Odrážedlo pro dvouleté dítě. Jaké?

verusinek
2. říj 2011

Ahojda, chtěla bych poradit a vaše zkušenosti, synovi budou dva roky, chtěli bychom mu k Vánocům koupit nějaké to kolo-odražedlo, ale jaké????? Výběr je veliký, ale tam je ten problém, že většina je určena dětem od 90cm a syn má 85cm a paní v obchodě mi říkala, že těch 90cm je fakt minimum, že dítě stejně nemá celé chodidlo na zemi. Tak bych chtěla poprosit, zda někdo máte zkušenost s nějakým odrážedlem pro menší děti. Díky moc za odpovědi.

smardik
2. říj 2011

@verusinek http://www.neobycejne.cz/detail.php?zbozi=3135323 tohle je asi nejnižší co jsem našla, řešili jsme stejný problém a nakonec se rozhodli počkat

verusinek
autor
2. říj 2011

@smardik moc děkuji, taky ho mám jako favorita.... 🙂

smardik
2. říj 2011

@verusinek menší jsem fakt nenašla, pak ještě first bike a to zmenšení na něj ale jak jsem koukala podle rozměrů co píšou je tam 3cm rozdíl, s tím zmenším je first 31 a a tohle 28, akorát jsem ho nikde neviděla v reálu

majatob
2. říj 2011

@verusinek ahoj, my jsme kupovali synovi ke druhym narozkam tohle http://www.kettler.cz/odrazedlo-speedy-10-8715-...
byl taky prcek, 90 cm si myslim, ze nemel urcite, ze zacatku nedosahl uplne celym chodidlem, ale naucil se i tak docela rychle, za dva mesice uz na nem lital jak blazen 😀
do vanoc jeste malej o nejakej ten centimetr povyroste, jestli bude snih, tak stejne jezdit nebude moct hned a na jare si myslim, ze uz nebude mit zadnej problem dosahnout v podstate z cehokoliv z tech mensich 🙂

verusinek
autor
2. říj 2011

@majatob
@smardik holky moc díky

@majatob máš pravdu, ještě povyroste, ale pochybuji, že o nějakých 10cm, aby na to v pohodě dosáhl....

verusinek
autor
2. říj 2011

@smardik tak jsem koukala na ty videa a docela mě zaujalo to puky....

mamkamarketa
2. říj 2011

my teda mame first bike,syn na nem jezdil od cca 90-92cm 😵 je lehounke a podle me jedno z nejlepsich na trhu 🙂

apollo11
5. dub 2012

Obnovuji.. chci se zeptat, od jakého věku vaše děti ovládaly odrážedlo tohoto typu (fb, yedoo, kettler, jd..). Vím, že je to individuální, ale zajímá mě, jestli už třeba kolem těch 2 let. Uvažuju o něm - malá bude mít 2 v červnu, vysoká je, těch 90 cm asi mít v létě bude, ale je spíš opatnější co se týče pohybu.. Jenže plastová motorka se nám teď rozbila a nechce se mi moc kupovat další, když je v plánu tohle. Nevím, jestli ho pořizovat už teď nebo ještě počkat..

ined77
5. dub 2012

@apollo11 ...náš malý začal jezdit na něčem takovém v necelých 2,5 letech a naučil se hned 😉 .

sicinka
5. dub 2012

Ahoj, taky mám červnového ale o rok staršího a kupovala jsem ho k 2 narozeninám a nevyužil ho vůbec. Pak byla zima a teď to na něm zkouší a zatím se mu moc nevede. Máme odrážedlo davídek a dle mého je na něj težké a hůř se mu ovládá takže o něj zatím mo czájem nemá. Taky na něj byl malej 90 cm má teď, jinak pohybově nadaj na enduru lítá jak drak od roka, ale tohle mu zatím moc nejde a ani ho to nebaví. Buď ho zkust někde pucit nebo bych koupila ojetou motorku a pockala.

apollo11
5. dub 2012

@ined77
@sicinka díky. Právě myslím, že ty 2 roky jsou minimum a málo dětí to zvládá takhle brzo (a spíš kluci, co tak slýchám 😉 ). Já bych ho koupila už teď a eventuálně bychom ho pak schovali, kdyby jí to nešlo, ale zas nechci, aby si to neúspěchem znechutila, musí to prostě přijít v pravý čas, aby z něj hned měla tu radost 🙂 což budou asi spíš ty Vánoce, kdy bude mít 2,5. Tož jdu asi kupovat další enduro, chjo.. 😅

ined77
5. dub 2012

@apollo11 ....dobrý nápad je někde si to zkusit půjčit a pak se rozhodnout.U nás to tak shodou okolností téměř bylo..teda my už ho měli koupené, ale ještě nevybalené, ale měl to nějaký chlapeček na hřišti a malý se na to hrnul a tam jsem viděla, že by mu to šlo, tak jsme to vytáhli 😉 .Jsou děti co ve třech letech šlapou samy na kole...ale moc jich není..Nás malý na motorce řádí dodnes...ta sice už teda drží silou vůle, ale proti gustu....převeleli jsme totiž na kolo a moc mu nejde šlapat 😝 😉 ...tak zdrhá k motorce, neb odrážedlo máme pokažené ☹ .A navíc si myslím, že by byl i problém s výškou, my měli sedlo co nejníž to šlo a dosáhl tak tak a to měl víc jak 90cm.Nevím už přesně kolikátka to odrážedlo naše je, ale vím, že jedno z nejnižšších.

ined77
5. dub 2012

@apollo11 ...máme tohle, akorát modro bílé 😉
http://www.sport-live.cz/detska-odrazedla/odraz...

apollo11
5. dub 2012

@ined77 Koukám to je hodně lehoučký, viděla jsem spíš od 3,9 kg.. Ale není tenhle JD Bug až od tří let (nebo je to jiný typ)?

