Ochranná helma na doma. Máte zkušenost?

bajunka
25. únor 2009

Ahoj vždycky jsem si dělala srandu,že náš čert bude potřebbovat helmu i na doma no a teď mi brácha řekl,že se prodávají a že ji malé objednali, není to už moc? Nebo jaké s tím máte zkušenosti, máme doma dost dlažbu tak mám vždycky obavu a furt za ní lítat taky nemůžu,.Takže se ptám jaké s tím máte zkušenosti, a jakou máte, zatím jsem našla jen jednu no shock tak jestli neznáte i nějakou jinou.

mkr
26. únor 2009

jenže ty maminky co ji mají tak si z nich tady dělají srandu, teda mně to je jedno ať si každý říká co chce, ale mé kámošce umřela holčička a nechtěla bych aby se mé holčičce něco stalo

ina.b
26. únor 2009

Máme ji, ale nijak ji nepoužíváme, možná časem na tříkolku na jaře. Jinak pojišťovna VZP připlácí asi 500 Kč na bezpečnostní pomůcky pro děti, jako jsou přilby, chrániče apod. 😉

ina.b
26. únor 2009

Jinak využívala jsem jí hlavně kolem toho 7.-8. měsíce, když se malá snažila stoupat, každou chvíli se skulila na podlahu. Teď už si dává pozor. Je pravda, že není nad vlastní zkušenost. Dokud se neuhodí, nebude vědět, že to bolí. A hlavně ono se to těžko vychytá, stačí když jí chvíli nemá a zrovna v tu chvíli může spadnout...

ygreen
26. únor 2009

já se o tom bavila s neuroložkou syna a tu to velmi zaujalo 😉

kacka.va
26. únor 2009

bajunka: ne to fakt říct nechci, že byli dřív opatrnější, ale provoz byl úplně někde jinde než teď. Stejně tak helma na lyže, proti ní nic nemám. A myslím, že některé věci se dneska přehnaně moc řeší.
Kamarádce vypadl kluk z nákupního košíku, to bych pak musela malé dávat helmu všude, kdybych to vzala úplně do krajnosti. Stejně tak mi uniká smysl monitoru dechu, když maminy třeba vyhodí kočár na balkon na dvě tři hodiny a nevšímají si ho, ale v noci jsou nervní,kdyby neměli monitor dechu. Takže asi tak 😉
A tím se nikomu nesměju, jen chci říct, že to občas už postrádá logiku. Každý ať si to zváží sám.

aponchie
26. únor 2009

ygreen necerti se hned 😎 zastrcky mame taky helmy ne principialne a koberce teda nemame 😀 tech padu na hlavicku je hodne bez nasledku co ja vim statisticky spise bych upozornila na opareni a poziti chemikalii to je nejcastejsi uraz deti do 4let 😉 😉 😉 😉

aponchie
26. únor 2009

noangel ma naprostou pravdu 😎

aponchie
26. únor 2009

kacka naprosto s tim monitorem souhlasim a co ja vidim maminek jezdit se skakajicima detma v aute i mimiskama nepripoutane sedacky a pak ty maminky(nektere znam osobne)slysim jak sme desne totalne out pac nemame nanny a to ci ono a trojkolky a ruzne capiny drahe tak si v duchu rikam jestli jsou vsecky tak desne dusledne ve vsem 😎 me staci videt jak jedou z poradny od lekarky autem hodi sedacku do auta nepripouta a machruje pak ve meste jaka neni borka a ten monitor jsi napsala dobre dite muze na SIDS umrit i po ceste v kocarku do mesta proste co se ma stat se stane a opatrne jsme na ne dost i tak 🙂

bajunka
autor
26. únor 2009

Tak su asi straspytel matka no 😎 , monitor dechu jsem původně nechtěla,ale když jsem ho měla v porodnici tak jsem byla klidná a ještě z porodnice jsem ho objednávala, jednu noc jsme byly bez monitoru tak jsem vůbec nespala a furt ji kontrolovala no ráno jsem byla totálně vyflusla,a pak došla nannyna a já konečně mohla v klidu spát, možná je to jen tahák na psychiku,ale já byla klidnější a malou jsem vždycky na nanynu dávala a když na ni nespala tak jsem ji kontrolovala...tak jsem asi správnej typ pro helmu 😀

geminis
26. únor 2009

Helmu na doma bych nedávala. Dítě se musí naučit padat a s tou helmou se to nenaučí...ale každý ať si dělá podle svého vědomí a svědomí.

mkr
26. únor 2009

tak já dávala monitor jak do košíku tak i do kočárku mála byla dřív a špatná zkušenost, každý má na to jiný názor, ale nemusíte se tady vozit po jiných, jinak malá padat umí nechápu kde jste vzali, že se to nenaučí

ygreen
26. únor 2009

geminis: to je blbost - dítě se naučí padat úplně stejně. Když sebou řachne na hlavu v helmičce, tak se většinou taky rozbrečí, ale spíš leknutím. Ale naučí se padat a vstávat úplně normálně jako dítě bez helmičky. Vy si snad myslíte, že mají tu helmičku naše děti imrvére 😖 všechny jsme tady psaly, že jí dáváme jen, pokud dítě leze nebo chodí "samo" - tj. nelítame za ním.

