Ohrádka na hranie. Oplatí sa to?

aninna88
22. led 2010

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Neviem či mám kúpiť malej na hranie ohrádku, či sa to oplatí, či sa Vám v nej hrávajú, alebo hrávali deti, lebo väčšinou to používajú na odkladanie hračiek vraj tam detičky moc nechcú byť. Keby som ju už kupovala tak by som kúpila tú väčšiu 1m*1m. Rozmýšľam nad ňou preto, lebo bývame v rodinnom dome a na prízemí nemáme dvere a malá všade lozí. Ďakujem

nikollette
22. led 2010

Ahoj aninna,
takáto téma je tuším vo "výbave"

No my ohrádku máme, a je to super vec. Ked potrebujem ísť na wc, alebo čo to porobiť, viem že tam sa malému nič nestane 😉
A on sa tam vie neuveritelne zahrať. Vie sa tam zahrať aj hodinu. Pozerá si tam knižky, hrá sa s autíčkami...
Alebo sa tam učí chodiť a aj ked spadne nič sa mu tam nestane 😉

shaula
22. led 2010

Já jsem proti ohrádkám. Dítě je v nich takové izolované, podle mě to není dobré. Dítě má prozkoumávat, ne být za mřížemi jak v kriminálu. My jsme si vyrobili zábranu do dveří tak, aby nemohli utíkat pryč z pokoje, ale v tom pokoji jsou s námi "integrovaní", ne izolovaní za nějakou mříží ohrádky 😉

kocicinka
22. led 2010

Souhlasím s tím, co napsala Shaula. Manžel vyrobil zábrany z postýlek ikea- resp. z jejich postranic. Dá se to použít i jako ohrádka, ale to dělám jen v nouzi nejvyšší. Malý tam stejně nechce být, chce být nošený, nebo si se mnou hrát, nebo si svobodně lozit.Přijde mi lepší odstranit z pokoje všechny potenciálně nebezpečné věci, oblepit rohy atd. než strkat děti do ohrádek.Když se potřebuji osprchovat, nebo na WC, dám malého na tu chvíli do autosedačky do koupelny, abychom na sebe viděli.

helcah
22. led 2010

My jsme ohrádku koupili když jsme nechtěli malou nechávat celý den v postýlce a už byla velká do košíku, tak jsme ji tam přidělali hrazdičku a mohla si tam hrát. Je to taková polohovací ohrádka.Teď ji využíváme např. když potřebuji jít otevřít dveře nebo do prádelny s prádlem. Ono větší dítě už do autosedačky nedám a odstranit všechny nebezpečné věci nejde - v tomto věku už leze na gauč, na stůl apod.

nikollette
22. led 2010

Ved to, nejde predsa o to že je tam celý den. Ale ked potrebujem.
Vsetky nástrahy z izby sa odstrániť nedajú, ked ho nemožem mať na ociach.

dvojka
22. led 2010

Tak u nás se tomu neřekne jináč než dětský kriminál 😒 😀 😒 Naprostý souhlas se Shaulou

nikollette
22. led 2010

Baby a ked napríklad varíte, alebo potrebujete ísť na wc, kde su vase deti? Ci varíte iba vždy ked spia?
Myslím aj deti co sa ucia chodiť, že mozu kazdu chvilku spadnut, aj na nejaké nebezpečné miesto 😕
Neháte ich samé v izbe? Alebo... ako to riešite 🙂

luthien.k
22. led 2010

Ježiš ženy, vy děláte, jako kdyby tam někdo chtěl své děti držet celé dny 😕 My zatím ohrádku nemáme, ale až bude malej lézt po čtyřech nebo chodit (zatím se plazí a taky už celkem rychle)e, tak o ní uvažuju, abych si mohla aspoň v klidu dojít na záchod bez strachu, aby se někde doma nezranil, páč vše fakt nezabezpečíte. Vždyť na tu chvíli jim to snad proboha žádnou psychickou újmu nezpůsobí, ne???

