Ohrádka na hranie. Oplatí sa to?

aninna88
22. led 2010

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Neviem či mám kúpiť malej na hranie ohrádku, či sa to oplatí, či sa Vám v nej hrávajú, alebo hrávali deti, lebo väčšinou to používajú na odkladanie hračiek vraj tam detičky moc nechcú byť. Keby som ju už kupovala tak by som kúpila tú väčšiu 1m*1m. Rozmýšľam nad ňou preto, lebo bývame v rodinnom dome a na prízemí nemáme dvere a malá všade lozí. Ďakujem

joplin
22. led 2010

Holky 😀 ,
je sranda, jak si vyměnujete názory - však od toho to tu je, že?
Přidávám se tedy do klubu "Ohrádkářů" 😎 😎

glumy
22. led 2010

Ahoj, souhlasím s Nikollette a s ostatníma, ohrádka je super věc. Kubík tam rozhodně netráví celý den 😉 Dávám ho tam, když potřebuju na WC, uvařit, nebo poklidit a nemám tolik času ho sledovat, kam všude leze. Nevidím to jako žádné vězení, alespoň se taky dokáže sám zabavit s hračkami a ne třeba ovladačem, nebo otvíráním skříňky 😀 Ale je jasný, že jinak je s námí v obýváku a chodí kolem nábytku a prozkoumává, co by kde vzal, otevřel atd. 😵

jaaty
22. led 2010

Nikdy som ju nemala a nikdy mi nechýbala. Pochopím, ak má niekto dvojičky a je na ne sám, prípadne dve detičky po roku. Podľa mňa to dietaťko veľmi obmedzuje. ...a posstieľka u nás slúsžila len na spanie.
Nikollette naša Hanka síce nechodila som mnou na WC doslova, ale aj teraz keď som sama a napr. v kuchyni varím, radšej si dvere na WC nechám otvorené, aby tam náhodou nešla. Nevidím na tom nič zlé ani neslušné 😉

nikollette
22. led 2010

A ked má niekto wc úplne mimo a nevidí na dieťatko?
nemá každý wc pri izbe či pri kuchyni. A aj ked si nehas dvere otvorené, nesťastie sa môže stať aj za sekundu. Hlavne u detí ktoré sa len učia chodiť.

dvojka
22. led 2010

nikollette-já nevim co ty furt řešíš 😕 ?

nikollette
22. led 2010

Diskutujeme, nie? 🙄
Každý si môže napísať názor, nie? Veď toto je fórum, tu sa diskutuje a riešia veci.....

jaaty
22. led 2010

Nikollette, každý sa zariadi podľa seba. Kto ohrádku má nájde tisíc dôvodov prečo, kto ju nemám tak isto.
Reagovala som na to, že ty necheš ísť "s ním" na WC. Tak teraz neviem, či nechceš alebo nemôžeš. Ja v tom totiž problém nevidím, ani keď mám WC inde. Dieťa sa dá zodvihnúť a položiť na iné miesto, keď nevie chodiť. 😉

dvojka
22. led 2010

nikollette-jasně 😉 to je v pohodě,jen mi přijde že právě nechceš pochopit i druhou stranu 😀

edusik
22. led 2010

Baby, to fakt nosíte dieťa so sebou na WC-ko? hmmm.... my máme cestovnú postielku, zo začiatku malá nechcela byť dole (myslím keď som dala preč tú novorodeneckú redukciu), ale ako som kúpila od kamošky ohrádku, a mala v nej stále len padala, lebo sadnúť si tam a pohrať sa nehrozí, sa jej akosi začalo páčiť v tej cestovnej... V ohrádke sa jej stále šmýkali nôžky medzi tyčky, tak som jej tam dala mantinel, tak stále bola opretá o tyčky, aj ked nevládala, a potom samo že s ňou padlo, tak som jej tam dala do rohu veľkého plyšáka - nezájem (ked je mimo ohrádky sa s ním stále hrá), dala som jej aj veľký vankúš, nech padne do mäkkého... SnáĎ ked bude mať silnejšie nôžky, bude ju to tam baviť, lebo som jej to krásne nachystala, aj hračky má okolo tyčiek kadejaké (normálne som na ten výtvor pyšná - sama som šila)... Takže zatiaľ fičíme na cestovnej postielke, ked idem na WC-ko, alebo povešať prádlo či otvoriť dvere a tak. a ked sa tam hrajká tak ju tam nechám aj dlhšie, ked tam byť nechce, dá mi to ba javo, takže neviem čo je na tom zlé...

janka5861
22. led 2010

😉 Ja som malemu kupila ohradku , ale bola nam na figu ...vobec tam nechcel byt a tak som ju hned predala.

