Ochranná helma na doma. Máte zkušenost?

bajunka
25. únor 2009

Ahoj vždycky jsem si dělala srandu,že náš čert bude potřebbovat helmu i na doma no a teď mi brácha řekl,že se prodávají a že ji malé objednali, není to už moc? Nebo jaké s tím máte zkušenosti, máme doma dost dlažbu tak mám vždycky obavu a furt za ní lítat taky nemůžu,.Takže se ptám jaké s tím máte zkušenosti, a jakou máte, zatím jsem našla jen jednu no shock tak jestli neznáte i nějakou jinou.

micanek
28. únor 2009

Ygre: bereš mi všše od pusiny .............Když se Mikymu nemůžu věnovat ..jako že třeba nádobí se umejt musí, tak má helmuli a já jsem v klidu ......... nikdy po pádu z helmou ještě neplakal bolestí..jen když se lekl.

Můj Názor: ....holt nejsem ta maminka, která si říká každá rána dobrá, ale radši svoje dítě budu chránit a rozhodně si nemyslím, že jsem přehnaně starostl.

micanek
28. únor 2009

kacka.va ....malej už se spálil a láká ho to ještě víc 😅

kacka.va
28. únor 2009

micanek: tak to je asi výjimka, malá se taky spálila a te´d už se vyhýbá obloukem.

zuzik.3
28. únor 2009

kacka.va: není vyjímka, naše malá se taky spálila, ví že to pálí a taky ji to láká 🙂

listicka77
28. únor 2009

na to odrážedlo bych to možná ještě pochopila... ale na lezení, chození atd....? no svůj názor už jsem napsala, tak se nebudu dál vyjadřovat.

andy80
28. únor 2009

tak malé se povedlo taky se spálit o troubu a moc dobře si to pamatuje a vůbec se k troubě už nepřibližuje

mkr
28. únor 2009

tak my máme krb manžel před to udělal ohrádku, ale jak to tady čtu tak bych malou měla nechat, aby se přilepila na sklo ?? protože takhle vy uvažujete 😠

astrane
28. únor 2009

Helmu na doma bych nekoupila,přijde mi to zbytečné,prostě si porasdím bez ní.A je to trochu přehnané.Ale pokud to někomu vyhovuje...já jsem asi spíš lehkomyslnější-dítě nechám lézt prakticky všude a rozhodně mě nijak zvlášť nenervovalo,když vylezl třeba na stůl.Kupodivu je šikovnej a nikdy se mu nic nestalo a nikdy moc nepadal.Na odrážedle to chápu-kamošce se malej z kopce pšěkně vysekal-je to šídlo,tak se to uplatnilo a mělo to opopdstatnění-na opatrné dítě,co jede pomalu a zkopce raději vůbec je to zbytečné....Prostě podle temperamentu.Poku máte dům plný nástrah a děti hodně padájí a jsou to živly,pak i na doma by to bylo pochopitelé.Myslím,že většina dětí to zvládne i bez ní a je to spíš přehnaná obava maminek...ale když je to ulidní... 😉 Nakonec nic špatného nedělají,jen se bojí o dítě(podle mě trochu moc a zbytečně-děti mají většinou víc štěstí než rozumu.)Kdybych měla vidět všechna nebezpečí,tak se zblázním....Náš prvňák jezdí domů autobusem a přestupuje a cestou k autobusu jde 4x přes silnici...a musím mu věřit,nemám jinou možnost... 😉

kapulet
28. únor 2009

No, já na tom nevidím nic špatného, obzvlášť teď, kdy máme za sebou dva ošklivé pády a musím říct, že jsem celou noc nespala a manžel taky. Podle něj je to ale zbytečnost, no já osobně bych ji brala, snad jen abych byla klidnější, když vařím nebo musím něco nutně udělat a nemůžu se malé plně věnovat.
Spíš by mě ale zajímalo, zda by šla použít pro ročního prcka do vozíčku za kolo případně jestli je dostačující na tříkolku až doroste.

andy80
28. únor 2009

mkr: takhle fakt neuvažujeme, jen píšeme svoje zkušenosti.

kapulet: na kolo nebo na tříkolku jsou klasické helmy na kolo

ygreen
28. únor 2009

kapulet: myslím že na kolo určitě ne
Andy má pravdu za tříkolku i na kolo spíš helmičku na kolo.

aponchie
1. bře 2009

to je super jak micanek bere mamky co nemaji helmy na deti ala kazda rana dobra..proc to tak ironicky pises jako?to ti co nemaji helmy jsou takovi ??pac kdo ma helmu tak je starostlivej?? 🙄 hnusne jsi to napsala..

