Odrážedlo nebo kolo s kolečky? Poraďte

pepibubu
29. zář 2010

Zdravím, koukám že poslední dobou se hodně ptám 😀 Ale dobrá. Pro 2 a 1/4 roku starého Pepína, k němuž nakonec domů Mikuláše volat NEBUDEME 😉 chceme pořídit k ježíšku kolo. Je pravda, že na hřišti a v parku po kolech hodně kouká, i si párkrát vyzkoušel od hodných dětí. A v čem je problém? No Honza myslí už rovnou koupit kolo s kolečky, já se spíš přikláním k variantě typu odrážedlo ala kolo bez šlapek (viz přiložené fotky). Říkám si, aby na něj klasický kolo nebylo moc složitý a ve finále ho to od toho ještě neodradilo. Na svůj věk je hodně vysoký, má 95cm, možná to bude důležitý údaj pro radu 🙂

coxa
29. zář 2010

Pepi já nejdřív o odrážedle nechtěla ani slyšet, přišlo mi to naprosto zbytečné, nakonec jsme ho pořídli a jsem za to moc ráda, letos si ho vážně užil hned od jara, lítal na něm jak po asfaltu tak v terénu, což by s kolem s kolečkama určitě nemohl, resp. nezvládl. A tím, že ještě před měsícem odmítal šlapat na čemkoliv (tříkolka, půjčené kolo) tak nám ani nechybělo. Ale teď už si do Ježíška přeje šlapky - ne celé kolo, ale šlapky. 😀 A co se týká rovnováhy, tak ji má neuvěřitelnou, trénovali jsme na kalužích a přejede bez šlápnutí klidně 4 m dlouhou. 😉

alca22
29. zář 2010

Ahojky tak mi taky uvažovali zda kolo s kolečky nebo zatím odrážedlo našla jsem tuhle variantu. Sice barva nic moc, ale zabiji 2 mouchy jednou ranou 🙂

Něco o kole:
Dětské kolo 3v1 LEARN2RIDE....SKLADEM!!!
Nejprve tříkolka...poté odrážedlo...pak jízdní kolo!
Skvělé řešení pro vaše malé sportovce, vhodné pro děti ve věku 2-4 roky ve výšce zhruba 87-120cm.

- Odnímatelná šlapátka, pomocná kolečka a tlačná tyč
- Stavitelná výška sedla (44-54 cm výška sedla od země)
- Stavitelná výška řídítek (63-68 cm výška řídítek od země)
- Vzdálenost mezi balančními kolečky 38 cm
- Odolné plastové pláště 12"
- Extra široký blatník
- Patentovaný zástrčný systém k lehké přestavbě z odrážedla na jízdní kolo
- Stabilní ocelový rám o výšce 21cm
- Řidítka uložená na kuličkových ložiscích
- Měkké rukojeti z plastu a měkké plastové sedlo
- Dětský zvonek
- Madlo na sedle pro snadný transport
- Přední cantilever brzda a zadní protišlapací brzda
- Brzdová páčka vhodná pro děti
- Uzavřený kryt řetězu
- Odnímatelná vodící tyč pro dospělé
VÝROBCE: POINTBIKE












lamarika
29. zář 2010

Já teda ještě tenhle problém neřeším, čeká mě to až za rok, ale přidám zkušenost se synovcem. Prvně jezdil na motorce odrážedle a pak hned kolo s kolečky. Jsou mu 4 roky a má ho druhým rokem. Ze začátku supr, nadšenej až na půdu. Jenže jak na něm měl pořád šlapat, tak ho to velice rychle přestalo bavit a teď kolo moc nemusí.
Takže já se přikláním spíš k tomu kolu bez šlapek, protože takhle malý děcko je prostě na kolo ještě malý a má na něj dostatek času. Kolo se šlapkama podle mě ještě klidně dva roky počká 😉

womann
29. zář 2010

Můj synovec měl odrážedlo-značky Trotter, od 2 let.Skvěle se na něm naučil jezdit, bavilo ho to , a ve 3 a půl mu rodiče koupili kolo se šlapačkami.Jenže po prvotním nadšení na kole vůbec nejezdil, a neměl na něj sílu.I když je větší než vrstevníci.Vrátil se ke kolu bez šlapek.Těsně po 4.roce začal kolo sám chtít, dnes mu jsou 4 a čtvrt, a jezdí na kole sám, bez postranních koleček.