nikollette
22. led 2010

Luthien, jasné že nie 😉

dvojka
22. led 2010

nikollette-máš recht,dát tam dítko na 5 minut a dojít se vyčůrat je asi v poho.Jen mi přišlo že zakladatelka měla na mysli to,že tam chce nechat dítko delší dobu 😉
Já jsem teda všude malou tahala sebou 😀 a když spala-tak jsem jí prostě spát nechala-nebudila a na záchod si došla s myšlenkou,že spát bude 🙂

ava
22. led 2010

a nemohla by tuto funkci suplovat cestovni postylka? Na chvili tam dite muzes odlozit a jit otevrit dvere, vycurat se apod. Ja zatim taky curam s ditetem v koupelne, ale je mi jasne, ze za chvili uz tam nebude chtit jen tak sedet a koukat na mne 😒

kocicinka
22. led 2010

Nikollette tak já když vařím, nebo jsem na WC, tak mám malého u sebe v šátku. Na chvíli jim to opravdu újmu nezpůsobí, to je jasné( i když Joni spustí řev jakmile ho tam položím) ale jsou maminy, které tam mají dítě celý den. Pokud je tam mimi spokojený, tak v tom problém asi není, ale pro mě pocitově, když vidím Jonáška a před ním ty mříže se to nelíbí( a jemu taky ne, koukal na to dost vydšeně.Dáváme to kolem nábytku a skříní, aby pod ně Joni nezalejzal.
Jinak tu funkci by určitě mohla suplovat ta cest. postýlka, taky mě to napadlo 🙂

zuzufek
22. led 2010

my sme malej tiež kúpili ohrádku,teraz je zložená v špajzi a dovolím si povedať,že je ako práve kúpená z obchodu,lebo malá v nej bola asi 5krát po 5 min.,mne tam jednoducho nechcela byť,už len keď videla,že ju tam chcem dať,bolo zle nedobre,doteraz si myslím,že som ju tam mala začať dávať skôr....Ale je to dobrá vec,keď mamička potrebuje odbehnúť,veď stačí len chvíľka a už dieťa strká prsty do zástrčky či stláča gombíky na elek.spotrebičoch....suseda má rovnako starého syna a tá s nim veru problém nemala,dala mu hračky do ohrádky a aspoň si porobila v dome aj okolo domu...to mne sa stať nemohlo 😠

evinkaa
22. led 2010

Čauky, já ohrádku mám, ale malá tam je tak 10 minut celkem za den a to jen, když jdu otevřít dveře, na záchod nebo vyvenčit pejsky. Vařím tak, že malá sedí na zemi nebo prozkoumává. Horší teda je, že se staví, máme všude dlažbu a je to samá havárie. Ale všimla jsem si včera, že začala dávat pozor. Než se něčeho pustí, chytře si klekne a pak odleze. 😉 Takže ohrádku ano, pokud je potřeba, ale jen na minimální pobyt drobečka. 😀

aninna88
autor
22. led 2010

Všetkým ďakujem za názory, dúfam že zachvíľku nebude bitka. ja som rozmýšľala nad ohrádkou presne na to, že keď idem na WC, alebo do pivnice, ...aby som zo sebou neťahala malú, a napadlo ma to včera, keď prišla poštárka a nechcela som malú ťahať do mrazu, že kde ju dať? Na poschodí v izbe cca 5 min. sama je dosť, aj v postieľke sa môže buchnúť, keď sa postaví a potom spadne. Tak som jej rozložila stoličku na jedenie na malinkú stoličku a tam sa hrala.Ešte z nej nevyskočila, ale niekedy to skúša, aj keď je uviazaná. Ja ju tam nechcem v ohrádke nechávať stále, ale niektoré deti sa tam vedia hrať, niektoré nie, preto ma zaujímal názor druhých. Nechcem ju nosiť napr. na WC a nonstop zo sebou, lebo mnohým kamarátkam si tak dieťa navyklo na mamu, že potom nechcelo byť s nikým, ani s otcom a myslím si, že to tiež k tomu prispeje keď ho stále zo sebou všade nosíte. 🙂

