Ochranná helma na doma. Máte zkušenost?

bajunka
25. únor 2009

Ahoj vždycky jsem si dělala srandu,že náš čert bude potřebbovat helmu i na doma no a teď mi brácha řekl,že se prodávají a že ji malé objednali, není to už moc? Nebo jaké s tím máte zkušenosti, máme doma dost dlažbu tak mám vždycky obavu a furt za ní lítat taky nemůžu,.Takže se ptám jaké s tím máte zkušenosti, a jakou máte, zatím jsem našla jen jednu no shock tak jestli neznáte i nějakou jinou.

mkr
25. únor 2009

ahoj, my ji máme a jsem moc spokojená malou jsem nemusela hlídat, naše obavy byly stejné máme dlažbu a naše holčička byla moc pohyblivá 🙂 je to supr věc taky jsem si říkala, že na mě lidi budou koukat dině co přijdou na návštěvu, ale nikdy jsme nemusela řešit jestli jet s malou na pohotovost když se bouchne, protože oni to necítí v tý helmičce

mysinka
25. únor 2009

Já bych se bála, že pak dítěti tu helmu nedám a ono si někde ublíží 😝 Nejlepší je vlastní zkušenost...mrňous nám hodněkrát upadl, hodněkrát se břinkl hlavou o stůl, židli, cokoliv, ale díky tomu se hodně rychle naučil dávat si majzla 😉 Podle mého názoru je to jen tahání peněz z kapes starostlivých (není myšleno zle!!!) maminek 😉 To už by za chvíli mohli prodávat i ochranné rukavice, aby si prcek náhodou někde neskřípl prst nebo si nešáhl na něco horkého (stačí i na větší stupeň zapnuté topení).

listicka77
25. únor 2009

souhlas s myšinkou. děti padaly vždycky, co je svět světem. jak nemají ještě srostlé ty švy na lebce, tak to lépe tlumí otřesy a je menší pravděpodobnost prasknutí lebky. mně to přijde prostě divné, dávat dítěti přilbu na jeho "běžnou činnost". třeba na kole to je něco jiného.

silvik
25. únor 2009

Souhlas s mysinkou a listickou, myslím, že by to holkám i vadilo, kdyby ji měly mít na hlavě celý den 😀

mysinka
25. únor 2009

Juj a ještě navíc, neumím si ani představit, jak se v tom v létě musí pařit hlava 😝

listicka77
25. únor 2009

silvik, přesně. neumím si představit, že by moje dítě něco takového strpělo (ale tak každé dítě je jiné, že)

sisan
26. únor 2009

Tak já na helmičkouu na doma hodně uvažuji kvůli odrážedlu.Máme dlažbu+ plov.podlahu, je to dost tvrdé...Malé se už podařilo z odrážedla spadnout, a to tak, že se vybulila dozadu, odrážedlo ji podjelo, praštila se dost do hlavy.Jasně, že se nemá nic přehánět, ale rozbitou hlavu mít nemusí jen proto, aby si to pro příště pamatovala a dávala bacha..A jsou daleko vážnější úrazy, vím o dítěti, které po pádu z odrážedla na hlavičku na beton zemřelo na krvácení o mozku.Malou hlídám jak to jen jde, ale kolikrát se otočím a drandí s odrážedlem jako o závod.Takže já jsem pro helmičku. 😉

evicka7
26. únor 2009

já jsem teda hlídacím chlapečkům dávala helmu na odrážedlo, ale jen na ven, doma nejezdili a dávat jim helmičku na běhání by mě tedy nenapadlo

kubinkov
26. únor 2009

To jako někdo dáváte dítěti na doma helmu? 😝 A proč? 😨

helenkaa
26. únor 2009

Já jsem teda taky proti helmě. 😉

bajunka
autor
26. únor 2009

No já bych ji dávala jen na chodbě, přece jen ta dlažba je fakt tvrdá už se parkrát pěkně řachla dokonce mi spadla z houpacího sedátka ale vždycky na koberec,a je fakt,že se ji občas podaří hodit pořádný záda a při tom bbřinkne hlavou o zem,když je to na posteli nebo v ohrádce pohoda , na koberci spustí řev ,ale na dlažbě mám fakt strach přece jen ještě nemá tu stabilitu a po všem se sápe

bajunka
autor
26. únor 2009

jen pro ukázku jak taková helma vypadá:
http://www.kocarky-pro-mrnata.cz/ostatni-bezpec...