berenika39
29. zář 2010

pepi, ahoj, koloodrážedlo, určitě, neřeš. buď firstbike nebo JD BUG, obojí je lehké, hezké, rozdíl v ceně, na obojím petr jezdil na vypůjčeném a nemá to chybu. dvouapůlleté dítě nebude na jaře jezdit na kole se šlapkama, i kdyby výškou dosáhlo, o to nejde, jde o sílu.... možná ujede kousek, ale přeci jen nějaká vytrvalostní síla u prcků ještě nehrozí....na firstbikeu nebo na jakémkoliv jiném odrážedle se dá jezdit do cca 4 let a pak už kolo bude mít smysl. petr dostane od prarodičů k vánocům jd bug, je levnější a máme ho vyzkoušený.
nic neuspěcháš, dvouletý dítě na normálním kole prostě jezdit nebude.když jo, tak chvíli a odradí ho to.
a jinak - ty všechny azub fík a spol, napododbeniny orig. firstbike, železný trubky a ocelový rámy, to je tak těžký, že bych do toho nešla.

petromilla
29. zář 2010

Doporučiji odrážedlo 😉 . Synkovi jsme pořídili odrážedlo Davídek a je to úžasný prostředek pro rychlou přepravu kamkoliv. Nemá problém v terénu, žádné problémy s obrubníky a tak. Pokud ho to přestane bavit, vezmu odrážedlo za rám do ruky, a jde se, má 3,6 kg, takže žádná velká zátěž.
Malý na něm jezdí 2 měsíce, bravurně zvládá rovnováhu a jezdí s nohama nahoře 😀. Příští rok uvažuju o koupi kola, ale už bez koleček.

stylly
30. zář 2010

kolo s kolečky

doufalka
30. zář 2010

Odrážedlo. Naučí se krásně držet rovnováhu a pak je přechod na kolo téměř brnkačka😉 Tedy alespoň co já vidím v okolí a hlavně u své (poněkud nemotorné) dcery. Na kole s kolečky se nikdy nenaučí držet rovnováhu. Je to investice, která se vyplatí. Taky si děti to odrážedlo umí lépe ovládat.

janinac
30. zář 2010

My máme kolo, tříkolku i odrážedlo (klasický i firstbike) Rozhodně doporučuju odrážedla typu firstbike.

pavlina05
30. zář 2010

Ahoj!
Tak my nedávno řešili stejný problém.
Nakonec jsme pořídili právě kolo-odrážedlo Too Too a je super. Cena 1700,- je kvalitní,propracované a prostě skvěle jezdí. Náš malý je nadšený.
First bike je samo zřejmě designem nej,ale cenově někde jinde 😝
Je mnoho variant odrážedel,mě dost pomohla paní na MMB.

http://www.neobycejne.cz/

Já mohu doporučit právě odrážedlo TooToo 😉

pattie
30. zář 2010

Ahoj Pepi, my máme od srpna odrážedlo a Bětka už se na něm docela naučila jezdit a zatím je to super. Taky jsem to řešila, kdy pořídit kolo s kolečkama, ale kamarádky se staršíma dětma říkaly, že na kole se děti naučí až tak kolem třetího roku. My jsme jí zkoušeli dát na tříkolku, ale ještě neví jak šlapat...
Takže moje odpověď je, že bych to nejdřív zkusila s odrážedlem a až později s kolem.

blandik
30. zář 2010

Ahojte, zvažujeme odrážedlo firstbike nebo Puky...malý bude mít dva roky.

shaula
23. lis 2010

My taky budeme pořizovat odrážedlo, původně mělo být k Vánocům, ale teď to vypadá, že asi bude až na jaře nebo bůhvíkdy, kluci jsou na něj zatím malí... (myslím výškově).

vendulal
23. lis 2010

Máme skvostné zkušenosti s Firstbikem, ne nejnižší na trhu, kluk na něm začal jezdit už před 2. rokem, ve 3 (možná těsně před 3. rokem) už zvládá jezdit na kole bez koleček. Ale je to šílený váhový rozdíl, tak mu stejně beru spíš odrážedlo, míň se nadře on i já.

andy80
24. lis 2010

Já jsem pro odrážedlo. Děti se na tom lépe naučí stabilitu a pak se lépe učí na kole. Je dobré mít doma i něco šlapacího (tříkolku, auto, traktor...), aby se děti naučili i šlapat.

