Odrážedlo Fiat Panda. Prosím o zkušenosti

kubaka
14. čer 2009

😖
Prosím reklamní upoutávky už jsem četla, potřebuji zkušenost uživatelů z běžné každodennosti. Potřebuji autíčko na ježdění na zahrádku, převést sekačku, na nákup, na koupaliště s malým. Nemáme garáž - bude tedy před barákem.
Vyšlo mi z toho velmi laciné odrážedlo Fiat Panda, verze 1,1.
Jaké jsou vaše zkušenosti - co se nejčastěji porouchá, jak dlouho vydrží nové, aniž bych na něho musela sáhnout (teda pánové ze servisu)
Prosím uvítám jakékoliv postřehy, výtky, výhody - to, co mi v obchodě neřeknou a co odhalí až běžné používání 🙂

kulicka
14. čer 2009

no kubako, snad ti odpovi nekdo fundovanejsi, ale ja bych do fiatu (prave z hlediska jeho poruchovosti) asi nesla 😅 Osobne ho nemam, takze zkusenosti taky nejsou 😝 Jen, co " jedna pani povidala" 😅

lenkicka
15. čer 2009

kubako, já ho mám asi půl roku a převzala jsem leasing od kamarádky (koupili si větší)...a jsem s ním hodně spokojená...kamarádka s ním jezdila asi rok přede mnou a maximální spokojenost taky. 😀
Hned na začátku mě oslovilo umístění "šaltr" páky, je to pro ženské...sedím v autě dost vysoko, takže perfektně vidím na čumáček, je malinké na parkování, super se mi hodně otvírají dveře...víc než třeba na Felicii, takže se tam perfektně dostanu se sedačkou. Nevýhodou je menší kufr...větší sporťák tam nedostanu, tak jsem si pořídila golfky a super 😀 ...jinak velikost kufru akorát na velký týdenní nákup 😀 😀 😀
Co se týše oprav...za celé 2 roky nebyla v opravě...jen na povinné kontrole...a navíc Fiat má levné náhradní díly (to rozhodlo u mého manžela 😵 )
Takže fajn nákupní taška pro maminy...a dokáže jet i 120 km/h...ale je to vír v nádrži 😀 😀 😀

kubaka
autor
15. čer 2009

no paráda, díky lenkicko, už jsem taky pátrala v diskusích o autíčkách do města a shoduješ se s ostatními. Takže mám nejspíš rozhodnuto
. já mám jen golfáčky - Verve a za rok už budeme asi bez kočárku, takže velikost kufru na týdenní nákup a složenou sekačku mi naprosto stačí. Víc nepotřebuju. Jezdím bezpečně - maximálně 90 km v hodině, nejezdila jsem 18 let, takže začnu hezky pomalu po sídlišti a na nákup 😵 😵 dík za referenci.

anatanka
15. čer 2009

Zkusenost nemam, ale trochu se bojim hatchbacku, protoze jednou jsem mela dost neprijemnou havarku, kdy do me zezadu ve velke rychlosti napalil dzip a uplne mi zboril zadek. Kdybych nemela velky auto, tak trimesicni Miriam je na zadni sedacce rozdrcena.
Nechci starsit, to jen moje zkusenost.

lenkicka
15. čer 2009

kubaka: jsem na tom podobně...začala jsem zas jezdit po 14 letech od řidičáku...má perfektní brzdy...bacha jsou citlivé a hned kousnou...výborně brzdí 😀

ananka: to ale asi nebylo ve městě? to autíčko je jen na popojíždění...Jinak...to bych fakt nechtěla zažít...ale v autosedačce mám jasno...kvalitní 🙂, snad i v tom bezpečnosti pomůžu 😎

kubaka
autor
15. čer 2009

anatanka - no tu hrůzu chápu, já se budu taky v prvních měsících posunovat jen po sídlišti na nákupy, když jedu na zahrádku, jedu po hlavní asi 200 m a bočím mezi domky. Do centra Prahy mě nikdo pár let nedostane. Taky nám do zadku polského Fiata narazila Avie 😢 a odhodila nás dva metry dopředu.
Jinak mám pocit, že dneska už je většina aut hatchbacky - ty menší - nebo se pletu? Ale zadek kufru jsem už dlouho neviděla. Ale auta zatím byla mimo můj obzor, tak se tak rozhlížím a sbírám zkušenosti.

lenkicka - určitě taky bezpečnou autosedačku - jen nevím přesně jak, to poznat: podle ceny? Všechny mají nějaké atesty a homologace, ale čuně, aby se v tom vyznalo. Budu potřebovat tu nejvyšší kategorii 15-nevímkolik - 36kg? Máte tip? za dva tisíce mi přijde sedačka velmi podezřelá...

peppapig
16. čer 2009

Moje mamka ma taky fiat panda, uz 7 let a zadne poruchy ci neprijemnosti 🙂

kubaka
autor
16. čer 2009

... už se začínám zamilovávat do žlutého Pandíčka - ještě chvíli pište takové reference 😀 😀 😀

lenkicka
16. čer 2009

kubaka: mrkni se na crash testy:

http://www.babylife.cz/aktuality/bezpecnost-aut...

