Odrážedlo Hudora. Máte zkušenost?

kocicinka
4. čer 2011

Máte s ním někdo zkušenost? Vybíráme odráželo ke 2. narozeninám syna a tohle se mi líbí.
Je to tohle:
http://detsky-eshopek.cz/produkty/odrazedla//od...

mirisek81
4. čer 2011

Zkušenost přímo s tímto odrážedlem bohužel nemám ☹ .Doma máme odrážedlo Davídek a jsme s ním maximálně spokojeni. Prcek jej dostal také k 2. narozeninám a nyní už na něm dokáže nádherně držet balanc a z kopce jede se zvednutýma nožkama a přibržduje si ruční brzdou. Mrkla jsem na fotečku a zarazilo mne, že odrážedlo Hudora nemá ruční brzdu. To bych brala jako mínus.

kocicinka
autor
5. čer 2011

Brzdu nemá, to je pravda, ale někde jsem četla, že je to pro prcky zbytečné, že si brzdí stejně nohama.....Nicméně beru to do úvahy. Mrzí mne, že jej mají jen na e shopech ☹ Nevím, kde na živo bych ho mohla vidět. Líbí se mi ten prohnutý rám a cena 🙂
Pak taky zvažujeme toto: http://www.e-kola.cz/odrazedlo-tootoo-b-p1808

mirisek81
5. čer 2011

@kocicinka Prcek je naučený brzdit brzdou. Máme tady hodně kopců a nožičkama by je neubrzdil. Zezačátku používal k brzdění nožičky(než se naučil na brzdu) a podle toho taky vypadaly všechny špičky a paty u tenisek. Po pár dnech na odpis. 🙂 Ted už brzdí jen brzdou. Odrážedlo Tootoo je také velmi dobré. Řekla bych, že se od odrážedla Davídek liší jen minimálně. Také jsme nad ním uvažovali. Davídek vyhrál, protože byl lehčí(pro mne k nošení, když se malému nechce do kopce) a protože šlo dát sedadlo nejníž až na 34cm. A hlavně jsem přes internet našla prodejce, který mi za příplatek nechal udělat i samolepku s jménem syna.Tudíž jsme oddělali nápis Davídek a nalepila jsem tam jméno syna. Má ted originál odrážedlo se svým jménem 🙂
http://www.cykloprivesy.com/detska_odrazedla/da...

lamarika
5. čer 2011

@kocicinka tu hudoru jsem chtěla taky, ale právě kvůli tomu, že ho nemohl vyzkoušet jsme nakonec zvolili Kettlera. Teď jen co mi bylo řečeno a co už máme z praxe. Brzda pro takhle malý prcky je zbytečnost. Jak se brzdí pochopí jen velice málo dětí. Když má odrážedlo nafukovací kola, tak je těžší. Proto většinou prodejci v kamenných obchodech doporučují s pěnovýma kolama, protože když odrážedlo naklopí, tak lehčí jsou schopny zvednout. Mates zkoušel na prodejně jak nafukovací tak pěnový a každýho půl kila jde strašně znát. Co se týče jízdních vlastností, tak pěnovkám nemám co vytknout. Jinak výška sedátka je ideální okolo 35, záleží ale na tom jak je prcek velkej. deální bybylo kdybys šla třeba do kamennýho obchodu a vyzkoušeli jste tam pár odrážedel co by byly stejně vysoký (sedátko) a shruba stejně těžký a púodle toho buď objednala tu hudoru nebo něco jinýho 😉

kocicinka
autor
5. čer 2011

Tak máme First bike. Cena jako prase, ale manželovi se prostě líbilo nejvíc. Půlku nám na něj dala babička. Ale stejně. Nechtěla jsem ho právě kvůli té šílené ceně, ale už se stalo, je doma, tak snad bude Jonáš spokojenej.

furaha
26. dub 2014

Prosím poraďte, koupila jsem novou hudoru (ratz fratz rx-1) přes internet a teda nevím nevím. kola nejsou pevně usazená (kolem osy se trochu hýbou) a brzda buď drhne o kolo nebo špatně brzdí. navíc nejde šrouby natolik upevnit, aby se neposouvala a tím občas nedrhla o kolo. tak nevím, jestli je to normální pro odrážedlo levnější/střední kategorie (1300 Kč) nebo jestli to mám reklamovat. V cykloservisu mi řekli, že je to levný čínský šmejd a mám si koupit úplně jiné kolo... jenže my už ho trochu odřeli...