nikollette
22. led 2010

Ved ale malý sa snaží chodiť. To by som sa s prepáčením ani vykadiť nestihla a už by bol fuč, teda z môjho dohladu 😅
áno, každý si nájde pre aj proti, to je jasné 😉
Len si nemyslím, že ohrádka (ak v nej nie je dieťatko celý deň samozrejme) spôsobí nejakú ujmu na zdraví 😀 😉

jaaty
22. led 2010

Edusik s tým WC to nie je možno doslovne. Naša Hanka má o pár mesiacov tri roky a nepamätám sa, že by som mala problém s tým, keď som musela ísť na vecko, či povešať prádlo alebo uvariť... Hanka mohla byť som mnou všade. ...a keď som bola na tom vecku 🙂 , tak Hanka bola tak, aby som ju videla 😉 - a to nemylsím, že mi podávala toaleťák

edusik
22. led 2010

shaula, ako si to vieš ináč zariadiť pri tom varení, aby si dieťa neodložila, keď napr. robíš s prskajúcim olejom? hmmm?? a ešte dodám, že my máme malý byt - 3.izbák 56m2, ale v obyvke mám cesovnú postielku, teraz aj ohrádku, prebaľovací pultík, stôl, a dokonca roztiahnutú gaučovku, aby sme sa mali kde maznať, a na zemi ešte voľný štvorec, kde na koberci má malá gumové podložky na hrajkanie, a samo ešte je tam stolík s telkou a to je obývačka, kde sú 3 dvere.. ak si to nevieš predstaviť pošlem foto, a dodám že ked k nám prídu kamošky na návštevu, nič neodťahujem, nič neskladám, miesta je tu dosť na sedenie aj hranie, a do "skladu" by som určite nikoho nevodila, na to som dosť pedant... ak chceš všetko sa dá a aj pekne...

mystique
22. led 2010

Nevím mám 2 děti. První jsem měla bez ohrádky, protože jsem měli všude koberce a problém nebyl. Ted mame v baráčku dlažbu, která je docela studená a pak máme take velikého psa, který se tu volně pohybuje. Takže nejde zabezpečit, aby tu bylo 100% čisto ikdyž denně vytírám.Dál když zazvoní pošták musím přes celý dvůr jít otevřít. Takže je mala 5 minut v ohrádce, kterou jsme pořidili větší 140x140cm. Nejde to nikdy paušalizovat, ale brát podle potřeby. Mala tam je denně třeba 3x10 minut a nemám pocit, že je izolovana. Hraje si tam. Když se ji tam nelíbí tak ji hned vemu a jdem si hrát na koberec vedle. Každé dítě je jiné, když mi tam nebude chít být tak ji tam dávat nebudu. Jinak nosíme v Manduce, ale přijde mi blbost být s Manducou na záchodě nebo s ní vařit pokud mala neřve. Pokud vařím vezmu si malou sebou do kuchyně a je v lehátku a pozoruje mě a vydrží. Hraje si s chrastítkem nebo třeba lžičkou. Takže opravdu žádne vězení.

tymothy
22. led 2010

Já bych třeba nedokázala nechat dítě v ohrádce a jít si pověsit prádlo. Připadá mi to jako strašně dlouhá doba na to, abych nechala takhle malé dítě bez dozoru. I přesto, že je v ohrádce, se přece může cokoliv stát. Může přece nějak blbě spadnout a praštit se do hlavičky, začít se dusit nebo co já vím...

edusik
22. led 2010

jaaty, beriem, ale to máš väčšie dieťa, ktoré je už rozumné. Moja malá má 7 mes. a lozí všade a už ručkuje popri nábytku... my máme spojené vecko s kúpeľnou, a ešte aj schodík a múrik, takže u nás to kvôli pádu ani zdaleka nehrozí aby náhodou zaliezla do kúpelky... ja sa tiež už teším keď bude rozumnejšia, že sa bude hrajkať na koberci a budem vedieť, že sa nemusím báť otočiť, čo teraz moje otočenie, znamená jej prelezenie o 2 metre... ved si to určite baby pamätáte..

jaaty
22. led 2010

Keď som v kuchyni varila, na zemi bola deka s hračkami a Hanka sa tam hrala. Olej bol vždy na zadnej platni a netalo sa, že by prskal tak, aby sa dostal až na zem. A keď sa učila chodiť, varila som vtedy keď spinkala. Do jedného roku spala 2x denne - to bolo voľného času 😀 , Terza síce raz, ale v kuchyni pomáha osto-šesť.
..a keď som vešala prádlo tak sa s ním hrala- rada ho voňala. Všetko sa dá keď sa chce 😀

germik
22. led 2010

no úplne suhlasím so shaulou, už od začiatku čítania diskusie ma napadlo prečo nepoužit postielku na tých par minut, ale shaula ma predbehla 😀
Malá je od malička na zemi, pohybuje sa tam, kde jej to vyhovuje a popravde si ani neviem predstavit že by som ju dala do ohrádky, určite by tam nevydržala ani pár sekúnd a kričala by o dušu 😕
A už pár týždnov máme obdobie separačnej úzkosti, takže sa nebojím, že by som nevedela čo malá robí a nevidela na nu.... proste kde sa pohnem ja, tam ide aj ona 😀 na WC je so mnou vždy,ona si tam zase sama najde svoj predmet zábavy /najradšej teraz otvára pračku 😎

mystique
22. led 2010

Každý musí uvažit podle svého svědomí, ale rozhodně to nepůsobí dítěti ujmu pokud tam netraví hodiny.

