Notebook pro děti, máte zkušenost s koupí?

jarunkaxyz1
25. říj 2013

Maminky, nemáte některá zkušenost s koupí nějakého úplně obyčejného dětského notebooku? Potřebovala bych pro 2 letého chlapečka, nemusí nic moc extra umět, jde mi jen o to, aby mi neočesával opravdový 😉 . Děkuju moc za tipy.

granda
25. říj 2013

také o tom přemýšlím,, jak si sednu ke kompu, tak tu stojí a kouká,, ale nám je rok,,,, viděla jsem něco v hračkárně....nám stačí plastový a jen s písničkama...

speedygon
25. říj 2013

@jarunkaxyz1 přítel vyhlídl dcerce předloni v Tescu- byl zrovna v akci...má mega funkcí a kupodivu jsou tam stále jejich baterky, ač tam je že si máš dát vlastní. Je pravda, že teď už si s ním nehraje tolik...jinak se mrkni na Aukro a na Mimibazar(nebo mimiaukce) . Zrovna na mimiaukcích jsem zahlédla nějaké a myslím, že byly nové...

jarunkaxyz1
autor
25. říj 2013

@speedygon - moc děkuju 🙂

dadushe
25. říj 2013

@jarunkaxyz1 Lepší než noťas je tablet (pokud teda nechceš opravdu jen dětskou variantu🙂 ..ta dotyková obrazovka to je pro děti úplná paráda🙂 Kamarádi koupili malému přes aukro ipad, my máme pod rukou tablet, skvěle se na tom trénují písmenka, čísla, tvary a u nás navíc i rozkoukává tupozraké očko🙂

leni78
25. říj 2013

@jarunkaxyz1 Haha naivní predstava, ze se zabavi u dětského notebooku a nebude chtít opravdovej. My jsme měli dva a je to totální kravina, po roce totální ignorace jsem to vyhodila do popelnice. A to měl dost drahý oba. No hloupej byl, ptal sr jak blbec, porad opakoval takovym podivným hlasem a hrál si na výuku angličtiny. Nuda. Nikdy více.

petrajurinova
25. říj 2013

@jarunkaxyz1 co tak dvouletému dítěti raději pořídit pevnější puzzle - maminka poskládá, dítko "očeše" a zabaví se oba. Pokud koukáš do notebooku a dítě se nudí, tak to že mu pořídíš kus plastu s umělým hlasem jeho pozornost jinam neodvrátí. Pokud ti rozebírá počítač, je to proto, že chce ať si hraješ s ním a nekoukáš do obrazovky, nebo že ho necháš někde, kde si ho může splést se stavebnicí.

baris
25. říj 2013

@jarunkaxyz1 já jsem pro tablet. Pokud už chcete něco pořizovat. Holky si "hrají" hry na našich noťasech, ale od ježíška mají slíbený tablet.

Děda s babi si ho už pořídili a holky z něho byly nadšené - přece jenom se jim lépe ovládá (hlavně té mladší) obrazovka přes dotykovou obrazovku než myší či touchpadem. Hrají hlavně hry ve stylu zdobení dortu, oblékání, česání, starší vaří ... Procvičují si tak jemnou motoriku.

Pro maminky rýpalky - že PC až nejlépe v pubertě, jinak z něho bude závislák - není to pravda. Pokud děti vyrůstají v normální rodině, kde se dětem alespoň trošku věnuje, tak tablet bude jen další hračka - ne závislost. Moje holky mnohem raději chodí ven - jezdit na kole, odrážedle, stavět hrady z lega ... tak jako někdy mají chuť stavět puzzle, kreslit si, tak si chtějí hrát hry na PC. 🙂

leni78
25. říj 2013

@baris Souhlas. Tablet je součást domacnosti. Děti, kterým není upiran, na něm závislé nebývají.

ela2
25. říj 2013

@jarunkaxyz1 my máme Guuglik, a je pěkně těžkej, myslím, že ten je už pro školní děti. Naše děcka nebaví, protože ještě neumí číst ani počítat. Ale neustále se k němu vrací, tak jsem usoudila, že notebook jo, ale něco lehčího. Jak psaly holky výše, zřejmě to bude tablet. Jinak u nás má notebook svoje pevné místo, když se zapíná, tak většinou jenom se mnou, abych jim pomohla s tím, co to po nich chce. Myslím, že je to dobrá věc, která ukáže dítěti, že písmenka a číslice se dají naučit i zábavnou formou. My to bereme jako společenskou hru, po které sáhneme když je venku ošklivo, a puzzle, pexesa, montessorri pomůcky nebo pečení dobrot už nás nebaví...Takže jsem zvědavá, jestli sem někdo hodí tip, který má třebas už ozkoušený. 🙂

betelgeuzz
25. říj 2013

A teĎ se tu dávají tipy na notebook nebo tablet? My uvažujem o koupi tabletu, bude to rodinný, ale hlavně ho chcem kvůli holkám. Už jsem hledala, jestli tu nějaký téma o tabletu je, ale nenašla jsem.

jarunkaxyz1
autor
25. říj 2013

Děkuji moc za postřehy, tablet jsem chtěla až trošku déle, až se bude učit písmenka, číslice atd. Má ho starší dcera a dotykáč ho nebere:o). Puzzlíků má dost, zvládá je levou zadní, stejně tak nemám pocit, že bych se mu nevěnovala a proto ho noťas zajímal....čas od času potřebuji něco udělat, když si hraje sám, koneckonců jsme s manželem oba IT zaměření a je to prostě klasickej kluk, chce ho zavírat, otvírat, mačkat atd. ...taky je mi proti mysli kus nepřirozeně mluvícího plastu....ale ...ideálně tedy nějakej nedotykovej jednodušší tablet:o))))) a to je nesmysl.

pisisvori
26. říj 2013

holky a jaké tam jsou další možnosti a hry pro děti, u tabletu?. Máme doma klasické notebooky (já pracovní) a jeden náš..,ale chtěla jsem dceři taky koupit tablet (protože už si v létě psala Ježíškovi, že chce počítač jako má mamka a ty dětské notebokky jsem zavrhla)....ale ona písmenka už zná od 2 i dřív a čísla už taky umí, počítá s přehledem do 20, na prstíkách už si odečte a sečte čísla od 10...tak , aby jí to vůbec bavilo nebo nehrála jen nějaké hlouposti🙂´....já totiž vůbec nemám přehled co tam jde nahrát a jaké hry existují....jdou tam pouštět i pohádky.....?

betelgeuzz
26. říj 2013

@pisisvori u dětských tabletů těch možností asi moc není. Ale u normálních tabletů si můžeš nahrát hry, existují různé, např. malování, puzzle, hra na klavír, atd. Dá se v nich pouštět hudba, filmy, no malý počítač, jen menší a s dotekovým ovládáním.

baris
26. říj 2013

já bych dětský tablet/notebook nikdy nekoupila podle mě to to velké heblo za moc peněz.

@pisisvori jdou tam narhrát hry - moje holky vaří, pečou dorty, zdobí je, dělají palačinky, češou holčičky, oblékají a malují princezny, kreslí / vybarvují, starají se o miminkam skládají puzzle, hrají pexeso, jezdí s autem závody ... starší už začíná hrát první hry - chodí po bludišti a sbírá "věci".

Dá se tam pustit pohádky přes youtube nebo pokud má tablet připojení na flasku, tak z flasky pustit pohádky (externí hardisk to málokdy rozchodí).