Ohrádka na hranie. Oplatí sa to?

aninna88
22. led 2010

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Neviem či mám kúpiť malej na hranie ohrádku, či sa to oplatí, či sa Vám v nej hrávajú, alebo hrávali deti, lebo väčšinou to používajú na odkladanie hračiek vraj tam detičky moc nechcú byť. Keby som ju už kupovala tak by som kúpila tú väčšiu 1m*1m. Rozmýšľam nad ňou preto, lebo bývame v rodinnom dome a na prízemí nemáme dvere a malá všade lozí. Ďakujem

evii
2. bře 2010

My ohradku mame a je super.Kupili sme vacsiu 120x120cm a hravame sa tam spolu.Hravali sme sa na deke,ale z deky mi utekal a nechcel sa so mnou hrat s hrackami,pretoze videl kooopec inych veci napr.zastrcka,dvd prehravac,kvetinka na stoliku....V ohradke sa mu paci a velakrat sa tam zahra aj sam...Takze mi urcite za ohradku hovorime ANO

misi78
2. bře 2010

My mame ohradku pujcenou sice malou ale na odlozeni, kdyz jde clovek na wc nebo povesit pradlo poslouzila. Bohuzel ted malej zjistil ze kdyz se do ni opre tak se s ni da krasne chodit 😀 No asi uz ji zrusime ale muzu jen doporucit.

brusinka.pusinka
2. bře 2010

My máme ohrádku a měla jsem i před 15 lety je to skvělý pomocník, Viz umít okna jít na Wc, Vysát a nebo jak jdete pro poštu ke dveří. Když nechám na zemi staví se a bojím se že upadne a může si ublížit. Postýlka není tak velká aby si v ní začla pohodlně hrát 😉 a hlavně postýlka u nás slouží jen na spinkání né na hraní 🙂 Za mě ohrádku jako pomocníka ANO 😉

lamarika
2. bře 2010

Taky jsme měli ohrádku a můžu jenom doporučit. Jak píše brusinka, tak taky v postýlce se u nás hajá a v ohrádce se hraje. Akorát už jsme ji museli zrušit, malej už v ní nechtěl být.

alti
2. bře 2010

U prvního dítěte jsem neměla, u druhého jsem podědila po švagrové a pokud ležel a lezl tak supr - byla velká a plná hraček. Když začal stoupat a hned chodit (chodíme od 9. měsíců) tak už v ní nechtěl být. A docela chybí byla to jistota, že se nedostane kam nemá. V klidu jsem mohla uvařit, na záchod, odběhnout na chvilku. Teď už všude spolu... 🙂

zuzul1310
2. bře 2010

My máme ohrádku tiež, CAM 1 m * 1 m a malý sa v nej hráva každý deň, keď príde kamoška s jej synom o dva mesiace starším ako môj tak on sa tam tiež sám od seba vypýta a hrá sa chvíľu tam. Ohrádka má úspech, Je priestranná, bezpečná a dostatočne veľká. Odporúčam ohrádku kúpiť, neoľutuješ, aj mňa od nej každý odhováral ale oplatila sa, je naplno využitá.

ava
3. bře 2010

plánuju koupi ohrádky, protože v okolí není nikdo, kdo by mi ji půjčil. Líbí se mi ta idea udělat z ní potom domeček na hraní. Můžete mi prosím poradit, kdo máte dřevěnou ohrádku, jestli je lepší klasická čtvercová nebo taková, co se uchytí na zeď? Mám strach, že s tou čtvercovou bude za chvilku chodit po ocelém bytě. To, že ho tam nechci zavírat na delší dobu, je jasné, to tady nehodlám nikomu ospravedlňovat 😉

dosa
3. bře 2010

ava, my mame tuto - ma polohovatelne dno (tak ako na postielke),teda nesedi na zemi, tak sa nemusis obavat, ze bude cestovat... su k nej kolieska, ale my ju mame polozenu na zemi bez koliesok 😉

http://www.neckermann.sk/sk/nm2/home/suche/FH_b...

ava
3. bře 2010

dosa - děkuju, to jsem ještě neviděla! Je docela drahá a malá, vyhovuje vám?

dosa
3. bře 2010

mala? no su aj mensie 🙂 netusim, kolko stoja ine ohradky, ale predpokladam, ze tato drevena este posluzi zvysku nasej rodiny hooooodne dlho a bez poskodenia.
nam vyhovuje, mam ju uz pri druhom dietati, dcera sa v nej naucila stavat, chodit okolo, mala sa coho chytit, vedelasa tam chvilu pohrat. syn je este maly, zatial sa tam len prevaluje, je na najvyssej pozicii, aby som sa nemusela stale ohybat a ma tam povesane hracky dookola a snazi sa ich docahovat. ja som spokojna. mensiu by som nechcela a s vacsou by uz bol asi tiez problem v nasom byte 😀 tato nam tak akurat pasuje.