A pravda, motorka se neztratí 🙂 Aspoň mám ještě čas na výběr.

ined77
5. dub 2012

@apollo11 ...a víš že nevím....říkám, malý na tom jezdil od těch 2,5 let a bez problémů.jen teda ten přídavný šlapací mechanismus je nic moc.my teď kupovali normální kolo 12', ale odrážedlo ještě užije krásně mladší 😉 .
jinak k váze...lehké je, to ano...no jako pronese se, že...když prcek odevzdá, že už nemůže, ale to i motorka 😉 😀

p.klara
13. kvě 2012

@apollo11 máme stejný problém... malé budou v červnu 2... od některých maminek mám zkušenosti, že děti začaly jezdit ještě před 2.rokem a v pohodě.... dobře se naučili.. a v necelých 4 už drandily v pohodě na kole.... zkoušeli jsme v pátek v obchodě yedoo a toho jd... a musím říci, že lépe se cítila na tom yedoo, přišel mi nižší a není takový mohutný... na tom jd nedošláhla na zem celými ťapkami a tak asi neměla moc jistotu... takže budeme asi objednávat yedoo

dana3262
13. kvě 2012

Máme first bike. Synovi chvíli trvalo než si Ho pustil k tělu, ale určitě neměl 90cm. Myslím, ze to může mít tak ted a už by ten zmensovaci adaptér nemusel mít.

apollo11
14. kvě 2012

@p.klara jak jsem měla před měsícem pocit, že by to ještě nedala, tak teď myslím, že kolem toho 2. roku už by to mohla zvládat, udělala docela skok v obratnosti a na motorce jezdí suverénně, se zvednutýma nohama a podobné vylomeniny 🙂 ale nelituju, že jsme v těch 22m koupili ještě enduro, není to zas taková investice a vyřádí se na tom. Yedoo plánuju taky koupit v brzké době, taky podle všech parametrů asi zatím vede 😉

hhaann
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
25. lis 2013

Ahoj @verusinek @hhaann @apollo11 @dana3262 @p.klara @ined77 @sicinka @smardik @mamkamarketa @majatob a ostatní maminky 🙂

mohly byste se svými zkušenostmi týkajícími se Odrážedel přispět do naší koníkovské Wiki knihovničky, kterou si tady tak nějak pospolu všechny tvoříme a zpětně využíváme? 🙂

Vy se do ní můžete zapojit tak, že svou radu, tip, zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/odrazedlo/ a pomůžete tak ostatním maminkám, které právě pokukují po nějakém odrážedle a hledají ten správný!

Děkuji Vám, že svou zkušenost vložíte a pomůžete 🙂
Mějte se fajn.
Janča

PS: Zapojit se svou zkušeností, příběhem a nebo i doplnit článek může každý! Knihovnička je otevřena vždy a všem 🙂

johanuse
31. bře 2014

My jsme synovi koupili toto odrážedlo http://www.radicalsport.cz/odrazedlo-bellelli-d... , je lehké a syn vypadá spokojeně 🙂

tamarila
31. bře 2014

Jednoznačně doporučuju First Bike. je jedno z nejnižších, lehounké a dcera na něm jezdí bez problémů (před týdnem jí byly dva roky, jezdí asi měsíc). Taky jsem dlouho vybírala, a toto mi vyšlo nejlíp. A určitě nemá 90 cm a dosáhne bez problémů.

krystalka
31. bře 2014

My měli tohle http://yoopy.cz/detske-odrazedlo-kolo-jd-bug-bi... - začínal na něm asi ve 2 a třičtvrtě...bylo lehounké, dobře se mu na něm jezdilo, nedala se protočit řídítka kolem dokola... jezdil na něm hodně a pak jsem ho ještě v super stavu prodávala 🙂

hadriena
14. dub 2014

Řešením by pro mohlo být kvalitní německé odstrkovadlo Puky Pukylino http://www.skibi.cz/detske-odstrkovadlo-puky-pu.... Je určené pro děti od jednoho roku věku a 75 cm výšky. Odstrkovadlo má měkčená plastová kola s bezhlučným chodem, anatomické sedlo a řídítka s neklouzavými gripy. Synovec si za zatím nestěžoval a to je celkem sportovní lata 🙂

tobihosue
17. dub 2014

Jéé, holky, jak tak koukám tady na tu diskuzi, tak mi přijde, že máme dítě obra... :D V roce a půl měl přesně 90 cm, takže si myslím, že by teď v červenci, až mu budou 2 roky neměl mít problém... Jen uvažuji nad tím, jaké... Ale zatím mi nejlépe vychází buď Yedoo tootoo C, nebo Skibi Collection.. No, tak uvidíme.. ještě máme trochu času na rozmyšlenou... 🙂

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pindruzka
16. črc 2014

my mame puky a spokojenost největší, opravdu syn dosahl i v tech dvou letech co ho dostal a mohl zacit hned jezdit. na odrazedle by mely dosáhnout celym chodidlem. jsme s nim spokojeni, je kvalitni, urcite vydrzi i na další deti 🙂
http://www.neobycejne.cz/Puky-c2_169_2.htm

alenamalenam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz