Nechce nosit ani zkusit cyklohelmu. Jak překonat odpor?

prezdivkos
7. kvě 2011

Zdravím všechny, mám problém s malou, k narozeninám jsme jí koupili kolo-odrážedlo a k němu helmu. Helmu už máme doma cca měsíc a zatím si jí nechce ani vyzkoušet, má z ní panický strach, už mě nenapadá, jak jí vysvětlit, že jí nosit bude muset.. ☹ Zažil jste to někdo a máte nějaký typ jak překonat odpor? Malá je dost svéhlavá, stejný odpor má k záchodu, takže chodí jen na nočník a na WC má panický záchvat... Díky za každý nápad.

babulinkab
7. kvě 2011

@prezdivkos no syn s tím taky dost otravoval, kdykoliv jsme byli třeba na procházce a někdo jel v helmě, tak jsme hned ukazovali, dívej všichni musí nosit helmu, atd. nakonec to pomohlo

eloana
8. kvě 2011

@prezdivkos ahoj no zkuste si koupit take helmu..... s dcerou to byl take docela boj.... ale u syna nemame problem vidi segru,ze ma helmu, tak mu to prijde normalni🙂

usounek25
8. kvě 2011

ahoj, no my měli stejný problém vloni, když jsme chtěli začít s prcekm jezdit na kole. Koupili jsme mu helmu, doma jsem mu jí chtěla vyzkoušet a nastavit, jenže on jí nechtěl ani omylem. Řval a strhnul si jí vždy z hlavy. Tak jsem si říkala, že to bude teda fáákt dost zajímavý až vyrazíme na kole a Adam bude řvat jak siréna a sundávat si helmu. Ale posadili jsme ho do kola na sedačku a jak z toho byl vykulenej, že někam jede a na čem to vlastně sedí, tak si helmu nechal bez problému nasadit a byl klid. Teď když jí zahlédne na chodbě na věšáku, tak jí chce nasadit a nosí jí občas i doma, kde jezdí na motorce odrážedle. Takže bych doporučila zkusit jí odrážedlo dát doma - třeba na chodbě jestli máte tu možnost, ať si je vyzkouší a k tomu nasadit i tu helmu s tím, že prostě bez helmy na kolo NE. Třeba to zabere. Nebo když uvidí jiné děti, že jezdí a mají ji taky na hlavě. Ale určitě bych neustupovala a dokud nebude k helmě přístupná, tak by na kolo nešla. S dětmi je někdy kříž, co nám příjde naprosto normální věc je pro ně někdy neřešitelný problém 🙂

dorinek
8. kvě 2011

Ahojky - já mám dceru 1,5 roku a taky jsme koupili helmu. Nechtěla ji ani za nic. Až když jsme si nasadili helmu my a chodili v ní doma, tak si ji nechala asi na dvě vteřiny nandat 😀 Když jsme pak vyjeli ven, tak jsem jí v nestřeženým okamžiku helmu nasadila, rychle zapla a nechala jí řvát. Vztekala se asi 15 minut, ale když viděla, že na to nikdo nereaguje, tak přestala. Když jsme dojeli, tak jsem jí helmu nechala na hlavě ještě nějakou dobu a pořád jsme ji chválili, jak jí to sluší a jaká je šikovná. No a od tý doby s tím není problém, dokonce sama řve, že chce helmu, když jí posadím na kolo. Jestli máte trpělivost, tak to doma nacvičujte, jestli trpělivost nemáte, tak to zkuste nekompromisně 😅

dorinek
8. kvě 2011

Mimochodem se záchodem jsme na tom byli podobně, ale pak jsem jí "vysvětlila" , že splachovat může jen ten, kdo čůrá do záchodu, ten kdo nechce sedět, nemůže splachovat. Takže teď se tam nechá alespoň posadit, zato nočníku se obloukem vyhýbá 😀

prezdivkos
autor
9. kvě 2011

Děkuji za názory, tak snad se to také zlomí, trpělivost se snažíme mít, ale je to dost o nervy, já už také chodila doma s helmou a nic.. Zkusíme to ještě venku, ale nevím.. ☹ Ale je pravda, že stejný problém měla před 2 měsíci se slunečními brýlemi a ted je nosí dobrovolně, ale je to běh na dlouhou trat..

meleri
9. kvě 2011

malý to taky nechtěl ale my to koupili teda kvůli kolu dospěláckému. ale jakmile jsem ho posadila na sedačku a dala helmu tak nic nenamítal, pak se kolo rozjelo a na helmu zapomněl. a později za pár měsíců to už možná i pochopí že je to proto aby neudělala bebi... 🙂

e.vicca
20. kvě 2011

Včera jsme byli koupit helmu. za děsivého desetiminutového řevu jsme helmu vyzkoušeli a jeli domů. Rozhodla jsem se vyzkoušet metodu postupného zkamaráďování. Včera na helmu jen koukal. Položila jsem jí někam do pokoje, aby si zvykal že tady je s námi. Vždycky ji vzal a někam odnesl nebo s ní hodil na zem. Nechala jsem ho být. Dneska jsme si četli knížečku, kde mají všechny děti taky helmu na hlavě, tak jsem mu to znovu vysvětlila, že bez helmy děti být na kole nemůžou a znovu položila helmu do pokoje. Po snídani malý přišel sám s tím, že má helmu na hlavě. Už to zopakoval dneska asi třikrát a dokonce se na sebe šel podívat do zrcadla, jak mu sluší. Netlačím na něj. Je to malý zabedněnec, jsem ráda, že si helmu vůbec sám nasadil na hlavu. Tak budeme takhle pomaličku postupovat a možná za týden už se posadíme s helmou i na kolo 😉 já vím je to jak u blbých ale nic lepšího mě nenapadlo 😲

elviie
20. kvě 2011

malá (necelých 14 měsíců) také nemá ráda nasazování helmy, a to jsem ji zkusila doma nejdřív nechat osahat, navíc nosím helmu na kole já i manžel...moje taktika je: být rychlá, nasadit naposledy těsně před jízdou a nejlépe ještě odpoutat pozornost něčím jiným - klíči, křupkou, kamínkem nebo kytí 🙂 , někdy je to v pohodě a někdy natahuje, ale jakmile se rozjedeme, tak je to dobré, na kole se jí líbí...čím častěji se s ní jezdí, tím je nasazování helmy lepší. 😉