rimmel
22. led 2010

nas este neleze ale ohradku urcite kupovat nebudem, a ked budem chciet ist na wc, zoberem si ho so sebou 😀

schwarzovka
22. led 2010

souhlasím se shaulou...malej byl od narození "na zemi", žádné odkládání do postýlky, ohrádky apod., naučil se zapojit do koloběhu domácnosti, tak...že když vidí, že maminka uklízí nebo vaří, tak si poblíž hraje a "neruší"...bez toho, aby musel být zavřený v ohrádce...
když lezl, tak lezl...když se učil chodit a hrozily pády...tak padal...a naučil se dávat bacha...a že tu máme nebezpečných věcí 😅 dětičky se naučí být opatrný...když jsou menší, tak nemají takovou sílu a rychlost si ublížit tolik, jako když jsou větší 😉 a čím dřív se to naučí, tím líp

aninna...malýho jsem s sebou všude nosila a mamánek není 😉 ...spíš má větší jistotu, že kdyby něco já přijdu 😉

moravanka
22. led 2010

My ohradku mame a super. mala si tam hraje, chytne se tech sprusli, vyleze nahoru a chodi kolem. V postylce ji mit nechci, nebot je tam matrace a nemuze tam tolik chodit. ale samozrejme neni v ohradce cely den! chce se nosit, chodime na prochazku, hrajeme si na zemi. Vetsinou ji tam davam, kdyz jdu varit, dat pradlo do pracky. ohradka ma kolecka, tak si muzu zajet kam chci. V sedacce mi nechce sedit, pokousi se vyskocit, i kdyz je zapasana. ono nechat dite v nekolika podlaznim baraku bez dozoru nejde. sice mame zajistene schodiste, zastrcky, ale stejne se bojim ji nechat samotnou.

zuza.m
22. led 2010

no my sme ohradku ani nekupovali,už postielku neznašal ,nespal v nej tak že nam služila ako ohradka no velkyspech to nemalo -ked chodit nevedel nepačilo sa mu tam a ked už vedel tak tam iba vrieskal.ale kamoška s kludnejšim dietatkom si ju nevedela vynachvalit.mala ho tam aj pol dna 😕

martulikk
22. led 2010

Ahoj, já na ohrádce nevidím nic špatného 😉 holky, to odsuzujete každého, kdo odloží dítě do postýlky? protože je to to samé... nedělejte z toho hon na čarodějnice... podle mě je ohrádka lepší než druhá postýlka, je tam víc místa a miminko si tam může bezpečněji hrát než ve volném prostoru... neříkám, že tam má děťátko trávit celý den... myslím, že to nehodlá dělat ani zakladatelka tohoto tématu... ale jsou prostě chvíle, kdy by se hodila 🙂 my ohrádku budeme také pořizovat, až naše malá bude víc mobilní... máme 2 pejsky a když si budu potřebovat "odskočit", nebo něco udělat (při čem jí nebudu moci mít v rukách), tak je lepší mímo zabezpečit... navíc nechci, aby si s pejsky vyměňovala hračky (no, to je zatím moje toužebné přání 😀 )... jo a já osobně si teda nedovedu představit, že bych mímo s sebou brala i na záchod... takže ohrádkám zdar 😉 a doufejme, že když už je pořídíme, bude se v nich našim drobečkům líbit 🙂

sunea
22. led 2010

uplny suhlas s martulikk... napisala to vystizne a presne.
My sme ohradku zacali pouzivat cca od 6 mesiacov, ked uz dokazal dost rychlo lozit. Pouzivam ju hlavne rano - dam tam maleho, ja sa zatial rychlo umyjem, nachystam si ranajky, ucesem, atd., zaberie to tak 10-15 min. Maly sa v ohradke spokojne hra, kvalitne sa tam vykaka, potom ho prebalim, nakrmim a uz je normalne na zemi v izbe. Satka je fajn vec, ale my mame relativne maly byt a keby som si ho mala davat do satky na kazdych 5 minut, ked potrebujem odskocit na WC, pomiesat polievku, otvorit postarke apod., tak to fakt nie... maly ma takmer 9 kg.
Jasne, dieta ma mat svoj "volny vybeh", ale ked ma cas sa hrat chvilu aj same, podla mna to podporuje jeho samostatnost... no ale ako tu citam jednotlive prispevky, za chvilu tu bude zase tradicna tahanica o slovicka... 😉