ava
3. bře 2010

moc děkuju 🙂

zuzul1310
3. bře 2010

Tá naša CAM má tiež vyvýšené dno tiež nie je na zemi a má sieťované boky, takže z nej nevie ani väčšie dieťa samo vyliezť. Kamoške syn sám vyliezol z tej drevenej ohrádky (rok a pol). Ja tiež nedávam malého na dlhú dobu do ohrádky , ale ked ho nemusím mať celý čas na očiach tak si rýchlejšie porobím veci. Malý sa zatiaľ pohrá v ohrádke a viem že je ok, priebežne sa s ním rozprávam občas sa pri ňom zastavím, prinesiem mu piť a tak a potom máme celý zvyšok dňa na hranie sa spolu.

bury
3. bře 2010

dosa - to jsem ráda, že píšeš, že jseš spokojená s touto ohrádkou. Taky jsme jí teď objednávali. 🙂 Ještě nám nedorazila. Líbí se mi to polohování. Budeme jí mít v obýváku a chci tam dávat už malý mimčo, když třeba máme doma psy apod. Tak doufám, že se tam bude malýmu líbit a nebude problém, když tam chvilku bude. Nedovedu si představit, kam bych ho dala, když jdu třeba přiložit do kotle...
myslím, že ta cena je OK, vždyť je to už i s tím mantinelem....

ava
3. bře 2010

no, c ena je OK, pokud ji máš od malého miminka a využiješ. My už máme obcházeče nábytku 🙂 takže poloha připadá v úvahu jen jedna 🙂
Jsem ráda za ty reakce, protože člověk slyší ledacos a nerada bych koupila ohrádku, která bude zcela nevyužitá. Dnes jsem z nedostatku hlídacích osob (nula) musela s malým vařit večeři, nejdřív vykramoval skříňky v kuchyni, přitom se 2x ťukl do hlavy a plakal, pak jsem ho měla na rukách a uskakovala před olejem z pánve, abych nakonec povečeřela v leže na koberci s ním, kdy mi ujídal z talíře a nestačila jsem se bránit. Uff! Ohrádka by se fakt hodila co nejříve!!!!

bury
4. bře 2010

Ava - tak to rychle nějakou sehnat. 🙂 Zkus třeba i přes Mimibazar, občas tam nějakou vídám... Já se rozhodla pro novou, protože už to chci opravdu od miminka a doufám, že využiji i pro druhé....
Taky si nedovedu představit, že bych vařila takhle. My máme malinkou kuchyň a vařím dost ve velkým, takže mi většinou jedou všechny plotýnky 😒 No jsem zvědavá, jak to budu dělat s větším prckem.... 😉

brusinka.pusinka
4. bře 2010

Holky pokud by měl někdo zájem může kuknout sem mi ji odduď máme a jsme spokojeni koupila jsem ji když bylo malé 6 týdnů 😉
http://www.terulka.cz/terulka/eshop/17-1-OHRADK...

deximix
4. bře 2010

Ja mám ohrádku.... v špajzi, malá má rok, svokor ju kúpil asi ked mala 8 mesiacov, kupil taku obrovskú, kuchynu je otvorená s obývačkou nie je to až taký velky priestor ani na chodbu nie su dvere.Ohrádka bola v obyvačke asi mesiac, mala mi v tom nechcela byt,čo mi ani nevadí lebo izba bola napráskaná, tak ju nechávam nech si behá, má to penové puzzle v rohu obyvačky, tam sa hrá alebo si pobehuje. ako sa učila chodit davala si pozor,čomu sa mi každý čuduje, aj ked sa hrame, nedávam pod nu ruky aby sa neudrela, padá krásne na ritku,alebo na ručky,ani raz som ju nevodila za ruky, naučila sa úplne sama a v chodítku bola asi 5 krát, aj tu nam kupila svokra, lebo ja som ju nechcela. sem tam sa dáky uraz stal, no nič extra.a k tomu som na nu úúúplne sama, muž chodí na týždnovky, mama v ba, svokra v írsku, svokor v at. Ale je to asi aj tou povahou dietata.A ked už vyvádza tak ju dám do stoličky, dam jej knižku alebo piškotku a zabaví sa, pritiahnem si ju k sporaku( do bezpečnej vzdialenosti) a varíme...

ined77
19. čer 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/detska-ohradka/ Dětská ohrádka.
Budu moc ráda pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s ohrádkou pro děti. Využily jste ji, bylo v ohrádce dítko spokojené? Vaše rady a tipy jistě ocení i ostatní maminky, které třeba nad pořízením dětské ohrádky zrovna uvažují.
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a obohacovat o cenné zkušenosti.

Krásný den všem 🙂
Denisa
@deximix @brusinka.pusinka @bury @ava @zuzul1310 @dosa @alti @lamarika @misi78 @evii ... a další 🙂 .