vsecky deti vsecko laka a lakat bude a sebelepsi ochrana kdyz ty nekde varis a rikas si jak si v klidu nezabrani urazu a jak sem psala uraz hlavy neni do 4let castej je to spis otrava a opareni 😎 a to muze i s helmou jak rikas kdyz zrovna nemas chvilku casu a das mu kryt na hlavu a posles ho lozit chodit a nekde ti lizne pohozene lahve od cisticu treba!treba treba..takze nepiste prosim,ze kdo nema hlemu je hrozne nezodpovedna matka co kasle na to kde se jeji dite praskne a kdyz uz se praskne tak ji to nevadi 🙂

btw cim vic vystrasena maminka tim pravdepodobneji se neco stane 😎

kacka.va
1. bře 2009

mrk: neříkám, abys jí nechal pálit o krb, ženeš to do extrému. uvidíš, až ti trochu vyroste a jsem zvědavá, jestli tě bude poslouchat tvoje dítě na slovo, když mu nebude jasné, proč to nesmí dělat. Je to prostě přirozené poznávání. A buď tak laskavá a neříkej nám jak uvažujeme, máš jiný názor, já si myslím, že časem poznáš, že Zuzka stejně bude zkoušet, proč něco nesmí. Jinak trochu mě zaráží, že my, kdo helmu nemáme, vás urážíme (i když jsem si toho teda nevšimla), ale ty nás hned napadáš, bůh ví, jak blbě my bez helmy neuvažujeme. Takže se nad tím trochu zamysli.
Já mám na to názor jak astrane, prostě doma nemáme zbytečné nástrahy, a nechci pořád chodit za malou a hlídat ji.

alenka83
1. bře 2009

holky, přeci svým dítkům nechcete stát stále za zadkem a bát se, že se jim něco stane a proto vymýšlet různé nové vynálezy. Vždyť si nasadte helmu samy na hlavu a taky vám to nebude příjemné. Dětičky jsou gumoví a většinou když spadnou, tak ví jak padaj!Většinou tak, aby se jim nic vážnějšího nestalo. myslím si, jako většina rozumných maminek, že helma na hlavu je asi zase vynález nad vynález, ale proti gustu žádný dyšputát...

mkr
1. bře 2009

já netvrdím, že jste míň starostlivé matky, kdo to nemá, každý se bojí o své dítě, akorát po svém
já malé nestojím pořád za zadkem, spíš naopak nechávám ji až moc volnosti

zuzik.3
1. bře 2009

fakt sranda to tady číst 🙂 myslím, že tahle diskuze už je trochu mimo od toho na co se ptala zakladatelka a to na zkušenosti přímo s helmou. Co si kdo pořídí nebo nepořídí pro své dítě je jeho věc a druhému je do toho putno 😝 Vždycky je strana pro a proti a vedou se tu zbytečné hádky 😒

andy80
1. bře 2009

zuzik.3: autorka tohoto tématu se ptala, jestli to není přehnané, tak hodně holek včetně mě píše, že ano, že je to jen vytahování peněž z kapes starostlivých rodičů. U mě tedy nejde o peníze, ale o pocit, který dítě v té helmě musí mít. Brr se mu tam musí pařit hlava. Malá si sundavá čepici, hned jak vlezeme do chodby, protože jí je v tom teplo a nedovedu si představit, že bys měla doma chudinka pařit v helmě. Občas spadne, ale padá poměrně šikovně, málokdy padne na hlavu.

alisek
6. srp 2011

obnovuji tému

po dnešních pádech na hlavičku, jak jinak, jsem usoudila že asi ochr. helmu no shock objednám. Používá te ji a do kolika měsíců?

vvvecna
27. srp 2011

@alisek u nás dost používaná asi do roka pak bezproblémů

andelka
1. zář 2011

My jsme měli helmičku thudguard, neměl ji dlouho, asi 2měsíce, ale byla jsem klidnější, když jsem byla sama doma a nemohla jsem se mu 100% věnovat a on zrovna začal lozit a stavět se a každou chvíli se někde bechnul nebo sebou švihnul. Necháváme ji na druhé mimčo, protože Dany bude ještě malý, tak o karamboly asi nebude nouze. Tak abych nelítala co dva dny na pohotovost.

janakar
26. říj 2011

Tak já jsem si vždycky myslela, že je helmička na doma blbost. Ovšem je pravda, že život člověku často ukáže, že ne vše je černobílé. Náš Tobiášek je silně hypotonický, ovšem velmi energetický a žívý chlapeček. Tudíž se pouští do věcí, na který fyzicky nemá a to jsou pády....naprosto nekoordinované díky slabému svalovému napětí.. Navíc má jednu sestřičku starší jen o rok a půl a druhou sestřičku dvojčátko a ty ho motivují k tomu to zkoušet stále a stále znova. A když na rehabilitaci viděli, jak neuvěřitelně je hyperaktivní a jak neuvěřitelný věci se snaží dělat, tak se mě ptali, jestli neuvažuju o koupi helmičky, že u něj se dá předpokládat, že těch pádů bude strašně moc a nebude je zvládat. Zatím ji nemám, ale uvažuju o tom.

bubbly
26. říj 2011

Me prijde ze je jsou zase dalsi 'lakacky na kacky'. Diteti se snazim venovat na 100%, domaci prace pockaji, uklid neresim. Ze se dite uci chodit a pada je prirozeny vyvoj

lollaj
26. říj 2011

Já si myslím,že je lepší dát 300,-Kč za helmičku z druhý ruky než fraktura lebky.Dítě neuhlídáš a to se mu můžeš věnovat na 100%.