tymothy
22. led 2010

My ohrádku také nemáme, i když původně jsem ji chtěla koupit. Když je nouze nejvyšší, strčím M. do cestovní postýlky. Ale ona v ní stejně moc být nechce, takže si myslím, že ta ohrádka by u nás stejně byla zbytečná. Na té postýlce se mi líbí, že má rozepínací dvířka, takže až třeba bude M. starší a bude pořádně lézt nebo už chodit, bude si tudy moct prolézat. Ale zase na druhou stranu, ohrádky jsou širší, takže se tam dítě může klidně otášet. To v té postýlce nejde.
Jo a pozor na ty záchody - já se prý naučila ohrádku přelézat. 😀 Tak aby vám dítko nešlo naproti.

moravanka
22. led 2010

Co clovek, to nazor. ale pro nas je to super, mala tam zboznuje chodit. chodi zatim jen s oporou, a v ohradce ji to jde nejlip, pekne si ruckuje a chodi. do postylky chodime jen spinkat, tam taky stoji, ale na te matraci to tak dobre nejde, jak na pevne podlozce v ohradce. bez ohradky bych ani neuvarila a do kuchyne k horke plotne nebo vode si ji neberu v zadnem pripade. nektere holky vari treba i s ditetem na ruce, ale to ja dam malou radsi do ohradky a postavim si ji prede dvere abych ji videla a ona me.

tymothy
22. led 2010

Já většinou vařím s dítětem na zádech....

moravanka
22. led 2010

bych se bala ze se otocim a mala se dotkne nohama treba sporaku nebo mi sebere nuz. mame kuchyn do U, tak bych se fakt bala.

wjerushka
22. led 2010

Tak my máme místo tý ohrádky právě tu cestovní postýlku. Obývák máme celkem malej a vlastně máme kuchyň, obývák předsíň bez dveří. Je tam jen když se jdu vysprchovat, to jsem zavřená v sprcháčí, tak bych ho asi nestíhala nebo když právě jdu otevřít dveře nebo vynýst smetí. Jinak si malej leze kde chce. Jde jen o těch pár minut, kdy ho nemůžu mít pod dohledem, případně rychle zareagovat, kdyby se mělo něco dít. On tam pár minut vydrží a nemám pocit, ž bych ho nějak omezovala ve vývinu

tymothy
22. led 2010

Ona má ruce schované - s těma mě může maximálně tahat za vlasy, jinam se nedostane. A je to o zvyku. Prostě myslíš na to, že ji tam máš. A nohama se sporáku taky dotknout nemůže, to bych si nejdřív já musela spálit zadek. 😎

shaula
22. led 2010

No pokud tu ohrádku chcete jen na to, abyste si došly na WC nebo otevřít dveře, tak je to zbytečná investice a úplně stejně poslouží postýlka, kterou určitě všechny máte 😀
Fakt si nedovedu představit nechávat dítě zavřené v ohrádce na hraní 😝
S tím vařením to jde vždycky zařídit tak, abyste nemusely kvůli vaření dítě odkládat 😉

shaula
22. led 2010

Sunea - a právě u lidí, kteří mají malý byt ohrádku nějak nechápu 😀 Osobně si myslím, že byt máme průměrný a ani si nedovedu představit kam bych tu tak tu ohrádku dala 😀

nikollette
22. led 2010

Ja si tiež neviem predstaviť s malým variť. Ved sa môže všeličo stať 😒
Ani ísť s ním na wc... co by na mna pozeral ako se..m 😕 😝