micanek
26. únor 2009

bajunka: Helmu NO SHOCK máme ... fotku mám i v albu a nedám na ni dopustit ... kor teď když malej začíná stoupat , chodit ... to je rána jedna za druho a díy helmuli už jsme zachránily spousty pádů. Nedávám ji na hlavu na dlouho, protože pod ti hlavula potí, ale když třeba potřebuju umejt nádobí a Mikeš se všude plazía leze a já ho nehlídám na každým kroku, tak ji hned nasadím. Stojí tedy 700,-, ale nějaká pojišťovna to i proplácí ... já jsem u ZPMV a tam jsem slyšela, že až od 3 let ... tak se ještě musím zepta. Ale helmuli určitě doporučuji.

micanek
26. únor 2009

Na MMB jde sehnat za 690,- + pošta

micanek
26. únor 2009

Miky samozdřejmě padá i když helu zrovna nemá a i tak se naučil už pěkně vykrývat pády ... já jen doporučujia šla bych do ní z nova .... to že děti padal vždycky, to je pravda ...ale bylo spousty věcí, co děti dělali vždycky .. ejnřže je jiná doba a proč , když je možnost tak nechránit svůj poklad.

bajunka
autor
26. únor 2009

jojo taky jssem ji viděla na MMB i levněji klidně použitou,dala jsem odkaz jen aby se mohly holky podívat jak to vypadá já si totiž taky prvně představovala něco plastovýho jak na kolo. A přesně jak píšeš taky jen v těch případech přece jen ji nemůžu být za zadkem pořád.

micanek
26. únor 2009

Baju .. je to i fajn, že se malej naučil bejt víc samostratnej ... pořád mu nestojím za zadkem, zda spadne, či ne, ale když spadne, tak nikdy nebrečí že by ho to bolelo .. někdy jen když se lekne.

Tu cenu jesm psala nejlevnější na MMB za NOVOU. 😅

aponchie
26. únor 2009

me to prijde strasne teda a miliony deti to nemaji a mit nebudou a nebudou rozbite ..zase dalsi lakadla na citovou stranku maminek 😎

lenkabu
26. únor 2009

Dala bych ji u děcka po úrazu hlavy,ale jinak podle mně zbytečnost 😉 Když si dítě zvykne že se může praštit a nic se mu nestane(resp. to moc nebolí),co bude pak dělat bez helmy?

bajunka
autor
26. únor 2009

No jasně že jsme vyrostli bez přilbiček,ale i bez helm na kolo a podobně, a nevím jak vy,ale malou bych teda na kolo bbez helmy nepustila i když jsem sama nikdy žádnou neměla a taky žiju.
souhlasím,je to zbytečnost ,aby dítě lítalo celej den v nějaké helmě,ale jsou chvíle kdy se to hodí.

mkr
26. únor 2009

jak už jsem psala my ji máme a neměnila bych, on je taky rozdíl jestli bydlíte v bytě s koberci nebo v baráku s dlažbou malá doma jezdí na odrážedle a tak různě, nechápu, že hned vše pomlouváte když s tím nemáte vlastní zkušenost

kacka.va
26. únor 2009

souhlasím s mysinkou a listickou.
podle mě helma ne.
micanku: je jina doba, ale v tomhle si myslím, že to zrovna vliv nemá, děti byli pořád děti, kdyby se diskutovalo o autosedačkách či podobných věcech, kde se fakt hodně okolností změnilo tak možná, ale u helmy na doma bych o tomhle teda nediskutovala, děti se pohybovali po bytě stejně v minulosti jako teď.
bajunka: srovnávat helmu na kolo a helmu doma, mi nepřijde srovna srovnatelné.
Naše malá si už dává sakra majzla, kdyby měla spadnout

