Odrážedlo pro dvouletého, prosím o rady

blahova_andrea
14. črc 2013

Ahoj maminky, babička se malému rozhodla pořídit dárek, ale neví si rady s výběrem a já jí zatím nedokážu nasměrovat, tak prosím o rady. Chtěla bych, aby nebylo takové to dřevěné, aby bylo co nejlehčí, na značce nám nezáleží, spíš na kvalitě a ceně. Co se značek týká, tak jsem slyšela, že super je First Bike, ale je drahý a Lídl prodává nějakou jeho dobrou kopii za půlku, ale vůbec netuším jak se jmenuje a jak často se v Lídlu prodává. Jestli je tam jednou za rok 5ks, tak je to asi zabité. Budeme stejně asi sázet na nějaký bazárek, ale když ani nevím pod jakým názvem ho hledat... ☹ Budu ale kromě této informace ráda za každý tip 😉 Díky moc.

veruska007
14. črc 2013

My koupili mladšímu dřevěné odrážedlo, bylo v akci za 550,- (normálně stojí dvojnásob) a super. Je mnohem lehčí, dobře se s ním jezdí. Prcek to zatím moc neumí, ale myslím, že na to určo brzo přijde 😉. Můžu doporučit.

sabuse1
14. črc 2013

my teď koupili synovi to nejmenší puky a je super, stálo 1.800,- a rozjezdil se hned jak na něj sedl🙂

zanet2009
14. črc 2013

Já osobně mám nejlepší zkušenost s tím to odrážedlem: http://www.hrackyeuro.cz/hrackyeuro/eshop/7-1-D.... Malá na něm jezdí od 2 let a super(vystřídali jsme jich několik a tohle je pro nás nejlepší).
Já osobně bych 2-leté dítko na to odrážedlo typu kola nedala(ale je to můj názor).

copa
14. črc 2013

taky máme Puky a spokojenost největší 🙂 rozhodlo i to, že má sedadlo nejníž ze všech dostupných na trhu

gletnulka
14. črc 2013

Puky mi příjde pro dvouleťáka dost malé..Syn má kolena u řídítek. First bike je topka, protože je opravdu lehounké a má dobrou geometrii. Koukala jsem teď na bazárcích a dá se sehnat i za 1200,- ještě v záruce 2 roky. Pak jsou různé modifikace first biku, ale už jsou samozřejmě jiné, hlavně co se váhy týče. Vybíráme podle materiálu, jestli má brzdu, nafukovací kola a jak je nastavitelné (řidítka, sedlo). Ale bez vyzkoušení jak se na tom malému bude sedět bych rozhodně nekupovala žádné.

tkanicka
14. črc 2013

my chtěli yedoo too too C, ale neměli naši vybranou barvu, tak jsme vybrali yedoo fifty A a spokojenost, malá se tím zatím tak postrkává, střídáme pořád s endurem, co dávala @zanet2009, ale "kolo" je lákavější. Je celkem lehké a hlavně za přijatelnější cenu než first bike. A jsem ráda že nemá brzdu, aspoň ji nerozptyluje

krystalka
14. črc 2013

Ahoj, my měli koloodrážedlo JD Bug, kupovali jsme ho myslím ve Sportisimu asi za 1100,- a je super 🙂 , je lehoučké, skladné, má blatníky i ruční brzdu na řídítkách (a dokonce na zadní kolo, ne na přední, takže nepřelítával dopředu, když prudce zabrzdil, jako teď u kola 😒 ). Jezdilo se mu na něm super - ještě v prodejně na to sedl a i když to měl poprvé v životě v ruce, tak hned ujížděl po krámě 🙂. My ho ale kupovali tedy někdy před 3.rokem, do té doby řádil na té největší plastové motorce.

zuny
14. črc 2013

my máme ty odrážedla umělohmotná, asi za 400 Kč/ks, je lehoučké. Existuje označení 1, 2 a 3. Pro dvouletého teď máme dvojku, ale jezdí i na té jedničce. Pro staršího jsme minulý rok koupili First Bike (JD Bug)- doporučuju až od těch třech let, dřív moc neudrží rovnováhu, je to přece jenom jen na dvou kolech, odrážedla mají tři kola. Kluci jsou narození v květnu a starší syn loni na First Bike jezdil celý jaro a léto, na podzim dostal kolo a do zimy se ještě naučil na tom krásně jezdit.

aajda
14. črc 2013

Tak my malé enduro od roka, Puky Wutsch taky od roka. Pak jsem vyměnila s kámoškou malé enduro za velké. A k druhým narozkám dostala First Bike a od té doby na nic jiného ani nechce, rovnováhu držela krásně už druhý den. Navíc Puky už její stejně dost malé.

wlenka
14. črc 2013

Jednoznačně odrážedlo puky. Nemůžeme si vynachválit. Malá z něho přešla rovnou na 16tku kolo bez bočních šlapátek. Naprosto držela rovnováhu.

