, tak nechá spoušť. Dejte mi prosím tipy, co bavilo vaše děti, jakou měli, nebo mají oblíbenou hru, činnost, hračku v cca 1,5-2 letech. Je mi jasné, že každé dítě je individuální, ale hraček je tolik, že tip na něco osvědčeného mě potěší a snad něco vyberu.

tete20
9. bře 2018

Ahoj, malá má 13 měsícu a je to to samé. Neřeším to, už bude jaro, budeme chodit ven, na písek, na procházky atd. Čím více hraček tím je dítko z toho zmatené a přehrabuje a přehrabuje.

g_m
9. bře 2018

Mala ma 16m, bavi ji cmarat po tabuli kridama, se mnou vydrzi u knizecek i hodinu, ma ve dvericj houpacku nebo radi po byte na odrazedle. Nejstastnejsi je ale, kdyz vyhaze supliky se dpodnim pradlem nebo ji bavi nase cepice a rukavice, ktere si snazi oblect a beha s tim po byte. Ma nejake vkladcky, ale to ji moc nebavi. Jedte si vyhraje s hracim stoleckem nebo ma busy board. Ale uplne sama u niceho dlouho nevydrzi. Uz aby bylo jaro a byly jsme cely den venku 🙂

linee
9. bře 2018

@ela90 asi nepotesim, malou do 2 let to same. Pomohlo jedine chodit ven a nebo jsme s ni chodila po dome a ukazovala kde co je a k cemu to je. Hracky a knizky ji vubec nebraly.

ojo
9. bře 2018

to je prostě klasika...hračky jsou okoukané, nebaví a je úplně jedno kolik jich dítě má. Cokoli, co je v domácnosti schované, je lepší 😀 Mám teda vyzkoušeno rozdělit hračky na části po krabicích (pytlech) a obměňovat.....já je mám na třetiny, používá se jen jedna krabice a postupně co 2 měsíce obměňuju. Hračky teda baví jen několik dní, ale vrací se k nim 🙂

arevb
9. bře 2018

malá má 2,5 let a žádná hračka ji nebaví, takže je to doma náročné

horymili
9. bře 2018

zrovna vcera jsem videla video jak doma vyrobit super hracku na vyndavani ...krabice od papírových kapesnicku a v ni kousky latek...a holcicka nejdriv vyndavala a pak pomahala zase vkladat a pak zase vyndavala...no a 15min bylo o zabavu postarano

ela90
autor
9. bře 2018

Jejda 😀 no díky moc. Rozhodně mi z toho plyne, že nebudu nic dalšího pořizovat 😀 Hračky už jsem taky rozdělila na dvě krabice a spoustu vyseparovala, ale smířím se tedy s kramováním a budu věřit, že jaro a časté procházky to zlepší. Ale popravdě jsem si dělala iluze, že objevím nějakou zázračnou hračku 😀

ela90
autor
9. bře 2018

O výrobě nějakých jednoduchých hraček (ať u toho netrávím večery a ju to nebaví 2 min). Využít krabici od pap kapesníků je dobrý nápad...

@horymili odkaz mi nefunguje :(

horymili
9. bře 2018

krabice na vajicka, otvory nabarvite na zluto,zeleno,cerveno,modro...a muze vkladat vicka od petlahvi/víčka od ovocnych kapsicek...

horymili
Autor odpověď smazal
Zobraz
horymili
9. bře 2018

https://www.hravevzdelavalavani.cz...a na levo ve vyberu najdete vkladani a vhazovani

horymili
9. bře 2018

ja ted dceri do vicka od Cara udelala dve dirky, tlusci brcka nastrihala na cca 5cm a zabavilo na 20min...vyroba trvala 10min 😀

ela90
autor
9. bře 2018

@horymili ale jo, to už je celkem adekvátní 😀 .. s vyráběním nemám problém, horší je to s fantazií

horymili
9. bře 2018

@ela90 jsou to "hračky"=napady typu montessori...ja vzdycky take hledam pomoci google

kamste
9. bře 2018

K zamyšlení https://psychologie.cz/prilis-mnoho-hracek/
Na základě toho jsem hračky rozdělila do krabic a po čase vyměním - to je najednou radosti...
U prvorozené mě to taky zarážělo, že má takových krásných hraček a s ničím si kloudně nehraje... Asi si prostě nemohla vybrat...
Jinak super nápady jsou www.montessoridoma.cz/ - využila jsem hodně v sekci ELLA