Pro staršího syna jsem ho neměla, ještě to tolik nebylo jako teď a na kole se naučila až letos v létě v pěti letech. Většina dětí se díky koloběhům naučí jezdit na kole mnohem dřív. Moje malá na koloběhu jezdí od necelých dvou let a zvládá parádně stabilitu. Normálně se odrazí, zvedne nohy a jede, takže plánujeme jí na jaře učit jezdit na kole.

niega
25. lis 2010

Odrážedlo je super věc. Náš malej na něm jezdil od 2 let necelý rok, je to bezva dopravní prostředek, pěšky bychom při jeho užvaněnosti nikdy nikam nedošli. Těsně po 3. narozeninách jsem mu koupila malé kolo se šlapkami (bez postranních koleček) za pár korun v bazaru s tím, že to určitě nepůjde. A ono to šlo - během 15 minut na tom začal jezdit úplně sám, do týdne zvládl se sám rozjet, brzdit, sjíždět obrubníky, kličkovat mezi loužemi atd.

lucianka
25. lis 2010

Odrážedlo. Na kolo s kolečky je ještě moc malý a na odrážedle se naučí držet stabilitu - jak už tu bylo několikrát zmíněno 😉

arietiska
26. lis 2010

Ahoj, máme koloodrážedlo a Too Too mohu vřele doproručit. My máme ještě předchozí typ Junior, ale Too Too je naprosto to samé kolo. Má nafukovací kola, což je fajn na trávu. Syn na tom kole jezdí od 20ti měsíců a v té době z něj ještě ani nedosáhl skoro. Měl 88cm, když ho začal používat. Do 3 dnů jezdil z kopce s nohama hore.
Berenika Ti tu zmiňovala firstbike a že ty ostatní kola jsou těžká. Tak to je pěkná blbost, Too Too i firsbie mají stejnou váhu. To kolo syn unese od dvou let naprosto v klidu! A dokonce i firstbike zkoušel a můj názor je ten, že cena kola absolutně neodpovídá. Pro mě je to přímo hnusné kolo a ne nejhezčí a co se ježdění na něm týče, žádnou výhodu jsme nenašli.
Too Too je kolo, krásný a perfektně udělaný za super cenu. Na netu se dá sehnat kolem 1400,-Kč.
Na kole se šlapkama děti začínají jezdit kolem 2,5 let, ale moc je to nebaví. Musí na tom moc makat, takže ujedou tak 500m, mají to dost a už je to nebaví. Jelikož máš dvě děti a kolo podědí druhé dítě, jdi do koloodrážedla, pokud bude divná zima, bude na tom prcek jezdit od Vánoc. Pak pořiď kolo rovnou bez koleček.
Jinak teda ostatním doporučuji koupit to kolo brzo, kolem těch 2 let, aby si ho užili. Kolem těch 2,5 let /pokud vychází na prázdniny/ je dobrý mít doma i kolo se šlapkama.

Ten typ 3V1 je sympatická varianta.

mates22
30. lis 2010

určitě nejdřív odrážedlo, naše malá měla kolo od dvou let a nic, ve třech a půl dostala teda odrážedlo, jezdila jako drak a z něj v poho přesedlala ve čtyřech na kolo - nepotřebuje pak přídavný kolečka, protože už umí držet stabilitu. my máme český Azub fík, největší deviza je v tom, že má veliký rozmezí sedlovky - takže 4 letýmu dítěti ještě je, ale zároveň je už od cca 1,5 roku, což využije náš druhorozenej.

bosorka82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sppring
3. led 2011

ahojky všem... já právě řeším podobný problém.. jestli klukům koupit ke 3. narozeninám odrážedlo nebo už malé kolo (bez koleček).

Ale myslím, že na odrážedle se ještě dost vyblbnou přes jaro léto podzim a uvidíme,kdy budeme pořizovat kola (možná až na 5. narozeniny a už nějaké pořádné).

Ale teď nevím jaké..

líbí se mi to TOO TOO, Davídek i JD BUG. Ale všechny mají přetáčecí řídítka :( jediné, které nemá a je tak bezpečné je First bike.. a to je cenově mimo (když kupujeme dvě). Někdo tady psal, že 3000,- není zase tak moc za něco, co budou používat celý půl rok a než koupit levnější a litovat, že jsme nepřidali a nekoupili kvalitní..fakt nevím.