najdeš tam různé kategorie...crash testy si firmy musí platit samy, proto tam nejsou všechny firmy...je sice pravdou, že to zaplatí zákazník, ale zas mám jistotu, že je kvalitní...budu kupovat Römera King Plus (stojí kolem 4500 Kč)...nemám sice Isofix (to Panda nemá), ale ze všech těch obyč vyhrála...má špičkový test na boční náraz 😀

kubaka
autor
18. čer 2009

Senzace, díky, přesně toho Romera jsem už taky vyhlédla, cena je bezva.
Tahle panda, co chci koupit ,isofix už má zabudovaný. Známý mi sehnal rok starou ojetinu v bezva stavu za dobrou cenu a má i dělené zadní sedadlo s těmi úchyty isofix, takže nějak ji přidělám

nobody
21. čer 2009

fiaty jsou celkem dost poruchový obecně
ať už vře voda v nádobce, hadice, přetlak, těsnění hlavy, vylitá bublající voda na svíčkách, spouštění chladící vrtule
problémy s klimou, rozvody
s pandou zkušenost žádná

zilka.z
22. čer 2009

Zdravíííím. Mám pandičku už dva roky, zrovna minulý týden jsme slavili druhé narozeniny. Je to výborný vozítko, jsem s ní nadmíru spokojená. Kupovala jsem ji, abych nemusela stále okupovat manželovo auto, kvůli přesunům s dětmi po městě a dojížděním do práce. Má malou spotřebu, a teoreticky se všude vejde, což záleží na šikovnosti řidiče, takže kde není místo pro kamion, tam já se zpravidla nervu 😀 ...Opravdu mohu jen doporučit...je to mazel 🙂 ...jo a žlutá je dobráááá....ale není nad zrzavou 😀

kubaka
autor
22. čer 2009

zilka - ahoj -ve středu jdeme zaplatit tu žlutou, (oranžová zrovna není) je loňská a najeto jen 30 tisíc. Sedačku mám vybranou Romer s origo držákem pití 😉 , kapsář na záda předního sedadla s krtkem 😉 - takže jsem vybavená a děsně natěšená 😀 😀 už se mi o tom mazlíkovi i zdá. Taky se potřebuji jen přesouvat na kraťoučké vzdálenosti. 🙂 Každý je z pandičky nadšený, tak snad to Nobody nebude tak zlé s tou poruchovostí - není to už jen přežívající názor z minula? 😨

lenkicka
22. čer 2009

zilka, tak vidím, že parkování zvládáme stejně...a manžela mám kamioňáka 😀 😀 😀
jinak já mám zelenkavou...takovou tu výraznou, tak jsem nepřehlednutelná...a ještě se mi moc líbila červená...vypadá moc sexy 😀

kubaka
autor
22. čer 2009

no já budu řídit po asi 18 letech - takže budu nejprve popojíždět po parkovišti a parkovat jen tam, kde je okolo mne nejmíň deset metrů místo 😀
Ale dřív jsem řídila dobře a ráda, takže doufám, že se to nezapomíná. Navíc jsem si občas udržovala kondici se synem na autodromu 😅 a naposled na lodičkách v Legolandu 😀

Joo, mě by se líbila ta metalíza oranžová i zelinkavá, jenže když je to ojetinka, tak si zas nemůžu moc vybírat. Protřelý známý narazil na tuhle od kámoše, takže jsem vděčná...Ale pastelovou žlutou, jako je tato mám taky ráda. Ony vůbec většinou ty jejich barvy jsou hodně výrazné a nepřehlédnutelné a jedna hezčí než druhá. Ale chtěla jsem určitě světlou barvu - kvůli slunci - takže ta žlutá je optimální. červená mě taky uchvátila, je jako brouček, ale už by dost chytala teplo, a tahle pandička nemá klimatizaci.

zilka.z
23. čer 2009

kubaka, tak ti už předem gratuluji, k novému mazlíkovi. Opravdu jsou názory na poruchovost Fiátků jen neopodstatněné předsudky. Ale nikdy jsem neslyšela nic hanlivého od majitele Fiata, vždy jsou to jen zapšklý škodovkáři 😀 . Kdysi jsem měla můj první vozík Uno....a nedala jsem na něj dopustit. Určitě s ním budeš spokojena, pro ženskou s dětma ideální doplněk. Užij si bezstarostné jízdy, třeba se někde v Pandičkách potkáme 🙂

zilka.z
23. čer 2009

lenkicka, jsem ráda, že je na tom někdo podobně jak já 😀 😀 😀 ...mně můj manžel tvrdí, že mi měli do řidičáku dát poznámku "pouze dopředu" 😀 😀 😀 ....ale jezdím zatím bez nehod, když pominu bezohledné řidiče na parkovišti, kterým je jedno, že kolem jsou i jiná autíčka. Já se při koupi Pandičky moc nerozmýšlela nad barvou, páč ta zrzavá mi ladí k vlasům 😀 ...a sexy???....to snad z každého auta dokáže udělat především jeho obsah...ne???? 😀