ev.ka
14. črc 2013

Těžko radit, každé dítko je jiné... doporučuji půjčit si různá odrážedla, např. na hřišti a vyzkoušet. . Některé děti jezdí na motorce - pevném vícestopém odrážedle typu Enduro apod, sotva začnou chodit (např náš syn ještě pořádně nechodil, ale jezdit na enduru uměl), a jiné ještě ve dvou letech na pevném odrážedle jen tak posedávají, nic jim to neříká a sotva je člověk namotivuje se trošku odrážet...Pak bych se zařídila podle toho, jak se k tomu prcek bude mít. Aspoň budete vědět, jestli vybíráte mezi pevnými nebo jednostopými. V případě jednostopých je důležité, aby prcek dosáhl ze sedadla obouma nožkama na zem. Např. náš syn má narozeniny v srpnu, na Enduru jezdí už od roka a sotva vidí odrážedlo typu kolo, tak se k němu hned hrne a chce si ho vyzkoušet. Pro nás tedy jasná volba a budeme kupovat jednostopé a jelikož je docela malý, tak potřebujeme max. 30 cm sedadlo od země. Tutíž se náš výběr zůžil na pár modelů. (Puky LRM, Strider a Frist bike),,, docela jsem si o tom početla zde: www.neobycejne.cz

pettule
14. črc 2013

Určitě jak píše ev.ka každé dítko je jiné. Někdo odrážedlo miluje, někomu to vůbec nic neříká. Takže i podle toho bych do odrážedla investovala. Prcek dostal k druhým narozením First Bike a investice rozhodně nelituji. Hned druhý den jezdil naprosto super, takže myslím, že od dvou let naprosto ideální. A jezdil každý den, takže využito opravdu naplno. A teď ho bude mít dcerka, takže u nás opravdu využití first bike našel. Takže za mě opravdu toto odrážedlo. A jak psala getnulka i na bazárku se dá koupit za slušný peníz a pak ho jistě zase dobře prodáš 🙂.

sarihy
14. črc 2013

Už starší dcera drandila na Yedoo Too-too..a teď na něm už 4 měsíce jezdí ta mladší...poměr kvalita/cena super, spokojenost veliká. Mladší dcerka na něm začala jezdit při výšce 87cm a 12kg a zcela v pohodě...

j.kriv
14. črc 2013

Starší dostala k 2. narozkám First bike a nedám na něj dopustit, naučila se i pěkně používat ruční brzdu. Příští rok ho dostane mladší a starší přejde na kolo. Teď mladší jezdí na plastových odrážedlech a jde jí to. To odrážedlo z Lidlu co vypadá jako First bike jsem si prohlížela a nekoupila bych, vypadá sice kvalitně, ale kola jsou tvrdá a sedátko taky, při jízdě terénem, i mírným, podle mě bude nepohodlné. U koloodrážedla u mě rozhoduje 1) hmotnost (kovová jsou docela těžká), 2)nafukovací kola, 3)tvar sedátka a materiál, 4) přítomnost ruční brzdy (jede to dost rychle a brždění nohama už pak nestačí. Takže pokud bych nechtěla investovat do nového FB, beru určitě bazarový, pak se dá i dobře prodat 😉

lucieandrlova
14. črc 2013

Připojuji se k ostatním, že hodně záleží na pohybových vlastnostech dítěte... A také rozměrech. Dcera má 2 roky až za měsíc a už jezdí na First biku. Ale máme adaptér a i tak jsme museli počkat, až doroste min. na 86 cm... A to už má "jízdní zkušenosti". První měla v 1 roce plastové odrážedlo psa, kterému nezatáčí řídítka a jezdí se jen rovně. U toho se naučila stabilně stát a chodit a odráźet. Potom hned přešla na plastovou motorku (tu nejnižší) a na té se naučila zatáčet. A na ní jezdila i ven. Teprve až potom se začala učit na First biku. Co se týče výběru, souhlasím s ostatními, že to musí dítě vyzkoušet. My jsme malou vzali na veletrh, kde byla odrážedla pohromadě a některé ji vůbec nezaujala ... Také jsem četla recenze na internetu, např. http://www.nakole.cz/clanky/566-velky-test-dets... a na you tube jsou hezká videa s různými odrážedly. S jinými nemáme zkušenosti, ale s First bikem jsme moc spokojeni. Stabilitu udržela bez spadnutí už po první vycházce ven. Ale za předpokladu - viz začátek. Pokud není na nové, odrážedla se už běžně nabízejí na bazárku. Tak hodně štěstí s výběrem!

wendy_
14. črc 2013

Tak za mne Puky (syn ma toto http://www.cyklo-hracky.cz/dtl-odrazedlo-s-brzd... , ale delaji vetsi i mensi). Je to zatim jedine odrazedlo, ktere ma i vyskove nastavitelna riditka (alespon, co vim) a potom taky super je to vykrojeni ramu. Syn si tam da nohy, kdyz jede z kopce.First bike je sice o 1,4 Kg lehci, ale to je asi jeho jedina vyhoda oproti Puky. Deti to na jizde nepoznaji, jen rodice, kdyz musi nosit. Ale ja malymu vzdy rikam, chtel jsi jet na kole, tak se o nej postarej.

