Odstrkávadlo pro nejmenší děti. Existuje?

belucie
26. říj 2007

Ahoj zkušené maminy!
Sháněla jsem odstrkávadlo pro svého synka pod stromeček a zjistila jsem, že snad neexistuje pro menší děti než jednoroční. Je to vážně tak? Myslela jsem, že se vyrábí třeba nějaké malé, lehké autíčko pro děti, které už sedí, ale třeba nechodí? Nevíte, jestli se to dá sehnat? A je to vůbec reálné, aby na tom jezdil třeba 7-měsíční špunt? Díky za odpovědi 😉

ronie
26. říj 2007

jesi neexistuje tak díky bohu 🙂

belucie
autor
26. říj 2007

Ahoj Ronie, pročpak?

ronie
26. říj 2007

proč by malinké mimčo mělo být strkáno do takovách šíleností, když ještě nechodí a neběhá?Dyť by se na tom ani neudrželo 😝

belucie
autor
26. říj 2007

To si nemyslím, my jsme se teda fakt vyblbli na takové té klasické motorce, myslím, že se to snad líbí každému dítěti...s chozením to nemá nic společného, tam je přece ta váha rozložená a není jen na nohách. Pokud by se na tom neudrželo, tak to je jiná. To je ale otázka, já nevím, co dokáže takhle staré dítě, proto jsem založila tuhle diskuzi. Každopádně díky za názor 🙂

ronie
26. říj 2007

Dyť to je přeci autíčko nebo motorka, kterou si má dítě obsloužit samo a ne že ho do toho nekdo posadí a přidržuje-je to stejný princip jako u chodítka-zatěžuje se nepřiměřeně páteř a ještě je to nestabilní-oni vědí proč to je od roka(ale maj napsat od doby kdy dítě chodí samo a stabilně což většinou ani ještě v roce není)

ronie
26. říj 2007

rozhodně si nemyslím, že je to špatná věc a děti to baví, ale musí k tomu mít fyzické předpoklady. Takže dárek dobrej, ale nechala bych ho pár měsíců ještě ve skříni.

belucie
autor
26. říj 2007

Nechápu čím se ta páteř zatěžuje? Vždyť tam to dítě sedí...To jako nemůžu takhle staré dítě posadit třeba na sáňky do takové té ohrádky, protože si tam samo nevleze?

ronie
26. říj 2007

jsou 2 různé způsoby sezení-sezení na zemi a sezení v té poloze jako je v případě motorky(tam mu v opoře nepomáhají nožičky). Pokud si dítě samo sedne tak ho můžeš posadit do sáněk(tam sedí jako na zemi), ale na motorce se musí snažit, aby nespadlo a navíc je samozřejmě těžiště úplně mimo a a páteř se samozřejmě zatěžuje(protože vše musí vrovnávat zádovými svaly) a v neposlední řadě to, že se dítě odstrkuje, když ještě nemá nacvičený správný stereotyp chůze, tak se může stát, že bude chodit špatně-to je stejné jako u chodítek. Ale já si myslím, že tahle malé dítě se spíš bude bát. No je to tvoje věc 😉

jana.1
26. říj 2007

belucie, to si děláš srandu neé? 😀 😀 😀 tobiáškovi budou v prosinci 4 měsíce.. no i kdyby 6 nebo 8, že jo.. 😀 😀

pussy
26. říj 2007

Ahojte,přesně tak!Dítě,které nezvládá chůzi samo nemá na takových věcech co pohledávat.Není to pro jeho motorický vývoj zdravé a navíc se toho taky může bátm,nám jetaky občas nepříjemné když si najsme ještě jistí v kranflecích.Papa

jana.1
26. říj 2007

samo se rovněž nedoporučují ani chodítka apod.
psychomotorický vývoj (v pdf) např. zde: http://www.solen.cz/pdfs/ped/2004/06/07.pdf

ronie
26. říj 2007

🙂 😉

mikca
26. říj 2007

já mylsela že to cheš do budoucna a ty ho na to chceš dávat ted??? to snad ne...
nejen že oděláš záda jemu, ale sobě, jak budeš k němu skloněná vždyt to bude pro něj široké.....řekla bych že to je protarší děti
nám se osvědčilo autíčko, ale dostal ho asi před dvěma měsícema a ještě ted na něm moc sedět neumí, padá z něj, když se snaží odražet...

belucie
autor
26. říj 2007

No holky dobře, tak jste mě přesvědčily...necháme to až k 1. narozeninám. Samozřejmě, že jsem ho tam nechtěla dávat ve 4 měsících, ale tak v 7-8. Ale mezitím nic nemá, tak mi to přišlo jako dobrý dárek od babičky pod stromeček...Jani díky za odkazy.

kacka79
26. říj 2007

No já bych taky pro tyhle " opičárny" nebyla.. až začne aspoň lézt tak možná.. ale chodítko rozhodně kupovat nebudeme. Fífovi jsou 4 m a vidim, že v půl roce určitě lézt nebude, myslim že ani sedět sám..