sviva
9. bře 2018

Dcera 2 roky, u hraček většinou vydrží pouze, když si hrajeme spolu. Sama vydrží u hraček, co nejsou hračky....dneska jsme jí po úklidu nechala venku vysavač staženej na minimum, půl hodinky jsem o ní nevěděla. Zbožňuje umyvadlo a dřez, nechat jí umývat plastové nádobí, je taky záruka. Samozřejmě je potřeba pak pod dřezem vytřít a dceru převléknou. Ale vydrží to omývat, přelévat a přeskládávat neuvěřitelně dlouho. Hrátky s potravinami jsou taky in. Čočku a mouku přebírala a sytkem na čaj přesívala taky dlouho. Fajn jsou magnetky na plech do trouby nebo topení. Z hraček teď občas frčí miminko a kočárek a busy board, co jsme s manželem vypotili k Vánocům. No a ještě pes, s tím má taky mnoho nekonečné zábavy. Pes to vidí samozřejmě jinak 😂...jo a zachraňování zvířátek z ledu. Plastová zvířátka zaledovat do kostky v krabičce... než to potaje a dostanou je ven, chvíli dá. To je ale ideál na léto.

martiniquest
Autor odpověď smazal
Zobraz
martiniquest
Autor odpověď smazal
Zobraz
ojo
9. bře 2018

Můžu teda potvrdit, že u nás má největší úspěch vždy velká krabice, 2letý Šim do ní leze, schovává se, pak do ní něco dává, tuhle ji navlíknul na opěrátko od odrážedla a říkal, že jede traktor 😀 měla neščetně využití a vyhraje si s ní denně v sumě i několik hodin než se totálně rozpadne 😀

katkatris
10. bře 2018

@ela90 Kamarádky malá jí pořád lezla do skříněk a vytahovala jí misky a pokličky a všechno co tam našla. Na některé skříňky dala pojistky a do jedné jí dala věci se kterými si mohla krát jako misky a tak, po čase jí to omrzelo, když tam měla pořád to stejné 🙂. Ta stěna nahoře s těmi vypínači a tak je úplně super 😍

nikuu
10. bře 2018

U nás nejvíc frčí lego duplo. Male je 15 měsíců a vydrží u toho hodiny.

bylinka36
10. bře 2018

Za me doporucuji casopis puntik, kazdy mesic je tam spoustu veci na vystrihnuti a to ji moc bavi, pak klasicke papirove panenky s oblecky na vystrihnuti, hraje si s nimi az do roztrhani, puzzle, plastelina, vali valeckem i pul hodiny, kazdy druhy den peceme, michani a rozvalovani testa je top zabava. Jinak klasika chodit hodne ven a nebo do herny, tam vydrzi celou dobu si hrat sama...

ladyhacek
10. bře 2018

Syn má hračky rozdělené do asi 5mensich krabic . Když chce jinou musí si tuhle uklidit. Jinak take kramoval ale máme to zapečené pásky dostal se je jen tam kam mohl 🙂 hodně si musí hrát se mnou když ho nechám na " volno" tak to nevydrzi a dělá kraviny

ela90
autor
10. bře 2018

@nikuu kéž by to tak bylo i u nás.... dostala od příbuzných na vánoce 4 krabice a i když jsem něco postavila, nebo ji ukazovala co s tím, nakonec si vzala králíka a odhopkala si hrát jinam a bylo po všem, ten taky za chvíli omrzel. Ale třeba tomu časem přijde na chuť. Lego jsem schovala a zkusím za pár měsíců.

ela90
autor
10. bře 2018

@bylinka36 jé a kolik má malá? plastelínu jsem ještě nezkoušeli.... měla jsem obavu aby to nejedla..

ela90
autor
10. bře 2018

Ale jak to sleduju, tak opravdu dávkování hraček postupně frčí asi nejvíc.. Možná to zdělím na víc menších. Uklidit si jednu před další bychom už taky mohli zkoušet. Je celkem šikovná, tak nějaké návyky k pořádku nejsou k zahození...

bylinka36
10. bře 2018

@ela90 dva a ctvrt roku, plastelinujeme tak od roku a pul a v pohode, kupuji tu playdoh plastelinu a ta je fakt hnusna, ochutnala jednou a bleeee ...

bamak
10. bře 2018

@ela90 V tomto věku je bavilo.....kramování šuplíků 🙂. Když jsem šla do obchodu, předem jsem upozorňovala, že po nás musí dělat inventůru. Jinak plastelína, prstové barvičky, zatloukačka, magnetky...

sasui1
10. bře 2018

@ela90 synovi varim plastelinu (mouka olej ocet barvivo) a hraje si s ni uz od roku. A nemusite se bat spolknuti ;) je to rychle a jednoduche