frami
14. črc 2013

Taky připojím svůj názor. Skutečně hodně záleží na velikosti dítěte. Můj syn je prcek, když mu bylo něco málo přes 2 roky už jsem pro něj chtěla koloodrážedlo, vybrala jsem yedoo too too, ale byl na něj pořád moc malej, 3000 za first bike jsem odmítla dát, cena se mi zdá přemrštěná, a jediné jiné odrážedlo, které by můj syn mohl mít byl strider, pořád jsem váhala, protože jsem chtěla nafukovací kola, brzdu apod. Teď jsem ráda, že jsem do něj nakonec šla, syn se na něm naučil během půl hodiny a i přesto, že není extra nadaný na pohyb, spíše naopak jezdil jak drak, v terénu, na skokánku.... Super jsou tam ty "odpočíváky" na nohy, syn si na to přišel sám, jak to využít. Kolo je lehounký a vůbec nevadí, že nemá brzdu ani nafukovací kola. Velice pěkně je to popsané na www.neobycejne.cz, plně se s tím ztotožňuji. A ještě dodám, že synovec je o půl roku mladší než syn, švagrová taky chtěla yedoo, tak ho koupila, i přesto, že synovci chyběli 3 cm, že to prý nevadí. Musím říct vadí a hodně. Prostě nejezdil, a to pohybově je na tom mnohem líp než můj syn. Pak si půjčil našeho stridera a jezdil krásně, babička to nevydržela a koupila mu ho taky. Takže yedoo stojí nový v garáži a kluci na něm nikdy nejezdili, ani teď když už jsou větší a v poho na něj dostanou. Ale musím říct, že strider stál 2100,-. což taky není málo a dost jsem přemýšlela, ale teď opravdu nelituji. A věřím tomu, že i díky odrážedlu se syn naučil jezdit na kole bez koleček za 10 min. Jednou jsem s ním oběhla ulici, a pak už jel sám.

antarres
15. črc 2013

My máme pro dvouletou dceru odrážedlo motorka Cross, First bike je pro starší, máme tu verzi z Lidla, když tam půjdete hned ráno v 7 hodin, tak ho seženete, když ho kupoval manžel, tak stáli 3 nakupující s odrážedlem u pokladny. Bylo to loni a letos někdy v březnu. Tak to chce sledovat letáky, stálo 999Kč. Ta Motorka cross stojí kolem 350Kč a je nejstabilnější, měli jsme půjčené i to, co uvádí zaneta2009, ale nám přišlo hodně nestabilní a malá z něj padala... Tak to stojí za úvahu, ale asi bych brala tu Mo´torku cross, měly jí obě moje dcery a synovec a super, ono je to stavilní díky 2 kolům, která jsou vpředu...
Firts bike z Lidlu jsme kupovali až ve věku 3 roky a 4 měsíce, malá ihned sedla a přišla na to, jak jezdit, půl roku na to začala sama jezdit na kole...Takže určitě nelituji, ale nedávala bych tolik peněz, koupila bych to z Lidla, měla ho starší dcera a mladší už si na něj brousí zuby 🙂 Máme tu teď v oběhu first bike, motorku cross, koloběžku a ještě normální větší kolo, tak jsme tu jako ve vozovém parku, ještě máme elektrickou motorku, starší dcera vozí tu mladší a pak ještě šlapací traktor s vlekem, takže odzkoušeno máme opravdu hodně věcí... 🙂))

lucinka_jirackova
15. črc 2013

My pořídili synovi ve dvou letech odrazedlo yedoo nemůžu si stěžovat 🙂

jennyska
25. lis 2013

Ahoj @lucinka_jirackova @antarres @frami @lucieandrlova @j.kriv @sarihy @pettule @zuny @sabuse1 @veruska007 @wendy @ev.ka @wlenka @aajda @krystalka @tkanicka @gletnulka @copa @zanet2009 @blahova_andrea a ostatní maminky 🙂

mohly byste se svými zkušenostmi týkajícími se Odrážedel přispět do naší koníkovské Wiki knihovničky, kterou si tady tak nějak pospolu všechny tvoříme a zpětně využíváme? 🙂

Vy se do ní můžete zapojit tak, že svou radu, tip, zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/odrazedlo/ a pomůžete tak ostatním maminkám, které právě pokukují po nějakém odrážedle a hledají ten správný!

Děkuji Vám, že svou zkušenost vložíte a pomůžete 🙂
Mějte se fajn.
Janča

PS: Zapojit se svou zkušeností, příběhem a nebo i doplnit článek může každý! Knihovnička je otevřena vždy a všem 🙂

kaculinek1
25. lis 2013

My ke druhým narozkám koupili Puky od 2 let (je to kolíčko bez šlapek) a jsme moooc spokojeni. Malý také🙂 Je to kvalitní kolo a váží něco málo přes 3 kila.

zazana81
25. lis 2013

Naše malá dostala ke druhým narozeninám Puky LRM, kupovali jsme na www.neobycejne.cz, kde je spousta odrážedel k mání a k tomu i rady, fotky dětí na těch odrážedlech, že si člověk může udělat představu, testy ...