monitor: no, tak proti SIDS opravdu obrana není, ale zástava dechu kvůli vynechání nadechnutí, ublinknutí a vdechnutí, apod. Tak v těhlech případech může monitor zachránit život dítěte. TAkže s vámi 100% nesouhlasím. V kočárku na dítě permanentně koukám. Pokud spí na terase, tak mám tak blbej pocit, že na něj div né co 2 minuty chodim zírat. A jinak sebou monitor vozíme všude sebou. Máme AngelCare a ten má napojenou i chůvičku s vysílačkou - tj. i když nejsem na doslech alarmu monitoru, tak se mi to ozve ve vysílačce.

ygreen
26. únor 2009

dítě by e nenaučilo padat snad jedině kdyby bylo obalené jako mischelinka 😝

kacka.va
26. únor 2009

mkr: nejsi trochu citlivá, jak už jsem psala, nikdo se tu do nikoho nenaváží, jen píšeme svoje názory, od toho diskuze jsou.. hawk 🙂.
ygreen: je dokázané, že malé děti mají nepravidelný dech, takže je normální, že chvilinku třeba nedýchají a není to nic zvláštního. Já jsem pro monitor jen pokud má dítě problémy, na což ale lékař upozorní. A jestli opravdu neustále koukáš na dítě v kočárku, tak klobouk dolu. Já znala ženskou, které právě umřelo dítě na zahradě v kočárku, tehdy se ale ještě o nějakém SIDS vůbec nevědělo.

bajunka
autor
26. únor 2009

kacko kdyby byl monitor taková blbost tak by ho neměly v každé porodnici...a že děti mají nepravidelný dech tak s tím monitor počítá.
No trochu se to tady zvrtává,já si myslím,že každá pomůcka,která pomůže mamince,aby byla klidnější tak je dobrá.

aponchie
26. únor 2009

ja koukat co dve minuty tak se ani nevykakam 😀 proboha pokud dite neni predcasne narozene a je v poradku tak neni nutne delat takove opatreni a uz vubec ne skoro v roce 😎

baju v porodnici maji i johnson a je to hroznej smejd a rekne ti to kazda sestra takze tak bych to nebrala

jako delejte si co chcete ,ale zbytecne se mozna nervujete misto klidu 😵

noangel
26. únor 2009

ap dekuji za souhlas od tebe me tesi 🙂

kacka.va
26. únor 2009

bajunko, co jsem rodila já, tak nikdo na pokoji monitor neměl, pokud dítě bylo zdravé. A jestli myslíš děti, co byli u sestřiček, tak ano, tam je možné, že monitory byly, ale tam byli děti, které měli problém a taky bylo třeba 10 dětí na dvě sestřičky 😉. Jako jestli to někoho uklidní, ať to má, já to neodstuzuju, ale za sebe to neschvaluju. Kamarádka byla vystreslá, kdykoliv to zapípalo nebo kdykoliv to začalo řvát, když to zapomněla vypnout během kojení.

noangel
26. únor 2009

abych sem hodila jeste neco uzitecnyho po bouchnuti decka do hlavy sledovat nejen zvraceni a spavost a malatnost, ale u decek s neuzavrenou fontanelu na ni shanout jestli se nevyboulila, mrknout pod spodni vicko jestli neni moc bledy (v pripade krvaceni, zdravy lidi cervenoucky, chudokrevni ruzovy/oranzovy) a pravidelne merit obvod hlavy a zkouset oci jestli s nima jde pohnout vsema smerama hlavne nahoru (kdyby neco z hlavy tlacilo, tlacilo by to na oci a ty by sly smerem dolu)

slunicko552
26. únor 2009

Když jste tady mluvily o tom monitoru,tak mému Matikovi zachránil život a to není předčasně narozený.Takže já jsem šťastná,že jsem ho měla 😵 Jinak o helmě jsem nevěděla dokud jsem si to tady nepřečetla.Ale nešla bych do ní,myslím,jak píšou holky,že pokud si to nezkusí tak nebude vědět,že to bolí.Musí se naučit opatrnosti.Ale zase neodsuzuju,pokud to někdo chce a bude klidnější tak proč ne 🙂

smardik
26. únor 2009

kacka.va já rodila loni v říjnu a monitor dechu měli všechny děti nezáleželo na tom zda se narodili dřív či ne, zda měli problémy. My monitor máme od prvního dne,malý bez něj v postýlce není ani minuta a já jsem klidná. známým umřel chlapeček - večer šel spát a ráno byl mrtvý, naprosto zdravé dítě narozené včas. já tohle začít nehodlám a vím že na druhé dítě ho budeme pořizova taky

kacka.va
27. únor 2009

smardik, to asi holt záleží na porodnici.

