Odrážedlo/tříkolka pro 18měsíční dítě, poraďte

fideho
14. bře 2014

Dobrý den, poradili byste mi prosím ze svých zkušeností, co pořídit pro 18 měs dítě - zda tříkolku se šlapátky nebo nějaké odrážedlo (myslím tím samozřejmě na venkovní použití)? Co jste svým dětem v tomto věku pořizovali? Vím, že tříkolka dítěti moc nepřinese krom nácviku šlapání, narozdíl od odrážedla (nácvik stability). Někteří mě ale od odrážedla zrazují, že mi na něm bude dítě z kopce nekontrolovaně ujíždět... S čím máte dobrou zkušenost Vy? (Pozn. Vím, že se zde již mnohokrát tříkolky a odrážedla řešily, ale odpověď pro sebe jsem v těchto diskuzích nenašla, proto zakládám tuto.)

konidana
14. bře 2014

@fideho Odrážedlo! Ujíždět bude podle toho jak moc je opatrné nebo ne:D Spíš rychle zničí každé boty:D - i když i to je dítě od dítěte jiné. Málokteré 18m dítě se naučí šlapat. To se děti většinou naučí nejdříve mezi 2. a 3. rokem, spíš později.

fideho
autor
14. bře 2014

@konidana No jo, boty, to mě nenapadlo 😀 A to odrážedlo by asi mělo být nějaké stabilnější - jako tříkolka...? Nebo už 1,5 roční dítě zvládne odrážedlo o dvou kolech? Nemám to bohužel kde vyzkoušet... Díky.

luccess
14. bře 2014

My zrovna jezdíme na odrážedle, ale jenom té motorce plastové. Máme i odrážecí kolo, ale nedosáhne ještě na zem. Ale na motorce lítá jak drak. 🙂 Šlapání ještě nee, to je brzo.

konidana
14. bře 2014

@fideho Nejlepší je klasická plastová motorka- ta co má vzadu dvě kolečka. Časem, až dosáhne, tak odrážedlo-kolo.

nikollita
14. bře 2014

My máme odrážedla dvě, jedno plastové autíčko a druhé motorku. Boty zničené nejsou, většina výrobců na to myslí, a tak jsou pogumované špičky bot, takže to je ok. Co se týče ujíždění, záleží, jak si dítko vychováš 😀 Můj syn má pud sebezáchovy, takže z kopce sám od sebe brzdí (aniž bych mu říkala), do cesty nejezdí (ví, že může jen po chodníku, po cestě přece jezdí auta 😀) a na povel STŮJ okamžitě zastaví a čeká 🙂

lucieandrlova
14. bře 2014

@fideho Nejlepší je začít na motorce (my jsme měli enduro mini), aby se dítko rozjezdilo... Ale nezůstávat na ní dlouho (není vhodné zdravotně a děti po 2 roce na tom docela řádí a jsou úrazy). Na odrážedlo - "kolo" jsme přešli ve 22 měsících. Máme First bike a s adaptérem máme vyzkoušeno min. výšku dítěte 85 cm. Dcera neujížděla... Je to jak psaly holky o opatrnosti dítěte a taky o poslušnosti (se mnou dcera jede, popojede dopředu a jsme dohodnuté, že počká v parku u dalšího sloupu. A když jde s tatínkem, tak je drzounek a jede a jede... A tatínek pádí za ní z kopce... 😉 )
Tříkolku mít ani nebudeme. Byla u nás na kontrole rehabilitační pracovnice a doporučila přejít na jaře (tedy před 3 narozeninami) na normální kolo. A je fakt, že dcera už teď (2,5 let) na odrážedle zvedá nohy (jak Hurvínek 🙂 ), tak je čas začít s kolem... 🙂

lucifereeek
15. bře 2014

my máme tříkolku s vodící tyčí, ta je od 10m, pak se dá předělat jen na tříkolku kdy sama bude šlapat a jezdit, má i dětské odrážedlo autíčko, aby si nacvičila odrážení a ježdění, pak kolem 2,5let bych chtěla pořídil odrážedlo yedoo too too a pak už asi rovnou kolo.

fideho
autor
15. bře 2014

@luccess @konidana @nikollita Díky za rady! No určitě to bude o tom, jak dítě vycvičím, jen mám tu nevýhodu, že syn moc pud sebezáchovy nemá a je to už teď hrozný provokatér - prostě zkouší, co mu projde... Tak budeme muset přetrpět pár scén a naučit ho, že bezhlavá jízda mu teda neprojde 😀

@lucieandrlova Díky za konkérní tipy! Dívám se, že jste přesně o rok před námi - syn má teď 1,5 roku. Tak asi začneme taky nějakou tou motorkou, i když odrážení už nacvičené má - má doma odrážecí autíčko. Ale first bike bude muset ještě počkat, uvidíme do kdy - syn je docela prcek, teď na 18měs kontrole měl 78cm, takže asi není šance, že by dosáhl na zem... Uvidíme, jestli to přijde na řadu na konci léta, nebo až příští jaro...

@lucifereeek A zvládá malá už sama šlapat? O takové tříkolce jsem zprvu uvažovala, ale malý má už teď 18měs, takže už bychom tu tyč možná ani nepotřebovali. Jen mám obavy z toho šlapání - jak mě tady varovaly jiné maminky. Jinak yedoo too too vypadá dobře! Ža by Ježíšek na příští jaro? 😉 Jen nám na něj chybí ještě přes 10cm výšky, tak nevím, jestli to do toho roku malý dá 😀

lucifereeek
15. bře 2014

@fideho ne zatím ji pořád vozím, šlapat jsem ji ještě neučila, ale chystám se na to, ale myslím že v 1,5 roce ti šlapat určitě nebude sám. No malá právě měla v 18m 81cm, takže nám taky chybí ještě 9cm, protože je to od výšky 90cm, ale uvažuju, že bych ji to koupila na Vánoce a příští rok v březnu už by podle mě mohla mít tu výšku 🙂

bjoucik.15
16. srp 2014

@fideho ahoj, pročítala jsem si diskuze a chtěla jsem se zeptat, jak jste to vyřešili s tím kolo-odrážedlem? Já chci kupovat dcerce ke 2 narozkám v zimě, a zkoušeli jsme First bike (vůbec nedošáhla na zem,bez adaptéru) a yedoo too too C a tam dosáhla na zem,ale byla taková nesvá. To na FB chtěla ujíždět kdyby mohla 😀 máme 19m a 80cm, takže ještě něco asi dorosteme. V tom březnu,kdy jste sem psali příspěvky děti měli 18m, takže podobně jako my.O kolik cm syn od té doby povyrostl??

fideho
autor
17. srp 2014

@bjoucik.15 Ahoj, my jsme zatím kolo-odrážedlo nakonec nepořídili... Zjara na to byl syn ještě moc malý, takže jsme skončili jen s plastovou motorkou, se kterou se vyřádí ještě i teď, i když už z ní pomalu vyrůstá. Uvažovali jsme koupit kolo-odrážedlo ke 2.narozeninám, které má za necelý měsíc, ale vzhledem k tomu, že se nám v té době narodí druhý drobek, tak jsme se na to vykašlali - nebudu mít sílu jezdit s hlubočákem a ještě ho hlídat na kolo-odrážedle... Navíc mám strach, aby z toho do jara nevyrostl, takže mu to asi koupíme až na jaře "jen tak", kdy bude mít 2,5 roku. Jinak syn je spíš prcek - v 18m měl sotva 78cm, teď má cca 83cm, což je pořád na first bike málo.

krystalka
18. srp 2014

@fideho - my jsme synovi kupovali kolo-odrážedlo (JD Bug) v necelých 3 letech a užil ho ještě dlouho....jinak od 15 měsíců měl tu nejmenší plastovou motorku, pak jsme koupili tu větší...pak přešel na to kolo-odrážedlo a ve 4 letech dostal tu kovovou skládací koloběžku, v necelých 5 vzal konečně na milost klasické kolo, už bez koleček a hned nato si přál k narozeninám velkou koloběžku s nafukovacími koly 🙂 ....a někde mezitím jsme ještě měli od známých takovou tu velkou kovovou tříkolku se šlapkami uprostřed, ne tu se šlapkami na předním kole, na těch se skoro nedá jezdit, ty jsou spíš tak místo golfáče, aby dítko rodič tlačil na tyči, ale ušlápnout se to moc nedá.... takže my jsme vystřídali snad všechny možnosti, přemýšlím, co bude na řadě příště - čtyřkolka? 😀 😀

bjoucik.15
18. srp 2014

@fideho děkuji za odpověď...jo tak drobek je i dcerka. Dneska jsme se byli podívat na First Bike s adapterem a byla na špičkách,takže stále vysoké. A vůbec jí to nezajímalo,našla si tam koloběžku a chtěla jen tu :( snad jí to chytne až to kolo dostane a nebude ovlivněná koloběžkou 🙂

limpopocz
19. srp 2014

Máme v nabídce jezdítka od 12-36 měsíců - Dětské hrající jezdítko 3v1 Baby Mix green-nyní v zelené a modré barvě. Dětská tříkolka se zvonkem Milly Mally Boby New- ve více barvách vhodná pro děti od 6ti měs. do 3 let.