mystique
22. led 2010

U nás je třeba postýlka v druhém patře a dávat ji tam nemůžu, protože ji nemám na očích. A nebudu přesunovat postýlku dolů, když tam spávat nebude. V postýlce se má jen spát 🙂

edusik
22. led 2010

dá sa...len sa nedá prikázať dieťaťu, že má byť pri Tebe, ked niečo konkrétne robíš... ja mám kuchyňu - priestor medzi oknom a linkou asi 1 meter, a pod oknom rebroví radiátor, myslím že tam by bola hlavička rozbitá za 10 sek., a ked dávam prádlo na sušiak, malá je pri mne na zemii, a rehí sa do veľkého zrkadla, ale nie vždy tam sedká... my ešte nemáme celkom dokončený bytík, a nikde teda ešte nemáme dvere, takže má stráááááááášne veľa možností, kam mi mignúť, a verte mi baby, že už využíla asi všetko... hihihi no je proste šidlo, čo s ňou narobím...

zuzufek
22. led 2010

ja súhlsim s mystique postielka má byť len na spanie a neviem prečo niektoré hovoríte,že je dieťa obmedzené,však keď neplače a hrá sa tam,tak je asi spokojné a tie maminy,ktoré si chcú len odbehnúť no tak tú chvíľu to dieťa vydrží 😉 iné je,keď tam dieťa nechce byť,aj ja mám čisto novú ohrádku,lebo mi tam malá nechcela byť,tak som ju tam jednoducho nedávala....

zelmirka1
22. led 2010

juj tu je ale debata, mu sme ohradku mali a vyuzili lebo samozrejme da sa ist s dietatom na WC, vsetko sa da ked sa chce len kazdy mame ine podmienky doma napr. my mame na zemi v kupelni mramor velmi studeny, takze kym iba liezol nechcela som aby bol v kupelni, liezol od 7,5 mesiaca do 13 kedy zacal samostatne chodit. A drzat ho na rukach kym sa vycikam 😀 😝 😀.
Inak to je to pristupe lebo ked si mamina mysli ze by tam dieta nechcelo byt tak logicky tam nebude lebo vyciti ze mamina nema istotu ze robi dobre ked ho tam dava. Mne sa osvedcilo ze som ho davala na chvilku dost skoro od 6 mesiaca a tiez zaviselo od nehol, niekedy sa hral pekne sam ani som o nom nevedela a niekedy nie tak bol so mnou. A napr. mame doma psika aj macku a ked som v urcitom obdobi bola na ne sama tak kym som im dala nazrat tak fakt nemohol byt pri mne lebo zvierata si svoje zradlo nedaju 😉. Inak suhlasim ze dieta ma mat volny pohyb a objavovat svet. Takze kto chce nech ma a kto nie nech nema.

janetty
22. led 2010

ja sice ohradku nemám, ale mame cestovnú postielku.
Môj drobec rád lozí a chodí, tak pre neho už hranie v postielke není zaujímavé 😀 V tej cestovnej, alebo obyčajnej postielke je, keď upratujem obyvačku, či našu izbu, tak tam vydrží tak 15 min. potom je nervozny, tak ho musim vybrať, ale to už potom nič nespravím.
A v postielke ho samého nenechávam, takže ho beriem aj na WC. WCko mame malé, tak si ho posadím do stoličky pred dvere na chodbu. A tiež v tom nevidím nič zvrátené, keď to nejde inak, tak musime viacere fungovať takto.

shaula
22. led 2010

Edusik - já jsem to myslela naopak - když na to nemám podmínky, nevařím 😉

shaula
22. led 2010

Hm, špatně jsem to napsala - spíš to mělo být: vařím tehdy, kdy na to mám podmínky 😉

moravanka
22. led 2010

kazdy ma v byte jine podminky. my mame barak na 3 patra, loznice jsou nahore. takze mam nahore postylku, dole ohradku na koleckach. a nosit v manduce nelze, nechce tam byt. nosit pouze na rukach. takze nam to tak vyhovuje. a kdyz postacka, kominik nebo nekdo zazvoni u branky, tak malou supnu do ohradky a oblecu kabat a letim k brance. jak bych to v zime jinak delala

edusik
22. led 2010

a teda nepapáte, resp. dieťatu tie dni dávaš čo-výživy ohriate v mikre? zvláštny postoj... dieťaťu prispôsobujem svoj život ale nie podriaďujem... 😝 hmm asi nie som supermatka, ale som spokojná aj dieťa je usmievavé 😀

mystique
22. led 2010

Taky nejsem naštěstí super matka 😀 a nestydím se to říct a přesto mam spokojené dítě.

shaula
22. led 2010

No právě - přizpůsobujeme se 😉 A proč zvláštní postoj? 😕 Vařím na 2 - 3 dny dopředu, takže hlady neumřeme, o to nemusíš mít strach 😀 A když někdy nestihnu, tak skleničky to řeší - a neboj, ony jsou někdy kvalitnější, než to, co si uvaříš doma. Ale to už je na jinou diskuzi... Navíc ve věku tvého dítěte vaření zabere 10 minut, než oškrábeš trošku zeleniny, žádné složité vaření se nekoná 😕