geminis
27. únor 2009

ygreen,
no, možná jsem se dobře nevyjádřila, ale sluníčko to napsalo dobře---nejen padání se musí naučit, ale vše, co k tomu patří, tedy i bolest, učení se opatrnosti. a já nic nepsala o tom, že by měly děti ty helmy furt!
a když civíš neustále na své dítě v kočárku, což si teda nedovedu představit, tak proč ho nejistíš, když někde leze nbo chodí samo?

a monitory? možná dobrá věc, ale 100% spoleh na to taky není---je to jen další z technických zázraků a proto i s rizikem poruchy. jedna maminka ho měla, jeden večer zapomněla zapnout, a došlo knejhoršímu. mnohdy taky píská bez důvodu a nebo selže a nepíská...

a jak píše aponchie, hlavní je nestresovat se a nepřemýšlet nad kdejakou blbostí, nebo se z toho zákonitě zblázníme.

zuzik.3
27. únor 2009

Myslím si, že dítě se naučí opatrnosti a padat i v té helmiče. 😉

ygreen
27. únor 2009

geminis: a co je na tom špatného, že chodím pozorovat své dítě když spí venku v kočárku? Že se na něj chodím dívat, abych věděla že je v pořádku, jestli nepláče, nebo jestli se nevzbudilo??
A jako proč bych ho měla jistit, když si leze? Všechny co máme doma helmičku jsme napsaly, že HELMU UŽÍVÁME KDYŽ JE DÍTĚ NA DLAŽBĚ, NEBO KDYŽ HO NECHÁVÁME LÉZT "BEZ" DOZORU, tj. že po něm jen házíme očko, aby bylo vše o.k.. Tak už z nás prosím přestaň dělat hysterky 🙄

a monitor: nikdy nepískal bez důvodu. A hlavně uvědom si, že když dítě vdechne zvratky, tak mu můžeš okamžitě pomoci, nebo se ráno vzbudit a 😢

No nic, tohle už nemá cenu, vše jsme si už řekly, nebo ne?

geminis
27. únor 2009

ygreen,
já vás přece vůbec neoznačila za hysterky. Nevkládej mi do úst, potažmo, do klávesnice něco, co jsem nenapsala, ano. Pokud se tak sama cítíš, prosím. Nečetla jsem všechny příspěvky, jen jsem napsala svůj názor na otázku ochranná helma na doma. Já jsem je nikdy nedávala, z důvodu, který jsem uvedla.
A sama jsi napsala, že na mimčo permanentně koukáš!!! To není chodit se dívat nebo házet očko, to je sedět u něho a hledět, ne? Tak chápu permanentní koukání, promiň.
A monitor, to by bylo na delší diskusi, zda někdy pískal či nepískal bez důvodu. S těmi zvratky máš naprostou pravdu, to ano.
Hezký večer.

kacka.va
28. únor 2009

ygreen: já teda taky nevidím, že by vás někdo nazýval hysterkama. Je to dizkuze, takže se diskutuje.
Jinak ty zvratky jak jsi psala... my měli ze začátku hodně problém se zvracením i v noci a i nosem, takže malá pak občas zalapala po dechu, ale pokud spíš kousek od dítěte, tak už slyšíš i zvuk, že dítě vůbec začne zvracet.

bajunka
autor
28. únor 2009

No ono docela nehezky znělo: "když civíš neustále na své dítě v kočárku, což si teda nedovedu představit, tak proč ho nejistíš, když někde leze nbo chodí samo?"
A ještě jedno myslím,že když dítě spadne praští se i třeba do zádiček a jinam tak to cítí ,nemusí přece hned do hlavy.
Jak tady někdo psal k pádu patří ta bolest,aby se naučily dávat si pozor, no to je pěknej nesmysl, to se jako mají i pořezat,aby věděly že nože jsou ostré spálit o oheň,aby věděly že pálí apod.

andy80
28. únor 2009

holky, já si nemůžu pomoct, ale ta helma na doma mi přijde ujetá. Chudák dítě, celý den mít na hlavě helmu jen proto, že kdyby náhodou spadlo, aby se nebouchlo. Copak my jsme něco takového měli? Máme snad trvalé následky z toho, že jsme se bouchli do hlavy? Už nevědí co vymyslet kravinama, aby vylákali z rodičů peníze.

kacka.va
28. únor 2009

baju: promiň, ale přesně tak to v životě chodí, že dítě ti tak dlouho bude sahat na něco horkého a teprve když se spálí, tak uvěří, proč mu to rodiče zakazují, stejně tak je to s většinou dalších věcí. Dokud jsou to jen zákazy a dítě si to nevyzkoušelo, tak to stejně dělá dál. Právě tyhle zkušenosti dítě naučí, že když rodiče na něco řeknou ne, tak asi fakt něco hrozí. Toť můj názor.