Cetla jsem, že si chlapeček půjcil od nekoho First bike a sám měl Davídka.. a už ten first bike nechtěl vratit. Tak jsem opět na vážkách 🙂 First bike by využili celoročně (v zimě lyžina),což je mi hodně sympatické, můžou se mnou jezdit do obchodu i v zimě, kdy mame vetsinou cesty zasnezene a snih vydrzi na nich dlouho.

PUKY se mi taky líbí,ale připadá mi spíš pro ty 2 leté, malinké..

Kdo už nějaké máte..pište pište zkušenosti.. nejsem z toho vůbec chytrá.. 🙂

breberka
3. led 2011

my koupili k 2. narozeninám kolo-odrážedlo a je to super, dítě se naučí stabilitě a ruční brzda pomáhá zpomalovat z kopečka (brzdí zadní kolo). My jsme fakt spokojený. Značku máme Kettler Speedy. Dělaji je s 2 rozměry koleček, my koupili s většími, protože syn je vysoký.

zdeeniii
31. srp 2012

Já jsem taky pro odrážedlo, myslím, že se na něm naučí držet rovnováhu a dokáží na tom mnohem rychleji a flexibilněji jezdit. Jenže se s manželem dohadujeme, jako asi všude (ty chlapi si asi všichni říkají, že kolo je přece lepší a dávat zbytečně tolik peněz za kolo bez šlapek jim přijde zbytečné). Jenže tchýně chce ke druhým narozkám kupovat právě kolo a on se toho chytl, prý se uvidí, jak jí to půjde a mě to přijde zbytečné. Nebude na tom jezdit, nebo bude ale děsně pomalu a nebude jí to bavit a stejně se koupí odrážedlo bez šlapek a pak z toho původního kola akorát zbytečně vyroste.

atreides
31. srp 2012

Niny měla koloodrážedlo, naučila se na něm báječně držet rovnováhu, v květnu dostala k narozeninám klasický kolo a naučila se na něm během pár jízd!!!

janca26
31. srp 2012

Jsem jednoznačně pro kolo-odrážedlo. Máme ho a syn (2 a třičtvrtě roku) na něj konečně dorostl a do města je to na něm super rychlé, jen naučit brzdění 🙂 Mí rodiče taky pořád mluví o šlapacím kole, ale je to ještě brzy, příští rok budem určitě ještě jezdit na tom odrážedle.

rybka1
20. zář 2012

Ahoj, podle toho, co jsem se dočetla a prodiskutovala, tak doporučuji odrážedlo. Náš Vojta (2 a 1/2) ho dostal minulý týden, hned na něj nasedl a jel, moc ho to baví. Měl by z něj pak velmi jednoduše přejít na normální kolo - už bez postraních koleček. Uvidíme, ale přijde mi to docela možné.

zouzelin
16. říj 2014

Prosim o radu mam 18mes.kluka mame 2motorky plastove mensi a malej ne a ne se jim venovat jen se posadi a kouka.kdyz jsme venku nebo jedem na kole tak se mu moc libi kola porad si je prohlizi tak myslite ze kdyz koupime kolo odrazedlo ze ho to bude vic zajimat a mozna se bude lip ucit premyslime ho koupit k vanocum nebo co radite?je brzo?

bjoucik.15
16. říj 2014

ahoj tak to těžko říct, jestli by na kole jezdil.. moje dcerka taky kola miluje a tak jsme s ní jeli jedno vyzkoušet (byli jsme se kouknout na třech, ale jen to jedno jí uchvátilo a nás taky) a bylo jasno, že ho dostane k Vánocům a druhým narozkám 🙂 vemte syna někam kde prodávají odrážedla a vyzkoušejte... dám tip pro takhle malé děti je super Puky a Strider 😉

metallico_mondo
16. říj 2014

no odrážedlo asi dobrý no ale co takhle pozoruju tak pak maj děcka problém s přesedláním na normální kolo přeci jen to už neni tak pohodlný 😅 ale tak někomu to vyhovuje a nemusí s tím mít zas ani takový problémy 😉

weri1
16. říj 2014

Syn měl kolo odrážedlo od nějakých 2,5 let. Ke 4. narozeninám dostal kolo a naučil se jezdit bez postraních koleček během 15 minut. Používá ale pořád i kolo i odrážedlo