sonoio
23. čer 2009

jej kubaka,super.pandicka je zlata.a s tou poruchovostou je to dnes uz uplne neopodstatnene.a vyhoda je aj,ze oprava,nahradne diely oproti ostatnym zahr.znackam nie je taka draha.mam tu vela priatelov,ktori maju pandu,a su s nou uplne spokojni.tak vela stastnych kilometrov 😅 😅 😉

kubaka
autor
23. čer 2009

sono - taky si říkám, že všichni, co mají Fiátky a Pandy jsou nadšení, ovšem zrazují ti, co žádnou zkušenost s touhle značkou nemají. Taky jsem slýchávala kdysi, že Fiat je šunt, ale dneska už je technologie tak jinde, že si myslím, že je to přežitek. Existuje i klub Pandistů na www.auto.cz. 😀
Jak píše zilka - zapšklí škodovkáři 😅 mě imponuje, že je mrňavá zvenku, ale zevnitř normální. Kufr mi bohatě stačí a snad jí hned neomlátím tak, že bych musela opravovat. už se nemůžu dočkat 😵 😵

zilka.z
23. čer 2009

kubaka, máš pravdu, velikostně dokonalý vůz....já mám sice občas s velikostí kufru problém, páč Zrzka používám k pracovním účelům....ale daj se lehce sklopit sedačky 🙂 ...Chtěla jsem se zaptat na ten klub Pandistů, nenašla jsem to. Mám kamaráda mercedesáře na byl právě na srazu Míšů....a docela mu to závidím....takovej sraz Pandiček....to by se mi moooooc líbilo 😀

lenkicka
23. čer 2009

no, holky, s tím parkováním...vždy si vyhlídnu místo, kde nikdo nestojí a šup tam...co nejdál od ostatních...boční parkování se mi zatím nedaří a se spátečkou...tak na podesáté 😀 ...si nedokážu představit, jak bych parkovala s nějakou velkou "krávou" 😀 😀 😀

a k těm řidičům...fakt je to někdy dost hrozný...nejhorší mi připadají chlapi, kteří si honí ego ve velkém černé džípu a ještě významně troubí, abych jim uhla ☹ ☹ ☹ ...chudáci

zilka.z
23. čer 2009

lenkicka, přesně tak parkuju i já....a toho vzteku, když se mi někdo nalepí na prdelku 😀 .....a všimla sis, že trouběj....ale nikdy se nepo....když neuhneš....přece by si ten bourák o tebe neodřeli 😀 .... chce to klid...páč takovejch je moc a nic s tím nenaděláš 😉

kubaka
autor
23. čer 2009

http://www.auto.cz/diskuse/4618a80f15b26?typ=1
tohle je celá diskuse milovníků Pandy - někde jsem tam narazila na jejich sraz, když jsem pročítala, ale to už jsem nenašla. Určitě se tam dá ale podiskutovat a něco zjistit.
Parkování budu muset natrénovat během víkendu na poloprázdném parkovišti.
Dnes jsem potkala tu zrzavou-oranžovou Pandičku - je to krásná barva - a fakt i ta zelená - asi bych se neuměla rozhodnout, tak na mě vyšla žlutá - taky dobrá 😀

kubaka
autor
29. čer 2009

Holky, už mám autíčko doma - vypulírovala jsem si ho, umyla, sedačka je objednaná.
Ty brzda jdou fakt zlehounka -ale už jsem i vycouvala, zacouvala do mezery a objela sídliště - jupí - ono se to opravdu nezapomíná. Měla jsem trochu obavu, ale sedla jsem a jela. Řadí to skoro samo - ta páka 10 cm od volantu nemá chybu. Pamatuju, jak se u staré Škodovky rvala řadicí páka, aby vůbec zapadla.
A Verveho tam složím úplně akorát -těsně, ale přeci - takže naprostá spokojenost.
Dvě kamarádky mi Pandičku vymlouvali, že to přej není "rodinné" auto 😠 a malej kufr a kdesi cosi, ale dvě děti dozadu a my s MM dopředu je naprosto vyhovující. Nevím, co ti v těch džípech mají proti malým roztomilým autíčkům. 😝 😅

takže já dokážu jezdit i pozadu a parkovat po těch letech !! 🙂

lenkicka
30. čer 2009

Kubi, vítej v klubu spokojených mamin 😀 ...tu řadící páku moc oceňuji...hold, je to auto pro ženské..určitě to není auto na delší cesty...i když ji dokáže..ale je to spíš naše milé přibližovadlo...převést, odvést, zavést...a kdyby to používaly všechny mamči, dokážete si představit toho parkovacího místa při řazení za sebou ?....vždyť ta velká kráva zabere naše 2 pandí...bych jim zakázala parkovat v centrech měst 😀 😀 😀