ygreen
26. únor 2009

my ji máme a je úžasná - Tobiášek začíná chodit kolem nábytku a leze po celém bytě a já nemusím permanentně lítat za ním a chytat ho. Hlavně na dlaždicích nám už udělala obrovskou službu - když začínal sedět sám, tak se chtěl třeba na mě v kuchyni ze země podívat a sedl si, zaklonil se a padl dozadu - s helmičkou pohoda, jazz 😵 a padat umí, to helma neovlivní - krásně si u nábytku sedá a padá na ručičky, je moc šikovnej. A já jsem o hodně víc v klidu. Ani se nebojím, kdyby ho náš pes strčil a on upadl 😉
Já ji koupila v bazárku za 250,-

a není v ní celý den: jen když si leze po bytě sám a nikdo si s ním nehraje. Můžeme ho v klidu nechat objevovat svět a sledovat ho jen jedním očkem 😀 a taky mu jí dávám, když si se mnou hraje v kuchyni, když já vařím. Tak máme dlažbu.

aponchie: a pak se jednou něco stane a budu si to vyčítat? proč? mě je jedno zada miliony dětí nemají helmičku. Mnoho jich má také úraz hlavy. A úrazy dětí v domácnosti jsou snad hned na druhém místě dětské úmrtnosti. Tím netvrdím, že helmička vše spasí, ale prostě já ji koupila pro větší bezpečí svého dítěte. A svůj větší klid z dětského objevování domácnosti. Stejně jako ochrany zásuvek, pojistky šuplíků, apod. To jsme taky jako děti neměly.

ygreen
26. únor 2009

každej ať si to doma zařídí podle sebe. Ale není moc příjemné, že z nás, co helmičku máme a používáme děláte paranoidní a hysterický matky 🙄

a žádná helma neovlivní dětské padání - je to pudová záležitost a je lhostejný zda má helmu nebo ne. Můj kluk padá moc šikovně. Spíš se bojím kdyby ho srazil pes, nebo kdyby mu ujela ručka na nábytku, apod.

kacka.va
26. únor 2009

já bych to nenazvala pomluvy, jen prostě má někdo jiný názor, co je na tom špatného?
aby naše malá byla s helmičkou, tak by ji fakt musela mít celý den, protože je dost živá a pořád někde leze a u něčeho si stoupá.

ygreen
26. únor 2009

já nesdílím názor v tomhle ani s rodičema, tchánovcema a všema co se helmičce posmívají - ty kecy typu, každý dítě se musí otlouct, apod. Třeb atchánovci si už asi nepamatují ten strach co zažili, když se jim vnuk praštil do hlavy a všichni se u něj v noci střídali, zda nezvrací, či nepadá do bezvědomí. No děkuju pěkně - pokud mám alespoň malilinkou možnost ovlivnit, aby se to mému synovi nestalo, tak to udělám.

noangel
26. únor 2009

MM strejd je detskej neurochirurg tak jsme se ho ptala jestli helmu koupit vzhledem k tomu ze mam doma malyho "sebevraha" 🙂 a rikal ze zbytecny. praskla lebka je prej u decka nic s tim posilaji domu, horsi je kdyz se pri narazu hne mozek a zacne neco treba krvacet a tomu helma stejne nezabrani. tim vas nechci desit

bajunka
autor
26. únor 2009

Kacka a to mi chceš říct,že dřív byly děcka na kole opatrnější?Nebo helma na lyže atd. nechci být za hysterku,ale při představě že mi malá řachne hlavou na dlažbu mi zrovna dobře není,takže do ni půjdu,taky teda nebbudu kupovat novou...no co utratila jsem podstatně víc peněz za různé zbytečnosti

mysinka
26. únor 2009

A jééééé, na Koni už se fakt nedá napsat vlastní názor, z každé diskuze je hned sršní hnízdo 😝

Ehm, máme v celém bytě napůl dlažbu, napůl parkety, koberec žádný. Kolem prcka jsem nikdy moc neskákala, nechala jsem ho objevovat svět i s těmi boulemi a pády...a že jich bylo 🙂

mysinka
26. únor 2009

A ještě bude 😀