Ochrana hlavy při jízdě na dětské motorce. Helma?

lenerka
18. kvě 2008

Ahoj maminky

chtěla jsem se zeptat jestli s tím máte nějaká zkušenost
naše malá dračice skoro 17měsíční jezdí jako ďábel na motorce,zatím spadla párkrát a jen s malýma odřeninama,ale bojím se aby nespadla na hlavu.Úrazy hlavy jsou pěkně blbý.
Kamarádky syn 2roky spal z motorky a měl otřes mozku,kdyby měl tu helmu tak by to nebylo tak vážný
teď už jí koupili sice malý protestoval,ale už si zvykl
já jí chtěla koupit na 100% až bude jezdit na svém prvním kole,ale teď už uvažuji,že jí koupím také
ta investice do přilby helmy není zas tak veliká
co si o tom myslíte a jaký na to máte názor a popřípadně kde se to dá koupit nechci přes net.
děkuji moc za odpovědi

zany
18. kvě 2008

Lenerko, zatím to neřešíme, protože s motorkou jsme byli venku jen jednou 😵 U nás ne vesnici jezdí auta docela rychle, tak ho tu raději nepouštím...
Jinak o helmě jsme zatím neuvažovali a vím, že kamarádka co má staršího chlapečka a jezdí na motorce jako drak helmu taky nemají... Nevím o nikom kdo by s ní jezdil... 😕
Uvažovala jsem jí koupit malému až bude jezdit v sedačce na kole...
Helma se dá koupit v cyklo potřebách a nebo ve sporotvních potřebách 😉

nobody
21. kvě 2008

bych neváhal

tlapicka
21. kvě 2008

lenerko, maly detsky cyklo helmy maji v kazdym cykloobchode, stoji asi 500 a nektery pojistovny na ne prispivaji 500 po predlozeni dokladu, takze bych ji koupila hned a vubec bych nad tim nepremejslela.... my do voziku nedavame, ale tam je pripoutana a chrani ji kovova konstrukce... coz je neco jineho

herta
21. kvě 2008

my teda na odrážedlech zatím nejezdíme ale až dostane odrážedlo předpokládám k 1.narozkám jistě bude přilba nedílnou součástí motorkářské výbavy 😉 navíc vzp plně proplácí nejen přilbu ale i ochranu loktů apod.
je lepší bejt stokrát někomu pro smích než mít jednou zmrzačený dítě.já též pokaždé když jedu na kole mám přillbu tak proč by nemohl mít náš čipera?mě to divný nepřijde spíš mi přijdou divný ty lidi,který to dětem nedávají.od nás jedna známá měla holku asi 4letou ta se teda vymlátila na kole ale měla zlomený obě zápěstí a navíc prasklou lebku a tam musí mít doživotně nějaký destičky a šrouby.
my na naše dítě čekali 3roky a proto si ho náležitě vážíme a čímkoli můžeme podpořit jeho bezpečnost do toho jdeme. 😉

margeta
20. lis 2012

My měli helmu hned na odrážedle. Jel z kopce, neubrzdil to a hodil "držku" jak hrom. Helma rozhodně pomohla. Nemít jí, tak nevím.