Ochranná helmička Thudguard. Máte zkušenost?

rennca
1. říj 2010

Ahoj maminky. Máte někdo zkušenosti s touto helmičkou? Uvažuju nad její koupí protože malý si začáná klekat a stoupat ke všemu co je v dosahu ale bohužel to nemá ještě vypilované takže když nestihnu přiběhnout je úraz na světě 🙂 Také máme v obývaku vyhřívanou podlahu(dlažbu) takže se obávám že když spadne náhodou na ní bude úraz horší.

jijitka
1. říj 2010

zkušenost nemám, dokonce jsem ani netušila, že něco takového existuje. I když právě dneska jsem z legrace říkala, že bychom měli mladému něco takového pořídit 😅
Nicméně, zdá se mi to jako přehnaná ochrana, dítě by jí stejně nemělo na hlavě 24 hodin denně a naopak bych se obávala, aby to nemělo opačný efekt. Myslím tím, že se dítě bací do hlavy, když bude mít helmu nasazenou, nic ho nezabolí a ono bude mít pocit, že se může otloukat hlava nehlava 😉 A naopak se jednou bouchne bez helmy a pak bude opatrnější.
Možná bych raději do míst, kde se nejvíc pohybuje, dala nějaký koberec

berenika39
1. říj 2010

je to na tobě, ale můj názor - miliony dětí se staví,padá,chodí, padá...je to přirozený proces, patří k tomu i to padání a boule na hlavě, získávají tak zkušenosti, musí se naučit i padat. vím, že se může stát ledacos, ale neznám ani jedno dítě, které by si nějak brutálně ublížilo tím, že se učí lézt,stoupat,chodit, a spadne....neboj, to že se občas bací je normální a brzo se naučí, jak šikovně padat.
kamarádka ji měla, trochu jinou, asi před třemi lety, její syn v tom vypadal...no....vesele, a za dva týdny nošení mu to tak lezlo na nervy (což se nedivím), že ji uložili a pak nemohli prodat🙂

kagatkaga
2. říj 2010

my jsme pořídili naší malé tento týden helmičku No Shock a náhodou jí doporučuju......dříve jsem se tomu smála, ale když se naše malá začla stavět a padat, tak ne vždy to byly příjemné pády....máme hodně dlažbu v bytě a parkety, bez koberců. Ted je to mnohem lepší, ale nic se nemá přehánět a potí se v tom hlavička, takže všeho s mírou....pro bezpečnost mého dítěte super věc!!!

rennca
autor
3. říj 2010

kagatkaga: ted jsem koukala na obrzázky této helmičky a vypadá možná líp než tamta. zdá se mi taková menší. Kde jste ji prosím koupili

pajafra
3. říj 2010

@berenika39 Nemyslím, že máš až tak pravdu. Taky jsem si myslela, že to zvládly ostatní děti, tak to musejí zvládnout všechny další. Známá měla s prckem velké problémy, jakmile se začal stavět, pořád padal dozadu a nejhorší to samozřejmě bylo na tvrdou podlahu - dlažbu, 2x byly dokonce v nemocnici s podrzřením na otřes mozku. Nakonec pořídili helmičku a od té doby jsou všichni v klidu🙂

berenika39
3. říj 2010

@pajafra vždyť jo, je to na každém, jak se rozhodne, psala jsem svůj názor. mě to přijde jako zbytečné, tečka.

rennca
autor
4. říj 2010

já bych jí asi taky nepořizovala ale myslím že ta dlažba je fakt nebezbečná a fakt se toho bojím kdyby na ní spadnul ze stoje. A jelikož ji máme všude tak i ty koberečky které máme pod konferenčním stolem a jídelním stolem nám nepomůžou. zatím jsem tedy všechno uhlídala a včas zasáhla. doufám že za pár dní už tu koordinaci těla bude mít zase lepší a zvládne něco vyrovnat.

jijitka
4. říj 2010

@rennca - můj mrňous se zatím nestaví, takže je možné, že později budu mluvit jinak, ale tak nějak si nedovedu představit, že by dítě ze stoje spadlo přímo hlavičkou na zem. Dítě přeci spadne na zadeček a pak to buď "ustojí" nebo se položí na bok atd. 😉 Větší nebezpečí jsou určitě ostré rohy a hrany, ty bych zabezpečila, aby si o ně neublížil.
Já měla strach, když si začal sedat a ještě neudržel balanc, taky mi asi 2x spadl do strany - z toho jednou na bok postýlky a jednou na podlahu (na pěnovou podložku). A to bylo vše, od té doby sedí 😀

rennca
autor
4. říj 2010

no právě že mi ještě nesedíme a už se hrneme do stání 😀 vím že se to za pár dní naučí a balanc už bude lepší ale když si jenom představím že spadne na dlažbu a bouchne se z prudka do hlavy tak mi naskakují pupínky 😒 🙂 kdybychom ji aspon neměli po celém obýváku ale takhle se to fakt nedá uhlídat. zatím jsem ještě helmičku nekoupila ani neobjednala...chtěla jsem znát pár názorů. Zatím nedělám nic jiného než ho furt dávam ze stoje dolů na zem 😅 😀 a běhám za nim na každém kroku 🙂

kagatkaga
20. lis 2010

@rennca promin za pozdější odpověd.....přítel jí koupil v Puntanele v Praze Štěrboholy, ale prý tam měli jen tu jednu co koupil a pak sem jí tam taky neviděla, tak to zkus i jinde popř. No Shock na internetu.....ted už jí nepoužíváme.....jde opravdu o začátky a stálo to zato. Doporučuji!

dagina
30. čer 2011

Ahojky maminy, nemáte zkušenosti jak se k tého helmičce staví cca 7mi měs. mimčo. Zda mu na hlavě nevadí... a jestli nemá tendenci si jí jakoby strhávat z hlavy. Naše je dost akční, leze po 4 jak čamrda, skoro sedí.. .., pokud na chvíli odběhnu ...sebou praští na hlavu...z žádného pádu se neponaučila..., zinkne sebou v nestřežený okamžik..., proto bych jí ráda zkusila. Některé pády jsou opravdu nepříjemné, proto řeším. Moc díky za zkušenosti.

dagina
12. črc 2011

Ahojky, sice jsem na svůj dotaz nedostala odpověď..., přeci jen jsem riskla a helmičku koupila a jsem za za ní moc ráda, já jsem klidnější, u nás je méně řevu, malá si helmičku nestahuje z hlavy....takže také jen doporučuji🙂!!!!